L. «HET YPERSCHE :=LARÉGIOND'YPRES foocolaterieYproise Bijvoegsel =7—= VVekelijksch Overzicht de lésiage ®l>ocolat Bijvoegsel Supplément - Verloren Damemontertje van de statie tot aan de cirk. Belooning (5 fr.) tegen terugbrengst op het bureel van ’t blad. Chimère De slechte staat der verkeerswegen Un bon depart Ouderdomspensioenen COMHNEJS Un exemple de compression 8Jn ibeau record Du i5 Octobre au 7 novembre dernier, l’Etat-civil de Comines a inscrit 8 naissances et 4 manages. En regard de eet accroissement présent et futur de la population, il n’a dü être enregistré aucun décès. Heureux Cominois er echter nog pour les créances d’indemnités de guerre. 11 serait certes plus simple et plus écono- mique de n’établir qu’un document de cette espèce. Mais cela entrainerait la suppression d’une doüzaine des employés chargés d’assu- rer le service des coupons de ces titres. C’est •pourquoi l’on négligé l’économie de frais d’impression qu’on pourrait réaliser. II s’agit d’ailleurs de faire durer le plus longtemps possible le réglement des domma- ges de guerre. De cette manière, la place de ceux qui sont casés dans le fromage adminis- tratif sera conservée. Et tant pis si l’on mange en frais d’ ad ministration une énorme partie de Vargent qui devrait aller aux sinistrés. ^jaargang, N' 3010 NOVEMBER 1923 Année, N° 30 - 10 NOVEMBRE 1923 De ouderlingen, die deze week hun ouder domspensioen nog niet hebben ontvangen, kunnen de betaling ervan verkrijgen Donder dag aanstaande, i5 dezer, van 14 tot 16 u. op het stadhuis, alwaar de Ontvanger der Belas tingen te dien einde nog een zitdag zal hou den. De belanghebbenden worden verwittigd dat een zegelrecht van 10 centiemen verschul digd is voor iedere kwittancie. Zij gelieven zich dus van het noodige kleingeld te voor zien. Het ontwerp tot eene algemeene Confe rentie der Bondgenooten om een einde te stellen aan het herstellingsvraagstuk gaat steeds zijn gang. Doch men is nog verre van een akkoord gevonden te hebben. Dit zou een moeilijker zaak kunnen zijn dan er wel ge meend wordt. De eenheid van- zienswijze is zoo moeilijk te vinden tusschen de verschil lende landen. Frankrijk houdt er een eigen denkbeeld op na, Engeland beschouwt de zaak uit een ander oogpunt, Amerika stelt bizondere voorwaar den en verders moeten België en Italië, zon der hunne eigen belangen uit het oog te ver liezen, de eene of de andere zienswijze aan kleven. Dit alles is nochtans maar eene voorberei ding tot het aanstellen der deskundigen welke het betalingsvermogen van Duitschland moe ten vaststellen. Kon men ertoe komen deze benoemingen te doen, dan zou er uiterst belangrijk werk te doen vallen door deze heeren. Het is name lijk algemeen gekend dat de weeklachten nopens de Duitsche armoede en zijne on macht om de gevraagde vergoedingen te betalen, alleen huichelarij zijn. Bijgevolge zouden de aangestelde vakmannen hunne werkzaamheden kunnen beginnen met nazoe- kingen te doen ten einde te weten waar Duitschland zijn rijkdom, zijn geld verborgen heeft. Daarna zou men kunnen overgaan tot het bepalan der te' betalen vergoedingen bij middel dezer sommen en bij middel der be lastingen welke op de nijverheid, den handel en de bizondere instellingen kunnen geheven worden. Eer wij daartoe komen, kan wat tijd verloopen. Un exemple de la facon dont le gouverne ment comprimé les dépenses Un sinistré de guerre de la province de Namur ayant obtenu une indemnité de vingt mille francs a requ cinq grands papiers diffé rents appelés titres. II en est souvent ainsi Door de Koninklijke Autoclub van België (Regentstraat, 63, Brussel), werd aan de nij- verheids-en handelsgroepen van het land een schrijven gericht, waarin de aandacht wordt gevestigd op den slechten .toestand waarin de verkeerswegen zich bevinden, en om hun steun wordt verzocht, om de regeering te bewegen daarin te voorzien. Opgesomd worden de na doelen die voortspruiten uit dezen slechten toestand o. m. wordt bevestigd, dat een gere gelde herstelling van een straatweg veel goed- kooper komt, dan wanneer men hem laat ver vallen tot een algeheele herstelling noodza- lijk wordt. Verder zijn de behoeften der nij verheid van