TE VELDE I' Ij Groote Footballmatchen I Aux Amitiés FranQaises. 7-4-23 ’t Ypersche 31 zijn onze Dagboek-Roman uit het laatste offensief door Lodewijk Arend. 60 centime- Daarbo- 5o centi- Keuring der stieren Prijskampen voor Stieren en Koeien van Donderdag 5 April te Yper C. S. V. ZONDAG 8 APDIL 1923 op het terrein van C. S. Y., Meenenpoort om i3.3o uren C. S. YPROIS IV en WERVICQ SPORT IV om 15 uren C. S. YPROIS III en REMY SPORT III. en bla- Ij a) Stieren .zonder tanden. ie Premie "5o en een bronzen eeremetaal aan Lemahieu Remi van Vlamertinghe. ken van een tak in het bosch ,’t mannen die aan ’t werk zijn. Wij komen met onzen buit terug twee zware takken die als balken zullen dienen en veel twijgen met bladeren om alles weg te bergen. We steken graszoden af, overdekken onze schuilplaats met die graszoden ons zeil doek en de bladeren en nemen vervolgens met genoegen plaats in ons nieuw verblijf om met smaak eene cigaret te rooken. Het werk heeft ons verwarmd, maar de killigheid van den nacht doet zich weldra gevoelen. Er hangt een natte mist in de lucht en wij moeten daar zoo onbeweeglijk zitten uit gebrek aan plaats en om de aandacht van den vijapd niet gaande te maken, dat wij beginnen te rillen van de koude, ’t Is niet meer om uit te houden. Daarom besluiten wij, elk op onze beurt een bezoek te brengen aan de posten en ons zoodoende te verwarmen. Een onzer verkenningen komt terug met een duitsche gevangene. Waar hebt gij hem gevangen Daar tegen ’t kasteel. Hoe dat Hij was verdoold geloopen en ons ziende vroeg hij of het zijn volk was. Wij hebben ja gezegd en zoo is hij in ’t net geloopen. Verders is de nacht kalm voorbijgegaan. Zoodra de morgen aanbreekt mag zich nie mand meer laten zien. Eenige mannen, goed verborgen tusschen takken en bladeren staan op loer. De overigen moeten stil blijven zitten waar ze zijn. Onze plaatsen zijn zoo klein dat wij schier niet kunnen roeren, en een dag in Onn’ peut pas plus d’huit heures Gagner 1’ pain quotidien 11 taut s priver d’ buerre C est foutant, nom d’un chien 1 1 res vil succes pour la scène corriique nos industries Le chailatan, parfait dans son röle trés local, offre aux touristes deux produits rar’s qui sont des r’liques Le Clytodont et zulke onbeweeglijkheid door brengen schijnt zonder einde. Op een gegeven oogenblik kan Jozef Peet zich niet bedwingen. Ik verga van ’t ongemak zegt hij Wat is er, Jef Sedert ik in die Duitsche krochten gesla pen heb, zit ik vol ongedierte. Hij krabt zich langs alle kanten. Ik heb ook 'iets gevoeld 1 meent de adjudant. Ik ook. Maar ik word er door opgeëten jam mert Peet. En niet meer kunnende weerstaan, begint hij te zoeken. Aah 1 roept hij triomfantelijk uit een... twee.... drie, vier.... ledermaal hooren wij een kenmerkend klik Gij schijnt er nog al onder te moorden. Jef? Zwijg vijftien, zestien.... twintig Houd op,Jefhoud op Negen en twintig.... dertig !Aah de' bloedzuigers ’t zijn echte Fritzen, zij'hebben vierkante koppen. Ik ben blij dat ik u gevan gen heb, nu voel ik mij veel beter. Die ongewone jacht van Peet heeft ons. wat verstrooiing gebracht. Maar de beenen zijn lam gelegen, de lenden doen pijn en de rug is stram. Van tijd tot tijd beginnen wij te .eten om wat afwisseling te krijgen en veel wordt er gerookt, doch wij moeten den rook in onze mouw blazen opdat hij ons niet zou (Zie volgende bladzijde). qui sont des r’liques l’Holy ground Et les fils d Albion sontses meilleurs clients L’Angleterre est un pays Plus beau que celui-ci, Mais comme curiosités N y a pas a comparer Ces Hall’s et Cathédrale Sont réellement colossales Dommag’ qu’il y a plou De petits souvenirs du tout. I ne mention spéciale pour les beaux jeux scéniques la Rue et la Bone, dont la composi tion et l’interprétatioh furent trés appréciées. Et voici un spécimen des déserteurs pour lesquels la Commère ne fut pas tendre Ces gens pénétrés de leur importance De leur grand mérite et rares qualités Ont quitté la ville lis ont reculé, ces étres futiles Devantleur devoir envers la cité... Le tableau vivantLe monument aux Morts» fut la scène pathétique trés acclamée’aux sons de l’air d’Ypres et de l’hymne national, et la Récitante rendit avec talent un hommage ému a nos chers héros... glorieusement tombés pour la patrie. Et voici a l’honneur notre corps d’élite... Les Pompiers fêtant la Ste Barbe et ramenant au bercail leur cher échevin-protecteur muni de l’autopompe... en miniature. Scène charmante, trés populaire, qui avec le final, fut particulièrement acclamé. II nous reste a rendre