7fdET YPERSCHE LARÉGION D’YPRES tzwctL Bijvoegsel IBS II 111 ^Chocolaterie Yproise II Blal Supplément VVekelijksch Overzicht Oorlogsschade -Dommages de guerre Ch pcola# Chimère Handels- eu Nijverhsidsbond van Yper I I hil 4e Année’ N° 20 r SEPTEMBRE 1923 Déclarations-Passavant I; 8 u. in het lokaal Priesterlijks Benoemingen 3970 - 6i3o 2532,88 5597,89 te Kemmel nrochainement son (Gemengd Koor} au lait ultra fin Lei elied Ons Vaderland Sons I’Etendard Mestdagh. Blockx. Dronchat. Balay. Bpieldieu. Boussure. Ganne. Bizet. 8go3,33 60,499,42 3194,65 Koninklijke Hof bouwmaatschappij Yper Zijn benoemd E. H. Versteele, leeraar te Brugge, onder pastor te West-Roosebeke E. H. Désmet, leeraar ter Norma dschool te Brugge, onder pastor te Lichtervelde E. H. Bouteca, onder pastor te Meenen, onderpastor op St-Jacobs te Yper E. H. Vlaeminck, leeraar, onderpas tor te Meenen. 25oo 4345 DAGORDE Verslag. Mededeelingen. 5. 3882,63 3i.502,75 2po5 Algemeene vergadering op Zaterdag le September om 8 u. in het lokaal Café Continental. In de laatste zitting der Scheidsrechterlijke Commis sies werd de schade, waarde 1914, als volgt vastgesteld voor de hiernavermelde geteisterden Dans la dernière séance des Commissions Arbitrairs la valeur des dommages 1914 a été fixée commt suit pour les personnes ci-dessous Langemarck We Smagghe-Vanouplines Bultinck Henri We Flyps-Debergh en kinders Compernolle-Vandendriessche Camiel 1940 5340 2995 - STAD POPERÏNGHE Ville de POPERÏNGHE MARKT MARCHÉ 31 OOGST 1923 PRIX MOYENS 82 fr. au bureau de ce journal Produit d’une collecte faite a 1’Hotel de la Gare d’Ypres, le 27 aoüt dernier. 1) Un futur mari 2) Mardi j’aurai cessé de plaire, Je ne serai plus célibataire 3) J’aime le son du cor au fond d... un arrosoir 4) J’ai fait un discours futuriste 5) Le fond de ma bourse Zondag 9 September 1923, om 11 1/2 uur, ZIELMIS in St-Maartenskerk t’Yper, tot zielelavenis van Heer Luitenant alex MARQONNEAU Echtgenoot van Vrouw Philomena BREYNE Ridder in de Leopoldsorde Bericht aan vrienden cn kennissen. Messines Desrameaux Sylvie, veuve Deduyt- schaever uiteengezet welke Donderdag 6 September a. s„ om 4 uur namiddag, in ’t lokaal Hótel des Bras seurs TENTOONSTELLING VAN GROENTEN voor al de leden. De aanbrengsten moeten om 3 uur uitge stald zijn. Verscheidene prijzen zullen toe gekend worden. De schoonste produkten zullen uitgelezen, worden om in de Tentoonstelling van Brugge uitgestald te zijn op naam der Maatschappij. Het Bestuur. Zondag 2 September, om 4 u. Graat Concert door de Harmonie en Gemengd Koor te KEMMEL, ter gelegenheid der Kermis. PR O G R A M M A (Harmonie} Sublime Belgique, marche, Le Calife de Bagdad, ouverture, Divertissement, Gavotte, Les Saltimbanques, fantaisie, Carmen, M1DDELPR1JZEN 4' «aargang> Nf 20 £SEPTEMBER 1923 Ypriana Hoflack Henri We Volckaert-Bruynsteen Boesinghe Decock Benjamin en kinders St Jan-bij-Yper Casteleyn Henriette Wytschaete Lippinois Auguste Werkin Désiré Denys Victor Neuve-Eglise Bodein Joseph Roussel Cyrille Dereumaux Adeline Wulverghem Pottie Rosalie Over ’t algemeen is het antwoord van Brus- i.on I onden, dat komt te verschijnen, ak- koord met dat van Parijs. Slechts zekere nten welke België nader aanbelangen vin den er eene bizonder plaats. Onder meer wordt er eene flinke verdedi- gegeven van bet recht voor ons op den Voorrang of Prioriteit. Engeland scheen name lijk vooruit te zetten dat België minder recht had op klagen dan gelijk welk ander land, daar het veel vooruit gekregen had zonder dat daar iets