.JUST YPERSCHE LARÉGION D’YPRES lil mil lichter Grcote liefdadigheids Voeibalmatch tusschen de eerste elftallen van Remy Sport en de eerste elftallen van Cercle Sport if Yprois, die zal plaats hebben op het nieuw speelplein, A ugustijnestraat. Kickpff om 3 uur. Grand Match de Football de Charité entre les équipes premières de Remy Sport et les premières du Cercle Sportif Yprois, au nouveau terrain de football de la Rite des Augustins. Kickoff a 3 heures. Bijvoegsel ft/ekelijksch Overzicht de Ménage Bijvoegsel Supplément ^oeolat de Ménage ®a|,'l«e Chsmêre i Spxirt et CHarité I BftONT-CASSEL gegeven iRien en VILLE DE WERVICQ Tribunal des Dommages de guerre d'Ypres Voetbalkroniek Sport en LiefdadigHeid 5) Sous I’Even tail, Valse 6) Fantaisie Liederen, Balay. Canivez. Aletter. monu- arra- MM. Hellevoet et Verbeke sont nommés, pour un nouveau terme, greffiers adjoints prés le Tribunal susvisé (arrêté Royal du 26 Septembre 1923). f 4' Année- N“ 25 - 6 OCTOBRE 1923 L'. i La Société Coopérative Ons Huis met en adjudication le 14 octobre prochain l’erstreprase de son cinéma, situé Rue Flamande a Wervicq. Le cahier des charges peut ètre obtenu chez M. P. CASTELAIN, président de la Société Coopérative, Rue de la Madeleine a Wervicq. Coüt 2 francs. L’ouverture des soumissions se fera le z/ octobre 1923 d 11 heitres dans la salie même du cinéma. Zondag aanstaande 7 dezer Algemeenen ingang 1 fr. N. B. De lidkaarten zijn niet geldig voor deze match. Ongetwijfeld zal er een grooten toeloop van volk zijn op het nieuw voetbalplein der Augustijnestraat, want, gezien de sterkte der beide ploegen, en het fijn spel dat zij voor den dag leggen zal iedereen dit willen bewon deren. Alle Yperlingen zullen het zich als een plicht rekenen om hunne stadsgenooten te komen aanmoedigen, en hunne bijdrage te doen voor de liefdadigheid. Zondag laatst, wierd het hun gegeven, de zegepraal van onze scholieren op deze van Meenen te mogen toejuichen die wonnen met 4-0. Het spel onzer jongens was aange naam te volgen. In ons scholieren elftal ligt de hoop der toekomst. Onderscheidden zich bijzonder De Poorter, Hollebeke, Parret, Vandaele, Esquelin en de verdediging. De anderen zullen veel verbeteren met wat oefe ning. Bravo jongens - l| Zondag toekomende zijnde 7 Oktober ver trekt Ypriana om 21/4 u. naar Vlamer- tinghe. De Eere-leden worden vriendelijk verzocht het muziek te vergezellen. De fan faren De Vlaamsche vrienden van Vlamer- tinghe zullen Ypriana» ter Statie begroeten. Optocht der twee Maatschappijen door de straten der gemeente. Om 4 u. groot CONCERT door de Harmonie Ypriana PROGRAMMA 1) Sublime Belgiqiue, 2) Bona Fortuna, Ouvertue 3) Rendez-Vous, Gavotte 4/ Les Hirondelles, Fantaisie Hirschman. Vanderlinden. Hullebroek. woon loon, te steunen in hunne gewilde en vijandelijke werkeloosheid. Zoolang het werk niet ten volle herneemt en zoolang de Duitsche bevolking in het Roer gebied weerspannig blijft aan eene onvoor waardelijke medewerking met de bezettende macht, zoolang ook zullen de leveringen waartoe de duitsche Regeering reeds vroeger verplicht was en welke zij thans weer moet uitvoeren, niet hernemen. En aldus geraakt de tijd stilaan verder en de vergoedingen door Duitschland te betalen blijven steeds achter. Van in den beginne was die tactiek reeds duidelijk en telkens het Reich een stap deed welke tot eene geluk kige. oplossing scheen te naderen, was het slechts eene oogenverblinding, een ijdele hoop welke door een verraderlijke kneep weer verniètigd werd. Rik. Dimanche prochain, 7 courant Entrée générale 1 fr. N. B. Les cartes de membre ne sont pas valables pour ce match. Zooals ik verleden week liet voorzien, zijn jenieuwe ophefmakende gebeurtenissen reeds jjegonnen. Duitschland beweegt zich op een vuur- erg er is reeds eene gedeeltelijke omwente ling voorgekomen Beieren is in opstand tegen Berlijn, en er staan nog vele andere veranderingen aan de deur. Qver ’t algemeen heerscht erin het Reich eene groote verwarring er is nog geene een- jjeidin de werking, er is nog geene leidende bartij, welke zich kan doen