Jl Ifli I I fdET YPERSCHE LA RÉGION D’YPRES Bijvoegsel ■fiw ui Bijvoegsel - Supplément -- Wl B K W I K YPRIANA eerlijk feest eindigde Passchendaele van uw allen Requête de [’Association Commerciale&Industrielled’Ypres Le Président, II. VERMEULEN. van Wervik was het Ypres, le 5 Décembre 1922. j Messieurs STRA USS et HOUSIA UX Deputes, Bruxelles. Messieurs, [/Association Commerciale et Industrielle d’Ypres, reunie en zXssembléc Générale du aDéceinbre, a dccidé a l’unanimité d’envoyer des felicitations a MM. Strauss, député d’An- vers et Housiaux, député de Dinant, pour l’heureuse initiative prise par eux en propo sal de suspend rc pour cinq ans 1’application <Ie la loi des huit heures, loi non seulement nefaste au crédit de la Belgique mais surtout au relèvement du pays dévasté. [/Association exprime le voeu de voir la Chambre dos Représentants et le Sénat adop ter cette mesure de sagesse et decide de com- muniquer la préspnte resolution a MM. les Presidents de la Chambre et du Sénat et aux Sénateurs et Députés de 1’arrondissement d’Ypres. Le Secretaire, R. DECLERCQ. I 3‘ 1922 3e Année, N° 34-9 DECEMBRE 1922 1 les nouveaux abonnés pour 1923 cevront le journal GRATUITEMENT jusquefin 1922. pe nieuwe inschrijvers voor 1923 ont ogen het blad GRATIS van heden tot' einde 1922. Afda^hng Koa? Zondag laatst, om 12 1/2 ure, gaf Ypriana in het Gasthof Het Zweerd een gemeen schappelijk noenmaal voor de leden van bestuur en gemengd koor, ter gelegenheid van het Ceciliafeest. Het deed een waar genoegen te bestatigen hoe voltallig allen waren opge komen en hoe menigvuldig de zangersafdee- bng geworden is. Steeds groeit Ypriana in getal en gehalte. Heer Bouquet, Voorzitter der Kooraldee- bng, zette het maal in met een welgemeenden Welkom aan alle uitgenoodigden en gretig werden de opgedischte gerechten veroverd. Bij tusschenpoos werd door enkele leden, zoo vrouwelijke als mannelijke, heel gewillig een of ander lied voorgedragen, ter voldoe- n*og van alle toehoorders. Het mooi program- waarvan de inhoud volgt, bracht heel veel ^wisseling en zoo liep het banket heel aange- naam en vol geestdrift van stapel. Gedurende den maaltijd gaf M. Bouquet Hcht aan zijne tevredenheid bij het bestatigen van den bloei van Ypriana. Hij bracht tevens Wde aan de HH. Hallaert, eere-voorzitter, De Kolonie van Nieuw-Zeeland komt te Passchendaele een grooten grond aan te koo- pen op dewelke zij een gedenkteeken zal op richten ter nagedachtenis der Nieuw-Zeelan- ders gevallen bij den aanval van ’s Graventalel. Op Homngsnaamfeest Zondag 3n December, is ons stadje uit zijn doodstillen grafkelder verrezen, en al de in woners zagen wij gelukkig en tevreden elkan der toelachen. Vergeten wij niet te zeggen, dat het den dag was van Z. M. den Koning Albert, zijn naam feest. Al onze goede medeburgers hebben laten zien, hoe hoog zij onzen Vorst schatten, en van ’s morgens vroeg was er veel beweging in de straten. Om 11 1/2 ure, was er Te Deum in onze parochie kerk, waaraan deelnamen onze bestuurleden, de Staatsambtenaren, de politie, de tolbeambten, de gendarmerie, al de maat schappijen met hunne prachtige vlaggen, zoo- als onze beide muziekmaatschappijen, den Oud-Strijdersbond, den Invaliedenbond, de Ware Patriotten, De Schachtjes afdeeling van voorbereiding tet den soldatendienst, de beide turnmaatschappijen, de pompiers, de jongens- en meisjesscholen, enz. en eene talrijke menigte goede burgers. Het Te Deum was indrukwekkend en ein digde met een machtige Brabamjonne De kerk verlatende, doortrok een langen stoet, gevormd door de hierboven gemelde maatschappijen, de bijzonderste straten van de stad, om voor het stadhuis de betaamde eer te bewijzen aan de stadsoverheid. Gansch den dag door behield onze stad zijn vroolijk gelaat. Aan de» vier gewesten volop feest. Des namiddags had eene betooging plaats op de Lage Kruis. ’t Was een welkomfeest ingericht door de leden onzer nieuwe Footballmaatschappij, welke leutig deterugkomst vierden van hunnen waarden voorzitter en geleider, M. Raoul Vanncsté, sinds