un hommage bien mérité aux auteurs de cette revue si réussie, et a tous leurs collaborateurs aussi dévoués que talentueux. N’oublions pas la symphonic et son chef, facteur précieux de cette belle fête. Craignant de commettre quelque oubli, nous n’osons citer les noms de tous ceux qui assumèrent la lourde tache de préparer et d exécuter cette solennité artistique et bienfai- sante qui marquera dans les annales de la Cité. II leur suffira de savoir, que le public Yprois a apprécié comme il convient leurs efforts ardus, et ils trouveront leurs récom- pense dans la noble satisfaction d’avoir collaboré efficacement a faire avancer le projetd’exécution du Monumentaux Morts.» Ypris. 2e Premie 5o Ir. en een bronzen eeremetaal aan we Slembrouck van Yper. 3 Premie 5ó fr. en een bronzen eeremetaal aan Claerebout Auguste van Vlamertinghe. 4 Premie 5<> fr. en een bronzen eeremetaal aan Lapere Ernest van Vlamertinghe. b) Stieren met een-oj twee tanden. ie Premie too fr. en een zilveren eeremetaal aan Steenlandt Emile van Vlamertinghe. 2C Premie 7-5 fr. en een bronzen eeremetaal aan Van Cayseele Jules van Vlamertinghe. 3° Premie 5o fr. en een bronzen eeremetaal aan Taveerne Jules van Yper. c) Stieren met ten minste drie tanden Geen mededingers. l6 stieren hebben aan de keuring deel geno men, i is uitgesteld en i5 aanvaard. d) Koeien. te Premie too fr. en een zilveren eeremetaal aan Vermeulen Jules van Brielen. 2e Premie 73 fr. en een bronzen eeremetaal aan Steenlandt Emile van Vlamertinghe., 3’ Premie 5o fr. en een bronzen'eeremetaal aan Claereboudt Auguste van Vlamertinghe, 4e Premie 5o fr. en een bronzen eéremetaal aan de We Devoghel van Yper. 5e Premie 5o fr. en een bronzen eeremetaal aan Pannecoucque Charles van Voormezeele., 6e Premie 5o fr. en een bronzen eeremetaal aan Steenlandt Emile van Vlamertinghe. Mond- en klauwzeer Gezien de spoedige uitbreiding dier plaag in West-Vlaanderen en vooral onder het vee ter markt van Brugge gekocht, is het tot ver der bericht verboden op de markten van het' bestuurlijk arrondissement Brugge, hoorn beesten, schapen en zwijnen te koopen die niet oogenblikkelijk moeten geslacht worden. Invoer van Vee Het invoeren van Nivernèesch vee is tot verder bericht verboden. Intéressante au plus haut point la conférence que M. Marinusredacteur au Soir a donnée jeudi dernier, aux Amitiés Francaises. Durant deux heures, il a littéralement captive son auditoire, tanr sa parole facile et fluente a intéressé le public qui remplissait le foyer de la Salie Lapiere. Le Folklore dontle nom étrange déroute au premier abord le profane, n est autre chose que la science qui cherche a classer méthodiquement tous les menus faits de la Vie sociale d’une région. C’est en som- me l’histoire de la vie intime du peüple, de sa manière de penser, de vivre, d’extérioriser ses sentiments. Précisément, c’est ce qui fait le caractère spécial de chaque nation, ce qui explique son expansion, ses arts, sa littéra- turece qui survit a toutes ses vicissitudes his- toriques, malgré les transformations que lui imposent les évènements politiques et les dé- couvertes scientifiques. Jusqu’ici cette vérité avait échappé aux historiens elle a donné l’essor aune science toute neuve et d’un intérêt extra-ordinaire. Le Folklore sera l’histoire de la vie des individus, et elle servira a compléter l’histoire politique de la nation et a l’expliquer. Une série d’intéressantes projections, illus- trant certaines coutumes populaires, a terminé cette soirée qui comptera parmi les meilleures des A. F. Une petite sauterie, comme de juste, a terminé cette soirée. Encore un trait de Folklore XI. In eerste Logia (vervolg) Arend, kom mêe met mij wij zullen eene werkenningsronde maken. Overal vinden wij de posten bezet, de man nen op hunne plaats en aan t werk. Bij mijne terugkomst heeft sergeant Peet reeds gezorgd dat mijne plaats in orde is en de adjudant zit ook bij ons. Een vierkante kuil, ongeveer ters diep, bekleed met droog gras, ven planken op een breedte van meters ’t overige, nog 7° cm’ zullen wij overdekken met ons zeildoek. We hebben juist plaats genoeg om met drie nevens een zitten, den rug geleund tegen een der wanden en de beenen uitgestrekt. Kom, Lodewijk, zegt Peet, gm er m ’t bosch zal er wel hout te vinden zijn deren om alles goed te overdekken. - Ja, ik zal de bijl mêe nemen. - Goed, adjudant, leg den rommel wat op orde en tracht een cigaret aan te ki ygen .g rtete roert. Ertol ou en tor hoort to» t bre- EN

Het Ypersche (1925-1929) | 1923 | | pagina 11