C x du monde. - Économie dans la consommation et I’entretien. La voiture Ia plus économique CONSOMMATION AUX 100 KM. Yfrer Algemeene Vergadering van Zaterdag 3 Maart 1923 5 n onzer gevoelens veerden. De Schrijver, (get.) R. Lecluyse. De Voorzitter, (get.) Arth. Butaye. (Advokaat). ■gadering wordt kenbaar gemaakt -u eene revue zal gespeeld De Voorzitter, (get.) A. Butaye. (Advokaat). eenen -- 1 7 1/2 litres d’ESSENCE 250 grammes d’HUILE Cie (MM. Quinet et Wolley), porte de Menin,1Ypres Volgenden brief werd gestuurd Aan den Heer Van de Vyvere Minister van Staatshuishoudkundige Zaken BRUSSEL. Handels- en Nijverheidsbond van Yper Aan Handels- en N. R. Wij vernemen, uit goed* bron, dat onze Handels-enNijverheidsbond voldoening zal krijgen voor wat de gevraagde treinen' aangaat, en. niet met Juni, maar wel met in Mei. Van dan af krijgen wij rond 6 1/2 uur een trein voor Oostende en. een trein uit Ha- zebrouck te Yper aankomende rond 8 1/2 uur. Van de Nationale Maatschappij van Buurt spoorwegen, ontvingen wij volgend antwoord: Assebrouck den 27-2-23. Nijverheidsbond café Continental Mijnheeren, In antwoord op uw schrijven van 20 dezer, laat ik Ued. weten, dat eene nieuwe uurta- bel voor de lijn Merckem-Elverdinghe ter studie is tegen ieH Juni aanstaande. Wij hopen Ued. alsdan gansche voldoening te kunnengeven. Aanvaard, MM., mijne beleefde groeten. Yper, den i5 Maart 1923. Mijnheer de Bestuurder, In zijne vergadering van iien dezer gehou den te Yper, heeft de Bond der Geteisterden van het arrondissement Yper, waaraan vooral landbouwers deelnamen, ons gelast U te vragen, wanneer uwen dienst denkt te kunnen aanvang nemen met het herstellen der drainee- ringen in de verwoeste streek. De landbouwers zijn algemeen van gevoe len dat de werken zich zoodanig opdringen dat, moesten zij langer uitgesteld worden, velen onderhen zullen verplicht worden hunne hoeve te verlaten. Zij vinden het overbodig, U, die zoowel met den toestand bekend zijt, breedvoeriger de schade te beschrijven welke hen, om maar alleen dit jaar te noemen, te Agents Concessionnaires Garage Dunn wachten staat, tengevolge van het aanhoudend vochtig weder. Daarenboven zijn ze overtuigd en dit bij ondervinding, dat de gronden die reeds sec ei t twee, drie jaar vereffend en bebouwd ztjn geworden, ruim genoeg gezeten zijn voor het herstellen met vrucht der draineeringen, en dat de werken reeds met het scheren van den aanstaanden oogst moeten aangevangen worden. Zij zijn overtuigd, wetende hoezeer gij hunne belangen tot hiertoe behartigd hebt, dat gij hunne zienswijze zult bijtreden en hun voldoening schenken. Mogen wij u in naam van den bond vragen ons tegen de eerstkomende vergadering van 8 April aanstaande te willen laten weten, welke maatregelen gij diesaangaande genomen hebt of schikt te nemen. Wil intusschen. Mijnheer, de verzekering onzer gevoelens van ware hoogachting aan- Federatie der Geteisterden te Yper niet vei betert. Hij stelt voor nog veertien dagen te wachten ten einde te zien als de toe stand niet zal veranderen. Dit wordt aange nomen. Aan de vergadering wordt kenbaar gemaakt dat in ’t korte eene revue zal gespeeld worden in stad en dit ten voordeele van het gedenkteeken aan onze gesneuvelde soldaten. Daarvoor zouden programmas gedrukt wor den waarop aan handelaars en nijveraars plaatsen zouden voorbehouden zijn om rekla- men in te lasschen, mits eene kleine bijdrage. Een lid van ’t bestuur zal zich met de inschrij ving daarvoor belasten. Daarop ging de vergadering uiteen rond 10 ure. Heer Minister, Op de algemeene vergadering van den Handal- en Nijverheidsbond van 3 Februari laatstleden, wierd het bestuur last gegeven bij Ued. aan te dringen om het afschaffen der Staatsmagazijnen te bekomen, Staatsmaga zijnen die eene groote mededinging doen aan den kleinhandel op vele gemeenten. Het blijkt uit de verklaring gegeven aan de bijzondere kommissie van ontvangsten en uit gaven der Bevoorrading door den Heer Minister Moyersoen, dat alle koopwaren in stock verkocht zijn geweest op 1 Mei 1922. Ingezien uit gezegde verklaring blijkt, dat de Bevoorradingsdiensten door den Staat een groot te kort nalaten, en dat anderzijds blijkt dat alle koopwaren verkocht zijn geweest, besluit de. Handel- en Nijverheidsbond dat de bestaande magazijnen geen reden van bestaan meer hebben, en klaagt tevens het feit aan dat onder den dekmantel van uitverkoop gezegde magazijnen een onwettige mededin ging doen aan de handelaars. Daar