ill Jo h fffl lil ■I i Ifc I I Ilifl IH i M ii1 III i lil ff llilr La voiture la pins éeonomique du monde. - Économie dans la consommation et 1’entretieD. CONSOMMATION AUX IOO KM. Oorlogsschade-Dommages de guerre Handels- en Nijverheidsbond van Yper -- Algemeene Vergadering j II I lil 1 ll Iffl J ■HM d une Visite propos Ouckene Acx Aloys 1665 I’il 26.724 s I M!l H H Saelen Julie Callewaert-Roose Vital Boesinghe Vapelslande Cyrille Pieren Félicie, Deraedt Jules Ploegsteert Deroule Désiré 2640 3460 24.437 - 3i3o 11.575 7325 10.726 26.616,80 23i3 3426.50 7710 - 3663 BEZOEK Hunner Majesteiten de Koning en de Koningin van Spanje, te Yper 533o 25.565 5yo5 15.370 906 18.170 2202 27.445 36.375 1724 - ioi5 1 32.062,08 33.339,2- In de laatste zitting der Scheidsrechterlijke Commis sies werd de schade, waarde 1914, als volgt vastgesteld voor de hiernavermelde geteisterden Dans la dernière séance des Commissions Arbitrates la valeur des dommages 1914 a été fixée comme suit pour les personnes ci-dessous Beveren Sint-Jan Buyse Aimé en kinders Vlamertinghe Thevelin Henri Derycke Edmond Rommens Henri Het Schoolkomiteit te Vlamertinghe l85o Saelen Josef weduwn. Decock Judith 375 Verdonck Honoré 11.975 Wytschaete We Camiel Goudezeune Durnez Nestor van Zaterdag 5n Mei 1923 om 8 ure HH bood eené prachtige bloemtuil aan de Konin gin die zeer vriendelijk de talrijke aanwezi gen op de Groote Markt toelachte en hare voldoening uitdrukte. De Koning en zijn gevolg hadden geen oogen genoeg om het verdelgingswerk van den duitsch te bezichtigen, en de Koninklij- lijke Stoet ging te voet rond de puinen der Halle en S' Maartenskerk vergezeld van den Burgemeester, Schepenen en Gemeenteraad. Aan de Kloosterpoort, traden de Vorsten en hun gevolg in de autos en namen vriende lijk afscheid der bevolking die met geestdrift toejuichtte. Te 14.20 vertrok de koninklijke trein naar Hazebrouck. Dit koninklijk bezoek heeft onze bevolking aan een hertelijken indruk nagelaten. i 7 1/2 litres d’ESSENCE 250 grammes d’HUILE Agents Concessionnaires Garage Dunn Cie (MM. Quinet et Wolley), porte de Menin, Ypres Zondag laatst kwamen de Spaansche Vor sten hunne bedevaart doen naar het graf van Prins Maurice of Battenberg, gesneuveld als Engelsch krijgsman in Oktober 1914, tijdens den eersten slag van Yper, en begra ven op het kerkhof onzer stad. Te i3.20 kwamen de Koninklijke reizigers met hun gevolg te Yper toe, afkomende van Brussel, en wierden ter statie ontvangen door den Heer Burgemeester-Volksvertegenwoor- diger Colaert. Op den doortocht langs den hof der statie, de Stuersstraat, Boterstraat, Groote Markt en Meenenstraat tot aan het kerkhof wierden de Vorsten door de bevol king geestdriftig onthaald. Door den Burgemeester naar het eenvoudig graf van den Prins geleid, werden twee prach tige kronen door het Vorstelijk paar geplaatst, met het opschriftVictoria-Eugenia-Alfonso Rex De Konirg knielde godvruchtig voor het kruisken, waaronder den Prins begraven hgt en de Koningin weende over haren diep betreurden broeder, nog zoo jong door den vijand gedood. Het was een zielroerend schouwspel. Bij het wederkeeren van het kerkhof, wier en de Vorsten ontvangen in de puinen der alle, waar de Gemeenteraad door den Bur gemeester aan Hunne Majesteiten voorgesteld wieid. Zij teekenden het Gulden boek. Mej. onek, dochter van ons gemeenteraadslid Dickebusch Bailleul kinders Comyn Emile Langemarck We Dejonckheere-Boudry Carette Jules Soete Emile Callewaert Flavie en Irma Myleville Renold Marichal Médard Bourgois Charles-Louis We Bucquoye-Sioen en kinders Descamps Cyriel Debeir-Vanacker Jules Platteeuw Zénobie en Médard Neuve-Eglise Braem Henri Packet Clémence Als Bestuurleden zijn aanwezig, de heeren Vermeulen, Tahon, Seys, Glissoux, Bagein, Vergracht, Notebaert en Declercq. Rond de 3o leden wonen de vergadering bij. Het verslag der voorgaande vergadering wordt goedgekeurd. Kennis wordt gegeven van twee verzonden brieven de eerste om de voorwaarden tot overname of verpachting der bevriesdiensten van den Staat te vragen, de tweede, om, ter gelegenheid van het bezoek van de Heeren Volksvertegenwoordigers, aan den Voorzitter van de Kamer de gunst te vragen om eene petitie af te geven, den spoedigen herstel van de vaart