TE VELDE U ITTREK Vpr's y en Match Officiel ei Amitiés Frangaises d’Ypres foyer Ferme des boyes gyiigdheicg 31-3-23 30 in ’t zelfde ’t ka- Prijskampen voor Hengsteveulens van inlandsch ras, van twee jaar oud gehouden te Yper op 20 Maart 1923 8 med edingers De Oppergriffier, (get.) Joseph de SMET. pélérinage Anglais Vpres Dagboek-Rotnan uit het laatste offensief door Lodewijk Arend. Nr van La Prison La Prison d’Ypres est prête, on le sait, depuis 6 mois. Son inauguration aura lieu dimanche pro- chain. M. Ie Procureur du Roi offrira le cham pagne au premier prisonnier. L’Administration communale, en vue de mettre fin a l’abus des pourboires exigés par les ouvriers chargés de vider les poubelles, prie les habitants de vider eux-mêmes leurs poubelles sur les trottoirs la police viendra vérifier si le service est fait consciencieuse- ment. en ontwaak eerst in het Parket 789. Nr van het Arrest 44969. Is de sergeant Arend hier Ja. Ah, gij zijt het zelf, sergeant. De Kom- mandant laat u vragen. Goed, ik kom dadelijk. Ik begeef me daarheen. Goeden morgen, Arend. Kunnen slapen Niet veel, mijn Kommandant. Hum ’t spijt me... daar lees zelf. Ingezien de bizondere omstandigheden waarin wij ons bevinden is het ons ónmogelijk een verlof toe te staan aan dezen onder-officier te meer dat hij toch te laat zou komen voor de begrafenis zijner moeder Dat is ’t antwoord van den Kolonel. Als vernageld blij fik op dat papier staren... radeloos Ik deed wat ik kon, Arend. Wees moe dig, draag uwe smart zooals ’t een soldaat betaamt... Zoodra het eenigszins mogelijk is zal ik de aanvraag vernieuwen, opdat gij uw vader zoudt mogen bezoeken. Le jeudi, 5 avril, a8.30heures, au de la salie Lapiere, rue des Chiens, Conférence par M. MARINUS, rédac teur au journal Le Soir. Sujet Mceurs, coutumes et chansons populaires, avec projections lumineuses. LCJINDI 2 AVPII, 1923 a 3 heures sur le terrain Chaussée de Menin THIELT F. C. I. contre C. S. YPRES I. ’t zij dat het gedaan is, ’t zij dat ze weer herbeginnen. Goed. Alle urén aflossen Daarna val ik in slaap den morgen. En ginder, in een vreemd land, zonder magen of vrienden, in tegenwoordigheid van een troosteloozen echtgenoot alléén, wordt zij, mijne arme moeder, ter aarde besteld. (Zie volgende bladzijde). Zondag toekomende om 10 uur te Watou, zal de volksvertegenwoordiger eene groote uit- deeling doen van echantillons zijner nieuwe tabak met Fransch merk. Gelukkige kiezers ’t Ypersche Dimanche dernier la ville d’Ypres a repu la 1 1 albot House», environ, après avoir a Lyssenthoek prés en-notre ville a one parti e de la royale de Les trois représentations de cette revue ont eu successivement de plus en plus de succes. A la troisième et dernière représentation de dimanche dernier, une centaine de places ont dimanche dernier, dü être refusées. Nous donnerons de cette magnifique revue un compte-rendu dé taillé la semaine prochaine. Disons dés maintenant que le succès en a été si considérable qu’il n’y a en ville qu’une voix pour en demander encore une ou deux représentations supplémentaires, si possible a des prix d’entrée un peu moins élevés. Les interprêtes ont déja donné le maximum de leur effort, nous le savons. Ce serait peut- êtie trop leur demander. Mais l’instance est si vive de toute part, tant de gens brülent du désir de les voir et de les applaudir, et puis c’est pour le monument... Espérons der minuten berustende ter Griffie van het Hof van Beroep te GENT. Uit het arrest bij verstek verleend door het Hof, 3e Kamer, rechtdoende in boetstraf felijke zaken den 25 Januari 1928, behoorlijk beteekend den 7 Maart nadien, door geen verzet opgevolgd, en het vonnis der boetstraf felijke rechtbank van Yper gedagteekend 5 December 1922 volgt dat de genaamde GRYSON Valerie-Sophie, echtgenoote Bailleul Henri, huishoudster te Yper, is ver wezen geworden uit hoofde van A. V ervalsching van melk. B. Verkoop van vervalschte melk te Yper of elders m 't Arrondissement, den of rond 2 Mei 1922. Tot eene geyangzitting van ééne maand. Tot eene geldboete van zes honderd frankendewelke, in geval van niet betaling