gelden boven de andere. Maar dit is slechts eene kwestie van Lgen. Stresemann, evenals Cuno, wankelt reeds op zijn zetel zal hij morgen verloo chend en afgezet worden of zal hij de socia listen laten varen en enkel steunend op de Rationalisten weer voor een oogenblik zijne sterkte terugvinden en voort besturen |Von Kahr speelt meester in Beieren, en och zou men niet moeten verwonderd zijn, noest hij morgen weer mêespannen met het verige van het Reich, om eene algemeene om- [enteling, misschien wel een staatsgreep, te reeg te brengen. Wie weet schuilt er geene king achter om de Keizerlijke kroon terug schenken aan de verbannen vorsten. Er lopen in zulke gevallen gewoonlijk vele uit ducht gegrepen geruchten, welke bijna zoo loedig in rook vergaan als ze rap verspreid erden. Nochtans schijnthet nieuws op zekere ronden te berusten dat de gewezen Kroon- ins met de grootste aandacht de beweging in Beieren volgt en gedurig geheimzinnige jeenkomsten heeft met vertrouwelijke af- janten welke hem komen bezoeken. f Nopens het ophouden na de Duitsche bekeringen en het intrekken der Reichsbe- [en - van den passieven tegenstand, werd er ook verleden week twijfel uitgedrukt aan- pnde het nakomen dezer belofte. En inder- la‘l, alhoewel openlijk een einde gesteld er(l aan die lijdelijke tegenwerking, blijft ze |temin op eene bedekte wijze voortduren, piurlijk zijn de onderhandelingen met Bel- Een Frankrijk aangaande dit punt nog niet dndigd, doch alles laat oorzien dat de ■eS'ng zoo gem ikkelijk niet zal stil gelegd Men als velen het hadden durven hopen. Hetis zelfs bewezen dat sommige overheden Be s voortgaan met werklieden en bedien- ■nte betalen ten einde hun de noodwendig- B®tot bet hernemen van bet werk te ont- ze, door het betalen van hun ge- shocolaterie Yproise Trés curieux, trés intéressant le petit livre que notre Vice-Consul a Cassel, M. Daniël TACK, vient de consacrer au Mont-Cassel». Son but e’est de mieux nous faire connaitre le Mont-Cassel, avec son aspect pittoresque, ses monuments, ses ruines et tous les souve nirs qui s’y rattachent. Loin de faire étalage d’une pédantesque érudition, M. Tack se plait a oublier son savoir acquis au prix de longues recherches. Il cherche a plaire, non a éblouir. Il lui suffit de nous faire connaitre 1’essentiel de ses con- naissances au cours d’un entretien qu’il cher che a nous rendre agréable. Il est le guide aimable qui rappelle 1’origine des choses livrées a notre curiosité sans trop s’y appe- santir, qui signale d’un geste la belle ligne d’un batiment, qui évoque la silhouette d’un personnage illustre et qui, au moment oil notre curiosité risque de s’affaiblir, s’efforce de la ranimer au récit d’une attachante anec dote. Mais pour avoir voulu nous chamber 1’auteur n’oublie pas de nous instruire. On ne quittera pas 7” Landshuys ou Hotel de la noble cour de Cassel, par. exemple, sans savoir qu’il servait autrefois pour la magistrature adminis trative de la Chatellenie de Cassel et pour la juridiction féodale, sans en avoir admiré la faqade, sans avoir parcouru les salles, sans avoir songé aux,heures d’angoisse et de tra-* vail que doit avoir passées dans 1’une d’elles le Maréchal Foch, sans avoir écouté 1’histoire navrante de Pierre Leuglé de Schoebeque, maire de Cassel, victime de la Révolution. Mais il n’y a pas que T’ Landshuys Il y a d’autres curiosités a visiter. M. Tack vous les fera voir avec la même bonne grace. Volontiers il évoquera aussi le souvenir du général Van Damme, enfant de Cassel, qui s’est illustré sous le premier empire. A toutes les curiosités, a tous les ments de Cassel, M. Danièl Tack a su cher des confidences et e’est tout cela qu’il nous offre en un livre d’une lecture attachante, orné de nombreuses gravures, représentant des monuments, des aspects de rues- dont plusieurs d’après des tableaux d’Oscar Pou part. Tous ceux qui aiment la Flandre liront ce livre avec un réel intérêt. MONT-CASSEL - Impr. D. DE BAEKE 36, Rue Albert ier, Dunkerque. VLAMERTIINQHE Harmonie Ypriana ---- z-

Het Ypersche (1925-1929) | 1923 | | pagina 7