TE VELDE I y en Oorlogsschade-Dommages de guerre a fr. 8i5o P. kinders fr. 35.g3g,5o Braem Emile 2g8o 66 I STAD YPER 24-3-23 ’t Ypersche 29 de Dag boek-Rom an uit het laatste offensief door Lode wijk Arend. GEMEENTERAAD Zitting van Zaterdag 24 Maart 1923 om 15 ure. fr. 848 - 7225 3oo 6026 680 760 fr.7300 523o 620 7144 - 23.igo 9370 2325 fr. 472 4571,25 9071,50 5714 io3i 2482 2g73,5o i3go - 1148 3379 1405 7575,85 7944 5o6o 2162 221,14 6238 - ggi6 - 2828 fr. 3g38,5o 831 - 873 -- 5g86 i8i5,8o 4782 Masso Louis Sanders Jean we Tillie Six Alphonse Dauchel Bernard Codron Marie we Lanckiet Gemeente Westouter Gemeente Langemarck fr. 28.843 n.5oo i58g 13.602 DAGORDE 1. Proces-verbaal der zitting van 3 Maart ig23. 2. Mededeelingen. 3. Wegenis. Aankoop van gronden. 4. Stadseigendommen. Verkooping van bouwgrond. Gemeentekerkhof. Grondvergun- Avant le rideau du second acte M. Van der Meisch, échevin, monta sur la scène pour remercier tous ceux qui se dévouèrent pourle succès de la revue Ypr’s y en a et en même temps pour procurer ainsi des fonds pour 1 election du monument de reconnaissance a nos Yprois martyrs de leurs patriotisme. Nous tenons a ajouter, au nom de tous les auditeurs, nos remerciments a tous les dé- voués de la revue, auteurs anonymes, acteurs et musiciens. Et que nos remerciments les plus chaleureux n’oublient pas une mention toute speciale a la Commere, M^e Ferna, de Bruxelles, et a la symphonic de 1’ Ypriana sous la direction de M. Van Eegroo. Ce n’est pas une tache facile que d’assurer une si par- faite liaison entre un orchestre et des chanteurs amateurs. Ce tour de force fut accompli de main de maitre. Et un autre tour de force encore, ce fut celui de 1’architecte et des entrepreneurs et des ouvriers qui, au bout de cinq mois seule- ment de travaux, ont élevé cette salie des fètes qui dame le pion a celles de bi«n de grandes villes. Ce sera pournotre ville d’Ypres une grande ressource pour ses diverses fêtes. Disons pour finir que son propriétaire, M. Georges Lapiere, l’a raise gratuitement a la disposition de la Revue Merci a eux tous. In valeur des dommages 1914 a été -fixée snit pour les personnes ci-dessous Gemeente Boesinghe Fasseel Leonard fr 5^I2 Charlet Amand Torsy Alois 3 1!i( Verhoustraete Jules Stevelynck Emile Blanckaert Nicolas Lecluse Alois Gemeente Locre Gouwy Gustave Stad Poperinghe Temperville Clabau Bourhave Engel Deconinck Charles Synaeve Alois Vanrobayes Cyrille Ducorney Jules wc Goethals Vandaele M. Demey René Borry Liefooghe Petrus Buntinx Devos we Emerence Syoen Emma we Caron Gustave Rabaut Armand Suffys Emile Vancayseele Rosalie Demeyer Jules Leys Lievin Mme Casier Cnapelinck Gemeente Ploegsteert Cnockaert Edouard Bartier Augustin Doisne Germaine Sieuw Henri Bocksoen Alfred Delattre Philomène Gemeente Reninghelst Derycke Jules Pauwels Prudence Gruson Henri Carton Stéphanie Coolzaet Cyrille Depuydt Jéróme In de laatste zitting der Scheidsrechterlijke Commit sies werd de schade, waarde IQ14, ais vol t vastgesteld voor de hiernavermelde geteisterden Dans la dernière séance des Commissions Arbitrates commt La Première de cette joyeuse revue locale a eu lieu avant-hier jeudi, a Ypres, dans la salie Lapiere, devant une audience qui remplissait le theatre. Ce fut unswcc&y épatant. Avant les huit heures, toutes les places étaient déja occupées. Puis commenga le défilé des diverses scènes du prologue que ne tardèrent pas a interrom- pre les acclamations chaleureuses du public. La scène finale oü la commère fit son appa rition fut particulièrement applaudie et rap- pelée jusque quatre fois. Puis le succès ne fit que s’accroitre, les rires et les acclamations soulignaient tous les traits et toutes les scènes spirituelles, et il y en a il y en a Bref, voila un événement qui coraptera dans l’his- toire du relèvement de la ville. Nous n’allons pas raconter toutes les bonnes choses que nous avons entendues tout le monde, ira, doit aller, les entendre. La recette, au profit du monument aux martyrs Yprois, s’annonce coname fructueuse. Nous ne pouvons que souhaiter, pour le plaisir de chacun, que personne ne manque d’aller voir ce spectacle essentiellement Yprois et qui. vaut amplement bien des revues des capitales. On jouera encore aujourd’hui, samedi a 6 heures—. a l’intention des environs d’Ypres (chacun pourra rentrer par les derniers trains) et une troisième fois dimanche soir a 8 heures. Gemeente St Jan Jules Demeersseman-Waterbley Gemeente Staden Jules Pifferoen-Deblonde Alois Carrein-Verslype Couwolier-Busschasrt w' Jules Vanthuyne-Villein Constant Geerlandt-Termote Karei Ameel-Hollewaere Léonard Beaumont-Jonscheere Ville de Warnêton fr. dq.ogg 927 21.720 11.606 8572 1863' ig36 5. ningen. 