TE VELDE Il r Zondagrust - Service dominical Groote FOOTBRLLMRTCH UITTREKSEL A. Luigini. Apotheksn Pharmacies 21 27-1-23 ’t Ypersche weide zon- gyrnphome VPRiana ^ogboek-Roman uit het laatste offensief door Lodewijk Arend. Dimanche 28 Janvier toutes les Pharma cies OUVERTES jusqu’a n h.L’après-midi M. HOUTEKIER, rue de Menin. Fr. Popy. A. Thomas. Eersten Aanleg van Yper o N' 192 der Greffie Nr 2101 van het Parket Zondag 28 Januari zijn al de Apotheken OPEN tot ii uur. ’s Namiddags M. HÜUTEKJER, Meenenstraat. c. S. V. Zondag aanstaande, 28n dezer om 2 uur namiddag op het terrein, Meenënsteenweg, YPER tusschen F. C. THIELT I en C. S. YPER I. Repos Dominical Les IJHARMACIENS d’Ypres ont résolu d’organiser le repos dominical entre eux. A cette fin, a partir du 1 mars prochain, une seule pliarmacie sera ouverte les Diman- ches et Jours fériés Cette pliarmacie sera fer- mée a 7 1/2 heures du soir, comme les autres jours toutefois, le pharmacien de service restera a la disposition du public jusqu’au matin, pour les cas urgents. Les noms et adresse du pharmacien de ser vice seront affichés aux pharmacies fermées et publiés dansles journaux «La Region d’Ypres» et Nieuw Yper.» Les Pharmaciens d’Ypres. Ypres, le i5 Janvier 1923. A. Barthe. pour Hautböis (M. Verstraete) 11. - Valse des Chateaux en Espagne, A. Bosc. (sur les motifs de M. de La Palisse, Opéra-bouflelie C. Torrasse). rechts. Op 1 Meirelbeke en Karreels nog zes meters meer rechts. Op 1 En zoo geraakt de gansche sectie ongedeerd weer verder. Dan is ’t weer een kruipen en loopen om nog veld te winnen. De granaat- regen volgt ons steeds op. Doch onze bewe gingen geschieden zoo snel, dat er maar wei nig volk verloren wordt. Zoodra er een nieu wen put geslagen wordt springt er een man in, want iedereen weet dat het eene zeldzaam heid is dat er twee granaten achtereenvolgeud op dezelfde plaats vallen. De sectie van mijn broeder, die links werkt met zijn luitenant is verder vooruitgegaan dan wij. Mijn luitenant kruipt verder om te zien hoe zijne troepen vooruit te brengen, want ons zicht is belemmerd door een huisje met boomgaard. Ik krijg een wenk om hem te vol gen. Terwijl ik loop komt er een granaat flui tend in mijne richting, ik werp mij in een smal, diep putje en zak in den modder en ’t water tot aan de knieën. De shrapnel ont ploft boven mijn hoofd, zonder erg. Ik wenk mijne mannen en nauwelijks hebben zij de haag van den boomgaard verlaten of het huisje valt in duigen door de ontploffing van een kanonskogel die er juist opgevallen is. Een zwarte wolk doormengd met pannenrood stijgt ten hemel. Waar we nu komen, beginnen de duitseke machiengeweren het vuur te openen. Dziem... dziem, dziem-dziem zingt het weer langs onze ooren en ginder ratelt het taratatata 1 (’t Vervolgt.) :8. La Solitude de Sapho par Me’’e De Loof. g. Ballet Egyptien, Suite ,10. a) Légende b) Bonrrce 3. a) Andante funebre b) Pocme érotique E. Grieg. pour Cor Anglais (M. E. Verstraete) 4. Serenade Napolitaine 5. - Hamlet, (Air d’Ophélie) par Mclle De Loof. ab. - LaMêgère apprivoisée, Menuet Fr. Le Rey. 15 minuten rust 7. - Romania, Marche caractéristique A. Lachaume. J. Massenet. Rechtbank van Zondagrust De APOTHEKERS van Yper, hebben be sloten de Zondagrust, onder hen, in te stellen. Daartoe zal, van af 1 Maart aanstaande, enkel een apotheek open zijn op Zon- en Feest dagen. Deze apotheek zal gesloten worden om 7 1/2 uur ’s avonds gelijk de andere dagen, doch zal de dienstdoende apotheker ten dienste zijn tot ’s morgens, voor dringende gevallen. De naam en woonst van den dienstdoenden apotheker zullen kenbaar gemaakt worden bi§ de gesloten apotheken, alsook in de weekbla deren Het Ypersche en «’t Nieuw Yper.» De Apothekers van Yper. Yper, den i5 Januari 1923. der een man te verliezen. Het kost mij veel moeite om mijne mannen onder mijn bereik te houden, want elk ontvlucht de duitsche gra naten en springt in kuil of put. Hier nemen wij plaats achter eene haag en wij moeten er loopgraven beginnen te delven. Nauwelijks echter is dat werk begonnen of er wordt geboodschapt dat wij moeten hulp bieden aan de troepen die vóór ons zijn Zoo gauw wij op zijn en in beweging komen verdubbelt het