I I u I TTR EK UITTREKSEL la voiüire Ia plus éeonoinique du moude. CONSUMMATION AUX 100 KM. - Économie daas ia consoiamatioa et eiUcetseHa A I STAD WERVIK Harmonie Vpriana I Nrvan het Parket 789. Nr van het Arrest 4496g. I 5 December 1922 volgt dat de genaamde 1 H H I ■Mb Nettoyage des Rues et Enlevement des Ordures Il parait que concert avec danse Lickehusch. De Oppergriffier, (get.) Joseph de SMET. 2- a) De Lente voert een leger aan. Rand lied. Koien in twee gelijke stemmen. A. Rubinstein. piano, (accomp. Rechtbank van van het Agents Concessionnaires naarder ahx rnpriétaires Citroen, ce qu’ils en der minuten berustende ter Griffie van het Hof van Beroep te GENT. Uit het arrest bij verstek verleend door het Hof, 3e Kamer, rechtdoende in boetstraf felijke zaken den 25 Januari 1923, behoorlijk beteekend den 7 Maart nadien, door geen verzet opgevolgd, en het vonnis der boetstraf felijke rechtbank van Yper gedagteekend Les habitants de la Rue au Beurre sont dans la désolation. Les maisons se reconstrui- sent rapidement malgré les lenteurs du rem- ploi et les appels conservatoires. Le service de la ferme des boues compose d’un tombe- reau, d’un vieux cheval et de deux ouvriers, est organise de la manière que l’on sait et qui fait honneur a l’Administration Communale, (recommandé pour la prochaine Revue). Oü devront ètre jetées les ordures ménagères, après la construction de la dernière maison de la Rue au Beurre Quand cessera-t-on de se moquer de nous Les peuples ont les rois qu’ils méritent et les habitants d’Ypres.... Yolksgenegenheid voor hare Gesneuvelden (Vervolg.) Les cloches de Paques... comme chaque annéesont allées... sous la garde deS' Médard, leur bon ange gardien, pour saluer le grand Saint Père, et lui implorer sa bénédiction... Le Pape, le père par excellence, avant de les congédier, les couvra de gentils et délicieux petits ceufs de Paques, a distribuer aux braves petits enfantsWerv;cquois, qui se sont distin- gués pendant le courant de l’année, par leur constante öbéissance et belle application a l’école... Pour les grandes personnes, pour les boas villageois, Sf Médard leur apporta... de bel les toilettes de bons cigares.. Aux Membres de la Société de Gymnasti- que La libre Wervicquoise qui n’ont pas démérités, bien au contraire, S‘ Médard leur ofirit un... délicieux banquet de circonstance.. Plusieurs toasts furent prononcés pendant le diner... rendant hommage-a l’assiduité des membres. et ala clairvoyance ?de la direction. M. Dumoulin de nationalité franqaise, fon- dateur de la société, homme énergique possé- dant un cceur d’or, proposa une collecte au profit des Héros de la grande guerre... pour l’érection d’un memorial... le plus bel oeuf de Paques, qu’on puisse leur offrir... en témoig- nage d’admiration et d’impérissable recon naissance. Cette proposition fut chaleureuse- ment applaudie, et la courte allocution qu’il fit, émuttous lescceurs et fit brillerdes larmes, dans l’oeil de plus d’un membre... La collecte atteignit la belle somme de fr. 67,30 laquelle sera versée a la trésorerie du Comité du Monument. Au nom de nos glorieux Martyrs, un bien cordial merci, aux généreux donateurs de cette belle société d’athlètes. (sé) P. de Bonsang. (MM. d'une au’cmobije pensent. n Y P R A N A Afdeelingen Koor en Eersten Aanleg van Yper o Nr 189 der Greffie Nr 2oo3 van het Parket --exsétx*- van een vonnis uitgesproken door de Rechtbank van Eersten Aanleg van het Arrondissement Yper, Provincie West-Vlaanderen,' er zetelende den 19 December 1922. Vonnis beteekend den 21 Maart 1923. Kamer van den Eenigen Rechter. Inzakehet Openbaar Ministerie, tenlaste van 233. VERBEKE Alois, zoon van Henri, geboren te Zonnebeke, den 28 Mei 1898, vleeschhouwer te Yper, Zonnebekesteenweg. Overtuigd van te Yper, op 29 Juli 1922, als slijter ter markt A) Geene lijst der verkoopprijzen van goe deren ol levensmiddelen van eerste noodzake lijkheid te hebben aangeplakt. B) Vleesch te koop gesteld te hebben on voorzien van een etiket, dragende den prijs per kilogram. De Rechtbank bij toepassing der artike len 40 van het strafwetboek 