iü iii’ I li 3 einde den Verslag der algemeene vergadering van Zondag 16 September 1923 Koninklijke Hofbouwmaatschappij van ’t Arrondissement Yper gevestigd in «Hotel des Brasseurs» Yper en t 7 6 6 6 6 6 6 6 6 6 5 ..ij de taakdie^ bij het heeng^ ii November, 7 uren in den morgen. Arend, alles is hier kalm, ga eens tot bij den Majoor zien of er geen Orders zijn. Ja, luitenant. Te Wippelghem ontmoet ik een aalmoeze nier die lachend vraagtEh bien, sergent, ■vous ètes cpntent oud 'dijk Belg^" Te negen uren uren is ’t Wapenstilstand en te 11 wij op den boord van ’t met belgische burgers die reeds kwamen aangesneld. punten en geluk en id. 9 punten 9 9 9 8 8 8 8 8 8 8 8 8 i'jlil Ml >anon^ We zullen eens zien 1 Kom, Rosse, leg u hier bij mij. ’t Duurt geen vijf minuten of twee Duit- schers loopen in de richting der haag pan 1 mijn schot gaat af. Maar nauwelijks is de rook van mijn poeder verdwenen en eer ik kan bestatigen of mijn schot raak was, kiek - dziem een kogel vliegt mij langs de ooren en breekt een takje op twee vingers breedte van mijn hoofd. Een klein wolkje rook gaat op aan de uitgenomen pan op ’t dak van ’t huis dat vóór ons staat. -- Millard de tonnerre vloekt de Rosse, dat was raak. Maar die moffen krijgen het betaald. Lang moet de Rosse niet wachten. Een mof steekt zijn hoofd omhoog en recht zich half om naar de haag te vluchten Pan ’t hoofd valt ter zijde en twee armen die een halven kring in de lucht beschrijven verdwij nen achter den oever de Rosse heeft doel getroffen. Daarna wordt alles weer kalm geen schot meer dat valt, geen vijand meer te zien en er heerscht eene stilte alsof er van geen oorlog sprake ware. achter^ ook al de bewondering. Eene buitengewone verzameling van rozen en vollegrond plan ten, een schoonen kweek van chrysanthemen in kleine exemplaren als mede Laurieren en Kentias voor de versiering, in een woord, de groote zaal der stadshalle was in eenen prachtigen lusthof herschapen. Ook mogen wij dit verslag niet sluiten zonder hulde te brengen aan het inrichtingskomiteit, deheeren Vanderheyde, voorzitter, Demeester, schrij ver, Strubbe, schatbewaarder en Delbeke, Leys en Cortvriendt leden, die door hun nen onvermoeibaren ijver de zoo moeilijke taak van inrichten tot een goed einde hebben weten te brengen. 1LT Gij beste K° Begeeft U naar den pi Koffiewinkel van fi. Vande U in de Dixmudestraat, YH wij niet overbruggen met maar die wel verdiend zijn. Hierna volgt den algemeenen uitslan ’t hofbezoek. Casier Hector 10 punten en gelukwenst en id. (weezenhuis) 10 pi En zoo volbrachten wij heldhaftige Koning ons 1 legde zeggende SOLD A TEN, de Gottal 10 id. Gesticht Gotschalck ten en gelukwenschen. Victoor Theophiel Verbrugge Henri Demeersseman Emile Demispelaere Servaas Schei re Alberix Bailleul August Soetaert Desiré De Knudt Jules De Coninck Leopold Dethoor Ferdinand Clinckemaille Robert Tahon Camille Deroubaix Gustave Callewaert Cyrille Verhaeghe Albert Lemaire Mergaerts Gekiere Gheluvelt Clarysse Camiel Zwaenepoel Henri Hohdeghem Camiel Verbeke Henri Baele Julien Liefooghe Jules Beke Verschaeve August Gekiere Evarist Verward Henri komt officieel bericht,tel 2T.3ou.sO kanaal te sprei aan den overt bloemen om af te snijden en voor 't vervaardi gen van bloemtuilen en versieringen, eene groote hoeveelheid roozelaars van beste hoe danigheid niettegenstaande het tijdstip, de weergestelheid en den vervuilden grond die wij allen kennen, vindt men geen spoor van onkruid. De Jury heeft niet geaarzeld den moedigen kweeker 10 punten, met geluk wenschen, toe te kennen (dus het maximun der punten). Daarna hebben wij ons bij M. de Gottal begeven om zijnen kleinen, doch schoonen hof te bewonderen, ik zeg kleinen, want de, oppervlakte is nauwelijks 100 vierkante meters, en toch heeft de Heer de Gottal middel gevon den het nuttige met het aangename te beko men. Inderdaad, wij bemerken daar peer- boomen in vaas- en spilvorm, noordkrieken en perzikboomen het midden van den Hol is met groenten bezet, wij zijn er zeker van, dat dit deel het noodige voor den keuken op brengt, wij zagen daar buitengewoon schoone selder, twee soorten van tomaten, porei, boont jes, groene en zwarte van België in volle op brengst, endivie in boord geplant en vele an dere kleine bijgroensels, alles bijzonder wel geschikt. En de bloemen dan In de lucht ja eenen echten jardiii suspendu De Heer de Gottal heeft immers weten partij te trekken