Bonne a tout faire Verbond der Samenwerkende Vennootschappen voor oorlogsschade Fédération des Cooperatives pour dommages de guerre Leening 5 t. h. met loten van 1922 het Avis - Bericht al veertien worden afge- Emprunt 5 p. c. a lots de 1922 Délivrance des titres définitifs Le Juge délégué, Jos. MATTON. est demandée pour maison bourgeoise. S’adresser rue de Steurs, 26, a YPRES. worden zij binnen de vijf dagen der neerleg ging der voorloopige titels ten hunner beschik king gesteld. De voorloopige titels ter ruiling aangeboden moeten begeleid zijn van een borderel, hunne nummers aanduidende formulen van deze borderellen zullen ter beschikking der belang hebbenden zijn in alle agentschappen der Nationale Bank. De voorloopige titels met of zonder lot uitge komen bij de lotingen van 10 Augustus IQ22 tot en met g Mei IQ23 en welke op 1 Juni 1923 uitkeerbaar zijn, mogen in de neerleggingen niet begrepen zijn. Ter algemeene vergadering der schuld- eischers van MELSENS Valeer, aannemer te Wervik, gehouden den 23 April 1923, De afgevaardigde Rechter heeft de verga dering verschoven en roept de schuldeischers bijeen den 4 mei 1923, om 9 ure ’s morgens ter gehoorzaal der Rechtbank van Eersten Aanleg van Yper. De Afgevaardigde Rechter, Jos. MATTON. participeront aux tirages du 10 aoüt 1923 et suivants les intéressés doivent done échanger leurs titres provisoir es avant le 10 aoüt ig23, pour pouvoir participer a tous les tirages. A Bruxelles, les obligations définitives seront remises aux porteurs au moment même du dépot des titres provisoires a la Banque Nationale. II en sera de même en province lorsque les approvisionnements constitués dans les agences le permettront au cas oü les obligations définitives n’auraient pu être remises sur l’heure aux déposants, elles seront tenues a leur disposition dans les cinq jours du dépot des titres provisoires. Les titres provisoires présentés a l’échange devront être accompagnés d’un bordereau mentionnant leurs numéros des formules de ce bordereau seront a la disposition des inté ressés dans toutes les agences de la Banque Nationale. Les titres provisoires sortis, avec ou sans lot, aux tirages du 10 aoüt ig22 au g mai ig23 et qui seront remboursables le i'r juin IQ23, ne pourront être compris dans les dépots. Al’assemblée, des créanciers de MELSENS Valere, entrepreneur a Wervicq, tenue le 23 avril 1923, Le Juge délégué a prorogé la réunion et ordonné la convocation des créanciers pour le 4 mai 1923 a 9 heures du matin a l’auditoire du Tribunal de Première Instance d’Ypres. Mannen, ziet dat alles opgekraamd is tegen 7 1/2 u. Is ’t dan toch waar dat wij afgelost wor den, adjudant Ja, zijt ge niet tevreden, ’k Geloof het wel, dat is nu dagen dat wij in al dat gedoe zitten, zonder zorgen noch verschooning.’t Zou tijd worden. Zou ’t voor lang zijn, adjudant Daar kan ik geen antwoord op geven. Arend, kom even m.êe met mij als ge wilt. Ja, adjudant. Ziehier wat wij moeten doen. Maar de mannen moeten daar niets van weten. Ik maak het aan u bekend opdat gij mij zoudt helpen in geval van nood. Van hier moeten wij rechts afdraaien langs dat verlaten kerkhof en dan door de weiden recht voor ons gaan tot wij aan den ijzerweg komen. Deze moeten wij rechts volgen tot aan de bareelen waar de ijzerweg de baan naar Moorslede kruist. Daar moeten wij wachten tot de drie bataljons er bijeenkomen. Begrepen. Weet gij waar wij verder heen gaan Neen. op ’t roekelooze af. Een brandende cigaret wordt zoo ver gezien Halt Wat is dat hier Barakken van de Duitschers, een soort statie Moeten wij hier wachten, sergeant? Ja, tot de andere bataljons aankomen. Dan kunnen wij binnen gaan ’t is alle maal leeg De gelukkigen, die er kortst bij zijn, kunnen een oogenblik voor den regen gaan schuilen en een cigaret rooken. ’t Is helledonker in dat kot Zijt gij dat, Lodewijk Ja, wie is dat Kom maar langs hier, ’k heb een plaatsje voor u. Ah, gij zijt het Daans. Hoe is ’t jongen Goed, we gaan waar ’t beter is dan op een slagveld. ’t Zal ons goed doen. Een goed bad en ander linnen voorna melijk, want ik krijg geweldig jeuk langs alle kanten. Ah ah 1 gij hebt er zeker van de soort van Peet. Ei wat is er van Peet Zit gij daar ook Jef Ge ‘zoudt beter de electriciteit aanmaken, ’t Was om te zeggen dat erbij Daans ook lichte cavalerie is. Zwicht u van dat peerdevolk, Daans toen we aan Koekuit zaten heb ik er 3o ach ter een naar de slachterij gedaan. (Vervolgt). Conformément a Partiele 3, 3e alinéa, de l’arrêté ministériel du 8 avril 