Oorlogsschade -Dommages de guerre Leest en verspreidt HET YPERSCHE. let spaarzaamste Autorijtuig der wereld. -- Besparing in het verbruik en van onderhoud. 2.710,84 Economies W E R V I K Staden YPER Kataloog en proeven gratis op aanvraag. 1.677 2.464 2.707,32 4.581,80 Volksgenegenheid voor hare Gesneuvelden Labeau Karei Vandaele Alois 'Vandaele Ezechiêl Poperinghe Vandenbroele Henri Clabou Camille Bollengier André Dereckx M-Louise Lecleire Théophile Camille Jolyt-Lecleire Bruynooghe Emile Reninghelst Vandepitte Emile Knockaert-Lenoir Douchy Th. Belpaire Léon Dranoutre .Henri Dousy-Deberdt iMaes Henri Elverdinghe We Amand Therry Storme L. Storme L. Storme L. .Storme L. 15.069,97 8.416.54 12.542,80 3. .£08,90 23.257,90 i5.149,25 10.796 3.206 3.729 5.958,38 319.70 219.52 1.563 i.33o 504 36.888,33 2.824,60 3.2o5 i.o85 1.755 I.8i5 26.353,25 7 I I-O79 - 4-939 - 6.394 1.598 1.920 912 825 1.942 - 5.246,40 g,3o6 765 i65 2.180 1.285 2.227 2.788 65o 83o 2.o35 770 Beveren 'Verschaeve Henri Braet Emiel »Gouwy Victor Karei Cornaert-Tilly Wc Jules Lamaire en kind We Petrus Jonckheere en kinders «Constant Soenen-Lepla dn de laatste zitting der Scheidsrechterlijke Commis sies werd de schade, waarde 1914, als volgt vastgesteld voor de hiernavermelde geteisterden Dans la dernière séance des Commissions Arbitrates la valeur des dommages 1914 a été fixée commt suit pour les personnes ci-dessotis Becelaere jCallens Jeróme, Wormhout Vanbiervliet Justine, Meenen Lesage Richard, Watou We Lorsom-Lepere 'Pattyn Augusta Verbeke Arthur Verbeke Ernest Charles Louis Taillieu-Verbeke Henri Vandamme- Bossier Hector Mahieu-Degrijse Henri Demuysere-Poitrain We Denorme-Lecompte en kinders Abraham Degryse-Stragier Léonard Decraemer-Nolf V8 Mahieu-Dehollander We Vandemoortele-Penet en kinders 8.i3o Gheluwe Louis Verbeke-Decock Henri Wijckens- Withouck JDegroote kinders .Pattijn Honoré «Cyrille Corneillie-D’Halluin P. Vandewijnckele-Vandendriessche 3.io3,75 Hooglede We Amand Roelens Emma Pollet- Dekee 'Wyffels Petrus Pourrait-on savoir combi^n l’excursion sénatoriale a coüté au pays Vingt-trois journées d’autos et les repas pour soixante-dix personnes, ga doit coüter un joli denier, au prix oü en est l’essence et la livre de beafsteak et le Chateau-Margaux Nous Supposons que ces Messieurs ont payé leur tram jusqu’a la Gare du Nord, a Taller et au retour, (comme disait le ministre dans notre joyeuse Revue Néanmoins, nous aurions trouvé l’excursion profitable si ilous avions pu voir nos Pères au Quai. I.gi5 4.3oo i.5g5 18.040 14.100 •Ch. Soenen-Vandammedeerfgenamen4.g75 ■Camiel Demuynck en kinders 28.900 Wc Ch. Decadt-Couchez en kinders 4.53o Westoutre Wc Goema^re-Knockaert .Erfgenamen Demeulenaere I Wervicq I Prouvosq Florimond van Wervick I en LaurentGeorgesvanTourcoing 12.600 I Breien en kinders 1.392 iVervisch Henri 2.189 i Vanhulle Jules I.o3o Électricité -«>>-«-- La lettre suivante a été adressée a 1'Adminis tration Communale d’Ypres La Compagnie d’Electricité a inséré dans ses formules pour demandes de raccordement la phrase suivante, engageant le propriétaire J’autorise également la Société a placer sur la maison tout poteau ou support des- tiné au Service de l’Electricité. »Je reconnais que ce matériel, poteau ou support, employé par la Société, reste sa propriétéet je m’engage a n’apporter aucune modification après le départ du titulaire de l’abonnement, ni ace matériel, ni au raccor- dement de mon immeuble. Tenant a ce qu’aucune servitude ne soit créée aux dépens de nos droits de propriété, nous bifföns toujours la partie de cette clause ay ant pour objet la création de telle servitude. Nous venous d’être avisés par un de nos locataires de ce que la Compagnie refuse les demandes dans lesquelles cette clause a été supprimée. Nous nous permettons de signaler ce fait a votre connaissance. Dans l’intérêt des autres propriétaires, nous envoyons copie de la présente lettre au journal I’Ypersche. Veuillez agréer, etc... Aan alle beginsels is er een