binnen den bij de Wet bepaalden tijd, zal mogen vervangen worden door eene gevang- zitting van twee maanden, tot de kosten van eersten aanleg begroot op io3,85 fr. en tot de kosten van beroep geschat op 4,98 fr. Voor gelijkvormig uittrek aan den Heer Procureur-Generaal, afgeleverd tot twee maal inlassching in het dagblad La Region d’Ypres. ie premie van 200 fr. met zilver eerm., aan Vandecandelaere Ernest, te Wervick, voor Albert 2e pr. van i5o fr. met br. eerm., aan Vancoillie René, te Moorslede, voor Wil son 3e pr. van 76 fr. met br. eerm., aan Lagrou Camille, te Yper, voor Antoine aan idem, te id., voor Brillant aan Vandecande laere Ernest, te Wervick, voor Farceur II. Hier op ’t hof Neen, ‘t is wat verder. Hij zal de hoeve ook zien staan in den maneschijn. ’t Is te vreezen. Pang 1Pang 1 Hij is meer links opgegaan, naaar ’t is toch kort bij. Dzziem klak Een scherf hier tegen den muur. Ja maar hij trekt af. Slaapwel. Middernacht. In de verte hoort men non. Korts daarop Fuu-ut... krak 1 Verscheidene mannen schieten wakker deze die onder ’t dak nestelen beginnen te roeren. ’t Is maar vijftig meters van hier. Hoor nog een... bang... hebt ge de vlam gezien Ja, ’t is waarlijk kort bij. Als hij hier maar niet op begint te don deren ’t Is gas Gas, mannen de maskers Boven, in den kelder, binnen, buiten hoort men de maskerbussen openknallen. De stem men komen als uit een graf als er gesproken wordt. Is ’t erg Neen, de wind is wat te sterk. Sergeant Peet Ja, adjudant 2et een schildwacht uit om te verwittigen X. Droevig Nieuws I (vervolg) Wij brengen den nacht over huis. De mannen, vermoeid door ’t werk, rollen zich in hunne dekens en slapen weldra in. ’t Lang nadenken en mijne vermoeide oogen doen mij ook weldra inslti.neren. Spoedig echter schiet ik weer wakker. De stilte die alom heerscht wordt slechts gestoord door ’t geronk van sommige slapeis, of t ritselen van strooi en den akeligen kreet van een nachtuil. Elf uren De maan verlicht eanigs- zins den nacht en overgiet sommige deelen van het landschap met eene halve klaarte. Weldra wordt in de verte ’t geronk dmde- lijk van een vliegtuig, ’t Nadeit gedurig. lig weerklinkt het kenmerkend gebrom van dien vijandelijken vogel door denmacftt. Pang Pang!.- Pang! In de nabijheid der hoeve springen i e granaten, die hij vallen laat, open. Jozef Peet, die nevens mij ligt, sch,et wa ker Bombardeeren ze Ja, een vliegenier. visite du pélérinage du Les pélérins, un millier assisté au service religieux de Poperinghe arrivèrent 12.3o h. par train spécial, musique du régiment dè’l’artillerie royale de Londies les accompagnait. Après les hymnes nationaux joués par la musique Ypriana, les pélérins se rendirent aux differents hotels qui leur avaient été désignés par Ie comité; chose regrettable Les membres du comité organisateur anglais ne se trouvaient pas a la gare a l’heure indiquée, mais arrivèrent en auto a 1’Hotel Splendid, avec un retard assez considérable par suite d’un accident survenu a leur voiture ils avaient eu la délicate attention d’inviter a leur table M. le Bourg- mestre Colaert. Le concert du Royal Artillery Band dans les ruines des Halles, fut tout bonnement merveilleux. Ce fut un vrai régal pour les Yprois connaisseurs de musique et ils le sont presque tous! L’heureux choixdu programme, l’exécution parfaite, la finesse de l’interpré- tation colorée 'et délicate en firent un des meilleurs concerts que nous ayons jamais entendus a Ypres. Ajoutez a cela le charme d’une vraie soiree d’été et le cadre grandiose de nos ruines. Ce fut avec une joie recueillie et religieuse que le public écouta La Feria espagnole de Lacome et le solo pour piston, oü l’instrument a certains moments sembla frisonner sous les doigts agiles de l’artiste. Le concert se termina beaucoup trop tót, de l’assentiment de tous nous espérons revoir a Ypres le R. A. B., mais au complet cette fois ci et pour plusieurs jours. Les pélérins quittèrent notre ville a 10 h. -du soir par Calais et Folkestone, pour ren- trer a Londres le lundi matin. 66 99 I ■■HMM

Het Ypersche (1925-1929) | 1923 | | pagina 11