I u Salle MAJESTIC PAARDENFEEST op ASCHENWOENSDAG 5 Maart 1924 om 10 uur voormiddag. Lil I f 1i STAD YPER l; Jmu Vpersche studiek***nS die :e GORDIJN LAN J BOUW COMICE KEMMEL-YPER SPORTNIEUWS Welverdiende Onderscheiding donne surprise. La salie restera Schieten Heer Baron Pierre De Vinck behaalde te Monte Carlo den eersten prijs in eenen wederlandschen wedstrijd met jachtgeweer. Onze beste gelukwenschen. te van BERICHT Ik ondergeteekende Henrj BUYTAERT- REYNAERT, Architecte-Expert, heb de eer mijne achtbare Klienten te berichten dat bij verandering van woonst met eersten Maart, mijne bureelen zullen overgebracht worden naar Villa du Bosquet ft Bosje 9), Lip penslaan, KNOCKE a/Z. Ik blijf altijd tot den dienst mijner acht- bare Klienten voor gelijk welke inlichtingen, heropbouw, nieuwe bouwwerken, plannen van allen aard, met of zonder toezicht, aan de voordeeligste voorwaarden, ik verzeker vlugge en verzorgde bediening gelijk in welke richting de werken gelegen zijn. Later zal ik mijn Telefoon-nummer publiek kenbaar maken. Nieuwe orders verwachtende, blijf ik met «le meeste achting mijne Klienten genegen. Henri Buytaert-Reynaert A rchitecte - Expert, Rmtsselaere. Ville d’Ypres R. de de Lllle, en face de la Poste Le 4 MARS (Mardi Gras), a 8 h. du soir Grand BAL PARÉ-TRAVESTI Bataille de Serpentins Chaque ticket d’entrée clroit ouverte Herinrichting onder de bescherming der Stad van het JAARLIJftSCH VaStste’len, M aangeworven e’tweeHarel partijzijn a lanuit' len om dat geld zooveel te beter te kunnen placeeren. De architecten en aannemers gan van veugels vuuve ten hoenderd intrest recla- aneeren. Berten. ’t Is wel besteed Miel. Maar laat myn vorskouten ’t Zevenste Z’hên in den Hpf twee nieuwe vaagmachienen gecommandeerd vor ooi de straten te kunnen kuischen en vacuum cleaner om ’t stof up te zuugen. *t Is nog secreet, maar Madame Plata heeft voorzeed da ze die machienen gaan inhuldi gen terzelfdertyde van de autopoempe. Tjeppen. In attendant, me gan wynder er nog eène binnenpoempen, of peizen ze mis schien da ze ’t vó de ganzen brouwen Jim. A tournee for me 1 Tjeppen. No, no, Jim. Ik trakteer, Jean- netje. ’t Is maar spytig da Madame Plata hier nie en is. Maar we gan oltegare naar heur barakje gaan om heur te handgiften den avond voor Katte feeste I (Jeannetje brengt ondertusschen den ge- vraagden drank). Miel. Tjeppen, houdt nog vuuf minuten jen snater, ’t is nu de boukee ’t achtste Met Thuindag upvoeringe van de drama De papieren vodden deur goè gekende en vetbetaalde brusselsche artisten, die ol sedert maanden hunne rolle van buuten ken nen omdat ze z’olle dagen spelen... En, om ’t eindigen ’t blyspel, deur geteis terde Yperlingen gespeeld Wij willen wat is Recht En winnen wat wij willen I Wuk zou jer van peizen, joengens Tjeppen. Dat ’t blyspel ’t meest van ol succès gaat hèn Berten, En dat we nu gaan slapen... Jim. ’Night Jenny ’Night Madame 1 ’Night gentlemen 1 Allen ondereen. Slaapt wel wè En droomt er nie van Salut en de kost 1 To morrow Wielrijden Internatte cross country te Parijs Zondag laatst werd de eerste internationale baankoers verreden. België, Frankrijk, Luxemburg, Italië en Zwitserland stonden met elk vier mannen in t gelid. De franschman Gaston Degy won met klank, Moerenhout, Van Eetveldè, M. Dewaele waren 2', 3‘ en 4* en de andere Belg Hubert Noël kwam zevende toe. De prachtige Schaal der Fransche Constructeurs kwam toe aan België met 16 punten voor Luxemburg 55 punten. De andere drie naties kwamen niet voltallig toe, en kunnen niet in aanmerking komen voor de eindrangschik king. Het is verheugend te bestatigen dat de Belgen in de eerste wederlandsche competitie zegevierend uit den strijd komen en dat nog- wel zoo afgeteekend. 