van in afrekening gebracht werd. Ziehier hoe dit wederlegd wordt «Groot Bretanje en meteen al de andere verbonden mogendheden hebben bekend dat België in den wereldoorlog was tusschenge- komen zonder door de minste politieke baat zucht bezield te zijn, zonder te denken aan mogelijke voordeelen welke er voor hem zouden uit voortspruiten en zoo hadden zij ons de stelligste verzekering gegeven dat België, na den oorlog, volledige vergoeding der gele- dene schade zou bekomen, omdat het getrouw gebleven was aan zijn woord. Deze verzeke ring werd gegeven door de engelsche regee- ring ineen solemneel diplomatisch document verders werd zij meermalen met de meeste kracht herhaald door de voornaamste Staats mannen zij maakt deel, onder nr. der 14 artikelen van Voorzitter Wilson in datum 8 Januari 1918. Daarom is de belgische Regee- ring en meteen gansch het belgisch Volk er door getroften geweest, dat men hem dit thans zou betwisten en ten laste leggen. En noch tans, op 24 Juni 1919 werd er aan de belgische afgezanten eene erkentenis gestuurd onder tekend door de HH. Clemenceau, Wilson, Joyd George en Soanino, waarin bevestigd R’ordt dat het een plicht van erkentelijkheid ls> aan België een zekeren voorrang te geven GP de stortingen welke door Duitschland rouden gedaan worden als herstellingsvergoe- fcgen, en dat zij, ondergeteekenden, in naam hunner regeering, bepaalden dat 2 billiard frank goud vooruit aan België zou- afgestaan worden. [Londen hield ook staande dat België reeds ®eer bekomen had dan gelijk welk ander ad. De nota van Brussel bewijst a b dat ageland, zonder rekening te houden van re andere voordeelen, reeds evenveel ge- egen heelt als België, en Frankrijk niet veel minder. daartegenover wordt er lasten België reeds heeft te dragen gehad voor pensioenen en aangerichte oorlogsschade werden reeds 17 milliard frank uitgegeven voor t afkoopen der marken ons door de Duitschers achtergelaten 7 milliard voor hulp en voedingscomiteit 3 milliard binst de bezetting dit alles zonder rekening te hou den van de verliezen ondergaan door den stilstand in de nijverheid, de verdwijning van opstapelingen, vermindering der natuurkracht bij de werkende klas, opvordering van écono mische wei ktuigen, enz., enz. Daarbij is de belgische schuld gestegen van 1 milliard 700 millioen op 36 milliard, terwijl het de lasten verhoogd heeft op 8 maal zooveel als in 1914. Benevens deze wederleggingen geeft het document eenige nieuwe wenken om te komen tot de bijeenroeping eener algemeene confe rentie en tot de eindelijke oplossing van het vergoedingsvraagsiuk, er tevens op wijzende dat er dient gedacht te worden aan onze veiligheid. Binnen enkele weken moet de keizerlijke conferentie plaats hebben, waar al de ver tegenwoordigers van de Engelsche Dominions moeten bijeenkomen. Het is te voorzien dat Londen zal wachten zijne plannen definitief vast te stellen tot na de beraadslaging met al deze deelgenooten van zijn machtig Keizer rijk. Rik. trés Frs. 20 2,5o 65 fr. 78 fr. 50 fr. 16 fr. 50 15 fr. 525 fr. voor 1923 Pour les Invalides de Guerre Section d’Vpres 2200 2,5o 1. Froment les 100 kilos id. id. id. id. vereerd met het Oorlogskruis met palm en Yzer-medalie overleden te Crefeld (Bezettingsleger), den 5 Oogst 1922. Tarwe de 100 kilogrammen Rogge Seigle Haver Avoine Aardappelen de 100 kilogrammen Pommes de Terre les 100 kilos Boter de kilogram Beurre le kilo Eieren de 25 CEufs les 25 Hoppe de 50 kilogrammen Houblons les 50 kilos

Het Ypersche (1925-1929) | 1923 | | pagina 9