ll •1 II it ia ,7hET YPERSCHE LARÉGIO.N'D’YPRES Chocolaterie Yproise 'ii I' H AV I S llliftlll! Iwi' BERICHT 11 TVekelijksch Overzicht ^22 o.lat Chimère Bijvoegsel -- Supplément -^=:= III I j 4e Année, N° 21 - 9 SEPTEMBRE 1923 KEMMEL STAD YPER GEMEENTERAAD Zitting van 8 September 1923 om 15 ure BERICHT offri nrochainement son la** ultra' fin Kampioenschap van Vlaanderen op de baan voor Beroepsrenners (B. W. B.) Vraag 5. - ningeh. 6. Burgerlijke Godshuizen Verwisse ling van grond. 7. Bureel van Weldadigheid - Open bare verkooping van bouwgrond. 8. Wijksfeesten Sterhoek om toelage. 9. Kaartersfederatie Vraag om toelage. 1®. Mededeelingen. o Le Notaire DE COCK, a Ypres,rue Courte de rhourout, I4,demande des renseignements au sujet de Mademoiselle Marguerite DE- HOLLANDER, née a Ypres le ir Février 1899, fille de Leopold Dehollander et de Sidonie Laforce, laquelle a quitté VERSAIL LES (France) en Février 1921, pour se ren- dre en Belgique et a disparu saus laisser soit adresse. Deze officieele baankoers die sinds 1908 regelmatig geloopen wordt te Coolscamp, zal er dit jaar opnieuw betwist worden op kermis- donderdag i3 September. pe uitgeloofde prijzen beloopen 1700 fr. de af te leggen afstand blijft 100 Km. op 20 ronden de banen liggen goed en de bestge- kende renners beloofden hunne deelneming. Het plaatselijk sportkomiteit heeft reeds de hand gelegd aan alle nuttige voorbereiding en geen twijfel of deze sportgebeurtenis, die tel- kenjare met ongeduld verwacht wordt, zal op nieuw een reuzenbijval genieten. Een ware sportdag in ’t verschiet, een dag waarop duizenden sportmannen zullen samen- stroomen om hun lievelingen te bewonderen, aan te moedigen en toe te juichen een hoog dag op sportief gebied die Coolscamp ter eere strekt, en waar ieder sportliefhebber graag naartoe gaat om er onze baankoningen aan ’t werk te zier. Middenbestuur. Eene plaats van klerk is open in het Gemeentesecretariaat. Aan- vangswedde 6.000 fr. De verzoekers, wier aanvragen zullen moeten ingediend worden bij het Gemeentebestuur in den loop dezer maand, zullen een examen moeten afleggen, dat zal plaats hebben op Donderdag 4 October, ’s middags, in de Stadsjongensschoo], Minne- plein. Dit examen zal bestaan in het maken van een opstel in de vlaamsche en fransche talen, het beantwoorden van vragen over de grondwet, gemeente-provinciale- en milicie- wetten. Policie. Benoeming van drie policie- agenten. Aanvangswedde 5.000 fr. De verzoekers, wier aanvragen zullen moeten in gediend worden bij het Gemeentebestuur in den loop dezer maand, zullen een examen moeten afleggen, dat zal plaats hebben op Donderdag 4 October, ’s middags, in de Stads jongensschool, Minneplein. Dit examen zal handelen over het programma van het lager onderwijs. Over J apan is eene schrikkelijke ramp neer gekomen. Door aardbeving zijn er i3 steden en een twintigtal kleine eilandjes vernield of verdwenen. Na de eerste cijfers waarin de ovei schatting haar deel had, blijkt het toch ten laatste dat er 110.000 menschen hun leven gelaten hebben in die ramp. De beschrijving van de vernieling, verwoesting en slachting is niet te geven water en vuur verslinden of verzwelgen alles, honderd duizenden men schen vechten om een handsvol voedsel en dwalen rond zonder dak of onderkomen. De lijken zijn zoo talrijk dat zij ter plaats moeten verbrand worden om de pestte voorkomen. Van alle zijden, van alle landen wordt ei\ gewerkt om hulp te sturen aan de ongelukkige slachtoffers. Drie leden van de keizerlijke familie zijn omgekomen. De prins Hirohito, welke Yper bezocht heeft, is gaaf uit de ramp gekomen. Rik. Zondag laatst, 2n September, is de zoo gun stig gekende muziekmaatschappij Ypriana onze Kermis komen opluisteren. Ze werd door ’t muziek van Kemmel aan de Polka afgehaald en onder ’t spelen van dreunende stapmarchen naar de dorpplaats geleid Ten 4 ure voerde Ypriana op de Kiosk haar aangekondigd Concert uit waarvan het programma volgt 1) Sublime Belgique, Marche, Baloy. 