6. Kastelnij en Gemeenteknechtenschool. Centrale verwarming. Inschrijvingen. 7. Beziging van een deel der gebouwen van het gewezen burgerlijk gasthuis voor zekere diensten der stad. Pacht. 8. Festival St Omer. Deelneming der Harmonie Ypriana. Vraag om toelage. aan ’t schrijven of kleederen en knoopen aan ’t naaien. In den kelder, zelfde schouwspel met dit verschil dat er twee eindjes kaars branden omdat er geen licht genoeg binnen komt. En boven onder ’t overschot van dak heeft men dezelfde bezigheid. Terwijl ik rondloop om een briefomslag te vragen zie ik met belangstelling deze werk zaamheden aan en vind Jooris Daans die plaats gevonden heeft in een soort spelonk. Allo Lodewijk Allo Jooris. Woont gij onder den grond Ja, ’k word kluizenaar. Heeft de kluizenaar soms geen briefom slag voor mij Neen, maar Lapaire woont hier ook, die zal u daaraan helpen. Geen nieuws van Paul - Neen, maar ik ben toch gerustgesteld, nu ik weet dat hij naar ’t hospitaal is. Sergeant Ja, Verbeek, wat nieuws De luitenant vraagt naar u, hij zou u moeten spreken. Waar is hij Daar, achter ’t huis. Hij wacht. Ik ga er dadelijk henen. Dag, mijn luitenant. Gij hebt mij doen roepen Dag, Arend Ik heb u een pijnlijk nieuws mede te deelen Mijn hart krimpt ineen. Mijn broeder is mijne eerste gedachte. (Zie volgende bladzijde). X. Droevig Nieuws (vervolg) ’t Bevel wordt herhaald en al die schim men, die nu monsters schijnen met dat mas ker aan, slaan hun boeltje over den schouder en trekken verder. Waar wij halt maken, valt er opnieuw’ te werken een put wordt gedolven, een schuil hoek gemaakt en als ’t bijna gereed is nieuwe bevelen, nogmaals veranderen - Tonnerre de Brest I - Milliard de mil liard 1 Nooit gedaan, altijd ju - Worden ze zot of zijn wij onnoozel - Kan er dat nu iemand uit houden ?-Ze denken zekei at wij per automobiel reizen I als t zoo vooit gaa zijn onze beenen weldra versleten tot aan kniëen 1 Zulke gezegden vliegen al dooreen, doei niemand blijft achter. Gelukkiglijk is’t niet ver dezen keer. Slechts 3 tot 400 meters verder staat eene vei a en hoeve. Een deel ervan is stuk gesc oten, ander, alhoewel beschadigd staat nog recht Dit levert het voordeel op dat wy ditmaal «iet moeten aan ’t werk vallen om ons eene Cellui [plaats te bezorgen. Vensters en deuren zijn verdwenen hier en daar zijn de muren stuk geschoten, ’t dak is ver af, maar er wordt verzind en geschikt zoo- dat elk zijn plaatsje vindt in ’t drooge. Hier wordt een zeildoek gespannen, daar worden bijgehaalde planken voorgehecht, de kelder wordt leeg gemaakt van brikken en balken en de woonst is klaar. Anderen vinden een onderkomen in een half ingestorte, onderaardsche versterking en elk is tevreden. Zoo is die dag voorbijgegaan met verhuizen, werken, bouwen, af breken en herbouwen. Terwijl ik eea oogslag werp in ’t ronde, begrijp ik waarom wij onze vorige legerplaats moesten verlaten in de verte staat een spitse kerktoren boven de vlakte te prijken en niet ver vandaar hangt nog een vijandelijke draak- ballon in de wolken. Van die twee zichtpun ten uit kon Fritz ongestoord onze bedrijvig heid afzien en ons dan naar willekeur met schroot besproeien. En inderdaad gedurende den volgenden nacht heeft hij daar eenige donderbusssen heengestuurd die alles behalve welkom zou den geweest zijn gedurende onzen slaap. Eene algemeene kalmte heerscht over het landschap. Last en vermoeidheid schijnen weer vergeten, want zingend en fluitend zijn de mannen aan ’t werk. Allerlei wordt er ge daan. Daar in ’t gene overblijft van de keuken zijn de eenen, gezeten op een hoopje brikken, op een stuk hout of op een handsvol strooi, hunne wapens aan ’t schoon maken, brieven 99

Het Ypersche (1925-1929) | 1923 | | pagina 11