jh Propos d’un Grincheux Op z’n Amerikaansch I Bond voor algemeen belang Handelswijk Kruisstraat Au risque habitants A een schoe- J On langs werd een nieuwe gouverneur van den staat Oklahoma, in de Vereenigde Staten van Amerika ingehuldjgd. Nopens deze inhuldiging lezen wij in De(n) Standaard. dat er een volksbanket, een echt volksbanket, gehouden werd. Zie hier hoe het er naartoe ging De Amerikaansche bladen vertellen van een geval, dat er brandspuiten zijn gebruikt voor de bereiding van koffie bij de inhuldiging van J C..W alton als gouverneur van Oklahoma. Aan de maaltijden namen 200,000 menschen deel. In een park stonden toen twee brand spuiten van de stad naast drie ontzaglijke vaten, die met koffie waren gevuld. Buizen liepen van de brandspuiten naar de vaten, die elkeen inhoud hadden van 10,ooogallóns (1 gal lon is 8 kan). De vaten waren vai krahen voorzien, zoodat de menigte zelf de koppen kon vullen. Om het vleesch te braden waren vier grep pels gegraven, elk een mijl lang, en daarover was ijzerdraad gespannen, - waarop groote stukken vleesch lagen. Ruim honderd bedien den draaiden het vleesch met hooivorken om, totdat het goed gebraden was. Ruim vijfhon derd runderen waren voor die gelegenheid geslacht en bovendien waren er wagenladin- gen van andere spijzen. De inhuldiging en de maaltijden hadden menschen gelokt uit alle oorden van Amerika. Toen Walton hoorde, dat hij verkozen was* had hij gezegd Bij mijn inhuldiging hoeft men niet in gala-tenue te komen. Een gewoon werkpak is goed genoeg voor mij, ik wil, dat iedereen komt, boeren burgers en buitenlui. En zoo gebeurde. De bevolking van de stad Oklahoma, die normaal 100,000 zielen telt, was gedurende de twee dagen van het feest verdubbeld Oqcteur TAX.PI£ Médecin - Dentiste recoit MERCREDI et SAMEDI pour Extractions Obturations Travaux en Or, en Vulcanite et Redrèssements- rue de Dixmude, 7 YPRES. Algemeene vergadering van 22 Februari om 7 1/2 uren in het huis van den voorzitter en onder het voorzitterschap van M. Ambr. Maes. De leden waren talrijk opgekomen, hetgeen niet te verwonderen is, daar de Kruisstraat en de Handelswijk twee der meest bevolkte en bedrijvigste wijken der stad geworden zijn. Er werd besloten van de aloude meikermis nog eens te vieren met al de luister van de goede tijden van voor den oorlog. Men mag daarvoor op de medewerking en de milde ondersteuning dereerelcden en leden rekenen. Eenige leden deden opmerken hoe betreurens- waardig dat het was van te moeten bestati- gen hoe het Gemeentebestuur tot nu toe zoo ver ten achteren bleet op dit oogpunt. Dehoop werd algemeen uitgedrukt van eene toelage te. bekomen die ten minste deze van vóór den oorlog zou overtreffen zooveel te meer daar zulke mildheid ten toon werd gelegd tenvoor- deele van andere en min bevolkte wijken. Er werd voldoening uitgedrukt nopens de gedeeltelijke uitslag reeds bekomen in zaak van verlichting. Men verhoopt nu (Jat de lan- teerns weldra zullen kunnen geplaatst wor den om alle ongelukken te vermijden. Er werd ook gesproken over de rioolen. Daar het regenwater nu zijn loop niet vindt is de Handelswijk zeker de plaats waar het slijk overvloedigs! is. Het is dus te verhoopen dat de riool een der eerste wederom zal in staat gesteld worden. i I V Nous avons constaté avec plaisir que 1’Ad ministration communale de Zoetenaye, anté- rieurement a la date de notre article (l’antidate est facile) a fait rappeler aux administrés que le service de la