i! Yper Bekroning AUX 100 KM. -1 du monde. - Économie dans la consummation et l'entretien. I» voilure la plus économitjiic CONSUMMATION In Nieupoort Renouvellement de mandats en Office des régions dévastées Steunkomiteit Yper past worden, werd het hieronder. Commissariat de l’État prés Ie Tribunal des Dommages de guerre d’Ypres A la Chambre Over eenige dagen werden in stad briefjes rondgestrooid, bekend makende, dat er weeral menigvuldige nieuwe belangrijke artikels wa ren toegekomen in het magazijn van het steunkomiteit. Is dat tot steun der geteisterden Dezen willen niet leven van aalmoezen. Wij willen werken voor onze brokke, een fatsoenlijk dag- 7 1/2 litres d’ESSENCE 250 grammes d’HLTLE Cie (MM. Quinet et Wolley), porte de Menin, Ypres III. Aanschouwt ook eens die duizende rekken Vol met stoffen lijnwaad en katoen, Men zou er een’ strate meê bedekken Van hier tot in de stad Moeskroen. Paraplus, hoeden, zijden mutsen, Al even schoon’ al even goed, Voor rijke lién en ook voor arme dutsen ’t Is al voorhand in grooten overvloed. Refrein. Agents Concessionnaires Garage Dunn Demands! pr.prléute d’un. auiom.bll. Par Arrêté-Royal du 14 décembre 1922 publié au Moniteur du 22 février ig23 sont nommés Commissaires de l’État prés le Tribunal des Dommages de guerre d’Ypres pour un nouveau terme d’un an I. A la date du i5 décembre 1922 MM. Carpentier Omer, architecte a Pope- ringhe Dèvynck Maurice, employé a Ypres Demolin Gilbert, négociant a Ypres Saint- Martin Arthuremployé a Ypres ',Peere Pru dent, architecte a Ypres Coucke Rodolphe, candidat-notaire a Ypres. II. A la date du 1 janvier 1928 MM. Venant Louis, négociant a Wervicq de la Kethulle de Ryhove Eugène, candidat en droit a Ypres. Par Arrêté-Royal du 17 février ig23, est nommé pourun nouveau terme greffier-adjoint au Tribunal des Dommages de guerre d’Ypres MCatry Joseph. Onderstaande lied van Heer Joseph Van den Driessche, onderwijzer aan de Stadsjon gensschool te Yper is bekroond geweest in den grooten prijskamp van Antwerpen, door de keurraad bestaande uit de Heeren Her man Teirlinck, Eugeen De Bond en Euge.en De Ridder. IV. Ook reeds dertien winkels vind ik open Van cognac, snaps en ook brandewijn Moesten ze ’t al in eenen dag verkoopen G’heel Nieupoort zou dronke zijn. Bij juweliers horlogen, snoeren, ringen Alles bezet in goud en diamant En bovendien nog duizend andere dingen Genoeg voor al de damen van ons land. Refrein. Personnel. -- Demission Par Arrêté-Royal en date du 22 décembre 1922, publié au Moniteur du 21 février 1923 démission honorable de ses fonctions a été accordée, sur sa demande, a M. Vanden Berghe J., Haut Commissaire Royal Adjoint pour le secteur de Roulers. Personnel. Nomination Par Arrêté-Royal en date du 1 octobre 1922 publié au Moniteur du 21 février 1923, M. De Haene, Haut Commissaire Royal Adjoint pour la région de Furnes est chargé de la gestion du Haut Commissariat Royal de la région du Littoral en qualité de f.f. de Haut Commissaire Royal. Gelijk Yper, 00k Nieupoort begint te her leven. Maar in tegenstrijd met wat hier ge beurde, werd de karnaval er met lust gevierd Een stoet ging door de stad die het terugge keerde Reusje rond leidde. De vreugde was algemeen. Moge dit ons tot voorbeeld dienen. Een gelegenheidsliedje, waarvan me nige woorden te Yper zouden kunnen toegei oast worden, werd er gezongen. Wij geven loon verdienen om vrouw en kroost te laten wandelen naast gelijk wie zoo spreken de werklieden. En de burgersklas De stieldoe- ners vragen zich af, van waar dat al komt. Vier jaar na den wapenstilstand hebben zij geen zulke instellingen meer van doen. Allen betalen zware lasten en voorzeker dat het steunkomiteit van Yper niets betaalt. Waarom Het tijdstip is lang reeds aangebroken dat, ongelukkiglijk, lasten moeten betaald worden, maar er moeten geen uitzonderingen bestaan, ieder