re velde UITTREKSEL van een vonnis tegen sprekelijk uitgesproken door de Rechtbank van Eersten A anleg van het A rron- dissement Yper, Provincie W es t-Vlaanderen, er zetelende den 11 Januari IQ23, Eerste Kamer, Kamer van 3 Rechters. jaitdels- m Nij»srheidsbond ran Yper Registres de Logement en vente au bureau de ce journal. 22 3-2-23 ’t Ypersche gaat zich I ‘Öagboek-Romon uit het laatste offensief door Bodewijk Arend. Mouvement de l’état Civil et Population de la commune de Comines pour l’année 1922 Rechtbank van Eersten Aanleg van Yper o Nr 12 der Greffie -- Nr 1917 van het Parket o Vonnis zonder Beroep I aan den sahouder. Naissances 142, dont 78 du sexe mascu lin et 64 du sexe féminin. Décês 67, dont 32 du sexe masculin et 35 du sexe féminin. Mariages 95. Mouvement de Population ENTREES Par naissance 142, dont 78 du sexe mascu lin et 64 du sexe féminin par établissement de residence 1087, dont 028 du sexe masculin et 55g du sexe féminin. Soit un total de 1229 entrées. SORTIES Par dices 67, dónt'32 du sexe masculin et 35 du sexe féminin par translation de residence ailleurs 480, dont 222 du sexe masculin et 258 du sexe féminin.' Soit un total de 547 sorties. Excédent des entrées sur les sorties 1229 547 682-. klachten verwekt den. De vergadering ging uiteen rond 10 ure. Zaterdag 3 Februari Algemeene Vergade ring om 8 ure. DAGORDE Betaling der jaarlijksche bijdrage. Inschrijving voor de reklaam affiche. IX. Moorslede. (vervolg) i Eggen vóór Beythem. Geen spraak van pérder te gaan en wij zien ook geene troepen pór ons. I ^lijne mannen liggen rondom mij verspreid 111 granaatkuilen. Ik lig zelf in zulken put Meen man bij me van de andere sectie. De Ondergrond is er zoo nat dat wij ons zachtjes M voelen verzinken in de kleiaarde. De Vanaten vliegen nog steeds rond en zoodra 'VÖ het hoofd durven opsteken gaat het ^chiengeweer aan ’t ratelen. Bijgevolge is vijand heel kort bij en kan ons gemakk-elijk 2|en. Wij zetten ons op onze knieën in dat en trekken met veel voorzichtigheid en '°eite ons zeildoek onder ons, doch we zin- gedurig meer in de modder en weldra c 'jnt het of wij er in vastgebakken zijn. j 1'icht heel voorzichtig het hoofd op en de oogen juist over den rand van onzen ut> zie ik het terrein af. echt voor ons, op ongeveer drie honderd eters staat een huis. Daar moet het machien- ^eer 'n staan. Wat meer links staat een ei huis dit schijnt gansch verlaten. Heel tiding per omzendbrief gevraagd worden. De Heer Cardinael zal zich met de inschrij- ''ing gelasten. Een hd klaagt dan den onduldbaren toe stand aan in het slachthuis teweeggebracht ooi het gemis aan lokalen. Tegenwoordig, zegt hij, hangen de geslachte paarden en de slechte beesten bij het gezond vleesch en dien toestand is onduldbaar niet alleen voor de slachters maar ’t is een gevaar voor de open bare gezondheid. Daarvoor zou het noodige gedaan worden om verandering te bekomen. Voor het herstellen der brug aan den Dicke- busche steenweg wier slechte toestand ook klachten verwekt zou ook aangedrongen wor- achter eene haag verbergen. Hij is den goeden kant uitgegaan, want ’t is langs daar dat onze oversten zitten. Toen de vijand ziet dat wij blijven liggen stilt het kanonvuur. Nochtans zal die kalmte niet lang duren, want weldra komt een duit- sche vliegenier overgevlogen. Hij is zoo laag dat wij duidelijk het zwarte kruis op zijne vleugels zien. Dadelijk wordt er overal geroe pen Niet omhoog zien Duikt uwe aangezichten (1) Niet roeren 1 Twee, driemaal vliegt kij boven ons rond en trekt weer af. Na eenige oogenblikka* komt er weer een granaatregen af, die het veld waar wij liggen langs alle kanten door ploegt en in een stinkende wolk hult. ’t Is toch ellendig, hier zoo de dood moe ten afwachfen 1 zucht de man die bij mij ligt.. Dat zal niet blijven duren troost ik. Die vliegenier is gaan zeggen waar wij liggen. Als ze zien dat we daarvoor niet wegloopen, zullen ze niet lang schieten. Meent ge, sergeant? .Ja, stellig En inderdaad het schieten duurt niet lang. In de verte echter zien wij het noodlottig vlieg tuig weer opkomen. Opgelet, mannen De vliegenier Hij komt nog lager gevlogen dan daar straks. Wat mag hij in ’t schild voeren Wij moeten het ons niet lang afvragon. ('t I ervolgt). in de diepte zie ik een kerkje. De vijand moet mij gezien hebben, want schielijk komen de kogels zingend afgevlogen dziem dziem- dziem Met gedempte stem