het de Handel en Nijveraars zijn die de grootste inkomsten verzekeren aan den Staat en deze dus er alle belang bij heeft de vrijhandel te bevoordeeligen, zoo koestert de Handel- en Nijverheidsbond de vaste hoop dat hare gewettigde klachten zullen aanhoord worden en dat de bestaande Staatsmededin- ging zal verdwijnen. Het bestuur van den bond neemt de vrijheid den brief te herinneren van 16 November 1921 over dezelfde kwestie en waarop wij tot heden de eer niet hadden een antwoord te ontvangen. Aanvaard, Heer Minister, de verzekering onzer hoogachting. Het Bestuur. De heer Vermeulen Hector, Voorzitter opent de vergadering en geeft het woord aan den Sekretaris om verslag te geven over de laatste algemeene en bestuursvergaderingen. Daarna wordt kennis gegeven van de ver zonden en ontvangen brieven. Daaronder merken wij op een brief naar het trambe- stuur om betere aansluitingen te vragen op de lijn Elverdinghe-Dixmude een schrijven naar den heer Minister van Spoorwegen om nieuwe treinen aan te vragen; een brief naar den heer Minister van Staatshuishoudkundige Zaken om de afschaffing van de staatsmagazijnen te verkrijgen werd de vorige week ook verzon den doch daarvan zou in de naaste vergadering kennis gegeven worden. Op den eersten brief kwam reeds een gun stig antwoord toe. Dit werd voorgelezen en het beloofde voldoening te geven met ien Juni. Nopens den tweeden brief vraagt een lid, dat, in overeenstemming met andere gemeen ten er nog ee^iige verbeteringen zouden gevraagd worden in de richting van Haze- broeck alsook het herinrichten van de halte Keerselaarhoek op de lijn Yper-Roese- laere. Ingevolge den derden brief wordt kennis gegeven van een artikel verschenen in Het Ypersche insgelijks betreffende die staats magazijnen. Daarin wordt een beroep gedaan op den Handelsbond om zich de zaak aan te trekken. De heer Voorzitter meldt dan de goede tijding dat de kwestie van het behoud van ’t tribunaal een® gedane zaak is. Het tribunaal zal dus in Yper blijven. Een lid doet dan opmerken dat men op zijn voorstel niet ingegaan is welke hij in de voor gaande vergadering gedaan had om eene affiche uit te plakken ten einde te reclameeren over de slechte verlichting. De heer Voorzitter verklaart daarop dat een brief daarover aan het gemeentebestuur gezonden wérd doch dat dit voorstel nog kan uitgevoerd worden indien de verlichting Als gevolg aan het besluit, genomen door de vergadering der geteisterden van het arron dissement Yper, den n‘» dezer, werden deze week hiernavolgende brieven gestuurd aan den heer Boereboom, bestuurder van den Dienst van Hei opbouw der verwoeste streek van West-Vlaanderen te Brugge. Yper; den i5 Maart 1923. Mijnheer de Bestuurder, Wij hebben de eer Ued. hieronder ccr.c wensch mede te deelen, uitgedrukt door de: Jiond der Geteisterden van het arrondisse ment Yper, in zijne vergadering van nen dozer, gehouden te Yper. Het is den Heer Bestuurder van den Dienst van Heropbouw niet onbekend, dat ten gevolge der aanhoudende stijging der ijzerwaren, het den landbouwers, die een voltooiïngskontrakt moeten uitvoeren, onmo- gelijk geworden is, met de vergoeding van 3,25 lipei loopenden meter, die hen wordt toegestaan om de vermelde stakijten te herstellen. Volgens de tegenwoordige prij- zen moet er ten minste i/3 aan toegesteken worden, aangenomen de veronderstelling dat zij het werk zelf uitvoeren, zonder mede- hulp van werklieden aan wien zij daghuren betalen. Het is onaannemelijk, dat de landbou- wers, die reeds zooveel te verduren gehad hebben en zich zooveel opofferingen van allen aard hebben moeten getroosten, zelf dit tekort zouden moeten aanvullen uit hunne eigene beurs en dit ten profijte van den Staat. Zij vragen geene almoes, doch eischen eene rechtmatige vergoeding. Daarom druk- kan zij den wensch uit, dat de tegenwoor- dige vergoeding zou verhoogd worden in evenredigheid met de stijging der kosten, en indien dit niet van zijne persoonlijke bevoegdheid afhangt, ten hunnen voordeele te willen tusschen komen bij wien het aanbe- langt. Verzoeken den Heer Bestuurder, om een antwoord, zoo mogelijk tegen de eerstko- mende, vergadering op tweeden Zondag van April aanstaande. Aanveerd, Mijnheer de Bestuurder, de verzekering onzer gevoelens van ware hoog achting. De Schrijver, (get.) R. Lecluyse. I Catalogue et démonstrations gratuits sur demande. Demandez aux propriétaires d’une automobile Citroen, ce qu’il» en pensent

Het Ypersche (1925-1929) | 1923 | | pagina 3