einde... en telt onze stad een overgroot getal maatschappijen, toch komen de laatste in ’t verschiet en eens voorbij... t’is uiten amen. Zoo hebben wij de gelegenheid gehad onze twee laatste uitvoe rende maatschappijen, welke nog spelen moesten ten voordeele van het gedenkteeken onzer gesneuvelden, deze laatste dagen aan ’t werk te mogen bewonderen. Ik zal maar een woordje van ieder zeggen en ik hoop dat eenieder onzer stedelingen zal voldaan zijn. Eerst was het de beurt van onze«Droo- gaerspas verrezene maatschappij, ik wil daaruit beduiden, dat deze vroeger bestaan heeft en feitelijk, wanneer wij achteruit gaan, naar ons oude Wervik... ontdekken wij de Rederijkkamer, de «Droogaers genaamd, in de jaren i5o6. Omtrent het midden der XVIe eeuw maakten de Werviksche Rederij kers zich in Vlaanderen gunstig bekend. Ze gingen spelen in steden en dorpen, en kwamen menigmaal bekroond terüg.—Na 1678 schijnt de gewoonlijke en regelmatige gang der maat schappij onderbroken te zijn geweest door de woelige tijdsomstandigheden die onze stad veel hebben doen lijden. Omtrent het jaar 1619 ontmoeten de Droogaers tegenkan tingen die de Rederijkkamer verzwakken. Zij worstelen er tegen, maar geraken in eenen staat van aangroeiende kwijning die eindigt met het uitsterven der maatschappij in 1842. Sedert hebben de oude «Droogaers menig maal uit hun graf willen 'verrijzen, maar hun grafsteen was te zwaar. Nu, door eene hevige drukking, zijn zij terug aan het daglicht geko men, en vast besloten, willen zij terug worden wat zij vroeger waren. Als eerste opvoering Lisa hartroerend drama in drie bedrijven, door den Heer Octaaf Kops, schoonvader van onzen sympathieken makker Slagmuylder van stad. Voor ’t sluiten, ’5 Avonds in de Mane blijspel met zang in één bedrijf door den Heer Van Peene. Gezamenlijk schoone opvoeringen, veel beloovende voor de toe komst. De zaal die omtrent proppensvol was,, dreef heen gansch voldaan, en sprak veel lof over onze nieuwe opkomende Droogaers Niettegenstaande de overgroote kosten gedaan voor het hervormen dezer maatschappij, heb ben de Heeren inrichters toch besloten eene gift te doen voor het standbeeld en 5o fr. hebben zij gestort voor hunne gesneuvelde makkers Op Zondag i5 April, werd een luisterrijk tooneelfeest opgevoerd, in den schouwburg van den Christen Werkliedenbond door de Maatschappij van ’t Volksbelang Tweede opvoering van Hooger Op ope rette door E. Serroen, muziek van Alb. Lietaert. ’t Was effenaf een schoon feest... iedereen heeft zijn best gedaan. Laat mij toch toe te zeggen dat Heer Lucien Lannoy geen stem genoeg bezat om de rol te vervullen welke hem opgelegd was. Goede tooneelspe- ler, maar geen zanger. De figuratie was prachtig en viel in den smaak van de talrijke toeschouwers, ’t Derde bedrijf, ons een gedacht gevende over studen tenstreken, was veel te lang, en verveelde bijna... Mocht er eene kleine verandering aan deze operette gebracht worden... verkorting van derde bedrijf, en een klein vierde aanvoe gen... met het trouwfeest van Karei en Lena, ’t ware opperbest... Eene krachtdadige «Bra- bangonne»had het avondfeest moeten sluiten... Pier van ’t Pannemolenken vraagt mij of de omhalingslijst... niet mag kenbaar, gemaakt worden. Volgens zijn gezegde... zouden de inwoners het eens zijn om deze lijst te zien verschijnen in ’t gewestelijk tijdschrift... zoo zullen zij zien, of iedereen gegeven heeft wat hij geven kon... ’k.Zal het aanvragen aan het Komiteit, en wij zullen er dan later eens over spreken. Goed... g heel goed (sé) Sang de guerrier. N. B. In ’t volgend nummer zullen wij ’t volledig programma der feestelijkheden mogen aankondigen voor 13 Mei. ax-ïs t 7 1/2 liters NAPHTE VERBRUIK OP DE 100 KILOMETERS 2S0 grammen OLIE Heenverkoopers Gjaracge (HH. Quinet et Wolley), Meenenpoort, Vraag aan de eigenaars van een CITROÈN-AUTO wat zij er van denken. Kemmel ^Erfgenamen A. Dauchy-Vermeersch 7.963 Oscar Verfaillie Ouckene SS D D 901.30 I2.o3i

Het Ypersche (1925-1929) | 1923 | | pagina 7