TE VELDE Drukkersleerjongens gevraagd OFFICIEELE MATCH YPER III en THIELT III. Bravo Leening der verwoeste gewesten Tribunal^ des Dommages de guerre Haut Commissariat Royal d’Ypres C- S. V, Comines vous Auto - Moto - Club d’Ypres 14-4-23 ’t Ypersche 32 I Les membres sont invités a participer a Fexcursion a Gand, le dimanche 15 avril, pour la visite des Floralies. Départ a 6h. précises de l’Hótel des Brasseurs. Le Comité. Dagboek-Roman uit het laatste offensief door Lodewijk Arend. a de hautes dis- i ambitionnait ayant pu Par arrêté Royal du 3o mars ig23, la 6e Chambre du Tribunal des Dommages de guerre de Bruges est supprimée. Un comité ayant été créé par initiative de Monsieur le Bourgmestre de Comines Belgi que pour faire une collecte pour la familie Desmedt-Ménnékeer, a l’honneur de porter a la connaissance des habitants de cette ville le montant exact de cette collecte qui est de 4761,70 fr. Touché par la sympathie Cominoise le co mité en son nom et en celui de la familie re- mercie de tout cceur les généreux donateurs. Wel, adjudant, waar blijven die mannen om ons af te lossen Wat weet ik dat Reeks 141.896 Reeks 141.896 Reeks 38.566 De reeks 81.117 is uitkeerbaar met 3oo fr. evenals de andere nummers van de boven vermelde reeksen. ter drukkerij van Het Ypersche non plus ne Trekking van 10 April Winnende nummers n. 15 wint 250.000 fr. n. 13 wint 100.000 fr. n. 4 wint 100.000 fr. ZONDAG 15 APRIL 1023 op het terrein van C. S. Y., Meenenpoort om i3.3o uren YPER Scolaire en KORTRIJK Scolaire bm i5 uren Par arrêté Royal du gmars 1923, démission honorable de ses fonctions de Haut Commis saire Royal Adjoint pour le secteur d’Ypres (zóne) est accordée, sur sa demande, a M. Biebuyck, a partir du i5 avril 1923. Les attributions que ces fonctions com- portent font retour au Haut Commissaire Royal de la région sudde la Flandre Occiden tale. van 24 De machiengeweren ratelen maar toe ’t geronk komt nader bij. Ik zie ze hier... hier Ik ook. Ze zijn bijna heel tegen een. Zie eens hoe ze draaien en keeren.... de Engelschman fracht steeds boven te blijven. Ze zijn weer verdwenen. Ze moeten hier juist boven zijn. ’t Geronk is lager, ze moeten zakken. ’t Gesnor der motoren wordt steeds duidelijker en geweldiger en het taratata der machiengeweren schijnt vlak boven ons te zijn. Zie, daar zijn ze, voor ons Oh maar 5o meters boven den grond. Ze draaien.... nog lager.... ze komen langs hier.... over den grond... Trekt u in rap Brrr.... ssse 1 Eene geweldige windvlaag slaat in ons aangezicht, een oorverdoovend geluid weerklinkt vlak tegen ons hoofd, de takjes vliegen van ons dak en de twee vliegtui gen schuiven in eene dolle jacht juist boven ons weg. ’t Hart klopt geweldig. Hij is er aan jubelt Peet. Daar... daar valt hij roept de adjudant. Inderdaad op ongeveer 60 a 70 meters vóór onze stellingen ligt het vijandelijk vliege- tuig ten gronde, terwijl de Engelsche vlieg- nier, met groote kringen, triomfantelijk de lucht in stijgt. STAD YPER -- GEMEENTERAAD Zitting van Zaterdag 14 April 1923 om 15 ure DAGORDE 1. Proces-verbaal der zitting Maart 1923. 2. Wegenis Aankoop van gronden. 3. Stadseigendommen Verkoopingen van gronden. 4. Gemeentekerkhof Grondvergun- ningen. 5. Gedenkteeken Opbouw van den muur der Hallestraat Aandeel der stad. 6. Terugbetaling aan de schatkist van gedane voorschotten aan de stad Yper Inschrijving van krediet. 7. Burgerlijke Godshuizen Openbare verkooping van bouwgrond. 8. Handelswijk (Kruisstraat) Jaar- lijksche Kermis Vraag om toelage. g. Openbare verpachting van gronden te Zillebeke. 10. Mededeelingen. 