6 dagen van Brussel Deze zijn vastgesteld en zullen op Maandag 3 Maart beginnen. Bestuurder Van Hammee zal deze week al de ploegen zijn de jongere renners vast Onder hen, Delbecqueen Omey, beeksche kampioenen zullen van de De scholieren gingen op bezoek na^u’ nen en waren er niet verwacht d Mee zij onverrichter zake terug. Dat e Wa”le' vieze kerweien, zulle 'Jnniaa De reserve trok namiddags naar e„ bracht ons eene t-o o,ar„i„„ing dank aan eene mooie goal door Fritz Bo V nooge op prachtige wijze aangeteekend In Yper, was het 't arme leven, z„„ K van Wynendaelezeggen. In vierde afdeeli speelde Yper tegen Wervik match nul. Om 2 ure 40 zet de Scheidsrechter de pl0 gen in lijn. Seffens is Wervik ten aanval daa Yper slechts met 10 mannen speelt. Depoor ter komt na enkele oogenblikken het elfa volledigen en Yper gaat nu beslist ten aanva over. Aan de ue minuut eerste corner voorYpe die er niet min dan 10 in den eersten half-tinn zal bekomen. Aan de 33e minuut op corner, teekentYpa nummer een aan, doch deze goal wordt engel dig verklaard voor hands van den Yperscht centervoor. Na de rust, op corner, bot Depoorterde bal in ’t net, maar niemand had ze genaakt, dus nogmaals ongeldig. Yper bekomt naderhand eenen penalty, maar de centervoor bot ze vlak in de handen van den Wervikschen keeper. De tweede time zag meer verdeeld spel en Wervik deed op sommige oogenblikken uiterst gevaarlijke aan vallen. Het einde werd gefloten zonder dal er geldige doelen aangeteekend werden. Wat de ploeg betreft, in de voorlijn iser hoegenaamd geen samenspel. De rechter vleugel bijzonderlijk miste schoone kansen. De centerhalf Delaere is voorzeker met Plancke Julien, de beste speler van ’t elftal. De twee half zijn goed, Pol Hotlack bijzon derlijk, Berten Blootacker miste nog al wel ballen, maar hij is rap genoeg en herstelde snel de fouten die hij beging. Maar ja ’t was den Zaterdag avond ’t zijnent nen souper ea toen nog voor de zwijnenmarchands... jene vous dis <]ue ga.. moet er geen zand zijn? De jonge keeper van de scholieren, Mar- Qonneau, is op weg om een eerste klasse speler te worden. Hij durft, zonder roekeloos te zijn, hij is kalm zelfs in het grootste gevaar en bezit een goed degagement, en dat zij» voor nen keeper groote hoedanigheden. Met wat meer samenspel in de yoorlijn,® de ploeg toekomend seizoen meer effektie kunnen optreden en ’t is ’t gene dat de Yper sche sportmannen vragen. YfriaM- Het Ukrainisch Nationaal koor onder de leiding van Prof. Mikolaïtchouck bestaat uit ig kunstzangers genomen uit het kapelkoor van Kiew, hoofdstad van Ukraniê, die zullen optreden in Nationale kleedij De solisten zijn Mevrouw Bloudimka, so prano aan de Nationale Russische opera, M. Gregorieff, tenor aan de Koninklijke Opera van Belgrado en M. Reivackivsky, baryton aan de Nationale Russische opera. In de moeilijke omstandigheden waarin hun land verkeerde en gezien den harden strijd om het bestaan waren deze artisten verplicht uit te wijken. Sinds vijfjaar reeds hebben ze Oostenrijk, Zwitserland, Spanje en Frankrijk bezocht en bereiden zich naar Amerika af te varen. In Spanje gaven ze meer dan 60 concerten o. a. in de Koninklijke Opera van Madrid in Frankrijk meer dan 3oo concerten en te Parijs alleen meer dan 3o, namelijk in het theater der Champs Elysées.’» Hun sukses was overal geweldig en de pers oordeelde zeer vleiend over hun optreden. Sedert 4 Januari zijn ze in België en traden reeds op te Brussel in den Muntschouwburg, te Antwerpen, Gent, Luik. Laatst verwierven ze te Roeselaere een machtig sukses. Spijts de groote financieele opoffering is de Ypersche Studiekring getrouw aan zijn programma er in gelukt, aan het publiek deze buitengewone kunstprestatie aan bieden op Woensdag 27 Februari, 7 1/2 uur ’s avonds in OUD YPER Het repertorium van het gezelschap omvat de Slavische volkszangen. Om beurten streng, wild, vroolijk, klagend in zijn nationale melopeeén, waarin de sohsten uitmunten, vertolken zij deze zangen meteen ideale zuiverheid van klank, met een juist heid van toon en een ongeëvenaarde wellui dendheid. Men kan zich moeilijk een meer harmonisch geheel, een volmaakter lenigheid inbeelden, onder een artistieke leiding die de fijnste nuan- ceering weet te doen aanvoelen. Wij durven hopen, dat U deze eenige ge legenheid, om deze hooge kunst te genieten, niet zult laten voorbijgaan. Prijzen der plaatsen S fr. 5 fr. 3 fr. Voor de Leden 6 fr. 4 fr. 2 fr. Kaarten te bekomen in OUD-YPER van af Zondag, 24 Febniari, telkens 11 1/2 tot 12 1/2 uur. Jufvrouw Marie VERHALLE, derwijzeres der gemeenteschool, St Janst komt bij Koninklijk Besluit van 3i 1924, vereerd te worden met de BurgeD^ Medalie van IstKlas voor meer dan 23 trouwvollen dienst in het onderwijs en zij heden nog met onverpoosden ij er zaam is. Onze beste heilwenschen 1 om --

Het Ypersche (1925-1929) | 1924 | | pagina 6