roep ik de namen mij ner mannen, om te weten waar zij liggen. Zoo word ik gewaar dat sergeant Peet met eenige mannen zijner sectie óp een tiental meters achter mij ligt, ook weggedoken in kuilen. Van uit die diepten ontstaat er eene samenspraak, die als ’t w^re schijnt uit den grond te komen. Arend - Ja, Jef Uw broeder is gekwetst - Erg Neen, lichtjes Waardoor - Een kogel die afgéschampt is. Is hij weggedaan Ik weet het nie,t. Onze hoofden zijn onwillekeurig boven gekomen en dadelijk hoort men taratata, tara ta. En de kogels schieten langs alle kan ten nevens ons ia den grond. Ah I die bandiet hoort men dan. Hij mikt verdraaid goed. - De kogels vallen hier li jk hagel. Trek uw hoofd in Daar komt een Belgische ruiter af. Zeker met bevelen. Zoodra hij niet ver van ons meer is begint het machiengeweer uit alle macht te ratelen. De ruiter springt af, trekt zijn paard achter zich om erdoor beschut te zijn en t Algemeene Vergadering Ln Zaterdag 6” Januari 1923 om 8 ure I zijn tegenwoordig de Heeren Vermeulen Lector, Voorzitter, Tahon Julien, Vergracht Laiirice, bestuursleden en Declercq Robert, ^kretaris. liet woord wordt verleend aan den sekre- taris. Deze geeft verslag over de laatste ver gaderingen alsook een klein overzicht over de werking binst ’t jaar 1922. Daarna geeft hij lezing van de ontvangene en verzondene brief wisseling.. I 1).: IL'er Voorzitter deelt dan mede dat ingevolge de vergadering door den bond be legd tot ’t behouden van den rechtbank van Eersten aanleg, het comiteit daardoor ge vormd, waarvan onder andere verschillige Burgemeesters en Provinciale raadsleden ileelniaken, reeds een eersten uitslag bekomen heeft t. w. het inging steken van het herbou wen van het Justiciepaleis, waarvan de plans zullen opgemaakt worden in ’t korte. Gezegd komiteit zou zich nogtans daarmede alleen niet onled;g houden. Het terugkeeren van het Koninklijk gesticht van Meessen en der Weldadigheidsschool van den Staat te Yper zal erdoor ook betracht worden. Daarna wordt overgegaan tot de punten vermeld op het dagorde. i 1° De wijziging aan het reglement voorziet twee bestuurleden meer. Dit voorstel wordt eenpariglijk aangenomen. 2° De gedeeltelijke herkiezing van ’t bestuur gaf voor uitslag de herbenoeming van de uit tredende leden t. w. de Heeren Vermeulen Hector, Bagein Maurice en Declercq Robert. De Heer crmeulen bedankt in naam der gekozenen. Als nieuwe bestuurleden werden daarna Wjgekozen de Heeren Seys Ernest en Glissoux Eugène, die beide bedanken voor het vertrou wen dat de leden in hun stellen en beloven het hunne bij te brengen tot groei en bloei der maatschappij. De Heer Glissoux drukt ook den wensch uit dat ieder lid het noodige zou doen om ten minsten één nieuw lid voor den bond aan te werven en zoo onze maatschapp'j sterker en bloeiender te maken. Er wordt dan besloten den souper vast te stellen om 7 ure. Aan de leden zou hunne bij- Inzake het Openbaar Ministerie, ten laste vair 17. MENU Arthur, zoon van Karei, gebo ren te Merckem, den 11 October 1893, slachter te Boesinghe. Wedersprakelijk. Overtuigd van te Boesinghe op i5 Juli 1922, Vleeschhouwer zijnde het uitgestald vleesch niet te hebben voorzien van een etiket met melding van den prijs per kilogram. De Rechtbank bij toepassing der artikelen 85-40 van het strafwetboek, 194 strafvorde- ringswetboek art. 1 Wet van 24 Juli 1921 art. 1 en 4 Koninklijk Besluit 12 Oogst 1921 I Besluit-Wet 5 November 1918 1-2-3 Wet II October 19191 Wet 16 Oogst 1920 2 Wet 10 Juli 19212 Wet 3i December 1921 2 Wet 3o Juni 1922. Veroordeelt hem tot een boete van twintig frank en tot de kosten begroot op zes frank 25 centiemen. Beveelt de bekendmaking van het vonnis bij middel van aanplakbrieven op het lokaal 'tot den verkoop bestemd en van inlassching in het weekblad Het Ypersche Zegt dat, bij toepassing van artikel 1 der Wet van 24 Juli 1921,'de boete van twintig frank verhoogd wordt met twintig opdeciemen weze dus samen zestig frank. Zegt dat de boete zal mogen vervangen worden door eene gevangzitting van drie dagen. Voor gelijkvormig uittreksel afgeleverd ten verzoeke van het Openbaar Ministerie. Yper, den 24 Januari 1923. De Opper-Greffier der Rechtbank, Charles PIEN. (1) De kakikleur van kleederen en helm vereenigen zich, met de kleur der verschomgewoelde aarde, doch aange zichten handen steken zeer wit daarop af.

Het Ypersche (1925-1929) | 1923 | | pagina 13