22.354,12 122.414,oo 137.935,00 251.400,92 Paiement des Pensions de vieillesse mai Betaling der Ouderdomspensioenen Op 3i December is onze bilan alzoo vast- gesteld Le Receveur des Contributions paiera les pensions de vieillesse du 2etrimestre ig23 a Ypres le jeudi 3 mai 1923 pour les lettres A dM. de i3 1/2 heures a i5 1/2 heures; le vendredi 4 mai ig23 pour les lettres N d Z. de i3 1/2 heures a i5 1/2 heures. Le paiement se fera a 1’Hotel de ville. Voormezeele le lundi 7 mai ig23, de i5 a 16 heures. Paiement chez M. le Secrétaire communal. Gheluvelt le mardi 8 mai ig23 de 10 1/2 a it 1/2 heures. Paiement a la maison com munale. ZANTVOORDÈ-lez-Comines le même jour de i3 1/2 a i5 heures. Paiement chez M. Vandermarlière, Secrétaire communal. Zillebeke le vendredi 11 mai ig23, de io an 1/2 heures. Paiement a la Maison Communale. Houi'HEM-lez-Ypres le vendredi 18 ig23 de 10 a 11 heures. Hollebeke le même jour de n a 11 1/2 h. Pour cesdeux dernières communes, le paie ment se fera au Café du Nord, chez M. Leterme, prés de la gare a Houthem. 1LT Gij beste koffie drinken Begeeft U naar den oud gekenden Koïfiewinkel van G. VandeLanoitte-De Randt, in de Dixmudestraat, YPER. 43.672,06 346.375.18 van ’t I. AKTIEF i° Onroerende kapitalen Meubelen 822,32 Barak 2i.53i,8o II. Verwezentlijkbare kapitalen a) Portefeuille 10 aandeelen verbond 1000,00 140 loten der leening 31.840,00 83/5oo inlandsche lee ning 5 3g.674,oo 2 op eigen naam titels 4g.goo,oo b) Samenwerkers ongestorte inschrijvingen III. Beschikbare kapitalen i° Kas 14.001,58 2° Postchekrekening 2g.670,48 Daar is, Mijnheeren, kortbondig uitgelegd de begeleiding der coöperatieve en de verga dering behóórd het te zeggen of zij deze goed keurt. In de mate onzer middelen hebben wij vol hard dienst te bewijzen aan onze medeburgers en daarvoor vragen wij, enkel de voldoening te mogen hebben, zoohaast mogelijk, die wan trouwigheid die op onze gewesten weegt, door het te lang duren der vereffening der oorlogs schade, te zien verdwijnen. Yper, den i5 Maart ig23. De heer Kestemont, algemeen bestuurder der coöperatieven te Brussel, heeft de beheer ders over den goeden gang der coöperatief geluk gewenscht. De heer bestuurder Cordenier vertaalde zulks in ’t vlaamsch. M. Messiaen, volksvertegenwoordiger en beheerder in vervanging van den H. Woussen, bedankte de aanwezigen die zijne benoeming bekrachtigden en beloofde alles in ’t werk te stellen voor de geteisterden. Zekere veranderingen moesten aan de statuten gebracht worden, die de instemming van de twee derden der deelen van de mede werkers vergde. Daar het getal aanwezige leden dit cijfer niet bereikte zal de stemming aangaande die veranderingen plaats grijpen tijdens eene nieuwe vergadering die zal plaats hebben in hetzelfde lokaal en op hetzelfde uur den Zondag 29 April aanstaande. De zitting werd geheven ten 16 ure. De Ontvanger der Belastingen te Yper zal de ouderdomspensioenen betalen te Yper den Donderdag 3 Mei igz3 voor de letters A tot M. van i3 1/2 tot i5 ure den Vrijdag 4 Mei ig23 voor de letters N tot Z. van i3 1/2 tot i5 ure. Betaling ten stadhuize. Voormezeele den Maandag 7 Mei ig23 van l5 tot 16 ure. Betaling bij den Heer Gemeentesecretaris. Gheluvelt den Dinsdag 8 Mei ig23 van 10 1/2 tot 11 1/2 ure ten Gemeentehuize. ZANTVOORDE-bij-Komen denzelfden dag, van i3 1/2 tot i5 ure. Betaling bij den Heer Vandermarlière, Gemeente Secretaris. Zillebeke den Vrijdag 11 Mei ig23 van 10 tot 11 ure. Betaling ten Gemeentehuize. HoUTHEM-bij-Yper den Vrijdag 18 Mei ig23 van 10 tot 11 ure. Hollebeke denzelfden dag van 11 tot 11 i/a. ure. Voor deze twee laatste gemeenten zal de betaling plaats hebben bij den H. Leterme, «Café du Nord», bij de Statie te Houthem, YPER Samenwerkende Maatschappij voor voorschotten op oorlogsschade -- De algemeene jaarlijksche vergadering der actionnarissen dezer coöperatief greep plaats Zondag 8 April te 2 1/2 ure ’s namiddags, in de zaal van den Soldatenkring de Stuers- straat, onder het voorzitterschap van den heer Baron Pierre de Vinck. De aanwezigen waren nogal talrijk, niette genstaande het samenvallen met de maande- lijksche vergadering der geteisterden. De heer A. Masschelein gaf lezing van het volgende verslag Mijnheeren, Gelijkvormig aan art. 58 onzer standregelen hebben wij de eer Uei>. het jaarlijks verslag over de werkingen van het dienstjaar 1922 onzercooperatievevan oorlogsschade Yper en omliggende' voor te dragen, en aan uwe goedkeuring de bilan en de rekening van win sten en verliezen vastgesteld op 3i december ig22 te onderwerpen. Tijdens ons laatste verslag legden wij uit het doel door onze coöperatieve vervolgd, en de hoop die wij stelden in de macht de coöpe ratieven van oorlogsschade verleend, om door overeenkomsten alle dossieren welke met