I s HET YPERSCHE LARÉGION D’YPRES Bijvoegsel Supplément i Zondagrnst - Repos dominical Bijvoegsel de Ménage BERICHT - J1VTS ^ekelijksch Overzicht O Chimère B Stad Yper - Viile d’Ypres zal plaats hebben den 20 aan er onderwijs ge- Mededeeling Het Bestuur der V. O. S. van Yper heeft in hare vergadering van 26 November het volgende besluit gestemd Overwegende de dagorde gestemd door het bestuur N. S. B. van Yper in hare be stuursvergadering van i3 November Gezien de redevoering uitgesproken door den afgevaardigde der V. O. S. op het kerk hof den 1 November in extenso in Het Ypersche van 4 November verschenen is Laat aan de openbare, meening over te be slissen over de werkelijkheid der aantijging in de dagorde der N. S. B. bevat. jaargang, Nr 33 J923 4e Année, N° 33 - 1" DECEM3RE 1923 Maandag 3 December om 9 ure in de St Pieterskerk Yper, heeft de jaarlijksche H. MIS plaats voor St Eloi, patroon der Smeden. Mercredi 28 novembre, a 21 h. 45, la sirène du beffroi alerta notre corps des pompiers. Dans une dépendance de la Patisserie Lobelle-Dauchij, rue au Beurre, unamss de bois remisé prés du four, avait pris feu. Celui- ci s’étendait déja aux solives de l’atelier de la patisserie quand la première charrette histori- que (nous empruntons ce vocable al’ Han- 'delsblad du 24 novembre) s’installa au poste d’eau le plus voisin du foyer de l’incendie. Le temps de brancher, de dévider les garni tures èt des mètres cubes d’eau arrivant sous pression, dans la pompe, vinrent inonder en peu d’instants les montants et les poutres en feu. Les pompes n° 2, 3 et 4 n’eurent pas a intervenir, les deux dernières du reste, n’avaient pas quitté leur hangar de la Plaine d’Amour. L’incendie cette fois, s’est déclaré dans un quartier reconstruit et s’est propagé assez rapidement malgré ces circonstances, et... l’absence de l’auto-pompe..., le courage et la dextirité de nos pompiers ont servi une fois de plus a preserver du désastre, les habitations contigues. Onderscheiding L ah'! gestes sa Samedi 24 et ^dimanche 25 dernier, les Yprois ont eu l’agréable surprise de rencon- trer a 1’ Hotel Skindies le professeur Colletti, le prestidigitateur bien connu, qui leur a présenté ses demonstrations d’illusion et de spiritisme, ainsi que les ombres avec les mains. Nombreux sont ceux qui ont observé l’ar- tiste, plustót par la bouche que par les yeux; aussi a-t-il obtenu un grand succès. Chaque soirée s’est clóturée par une tom bola donnée au profit des Invalides et Muti- lés de la guerre.> La première rapporta la jolie somme de 79 fr., quant a la seconde par le geste trés large d’un consommateur de la rue au Beurre, qui, par gestes encore plus larges ouvrit sa bourse et en retira une belle pièce de cent, non. de... une cent, a produit la coquette somme de 70 fr. Un grand merci au Professeur Colletti. Un Invalide présent. Zondag 2 December is de Apotheek van SV'S. SNOECK, Groote RSarkt ALLEEN OPEN. Deze week komt onze stadsgenoot M. LOBELLE-DAUCHIJ, pasteibakker, Boter- straat zijne bekroningen, eerste prijs met Ypersche beschuit, vier eere-diplomas met kruis, diploma van gouden en zilveren meda- lie, bekomen in de tentoonstelling te Roesse- laere, te ontvangen. Hertelijk Proficiat BERICHT al de smeden van Yper en omliggende Eene plaats van Adjunct-politie-commis- saris is open. Aanvraag indienen bij het Gemeentebestuur vóór 18 December. De kandidaat moet het middelbaar onder wijs genóten hebben en het engelsch machtig zijn. Het examen zal plaats hebben den 20 December. Aanvangswedde vastgesteld door de wet 5625 frank. Eene plaats van politieagent is open. Aanvraag indienen bij het Gemeentebe stuur vóór 18 December. De kandidaat moet het lag, noten hebben. Het examen December. Aanvangswedde 5ooo fr. van 18 p. h. der mijnvoortbrengsten zonder betaling. 4) Van i5 Januari 1924 voort, kostelooze levering der hoeveelheden kolen welke voor zien werden door de herstellingscommissie. 