186 en igqstrafvor- deringswetboek art. 1 Wet van 24 Juli 1921, 1 en 5 Kon. B.4 Mei 1920 art. 1 en 2 Wetn Oct. 1919 1-4-5 Besluit-Wet 5 Nov. 1918 Wet 16 Oogst 1920 2 Wet 10 Juli 1921 1-4 Koninklijk Besluit 12 Oogst 1921 2 Wet 3i December 1921 2 Wet 3o Juni 1922. Veroordeelt hem bij verstek tot Eene boete van zes en twintig frank hoofdens feit A. Eene boete van zes en twintig frank hoofdens feit B. En tot de kosten begroot op drie frank. Beveelt de bekendmaking van het tegen woordig vonnis in het weekblad Het Yper- sche en van plakbrieven op het lokaal tot den verkoop bestemd. Zegt dat, bij toepassing van artikel 1 der Wet van 24 Juli 1921, de boeten van zes en twintig frank zullen verhoogd worden met twintig opdeciemen weze dus samen acht en zeventig frank voor ieder der boeten van zes en twintig frank. Zegt dat de boeten zullen mogen vervangen worden door eene gevangzitting van acht dagen voor ieder. Voor gelijkvormig uittreksel afgeleverd ten verzoeke van het Openbaar Ministerie. Yper, den 3 April 1923. De Opper-Greffier der Rechtbank, Charles PIEN. GRYSO?.1 Valerie-Sophie, echtgcnootee Bailleul Henri, huishoudster te Yper, is ver wezen geworden uit hoofde van A. V ervalsching van melk. B. Verkoop van vervalschte melk te Yper of elders in ’t A rrondissement, den of rond 2 Mei 1922. Lot eene gevangzitting van ééne maand. 1 ot eene geldboete van zes honderd franken, dewelke, in geval van niet betaling binnen den bij de Wet bepaalden tijd, zal mogen vervangen worden door eene gevang zitting van twee maanden, tot de kosten van eersten aanleg begroot op io3,85 fr. en. tot de kosten van beroep geschat op 4,98 fr. Voor gelijkvormig uittrek aan den Heer Procureur-Generaal, afgeleverd tot twee maal inlassching in het dagblad La Region d’Ypres. 3. Chacone, voor viool en piano, (accomp. ;an Mendelssonn) door MM. Van Egroo pn L Vanhoutte Bacji. - Mireille, (Air frahir Vincent) door Mejufier Mommens Gounod. 5. Scènes pi Moresques, (symphonic). 1) Marche b) Air de Ballet c) Angelus 1) Fète bohème. Massenet. i5 minuten tusschenpoos 6. Le Ruisseau, Koor in twee gelijke stemmen J. Rheinberger. 7-Farfaislc-Ballet, (symphonic) X. 8. a) I- or I.:..no, (La Maison grise). Messager. b) Les Pccheurs de Perles, (Cavatine de Leïle) door M<j. M. Mommens. Bizet. 9. a) Menuet. Mozart. b) Mivnqiit musical Schubert-Kraisler. c) Andantino, voor viool - en piano door VIM. Van Egroo en L. Van Houtte. P. Martini. 10. M-mne Kuil, koor in twee gelijke stem men. J. Rheinberger. Symphonic Muziekfeest op Zondag 8 April 1923 en 20 ure, in de feestzaal van het Hotel excelsior met de welwillende medewerking ran Mejuffer M. Mommens, Mezzo-soprano* Vl\I. Albert Van Egroo, violonist (Officier l’académie) en Louis Vanhoutte, pianist. FEESTWIJZER x. - Ci'lèbre marche Viennoise, (symphonic) Zerco. leger "7 1/2 litres d’ESSENCE i 250 grammes d’HUILE Qiiinèt et Wolley), ports de Menin, v?r®s o'émpnsir^ions gratuits cur demar.de, 4,0 d: - - 'In algemeene vergadering hebben de Be stuurraden van Ypriana besloten, de Stad te doen vertegenwoordigen,, door de Harmo nie, in de volgende feesten 13" Mei te Wervik Inhuldiging standbeeld der gesneuvelden 20" Mei le Sf Omer Groot festival gegeven door de Federatie der muziekmaat schappijen van ’t Noorden en de Pas de Calais. if' funi te Oostvleteren Groot festival ter gelegenheid van ’t 75 jarig bestaan der muziekmaatschappij S'te Cecilia In ’t korte zal ook aangekondigd worden ;een concert met palingdans dat door de Harmonie zal gegeven worden aan Dicke- Fusch vijver. Les Comités d’ Ypriana dans leur der nière reunion, ont décidé de faire participer l'Harinonie, afin d’y représenter la Ville, aux fêtes suivantes i3 mai d Wervicq Inauguration du monu ment aux roncitoyens tombés au champ d hon- .neur 20 mai-d S' Omer Grand festival orga nise par la Fédération des musiques du Nord ■®t du Pas de Calais. 17 Juin d Oostvleteren Grand festival a ^’occasion du soixante-quinzième anniversaire de la fondation de la musique Sft Cécile l’Harmonie orgamsera un des an guides a l’étang de nos®

Het Ypersche (1925-1929) | 1923 | | pagina 7