het toegestaan herbeleg de 5o.ooo franken niet overtroffen. ’t Was eene gelukkige verbetering en een ■middel de volledige vereffening der dossieren wan mindere aangelegenheid te verhaasten. ‘De nauwkeurigheid en volkomene onpartij digheid met dewelke de beheerders de dossie- ren onderzochten waren eene verzekering dat de coöperatieve van Yper zou gewerkt ;hebben, zoo als zij het bewezen had tijdens ':het verkrijgen der voorschotten om een der -eerste plaatsen onder alle gelijke instellingen .des lands te bekleeden. Niettegenstaande de klare uitleg door de regeering gegeven voor het oplossen der over eenkomsten hadden wij niet gedacht dat onze werkingen door bureaukratische maatregelen hadden verminkt geweest. Verscheidene malen hebben wij verzet aangeteekend tegen verminderingen voorge- <steld door de overzichts - commissie van Brussel door reden dat die verminderingen enkel voorgesteld waren door ongegronde kennis van den staat der geteisterden voor den oorlog. Zelverwijze ondervinden wij dat bijzondere 'bevelen, die de staatscommissarissen, welke de overeenkomsten in d'e coöperatieve ge maakt moeten opnemen, gegeven zijn, enkel -voor doel hebben die overeenkomsten te doen vertragen en meestendeels in tegenstrijdigheid -zijn met de handelwijze die de beheerders wierd opgelegd. Zoo is het dat het getal voorgedragen en onderzocht door den beheerraad voortdurend al verminderen is gegaan van sedert de inwerkzetting. Het getal 417 uitgedrukt op de tafel der werkzaamheden der federatie uitgegeven met 3i December 1.1. geven er een voldoende bewijs van en diensvolgens ware het hoogst wenschelijk dat de twee aangehechte staats commissarissen enkel met onze coöperatieve belast waren. Nochtans in den loop van het dienstjaar 1922 bleef de coöperatieve van Yper haren eersten rang bekleeden zoowel voor onderzoek van dossieren als van beko- mene betalingen met 3l december 1921 hadden wij 3410 dossieren en met 3i decem- ■ber 1922 was dat cijfer geklommen tot 5402. De uitbetaalde sommen zijn gestegen van ■fr. 52.3i3.7o8 - tot fr. 95.884.947,40 ’t zij ■ene uitbetaling van fr. 43.5~o.ooo die naar ■Yper is gekomen. II. - PASSIEF Jegens haar zelven. i° Kapitaal 194.175.00 2° Afkortingen 21.679,42 3° Onroerend goed 35.546,5o Jegens derden 10 aandeelen van ’t verbond III. Over te brengen als voorschot van voor raad mor algemeene onkosten 93.974,26 346.375,18 Zooals verleden jaar hebben wij besloten het gedeelte voorzien als kosten van afwisse ling der titels aan de Federatie af te staan. Voor het loopende jaar is die maatregel algemeen genomen voor alle coöperatieven des lands. Wij verhopen dat gij zooals verleden jaar die zienswijze zult bekrachtigen. Dees jaar, HH. hebben wij geene sterfge vallen te betreuren en toch heeft M. A mand Woussen ten gevolge van zijn ziekelijken toe stand de plaats van beheerder die gij hem verleden jaar hadt töévertrouwd met groote aandoening moeten ontzeggen. Zijne collegas drukten hem de gevoelens van spijt uit die zijn afscheid hun bijbracht en bedankten hem voor zijne medewerking gedurende de eenige maanden die hij had kunnen medehelpen aan de verheffing onzer streek. MWoussen is in den beheerraad vervangen geweest door M. Messiaen die aan onzen oproep heeft willen beantwoorden. Gelijkvormig art. 23 der standregelen zult gij straks geroepen worden om de benoeming van M. Messiaen door den algemeenen raad te bekrachtigen alsook om te voorzien in de benoeming van twree uittredende beheerders M. Joseph Van der Mersch en M. Armand Donck en een uittredende commissaris M. Emile Gaimant alle drie herkiesbaar en geschikt om de vernieuwing van hun mandaat te aan vaarden. Net als de vorige jaren, de beheerraad, bij het voordragen van den bilan, dat gecijferd beknopt verslag van de werkzaamheden der coöperatieve, herinnert Ud. de kostbare mede werking van zijnen welwillenden bestuurder M. René Cordenier de ziel en het werktuig onzer vennootschap. Hij biedt insgelijks zijne bedankingen aan MHenri Sinwens die zijne hulpkrachten bij deze van M. Cordenier voegt. De goede betrekkingen die reeds bestonden tusschen het verbond der coöperatieven te Brussel, het staatscommissariaat te Yper en onze coöperatieve van oorlogsschade Yper en Omliggende zijn voortdurend en helpen groo telijks de geteisterden de meeste voorkeuren te doen verkrijgen. En dat verplicht ons de namen te herinneren van de HHKestemont, bestuur der, Duchassis van het betwistbare, Van Cop- pernolle van het rekenplichtige, Foret generaal inspecteur en Verhaeghe, inspecteur van het verbond, Esquelin, hoofdstaatscommissaris, Devinck en Vanhamme, staatscommissarissen bij de coöperatieve aangesloten die ons alle medehulp verleenen die wij van hun kunnen verwachten. 1000,00

Het Ypersche (1925-1929) | 1923 | | pagina 5