1922, il sera procédé d partir du lundi 14 mai ig23 a l’échange des titres provisoires de l’emprunt 5 p. c. a lots, de un milliard de francs-, émis en 1922 par la Fédération des coopératives pour dommages de guerre, contre des obliga tions définitives de 25o francs, munies de 40 coupons d’intérêt annuels payables le ier juin des années 1924 a 1963 inclusivement. Le coupon de l’échéance du ler juin ig23 devra être détaché des titres provisoires présentés a l’échange, mais le talon dont ils sont munis devra y rester attaché. L’échange sera effectué titre pour titre, mais sans concordance de séries ni de numéros, a la Banque Nationale, a Bruxelles, et dans toutes ses agences en province jusqu’au 3i juillet ig23 inclusivement. A partir du icr aoüt IQ23, l’échange ne pourra plus être opéré qu’a la Banque Natio nale, a Bruxelles. En outre, les opérations d’échange seront suspendues pendant toute la journée le 10 aoüt 1923 (date a laquelle auront lieu les trois tirages prévus pour le 10 juin, le 10 juil let et le 10 aoüt ig23) et pendant la journée des tirages ultérieurs. Conformément aux stipulations du prospec tus d’émission, reproduites au talon des titres provisoires, les obligations définitives seules >ehalve dat zij het tentje van een luitenant ituk slaan en hem schier de kleederen van t lijf rukken geen ongelukken veroórzaken. XIV. Afgelost Weet ge ’t, mannen, we pst 1 I Als of ’t de eerste maal ware dat men het |ns wijs maakt I Dezen keer is ’t zeker I Van wien weet gij het, Versteen I ’k Heb het den Kommandant hooren leggen aan den luitenant van het tweede pelo- |>n. Ze waren samen aan ’t klappen en ik ■Dorde hem zeggen Rond achturen moeten lij vertrekken, als de anderen ons afgelost l-bben I Dat kan. gemakkelijk zijn om weer naar l>ren te gaan. I Langs Moorslede is zeker naar voren I Heelt hij dat erbij gevoegd I Ja. I - Niet waar sergeant, wij worden afgelost Ja, dezen avond. B Waar gaan we naartoe, sergeant B kan het niet zeggen B - We zullen daar wel soldij krijgen zeker, Buit sedert wi j het offensief begonnen hebben ■er nog niets los gekomen 1 Ik moet niet vragen wie daar eerst aan Bikt, hé Meirelbeke B Er moet toch zaad in ’t bakske komen B ’tleeg is, niet waar sergeant I B~ Natuurlijk. De nacht is donker, de lucht is overtrokken en ’t begint heel zachtjes te regenen. Gelukkig lijk, over die spoorbaan is ’t niet zoo lastig gaan als in ’t open veld. Niet rooken ginder ’t Is toch wonder, zoodra wij wat gerust gelaten worden, zijn er die denken dat er geen gevaar meer bestaat, en ze zijn onvoorzichtig AH 2 vering der definitieve titels Overeenkomstig artikel 3, 3e lid, van ministerieel besluit van 8 April 1922 wordt van Maandag 14 Mei ig23 af, overgegaan tot de ruiling der voorloopige titels der lee ning 5 t. h. met loten, van één milliard frank, in 1922 door het Verbond der samenwerkende vennootschappen voor oorlogsschade uitge geven, tegen definitieve obligatiën van 25o frank, voorzien van 40 jaarlijksche intrest- coupons betaalbaar op 1 Juni der jaren 1924 tot en met ig63. De coupon met vervaldag op 1 Juni 1923 moet van de ter ruil aangeboden voorloopige titels gescheiden worden, doch den stok waarvan zij voorzien zijn moet er aan gehecht blijven. De ruiling geschiedt titel voor titel, doch zonder overeenkomst van reeksen noch nummers, ter Nationale Bank van België te Brussel, en in al hare agentschappen in de provintie tot en met 3i Juli IQ23. Van 1 Augustus ig23 af, geschiedt de rui ling slechts ter Nationale Bank, te Brussel. Daarenboven, worden de ruilbewerkingen opgeschorst gedurende gansch den dag van 10 Augustus ig23 (datum opwelke de drie lotingen voorzien voor 10 Juni, 10 Juli en 10 Augustus 1923 plaats hebben) en gedu rende gansch den dag waarop de volgende lotingen plaats hebben. Overeenkomstig de aanstippingen van den prospectus van uitgifte, op den stok der voor loopige titels overgedrukt, nemen alleen de -definitieve obligatiën deel aan de lotingen van loAugustus 1923 en volgendede belanghebben den moeten dus hunne voorloopige titels vóór 10 Augustus Ig23 ruilen, om aan alle lotingen te kunnen deelnemen. Te Brussel, worden de definitieve obligatiën op het oogenblik der neerlegging van de voor loopige titels ter Nationale Bank, aan de houders afgeleverd. Zoo ook in de provintie, indien de bevoorradingen in de agentschap pen samengesteld het toelaten in geval de pefinitieve obligatiën ©ogenblikkelijk aan de peerleggers niet kunnen afgeleverd worden,

Het Ypersche (1925-1929) | 1923 | | pagina 13