om alles met bloemen te bekleeden, bloote muren zijn bedekt met cimentbakken of rotsen en met planten versierd, op platform ja zelfs op het kiekenkot en dit alles heeft een aange naam en fraai uitzicht. De jury kent dan aan M. de Gottal ook 10 punten toe mtt geluk wenschen. Zoo zouden wij kunnen van verscheidene tuinen die bezocht wrerden punt per punt een breedvoerig verslag op maken, maar dat vergt te veel plaats en tijd, alleenlijk halen wij de bijzonderheden nog verder aan zooals de peerpyramiden van den Heer Demispelaere, Bruggesteenweg, met mooie vruchten bela den, en reeds een voorkomen vertoonende als zouden deze wel 10 jaren geplant zijn ter plaats, in plaats van 3 jaren. De tomaten in de serre van den Heer Ar rondissements commissaris Clinckemaille, de suikerboonen bij den Heer Staelens Charles. Den tuin zoo netjes verzorgd van Aug. Bailleul die nog steeds het nadeel heeft een Decauville door zijnen eigendom te zien rijden, zonder betaald te zijn voor dit nadeel dit De zitting is geopend om 3 ure door Mr Nic. Van Winsen, voorzitter, ’t Woord is aan den Heer Secretaris Mr Casier die zooals naar oude gewoonte lezing geeft van t’verslag der vorige maandvergade ring t. t. z. van 19 Augustus dewelke eenparig aangenomen wordt. Daar de prijskamp der Tuinbezoeken en der tentoonstelling van groenten voor dit jaar ge sloten is wordt er door de Juryleden, met de taak gelast, een rapport afgelezen die toch wel eenig belang inboezemt. De Commissie voor de tuinbezoeken bestaande uit de Heeren Swingedouw, de Gottal en Hector Casier begon hare werk zaamheden op 16-17-18 Oogst 1.1. Daar de twee laatstgenoemde Juryleden ook voor hun eigen hof een bezoek aangevraagd hadden, verzochten zij den heer voorzitter Van Winsen hen te vervangen in het bezich tigen van hunnen hof waarvan een kort over zicht volgt In de kweekerij van Mr Casier Hector heb ben wij de jonge boomen in den besten wel stand bevonden, zoowel als groeikracht en gezondheid als zuiver van insecten, hetwelk dit jaar geen kleine zaak is, ook is er daar eene groote verscheidenheid van uitgelezen fruitboomen voorhanden verders vinden wij tramroetje wordt op ’t gemak oIwhr In ’t Weezen-gesticht beste alles in orde gebracht onder ’t waak van moeder overste. Bij den Heer Theophiel Victoor w ons zelven af, als het wel mogelijk js ?en" zoo geringe oppervlakte eene z00 J?!'® scheidenheid van groenten van p kweeken. Nog andere en andere ver? bijzondere vermelding, maar het spreek, zelfs dat bij eenen vakman min te zien dan bij een bijzondere, uit reden daar alk aan den man gebracht van zoohaast de ten verdienste kunnen opleveren Maart' ontbreken sommige dezer goede vaklui bij J prijskamp. Eh doch, hier dient aangestipt worden den Heer Verbrugge, Minnepij gelukwenst Pourquoi, Monsieur l’aumónier ?(i) La guerre est finie Alors oui zeg ik lachend terwijl ik voortga zonder ’t minste geloof te hechten aan zijn gezegde. In ’t bureel van den Majoor wordt er luide gesproken en niemand schijnt zich aan mijn kloppen te storen. Onwillekeurig hoor ik zeg gen Mais alors, le roi devra se rendre en auto a Gand ou a Bruxelles 1 Chouette alors (2) Nogmaals klop ik aan. Een officier doet de deur half open en mijne vraag hoorende, roept de Majoor Ik zal de Orders sturen. Zou het dan toch waar zijn Zouden wij de overwinnaars zijn in dezen reuzenstrijd Zou den wij verlost zijn van al die gevaren, ver moeienissen en ellenden ’t Is bijna te schoon om er aan te kunnen gelooven. De luitenant staat een oogenblik met een spotlach op de lippen bij het hooien van dit nieuws en dan werpt hij de armen in de lucht en danst als een bezetene. De mannen schijnen niet te beseffen dat zulks kan zijn en denken het onmogelijk zoo in eens tot de kalmte den vrede terug te keeren. En toch is het waar Gij gaat een machtigen aanval doe de vijandelijke stellingen, aan de 1 heldhaftige engel scheen fransche strijd Het komt u toe den overweldiger ders sedert vier jaren verdrukt te W Het uur is beslissend Overal wijken de Duitschers SOLD A TEN, Toont u waardig der heilig6 onafhankelijkheid, waardig Ui ringen en van ons ras Vooruit voor het Recht en het roemrijk en onsterfelijk 10 10 )h (1) Welnu, sergeant, zijt gij tevreden Waarom, Heer Aalmoezenier De oorlog is gedaan. Dan, ja (2) Maar in dit geval moet de ksning per auto naar Gent of Brussel Heerlijk :eu!i bl% ia|ko( I

Het Ypersche (1925-1929) | 1923 | | pagina 6