enkele dagen van den troep terug. Het muziek kletterde door al de straten. In de zaal van de Coöperatief, Duivenstraat, had een turnvertöoning plaats... welke veel liefhebbers aanlokte. In ’t Kapitel, Ooivaartstraat, eender oudste en eigenaardigste overgebleven gebouwen van ’t vroegere Wervik, had eene tweede opvoe ring plaats van i" Lijdensweg, drama, 2°Grietje, operette door de tooneelmaatschappij Eendracht, maakt macht In de straten zagen wij, bij het vallen van den nacht, Sint Niklaas, in groot uniform, lekkernijen uitdeelen aan onze brave Werviks- kinderen. Hij zegde'gezonden geweest te zijn door onzen Koning Albert. En ’s avonds, toen den laatsten trein van Kortrijk en Meenen in de statie aankwam, welke verbazing ’t Was niet zooals naar gewoonte. Iedereen had in zijn dorp genot en vreugde gevonden, en niemand was naar de omliggende steden vertrokken om er te gaan dansen of springen en hunne schoone centjes te verteeren. ’t Was te Wervik nen schoonen dag, ’t was voor Wervik zekerlijk ook nen goeden dag en iedereen vra'agt niet beter dat ons stadje ook leve en vroolijk blijve leven, zooals vandaag, dag zijner verrijzenis Bis 1 Bis A. Gruwez en anderen die geen moeite ge spaard hebben en tijd en krachten besteed ter stichting en uitbreiding van Ypriana. Hij is van meening dat men mag fier zijn op den bekomen uitslag, alsook op de manier waarop het publiek wordt geboeid door de uitvoerin gen, zoo vocale als instrumentale, wat wel bewijst dat het doel van ontwikkeling van den kunstzin bij het volk, dat door Ypriana wordt beoogd, wel wordt bereikt. Hij heft zijn glas in een heildronk met den wensch dat Ypriana steeds voorileve en nu meer dan ooit bloeien mocht. Na de gezamentlijke uitvoering van Les Bohémiens wordt het banket gesloten met een dreunend nationaal lied en iedereen ver trok welgezind en opgewekt rond 5 1/2 ure. Hier volgt het programma der uitgevoerde liederen 1. Cecilia, oude melodij gezongen door Mej. G. Valcke, E. Verbeke en R. Werrebrouck X... 2. Daar is een Lied, tweezang door Mej. E. Verbeke en R. Werrebrouk B. Raes. 3. De Onbekende Held, gezongen door M. C. Castel C. Michiels. 4. Mietje, gezongen door M. H. Verbeke X. 5. De Jongens zeggen ’t aan de Meisjes, gez. door MejG. Valcke Hullebroeck. 6. L’Ëcrin, chanté par G. Versailles Chamina'de. 7. Het Lied, gezongen door M. A. Lou- wyck P. Gilson. 8. De Ooievaar, gezongen door Mej. E. Verbeke E. Hullebroeck. 9. Si vous l’aviez compris, melodie chantée par M. C. Castel E. Denza. 10. La Coupe du Roi de Thulé, chanté par M. R. Bouquet, président de la société Diaz. 11. Als ’t Zondag is, gezongen door Mej. G. Valcke E. Hullebroeck. 12. Hoort gij den hoorn gezongen door M. H. Verbeke L. Vanhoutte. 13. Le Roi de Lahore, air chanté par M. 14. Récitatif et Air de Stratonice, chanté par M. G. Versailles Méhul. G. Versailles Massenet. 15. Wanneer Vader wederkomt, gezongen door Mej. E. Verbeke Tuerlings. 16. De Vink, gezongen door M. A. Lou- wyck J» De Klerk. 17. Aan mijn Belgen bij den Yzer, gezon gen door M. H. Verbeke Hullebroeck. 18. De Witte Ezel, gezongen door M. H. Verbeke 19. Verdun, chanson patriotique chantée par M. G. Versailles Mercier. 20. Danse Espagnole, piano M. R. Bouquet, 21. Tu Renaitras, chanté par 22. Le Mariage des Roses de César Frank, chanté par M. R- Bouquet 23. Les Bohémiens, gezongen door ’t ge mengd koor Schumann. 24. Brabanfonne, piano door G. Desra- mault, bestuurder. Bal Ypriana heeft Zondag laatst de Sinte Ceci- liafeesten gesloten met een vriendenbal, ge geven voor eere- en werkende leden en hunne familie. De zaal Excelsior schoon versierd was veel te klein. De symphonic had de schoonste en nieuwste stukken uit zijn reper torium gekozen. Dat deftig en eerlijk feest eindigde om ll 1/2 uur. De leden waren verheugd een waar Ypersch feest bijgewoond te hebben. Proficiat 1 Bestuur, gij behaald eer werk. De herleving van de stad is uw pro gramma, gij hebt de medewerking van die het wel meenen. i. f’ --i, _.jii m h iggm.

Het Ypersche (1925-1929) | 1922 | | pagina 9