5) De voorgeschreven levering van teer, benzol, sulfaat, enz. 6) Levering der kolen noodig voor de bezet tingslegers en ijzerwegen. 7) Toezicht der Belgische en Fransche inge nieurs in de mijnen. Zooals men zien kan, is deze overeenkomst van het grootste belang voor ons. Indien al deze punten ten uitvoer gebracht worden zal de bezetting een gansch anderen keer nemen. Maar de zaken gaan weer te goed en dade lijk steekt Engeland weer de klauwen uit ja, Engeland zou weer al willen zijn deel hebben in die opbrengsten. Zoolang de bezetting slechts kosten te weeg bracht, wierden België en Frankrijk aan hun lot overgelaten Enge land was niet zoo edelmoedig dat het deze pogingen zou steunen. Nauwelijks echter is er sprake van opbrengsten en voordeelen of het.steekt zijne handen uit om te ontvangen. Jammer is het dat een bondgenoot welke alles deed om onze wapens te doen zegevieren nu enkel luistert naar zijne hebzuchtigheid en steeds gereed is om te dwarsboomen zoolang er geene rechtstreeksche voordeelen voor hem te bekomen zijn. Ten slotte is het niet van belang ontbloot dat het Reich zijne goedkeuring heeft gegeven tot het aannemen der Belgische studie nopens hetbepalen vanhet Duitsch betaalvermogen in verhouding met de opbrengst der ijzerwegen en openbare uitbatingen in Duitschland. RIK. Rncendlié «a Ypres Une place de Commissaire de Police adjoint est vacante. Adresser deniande a l’Administration com munale avant le 18 Décembre. Le candidat doit posséder l’enseignement du degré moyen et connaitre l’anglais. Examen a passer le 20 Décembre. Traitement initial prévu parlaloi 5625 fr-s. Une place d’agent de police est vacante. Adrésser demande a l’Administration com munale avast le 18 Décembre. Le candidat doit posséder l’enseignement primaire. Examen a passer le 20 Décembre. Traitement initial 5ooo frs. De BurgemeesterLe Bourgmestre, R. COLAERT. [et akkoord tusschen de Bondgenooten is ikkigli.ik niet verl,roken geworden. Ten tejs er eene overeenkomst ontstaan om gezamenlijke nota te sturen aan Duitsch- j betrek hebbende op de twee punten irvan verleden week hier sprake de terug- ist van den Kroonprins en het toezicht r de bewapening van het Reich. /at het eerste punt betreft, zijn de bond- ooten het niet eens geworden om de uitle ng van den Kroonprins te vragen. Zij laten den terugkeér toe. Nochtans hebben zij iunne nota aan het Reich wel onderlijnd alle verwikkelingen, welke door dezen jgkeer kunnen ontstaan, ten volle aan tschland zullen ten laste gelegd worden, nemen ook nota van de verklaring welke I den Kroonprins onderteekend wierd, raleer hij in zijn land terugkeerde, namelijk hij afziet van alle rechten op de Duitsche jn alsook van die welke hem toekomen als olger van zijn vader opens de tweede zaak hebben de Bondge- ten beslist laten kennen dat zij voortaan irvolle toezicht willen uitoefenen op de tsche bewapening. Het is niet te betwijfe- dat Duitschland dit toezicht geweigerd ft omdat het de handen niet vrij genoeg in het vervaardigen van nieuwe wapens, iis de bewapening ongetwijfeld in groote :e vermeerderd gedurende deze enkele inden welke zonder toezicht zijn voorbij- aan. let antwoord van Duitschland op deze notas is nog niet gekend, maar in alle al bracht de eensgezindheid der bondge- ten eene verlichting in de gemoederen te g. De verdeeling, welke eene onweder aelijke ramp zou geweest zijn voor ons n> is aldus niet meer te vreezen. ene tweede gelukkige daadzaak is de jendede overeenkomst tusschen de groote waars der Roer en de Fransch-Belgische etting is een voltrokken feit geworden. Dit :t onvermijdelijk een voordeelig uitwerk- ‘ebben op financieel gebied voor Frankrijk Mgië. 'ehier de voornaamste punten van deze reenkomst I Het betalen der achterstallige belastin- °P de kolen sedert de Roerbezetting «Hioen dollars. >Van af den dag der overeenkomst een v*nio frank (fransch geld) op ieder ton 'nd>e verkocht wordt. an heden tot i5 Januari 1924, levering tocolaterieYproise 99 I H N 1 I i»-l 7 lllhi

Het Ypersche (1925-1929) | 1923 | | pagina 9