11 fut elu en cette dernière qualité, heureux d avoir pu apporter ases collègues effectifs le concours de influence et de la sympathie qu il s etait acquises dans le canton Wallon loujours homme de devoir il devint le president de Institution Royale de Messines. Mais quels efforts ne fallut-il pas mettre en oeuvre pour lui faire accepter cette lourde charge 1 II l’accepta malgré lui, avec la con viction qu il pourrait se rendre utile a l’éta- blissement, a la ville de Messines et a l’arron- dissement. I hevelin avait des titres tinctions honorifiques. II n’en aucune. Mais le Gouvernement, r apprécier ses éminents services, lui obtintla Croix d’Officier de l’Ordre de Leopold, juste hommage rendu a sa longue et féconde car rière. II était cependant une faveur qu’il osa espérer a la fin de ses jours. Se sentant atteint par 1 aile de la mort, il disait: Que deviendra mon étude après moi II savait que le Notariat ne fait pas partie du patrimoine familial et que le titulaire ne peut en disposer; mais il pensait, comme nous, qu’un droit de priorité doit être donné a ceux qui représen- tent le mieux la personne du titulaire et sont en état de continuer son oeuvre. Le voeu du mourant fut écouté. Personne d’ailleurs ne songea a disputer la succession du notaire ni ses amis, cela s’entend, ni mêrne ses adversaires politiques, ce qui est tout a leur honneur. Notre ami descend dans la terre après avoir joui pendant ses derniers huit jours, de la douce consolation de pouvoir se dire qu’il a regu la suprème récompense qu’il désirait ici-bas, en attendant celle qu’il reqoit aujourd’hui la-haut. Adieu, Cher Ami et ancien co-combattant. Le souvenir de votre vieconsoleravos parents et tous ceux qui vous ont connu et aimé sur la terre. r Songez a eux eux oublieront pas. Adieu De adjudant, die een oogenblik fier geweest is omdat hij het bevel over het peloton mocht voeren, wordt zenuwachtig en schrikt voor de verantwoordelijkheid. De avond is nedergedaald en de mannen, die reeds alles gereed hebben loopen rond en wachten met ongeduld op de aankomst der andere troepen. Ze zijn zeker ook verloren geloopen Dat kan wel, anders moesten ze reeds hier zijn. We hebben hier lang genoeg gezeten. Tara-taratata 1 Daar begint dien ratel weer 1 Werpt u plat, een lichtje Een oogenblik is 't klaar als in vollen dag en dan vervalt weer alles in duisternis. Daar zijn ze Alles wordt opgepakt en aangedaan, gereed om te vertrekker. Waar bMjft de adjudant nu Hij zou hier nog willen blijven zeker Als hij nog lang blijft trek ik er alleen van onder 1 Toe, sergeant, neem gij ’t bevel en laat ons gaan. De anderen zijn reeds weg Ah daar is hij. Welnu, adjudant, blijven wij hier tot morgen We trekken af, langs ’t bosch, door de weide en dan den steenweg op. Nauwelijks zijn we daar of er breekt een geweldig geweer- (Zie voljen 'e b’éidsijde). Wij vernemen uit goede bron dat er kwestie is nog in den loop dezer maand eene maat schappij van jaknikkers te stichten. Het doel ei van zal zijn de hooge personnagies die onze streek bezoeken met lof en eer te ontvangen en te beletten dat zij in aanraking komen met al die miskontenten en grommelaars, die al wat te lang de ministeries vervelen met hunne oneindige klachten. ben behoeve der maatschappij, zal van hooger hand de noodige hoeveelheid wierook geleverd worden. Ei is spraak den Frigo tot zetel te nemen. Het gedacht is uitmuntend. Dit lokaal dreunt nog van de groote redevoeringen van verleden jaar en is bijzonder goed geschikt voor koel bloedige besprekingen. Toekomende week geven wij meer inlich tingen. (vervolg) Waar vraagt Peet, die ook door een spleet aan ’t loeren is. Daar, links van ’t bosch, boven dien grooten boom. - Ja,.... zie eens, daar komt nog een an dere, veel verder Dat is een van de onze 1 Meent ge Ge zult het dadelijk gaan zien. Inderdaad, ’t Is jammer dat wij met mogen buiten staan, we zouden misschien een schoon gevecht zien Wij verliezen den vijand uit het oog terwijl wij den bondgenoot in gestrekte vlucht, zien naderen. Ook deze verdwijnt weldra uit t be reik onzer oogen. Alleen ’t geronk der twee luchtvogels isnog hoorbaar. Zou ’t een Belg zijn vraagt Jet. Neen ’t is een Engelschman. - Hij won toch veld op den anderen. Ja.... hoor de machiengeweren Is in de lucht zij vechten 1 We zoeken langs «He kanten een spleet om "iets te kunnen zien, maar tevergee s. 1922 5%

Het Ypersche (1925-1929) | 1923 | | pagina 11