XF>BRSCHE LA RÊÖIÖN D’YPRES HET Wekelijksch Overzicht - Bijvoegsel 3- Jaargang, N' 50 Supplément Rogjistres de Logesrs^^t en vente au bureau de ce journal. Syndicat d’initiative d’Ypres Syndikaat iot Ruchtbaarheid van Yper le titre honorifique Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper De Voorzitter, Arth. BUTAYE. Advokaat, Yper. Le guide sommaire est pret. MM. les Hoteliers et Commerqants qui désireraient y insérer une annonce payante sont priés dien adresser le texte a M. N. ANGLOO, Boule vard Malou. Le texte de 1’annonce doit être aussi suc cinct que possible. I den, dan ware het de moeite niet de overgave te aanvaarden. Da-arom zal de bezetting steeds doorgedre ven worden tot dat Duitschland ten volle overkant en zijne verplichtingen naleeft. Rik. sera installé unebuvette- un personnel stylé et fiendra a la disposi- 3e Année, N° 50 - 31 MARS 1923 De beknopte gids is samengesteld. De h-ee- ren Hotelhouders en Handelaars diewenschen eene betalende aankondiging in vermelden gids te plaatsen worden verzocht den tekst ervan te doen geworden aan M. N. ANGLOO, Maloulaan. De tekst moet zoo beknopt mogelijk zijn. ----- voorstellen te geven wat door ook zou kunnen verkregen wor- L’examen des derniers dossiers étant ter- miné dans les bureaux du Remploi, les ayants- d.roit sont priés d’aller retirer leurs certificats respectifs düment signés par les autorites com- pétentes, demain Dimanche ir avril, a partir de g heures. La délivrance de ces documents pouvant durer quelque peu, il buffet sous la galerie, oü ayant fait ses preuves se tion des sinistrés. Electriciteit ---- - Men weet dat het nieuw Electriciteitskon- trakt van Yper de abonnenten verplicht ten minste 65 kilowatt per jaar te gebruikéiiof te betalen. Het volgend smeekschrift is ge stuurd geweest aan de bestendige deputatie van wegens inwoners der stad. Aan de Heer en Voorzitter en Leden der Bestendige Afvaardiging van den Provincialen Raad van West-Vlaanderen Op 17 November 1922 heeft de Gemeente raad der stad Yper eene overeenkomst goed gekeurd gesloten met de Société Générale Beige de Distribution électrique. Deze overeenkomst voorziet dat ieder geabonneerde ten minste 65 kilowatt per jaar zal moeten gebruiken. Deze schikking is zeer nadeelig voor de inwoners der stad Yper, bijzonderlijk voor de kleine en middelbare burgerij. Vele burgers verleden jaar toen de Maat schappij Electricité de l’Yser» de electrische kracht aan de stad Yper bezorgde gebruikten slechts 35 kilowatt en nog minder en betaal den slechts hetgeen zij hadden gebruikt. De ondergeteekende wenden zich tot U om U te verzoeken dergelijke overeenkomst niet te willen goedkeuren, ten ware de Maat schappij en de stad Yper de overeenkomst wijzigden op zulke wijze dat de behangen der inwoners niet gekrenkt zouden zijn Een minimum verbruik van dertig kiloWatt ware meer dan voldoende en vele inwoners zouden dan gemakkelijker er in toestemmen het electrisch licht te nemen. Ontvangt, Mijne Heeren, met onzen irini- gen dank de verzekering onzer gevoelens van hoogachting. Avis imporiant Par Arrêtés Royaux du 23 mars igz3 Est acceptée la demission de M- 'I HEVELIN (E.-L.-B.-M.), de ses fonctions de notaire a la residence de Messines II est autorisé a porter de ses fonctions Est nommé notaire a la residence de Mes sines, M. Thevelin (E.-A.-J.-C.), docteuren droit, candidat-notaire a Poperinghe, en rem placement de M. Thevelin (E.) démission- naire. Nos sincères felicitations. Federation des Sinistrés de l’Arrondissement d’Ypres La prochaine réunion mensuelle des Délégués des clubs aura lieu le dimanche 8 avril prochain a 2.45 heures trés précises, a la Caserne d’Infanterie, a Ypres. ORDRE DU JOUR 7*) Procès-verbal de la prcccdente réunion. 2°) Communications. 3°) Lieu de réunion de l’assemblee de mail 4") Mesures d precontser pour encourager la culture du tabac, du houblondes chicorées et des hetteraves dans l’arrondissement. 