zijn deel, dat is recht. De gemeenteraad, die de rechtstreeksche vertegenwoordigers der bevolking omvat,' heeft voor plicht, die zaak te onderzoeken en desnoods de afschaffing ervan te bewerken. De stieldoeners zouden weldoeneen protest te laten teekenen door al de belanghebbenden van stad om dat spelleken te doen eindigen. Meer dan eens heeft men reeds gezegd dat die inrichting zou verdwijnen en toch blijft zij maar bestaan. Wij zullen beginnen onze tan den te toonen. Wie is dat steunkomiteit Wij willen dat weten. De namen willen wij kennen van dezen die zich daarmede belasten. Dat steunkomi teit moet een handelshuis worden met firma of het moet weg. Allo 1 Stieldoeners, de koppen omhoog, de vuisten gebald en gereed voor den strijd. Onze rechten moeten wij verdedigen eischen moeten wij niet meer schoon spre ken en dulden, zoo niet zullen ze wellicht op onzen kop De strooibriefjes zijn gedrukt te Brussel, weerom een cadeau van de capitale voor de geteisterden. Handels- en Nijverheidsbond, wij rekenen op u, er is werk op den winkel. Een winkelier. Vader zijn I In de stille avonduren, Wijl daarbuiten huilt de wind, Zit ik met mijn duurbaar vrouwtje Bij het wiegje van ons kind. II ’k Voel me koning in.mijn huisje. ’k Voel me sterk en blijgezind. Want ’k heb ’t harte van mijn vrouwtje En het lachje van ons kind. III Moet ik zwoegen, ’t is een eere. ’k Heb het werken steeds bemind. ’t Is voor ’t welzijn van mijn vrouwtje En de toekomst van ons kind. IV ’k Wil mijn loon in ’t spel niet wagen, ’k Wil niet dat de drank mij bindt. ’k Wil geen beul zijn van mijn vrouwtje En ’t slecht voorbeeld van ons kind. V En als in den herfst van ’t leven Ziekte en ouderdom mij vindt, ’k Heb de zorgen van mijn vrouwtje En de hulpe van ons kind. Yper, 18-12-1922. J. V. d. D. La question des engrais azotés On se rappellera que M. Colaert a posé une question et a obtenu une réponse de M. le Mimstre de l’Agriculture, au sujet des engrais azotés etc.,a nous être livrés par l’Allemagne. L honorable Ministre vient de compléter sa réponse, en disant Réponse complémentaire a la question n 63 (en flamand) de M. Colaert du 3l janvier Ilestpris bonne notedudésir de l’honora- ble représentant. Il y a lieu de remarquer qu’il serait illusoire, dans la situation actuelle, d espérer que satisfaction pourra être don- née a ce désir pour la date du ier mars Nous espérons, avec M. Colaert, que satis faction pourra être donnée a nos cultivateurs dans le délai le plus rapproché. De zang der Reuze Stemme Lison-Lisette. Refrein. ’t Zijn al monumenten en paleizen ’t Is al bazar en magazijn, Die men uit den grond ziet rijzen Iedereen wil rijke zijn. De meisjes zijn gekleed als koninginnen En de jonge liên als heerkens fijn Men ziet ze elkanderen beminnen Langs de straten van ’t Koerseplein. I. Harop mijne brave Nieupoortenaren Gij die mij zoolange reeds kent, Ik kom door uw stad wêer gevaren Zooals ik altijd was gewend. Maar zie, wat schouwspel treft mijne oogen Ik geraak er bijna niet uit wijs Zij hebben d’oude Reus voorwaar bedrogen En ik bevind mij in de stad Parijs. Refrein II. Ziet aan den heropbouw werkt men vlijtig Dat zal ook algauw in orde zijn, Maar slechts een dingen vind ik spijtig Dat er zooveel herbergen zijn, ’t Zijn al hotels en groote restauranten In spiegelglas met groote pardas Ze zitten vol met lustige kalanten Die zich vermaken en drinken een goêglas. Refrein. V. >5 Ja met al die pracht heb ik genoegen, Maar ik vind het boven mijnen staat Daarom zal ik de lieden gaan vei voegen In de Coupegorge straat. Daar ben ik altijd welgekomen En goed onthaald op hespe en bier Ik vind er ook een rustig onderkomen Dij onzen Pier, plakker en herbergier. Refrein. 03 Catalogue et démonstrations gratuits sur demande. L Citroen, ce qu’ils en pensent. u U I

Het Ypersche (1925-1929) | 1923 | | pagina 3