ferme dis boues procédait a l’enlèvement des immondices trois Ibis par semaine. Nous nous permettons de dire a TAdministration de la tfop célèbre cité qu’il ne suffit pas de rappeler aux Administrés que le service en question procédé a l’enlèvement des immondices, mais qu’il faudrait rappeler a l’entrepreneur de passer par les rues, au lieu de laisser les bacs a ordures remplis pendant huit jours devant les poftes. Puisqu’il est question de la suppression d’un échevin nous proposons aux intéressés de démissionner en bloc. On nommerait un bourgmestre en dehors du collége et a raison des concessions a faire au feminisme, on nom merait une mayoress. Comme toute femme est compléte avec des balais et des torchons, quel massacre quel nettoyage 1 quelle pro- preté 1 Il est vrai qu’en temps de foire, il existe un moyen peu coüteux pour la caisse communale de nettoyer la place. On laisse ce soin aux forains. Cela ne coüte pas cher et cela fait toujours plaisir. Nous proposons a tous les habitants de placer a demeure lours bacs a ordures devant les portes et de ne pas les enlever du trottoir, de déplaire, nous promettons aux des ennuis et des procès-verbaux. Mais comme la garde a Waterloo, le char (des ordures) demeure et ne se rend pas. 'an hun hjf loopen om hunne stadsgenoten te elpen, ’t Is voor hun eenen harden en geduri- gen strijd, ’t Is heele zekers dat, indien ze ai niet wai en, wij misschien geenen rooden mt zouden ontvangen en dat alles waarschijn- ijk zou worden aanzien als Luxe tot zelfs uw hemde, om niets te moeten betalen. Jamaar Klokke ik heb justement niets tegen die heeien die allen treffelijke menschen zijn, t Is voorzeker, wel gelijk of ge zegt, en later zullen wij ze bedanken omdat ze toch zooveel gedaan hebben om nog een beetje van het onze te redden maar serieus gespro ken, ’t maakt toch een vies effekt en iemand die niet goed ingelicht is zou zonder weten gram zijn op die menschen en ze naar den duivel zenden terzelfder tijd als den staats- commissaris en geheel den vetten boel van Bi ussel en pertant die heeren hebben er geen schuld in. Maar ’t slechtste Klokke, ’t is dat ik met dat nieuws naar mijn wijf moet ’t is bijkans zekers dat Fibertje een attaque krijgt, bij het vernemen van dat nieuw renconter, en daar mee was hij vertrokken met een aangezicht lijk een doovoteure. Alle dage moeten wij toch bekennen dat wij chanse hebben van over tijd den strijd begonnen te hebben want nu dat wij alles zien en hooren, moeten wij ons afvragen wat er van ons zou geworden zijn, hadden niet eeni ge bijzonder kloekmoedige mannen, als echte volksvrienden, onze Verdediging in handen genomen en eene Coöperatieve gesticht. Dank aan hen dat wij nog iets krijgen want indien Brussel ons alzoo durft half pluimen in de tegenwoordigheid van onze stadsgenoten, hebben wij het recht ons af te vragen hoeveel pluimen ze in ons lijf gingen laten, hadden die vetzakken overal alléén meester geweest, Intusschentijd dragen ze maar ementlijk con tributie biljetten rond en in plaats van te trek ken mogen wij, arme geteisterden, maar gedu rig die heeren hunnen smikkel smouten. En zeggen dat er, jjog zooveel armezakken zijn die hun schoon geld naar Brussel gaan verteeren. Ze zouden beter in hunnen broek doen. Is ’t waar of geen waar tugelkoo’ is dat nu wel luxe, omdat Fibertje |een veugeitje kweekt om heur te konsoleeren |J;lt ze geen jongens heefteen tapijt is dat |jUwel luxe voor heur die weet van rhumatie- ■eli