5°) Vceux des Clubs. Les Administrations communales et les Cooperatives des communes qui ne posièdent pas encore de clubs de sinistrés, sont invités a envoyer leurs délégués a nos réunions. Les clubs qui désirent voir encore un autre objet a l’ordre du jour sont priés d’en avertir immédiatement le Président. Algemeene beschouwingen -- Zooals te voorzien was, is er van al de geiuchten nopens onderhandelingen vanwege Duitschland nog niets gekomen, ’t Werd hier reeds gezegd al die verzekeringen nopens den goeden wil om tot eene overeenkomst te geraken, zijn enkel goed om de oogen te verblinden, zoowel van de landen die aan de bezetting geen deel nemen als van de eigen landgenooten die meest door de bezetting te lijden hebben en verlangen weer de handen vrij te krijgen. Zoo zal de duitsche regeering altijd kunnen staande houden, dat het tegen haar wil was dat het treffen eener overeen komst zoolang uitgebleven is dat de schuld daarvan alleenlijk weegt op Frankrijk en België,die nooit genoeg hadden en niet wilden vertrekken vóór dat het arme, verongelijkte Duitschland ten volle uitgeput en neergesla gen was. Hoe kan het zijn dat groote Mogendheden zooals Amerika, Engeland en andere zich laten verblinden door de duitsche dubbelzinnigheid en valschheid. Duitschland kon niet betalen 1 Maar hoe komt het dan dat het kon millioenen en millioenen langs deuren en vensters uitwerpen om de staatsbeamb ten, ijzerwegbedienden en al de stakende werklieden te betalen zonder dat zij werk leveren of iets voortbrengen, om aan de nijveraars en bazen van al de stilgelegde ondernemingen schadeloosstelling te betalen, om de nooit voldane propaganda voor den tegenstanden oproer te betalen en te steunen, om in Engeland, Holland en Zwitserland met zware verliezen op eigen weerden gedurig aankoopen te doen. Hadde Duitschland ge wild, het kon betalen en het kon de leveringen in natuur uitvoeren, aangezien deze laatste nu wel geschieden als er dwang bij is. Maar het Reich wilde niet en wil nog niet beta len. Zijne politiek is, zoover mogelijk te loopen op den weg der failliet, ten einde al met eens te kunnen zeggen als ge mij nu niet uit den nood helpt, dan is alles verloren». En moest er dan aan die stem gehoor gegeven worden, dan zou Duitschland zich rap van zijne geringe verplichtingen kwijten en met zijne ongeschonden nijverheid en opstapelin gen van vreemd geld zich weer verheffen tot een ongekenden bloei en voorspoed, die hem zouden toelaten in korten tijd weer al zijne mededingers te verpletteren. Intusschen stuurt het gezanten uit, nu eens naar Amerika, dan weer naar Zwitserland, Engeland of Holland en deze week nog naar Italië ten einde een van die landen te kunnen overhalen als middelaar voor hem op te treden en hem met kleine schade te redden uit den neteligen toestand waarin het zich bevindt. En omdat die menigvuldige pogingen niet lukken, roepen Cuno en andere gezag voerders van uit den Reichstag en op groote meetingen, dat Duitschland van geene onder- handelingen wil weten zoolang de bezetting duurt. Doch moest er een van de aangezochte landen de taak willen aannemen zich met de zaak te willen bemoeien, dan zou seffens een andere toon aangeheven worden, op voor waarde dat Frankrijk en België erin zouden toestemmen de aangeboden voorwaarden te onderzoeken. Maar hoe langer de bezetting duurt hoe meer voordeelen ze zal opleveren, na dé eerste en kostelijkste tijdruimte der organisatie, en daarom juist zullen de bezet ters hoe langer hoe moeihjker worden m hunne voorwaarden. Immers, indien Duitsch- land enkel zou - - de bezetting De aanstaande maandelijkse he verga dering der Afgevaardigden der Bonden zal plaats hebben den Zondag 8 April aan staande, om 2.45 uren stipt ’s namiddags te Yper, Voetvclkkazerne. DAGORDE 1*) Proces-verbaal der laatste zitting. 2°) Mededeelingen. 3") Plaats der toekomendevergaderingvan Mei. 40) Maatregelen voor te stellen om de teelt der tabak, hoppe, suikerijen en beeten aan te moedigen in het arrondissement. 5“) Wenschen der bonden. De Gemeentebesturen en de Coöperatieven der gemeenten waar nog geen bond bestaat worden verzocht afgevaardigden naar deze vergaderingen te zenden. De bonden die begeeren iets op het dagorde dezer zitting te zien bijvoegen, worden ver zocht het seffens te laten weten aan den Voorzitter. De Sekretaris, R. LECLUYSE. (S1 Jan).

Het Ypersche (1925-1929) | 1923 | | pagina 9