kruisvuur van den vijandlangs alle kanten ploffen de granaten open met een vervaarlijken knal. Wij moeten houten barak ken voorbij, die de vijand achtergelaten heeft. Wij willen daarvan gebruik maken om ons aan het oog der vijanden te onttrekken en sluipend verder te gaan. Doch zoodra wij er achter geraken, regent het granaten daarop, zoodat zij in splinters en stukken uiteenvlie gen. Verscheidene mannen worden daar ge kwetst. Of er dooden zijn, weten wij niet, want wij zijn als in een wolk van rook en zand en gruis gehuld en moeten steeds vooruit.. Met springen, ons neer te werpen, weer op te staan en verder te loopen, geraken wij aan een kasseiweg. Daar werpen wij ons in een gracht, ’t Kanonvuur woedt steeds hevig voort en bestookt ons langs alle zijden. Nog vooruit. Twee aan twee doe ik mijne mannen de gracht verlaten en t veld jnloopen. Lenoir en Kierpoos, daar aan dien struik links I Vooruit. Gebukt, ’t geweer in de hand, vliegen zij er naartoe. Ballings en Verbeek zes meters meer an een vonnis tegensprekelijk uitgesproken door de Rechtbank van Eersten A anleg van het A rron- dissenient Yper, Provincie West-Vlaanderen, er Yetelende deil 19 December 1922, Kamer van den Lenigen Rechter. In zake het Openbaar Ministerie, ten laste van 236. GADEYNE Lionel, zoon van Jules, geboien te Yper, den 7 Juli 1894, leurder te Poperinghe, Komstraat. Overtuigd van te Yper, op 5 Oogst 1922, Goederen of levensmiddelen van eerste nood wendigheid verkoopende of te koop stellende ter markt als slijter, de lijst der verkoopprijzen van ieder der te koop gestelde waren, niet op zichtbare en zeer leesbare wijze te hebben opgehangen. De Rechtbank bij toepassing der artikelen 1, 5 Koninklijk Besluit van 4 Mei 1920 1, 2 Wet van 11 October 1919; 1,4, 5 Besluit wet van 5 November 1918 1 Wet van 16 Augustus 1920 2 Wet van 30 Juli 1921 2 Koninklijk Besluit van 12 Augustus 1921 2 Wet van 3i December 1921 2 Wet van 3o Juni 1922 85, 40 van het Strafwetboek 194 strafvorderingswetboek art. 1 Wet van 24 Juli 1921. Veroordeelt Gadeyne Lionel tot eene boete van twintig frank en tot de kosten van het geding begroot in het geheel op drie frank. Beveelt de bekendmaking van het tegen woordig vonnis onder vorm van uittreksel bij inlassching in het weekblad Het Ypersche en bij aanplakking op het lokaal tot den ver koop bestemd. Zegt dat bij toepassing van art. 1 der Wet van 24 Juli 1921, de boete van twintig frank, zal verhoogd worden met twintig opdeciemen; weze dus samen zestig'frank, voor de boete van twintig frank. Zegt dat de boete zal mogen vervangen worden door eene gevangzitting van drie dagen. Voor gelijkvormig uittreksel afgeleverd ten verzoeke van het Openbaar Ministerie. Yper, den 22 Januari 1923. De Opper-Greffier der Rechtbank, Charles PIEN. CONCERT xlen eere- en werkende leden en hunne familie aange^o(^en’ °P Zondag 28 Januari 1028 ten 5 ure ’s avonds, in de feestzaal van het Gast hof Excelsior met de welwillende mede werking van Mejutter De Loof, Soprano, bekroonde dei Muziekschool van Brugge en Mijnheer Eugeen Verstraete, hoboïst iste prijs van het Koninklijk Conservatorium’van Brussel- FEESTWIJZER 1. - Sublime Belgique, marche G. Balay. 2. - Fantaisie sur Tannhaiiser de R. Wagner Fr. Popy. J. V. Svendsen. IX. Moorslede. (vervolg) Spreken wij daar niet van. Die warme koffie heeft mij goed gedaan, en ik ben zoo natniet meer. Het droogt aan de staak, in den 'vind 1 Een lang gefluit weerklinkt en de mannen staan allen op. Wij moeten verder. Rap aan een hand gedrukt en weg. Weldra staan wij op de puinen van Moors- ede. Arm dorp, ook gansch vernield. Daai 'vorden wij gewaar dat men geenszins van zin ls uns rust te vergunnen. Nauwelijks zijn wij et dorp over, of wij worden weer uiteengezet <"11 vormen de keten om ’t open veld in te takken Et loopen geruchten dat wij tot steun moe- en dienen aan ’t 6e Jagers dat Beythem moet nilcrnen. Jef Peet is weer tot bij ons gesukkeld. luitenant bevestigt mij het gezegde en ^®eft bevelen hoe ik met mijne sectie moet te gaan. 2oodra wij de hoogte boven zijn, worden begroet op een geweldig spervuur van de ’^delijke artillm ie. "°°pend doorkruissen wij eene II

Het Ypersche (1925-1929) | 1923 | | pagina 13