zulkdanigen aard, dat goede straatwegen meer dan noodzakelijk zijn, om een snel vervoer van koopwaren mogelijk te maken en op deze wijze mee te helpen aan de bestrijding van de huidige economische krisis. Het Duitsche binnenland laat de vreemde mogendheden maar in hunne woordenwisse lingen voortgaan én krakeelen, en gaat voort met strijden en woelingen verwekken. Te Berlijn ontstaan er dagelijks plunde ringen op groote schaal ter oorzake der duurte van het leven. Intusschen gaat de Reichswehr voort, onder ’t bevel van een generaal, met te verzamelen aan de grens van Thuringhen. Maar, als al die legerkrachten daar te zamen zullen getrokken zijn, zal dit macht gebruikt worden voor de Duitsche Republiek of voor het Duitsche keizerrijk Wie w-eet wat men daar a,l in ’t schild voert De Heer Stresemann, wiens zetel voor de derde maal aan ’t wankelen is, wil toch het bewind niet verlaten, hij tracht nu met de na tionalisten overeen te komen om een nieuw kabinet te vormen. De jonge Rijnrepubliek heeft sedert verle den week niet veel van zich doen spreken. Alleen werd er nog al veel ophef gemaakt over een Belgisch ingrijpen in een staatsgreep welke niet in volle onzijdigheid door de sepa ratisten zou uitgevoerd geweest zijn. Doch dit is eene zaak waarover best door de Staats mannen beslist wordt en welke wij dan ook aan hun over laten. Voor ’t algemeen is in de laatste acht dagen alles zonder veel verandering geble ven. RIK. Au moment de mettre sous presse nous pprenons, avec la plus vive satisfaction, le épartpour Anvers, de M. Deraeve, Inspec- :ur du Remploi a Ypres. Voila au moins un ommequi ne sera pas regretté. IIest remplacé a Ypres par M. Ververken, i Thourout, précédemment Commissaire Étata Courtrai. Nous présentons, a ce der- ®r, nos sincères félicitations et émettons le rme espoir que sous son habile direction remploi marchera bon train. Nous ne demandons pas d’injustices, mais Iserait a souhaiter que les deuxième et troi- '®e tranches fussent payées en temps pour le les sinistrés ne soient pas arrêtés dans ^reconstructions, ce tant a leur profit qu’a ■I® de l’Étatplus vite nos maisons seront •tóties, plus vjte nous payerons des contri tions a M. Theunis et plus vite la question Es logements sera résolue, car quand nos P*strés auront quitté Bruxelles, Gand, Bru- 'esetautres villes il y aura la autant de mai- disposition d’autres ménages. Goed Nieuws - gij het ter pers leggen, vernemen wij dat j|eer Hector Vermeulen, voorzitter van 6 «Handelsbond, vergezeld van den heer j^Vandoorne, zijn ontvangen geweest dóór Ruzette, Minister van Openbare Werken. )eze heeft hun stellig beloofd, dat de vaart den Yzer naar Yper zou bevaarbaar jn voor booten van 3oo ton, tot aan Steen de in 1924, en van Steenstraete naar Yper 11925. Te Steenstraete zal terug een dubbel sluis emaakt worden. Wij wenschen den Handelsbond van arte geluk over dezen prachtigen uitslag, ge- olgvan zijn hardnekkig streven, en den heer 'andoorne, over ^jjn wijs besluit van zijne roote magazijnen op de kaai terug te bouwen. Zullen wij misschien het geluk hebben, daar en bloemmolen te zien oprichten Wij vernemen insgelijks, dat zelfden dag iet schepencollege, bestaande uit de H.H. jolaert, burgemeester, Van der Mersch, chepen; Coomans, stadsingenieur en Versail- es, secretaris, ontvangen zijn geweest door Ie H.H. Ministers van Openbare Werken, ran Economische Zaken en van Landsver- lediging. Wij hopen dat ze ons goed nieuws mede brengen en zouden hoogst gelukkig zijn, het ian onze lezers te mogen mededeelen. Etat'-civil du i5 Octobre au 7 Novembre 192$ 4 NAISSANCES Milleville, Simonne Geysens^ Jéróme Bohyn, Marcel De Grave, Alphonse Vandoolaeghe, Hubert d’Ennetières, Georgette Bus- schaert, Urène Vandoolaeghe, Raymonde, MARIAGES Becquart Henri et Ceulenaere Mathilde Masschelein Omer et Spinnewyn Maria Pauweleyn Joseph et Decroix Yvonne Vermeulen Julien et Van- biervliet Hélène. PU BLICA 1 IONS de MARIAGE De Coninck Remi et Durnez Elise Pauweleyn Joseph et Decroix Yvonne Vermeulen Julien et Vanbiervliet Hélène Damours Henri et Denayer Virginie Deriemaeker Joseph et Papegaey Josephine.

Het Ypersche (1925-1929) | 1923 | | pagina 9