en die dat voor heur bedde legt om geene |koude voeten te hebben een spiegel is dat nu ■lVÊl luxe, moet men zich niet wasschen en ■oiffeeren en aanSaande de fluwinnen, wel ■vel! dat is nog ’t domste van al die mannen ■omen kiekonnoozel. Ik vraag mij at wat die ijiijnheeien van Biussel over hunne oorkus lostrekken I Jamaar Tjeppen, ik heb nog hooren zeg- Igen dat men in Brussel weinig of niet dezen |]uxc van lluwinnen kent en zelfs dat men ■ovendien nog wel gewoonlijk rood lijnwaad ■gebruikt om die kussejis te maken. I - Rood lijnwaad, Klokkeen waarom geen tricoloor Ge moet weten Tjeppen dat er veel weegluizen zijn in Brussel en bij nachte als ze i<jie beestjes dood liggen dan maken ze geen plekken of ten minste rood op rood, dat komt niet uit. Ah ja ’t is dat het zou mij niet verwonde ren Klokke dat ’t meeste deel van die vetzak ken in Brussel misschien maar een kafzak in hunnen vlooibak hebben en ’t is bijkans zekers, want ze schijnen niet te kunnen gelooven dat wij eene wolle matrasse hadden met lakens en fluwinnen en alles wat proper en deftig is in eenen slaapkamer. Nu om voorts te vertellen, ik protesteerde en miek mij gram. Een heer zegde mij heel kalm Ge moet weten Joseph dat mijnheer de staatskommissai is niet méér mag geven of gij recht hebt en indien gij het niet aanveerdt, dan moogt gij nog altijd in Appel gaan en dan zou het twee of drie jaar kunnen deuren voor alleer uwe zaken effen gaan. Hoe, mijnheer, zegde ik, ge noemt dat recht en ze leggen mij ’t mes op de keel ik heb schulden gemaakt en ik moet ze betalen ik geloof dat gij allen zot wordt en, en enfin ik weet niet wat ik al uitgespogen heb ik was lijk hoorendeul. Een hoop heeren zaten daar mijne jere miaden met medelijden te aanhooren ook rischierde er een van hun te zeggen als con- 1 solatie ’t is toch curieus, van al degene die hier komen, is er nog geen één die zegde dat hij genoeg kreeg. Potverdikke, klokke, ik zou moeten zeggen dat ik genoeg krijg als ze mij maar den hellt geven van hetgeen waarop ik recht heb dat is verduiveld de moeite weerd 1 surtout dat ik, gelijk of ge weet, de lijst van mijne verloren meubeltjes zoo nauwkeurig en zoo eerlijk opgemaakt heb. Ik zal nooit veigeten dat Fibertje met mij loeg als ik zei dat wij Alles integraal gingen ingestaan zijn zij rade mij aan MÉÉR op te geven ol dat wij hadden, want zegde ze, voorzeker zal de staat, als naar gewoonte, den hellt aftrekken. Ge weet nog, hé klokke, dat ik bibertjes ad vies gevolgd had, en dat ik twee nachten geen °°g kost toe doen van verlegenheid van in schande te komen, en te moeten bekennen dat ik eenen valschen eed gedaan had. Ook van ’s anderdaags was mijn eerste werk geweest die lijst te herschrijven zeg gende ik wil niet zeuren,' ik wil niets dat ’t mijne niet is en lijk nen dommen gaper had lh trouwe dat de Staat mij alles rechtveerdig zou terug geven, maar ik bén zoo voor geen klein beetje bedrogen. Op die maniei zou den ze toch van een treffelijk man ke maken Chut, chut, Tjeppen ge moogt het zoo hoog niet opnemen, ik houd er aanu tezegg dat gij het absoluit niet moogt hebben op die heeren der Coöperatief, zij kunnen daar me s aan doen... Hoe niets aan doen en waarom z j 2e daar toens met zulk eenen giooten vo P Jamaar Tjeppen, kalmeert u nat, 2eggen dat ze geen meester zijn,dat ze hunnen ''id verslijten om daar te zetelen voor o ik weet van goed part'dat ze de beenen J J 1 F POÖRTEKLOKKE.

Het Ypersche (1925-1929) | 1923 | | pagina 11