2) Le Calife de Bagdad, Ouverture Boieldieu. 3) Divertissement, Gavotte, Voussure. 4) I.es Saltimbanques, Fantaisie, Ganne. 5) Carmen, Bizet. 6) Blijlied, K. Mestdag. 7) Ons Vaderland, J. Blockx. 8) Sous l’EtendardBotrel. De muziek-en zangstukken werden mees terlijk uitgevoerd en de overgroote menigte volk hield niet op bij elk stuk warm toe te juichen. Onnoodig te zeggen dat Ypriana veel heeft bijgebracht om ’t volk naar Kemmel- Kermis te doen toestroomen en alzoo bene vens een aangenaam verzet een goeden dag aan onze neringdoeners heeft verzekerd. Dank dus aan ’t Bestuur en aan de uitvoer ders en laat ons wenschen en hopen dat zij, over hun uitstapje naar Kemmel voldaan, toekomende jaar zullen willen terugkeeren. Een liefhebber van muziek en zang. willen moeien. M. Mussolini heeft geweigerd de Bond der Natiën over het geval te laten beslissen, thans is het geval onderworpen aan de Conferentie der Gezanten. Misschien kan er aldus nog eene bevredigende oplossing ge vonden worden. Moest dit zop niet zijn, dan kunnen er nog groote verwikkelingen uit voortspruiten. o De Notaris DE COCK, te Yper, Korte Thouroutstraat, 14, vraagt inlichtingen over Jufvrouw Marguerite DEHOLLANDER, geboren te Yper den in Februari 18 ig, dochter van Leopold Dehollander en van Sidonia Laforce, vertrokken uit VERSAILLES (Fr.) in Februari 1921 naar België, en spoorloos verdwenen. 1 ii i 1 i I iwHii ,li< DAGORDE Proces-verbaal der zitting van 4 Augustus 1923. 2. Wegenis Aankoop van gronden. 3. Stadseigendommen Verkoop van grond Zaalhof. 4. Stadseigendommen Verkoop van grond Slachthuisstraat. Gemeentekerkhof Grondvergun- ijsgang, N' 21 9 SEPTEMBER 1923 Voor de twee groote feiten van de week spanning tusschen Griekenland en Italië, de ramp in Japan is de Roerkwestie als vergeten geworden Nochtans zijn er twee nieuwe daadzaken te hestatigen Vooreerst, naar het zeggen van den heer Poincaré aan de engelsche dagblad- chrijvers te Parijs, zou de passieve tegenstand jnde Roer een einde genomen hebben. De Puitschers, voegde hij erbij, beginnen over tuigd te worden dat een samenwerken met ons hun voordeeliger zal zijn dan de tegen stand. De duitsebe bevolking in de Roer, ging hij verder, is nooit verantwoordelijk geweest voor den tegenstand, zelfs werd er van alle kanten opgekomen tegen de pruisische over heid welke er de organisatie van wilde. Het klaarblijkendste feit dezer dagen, dat de be volking tot den normalen toestand wil terug- keeren is het volgende veertien dagen gele den mieken 5o.ooo duitschers gebruik van de fransch-belgische treinen en thans is dit ge tal gestegen tot ioo.ooo. De tweede merkwaardige nieuwstijding, volgens den briefwisselaar van de Daily Express» is de bijeenkomst, in eene belgische grensstad, van duitsche, fransche, belgische enengelsche nijveraars en financiers. Dit zou een soort voorbereidende conferentie zijn tot het aanknoopen van onderhandelingen voor eene rechtstreeksche oplossing van het Her- jtellingsvraagstuk. Eene redevoering gehou den te Stuttgart door den duitschen Rijkskan- selier zou daartoe reeds een eerste voetstap jezet hebben. Een der twee ophefbarende gebeurtenissen fa week is de moord op de Italiaansche ge ranten in Griekenland op 27 Oogst. Dadelijk stuurde Italië een ultimatum aan Griekenland met bizonder strenge voorwaar- fa. Daar deze niet dadelijk en stipt aange nomen en uitgevoerd werden stuurde Italië oorlogschepen uit en liet eene Grieksche stad hombardeeren, waar er talrijke burgerlijke slachtoffers door vielen. De heer Mussolini, Volgens het algemeen oordeel, heeft gelijk ge- addadelijk eerherstelling te vragen, maar is Natrap gegaan in daden. Het is niet te betwij- |en dat zijne handelwijze niet alleen den t van Griekenland zal aanvuren, maar de en nemen reeds een onrustwekkenden keer aar ingeland zich schijnt met de vraag te i. 1 I 1 it s i H llllllH

Het Ypersche (1925-1929) | 1923 | | pagina 9