vragende. Op dit laatste schrijven kwam reeds een antwoord toe. Daarin vraagt de Heer Brunet hem de petitie zelf te zenden in plaats van ze af te geven in Yper. Leden zijn van gevoelen dat er daarop geene instemming mag gegeven worden want dat het tóch tot niets zou baten. Andere leden denken dat de gelegenheid niet zal gegeven worden om de petitie te overhandigen. Na eene korte bespreking daarover, werd besloten op de vraag van M. Brunet niet in te gaan en hem daarover in te lichten. In geval van mogelijkheid om deze eerste zienswijze ten uitvoer te brengen, zouden al de leden verwittigd worden om bij de overhandiging van de petitie tegenwoordig te zijn, om alzoo aan onze vraag meer kracht bij te zetten. Aan al de Volksvertegenwoordigers zou een afschrift ervan afgegeven worden. Aangaande den brief betreffende de bevrie- zingsdienst, zegt een lid goed te weten dat die inrichting in ’t kort zou verkocht zijn en ’t ware wenschelijk dat dit door stadsgenooten kon uitgebaat worden. De Heer Voorzitter meldt dan dat de orga nisatie van de vuilnisdienst zal verbeteren doordien in ’t korte de aanbesteding ervoor zal plaats hebben. De marktprijzen zullen, zooals gevraagd werd, door het Gemeentebestuur aan de dag bladen gezonden worden. Een brief raakte het Bestuur, vervolgt de Heer Voorzitter, om onze ondersteuning te vragen, ten einde te reklameeren, in overeenstemming met andere handel- en nijverheidskamers, op het te kort blijven van de regeering in het waarborgen van het Crediet aan de Nijverheid instel- I Décidément la ville d’Ypres ne peut que se l'liciter de la sollicitude que lui témoigne a Ihaque instant le Gouvernement. I 11 n’y a pas a dire notre Gouvernement fait, len les choses. Quand un personnage de ïiarque fait en Belgique une apparition offi- lielle les Yprois désireux de contempler ses Iraits’ augustes n’ont pas a se déplacer, a Ècquiter de lourds frais de voyage et affronter |es coups de fusil des hoteliers de la capitale lion, patiemment ils attendent dans leurs luines que la Montagne vienne a eux. I Et jamais leur attente ne fut déijue. I Depuis l’armistice, nous avons été déja Lonorés de beaucoup de visites le Roi L’Angleterre, le Prince de Galles, le Prési- Ident de laRépublique Franqaise, Lord French, IFoch Pétain ont passé sous nos yeux éblouis. F Les Souverains Espagnols viennent de Lous quitter. I La Reine de Saba est èncore dans nos murs. I Nous avons vu, de nos yeux vu, l’imposante délégation de Sénateurs le voyage... d’études des Journalistes la caravane cosmopolite des Architectes ...et voila qu’on annonce une randonnée de nos Représentants. Ce que nous sommes gatés, tout de même. Et pendant ce temps pour comble de bon- heur, les travaux du canal sont renvoyés aux calendes grecques aux dommages de guerre les appels pleuvent quotidiennement de Bruxel les par dizaines. Les cessionnaires sont bloqués sans pitié les titres restent en rac la résurrection de la ville est arrêtée: Quelle bénédiction pour le pays, que cette douce sollicitude gouvernementale. R. I. P. ling der Nationale Bank die door de nalatig heid van den Staat verplicht is 20 van de voorgeschoten gelden terug te eischen. Daaraan wordt de ondersteuning van den Bond toegezegd. Een lid van ’t Bestuur geeft dan eenige .inlichtingen over de te volgen handelwijze voor dezen die gronden aangekocht hebben en aan wie het enregistrement een supplement en meteen een boete oplegt voor het zoogezegd tekort opgeven van de weerde van den grond. Daarover zou moeten protest aangeteekend worden. Daarbij, volgens de verklaring van den Heer Minister van Financiën, mag de boete maar 10 van de te kort opgegeven weerde beloopen, in geval die weerde recht zinnig aangegeven wierd. Daarop besloot de vergadering eenen brief van protestatie naar den Minister te zenden. De affichen Yper herleeft werden toen aan de aanwezige leden overhandigd. Vier nieuwe leden de heeren Gaimant, Notebaert Léon, Vandenberghe en Lander- wyn werden aan de vergadering voorgesteld en eenpariglijk aanveerd. De vergadering eindigde daarop rond 91/2 ure. 270 Catalogue et démonstrations gratuits sur demande. J Demandez aux propriétaires d’une autcrniobije Citroen, ce qu’ils en pensent. D

Het Ypersche (1925-1929) | 1923 | | pagina 3