Merkweetdige Verknoping op Maandag 17 Maart 1924 om één uur namiddag, Jonge dochter vr. plaats a|s werkvrouw R. VAN ROBAEYS I Ruguste BRILLEÜL-BRION BOOMKWEEKER Twee Paarden Twee Koeien Zes Varkens Landhomrsalaam, Afraomer, enzenz. p O R TN IE WW S C. s. V. Football Ouverture de la Pharmacie Opening der Apotheek Studie van den Deurwaarder Georges Tahon Waterkasteelstraat, 18, Yper. 3 of 4 dagen per week. Adres bur. v. ’t blad. Rue aas Beurre - YPRES - Boterstraat commenceront incessamment. Nous donne- rons la semaine prochaine la liste des clubs ins- crits et Ie calendrier des matches. Nos scolaires ont l’air de vouloir suivre les exemples de leurs ainés. Leur rencontre de dimanche fut une nouvelle victoire pour eux. C’est de bonne augure pour la saison pro chaine. Dimanche prochain se jouera a Mouscron le dernier match pour le championnat. Le résultat ne peut plus influencer le classement final pour notre club maïs Mouscron aura a coeur d'améliorer si possible son classement. Que nos hommes soient done sur leur garde et qu’ils tachent de finir par un bon résultat la série des matches olficiels. La seconde équipe ira a Wevelghem. Si l’attaque tient compte des observations que j’ai émises la semaine dernière, nos hommes ramèneront les 2 points a. Ypres. Sinon, ils reviendront bredouilles. Continuant leur entrainement en vue de la saison prochaine, les scolaires joueront un match d’entrainement contre la troisième équipe, au terrain de STADE YPROIS. Le soir, autour de tables bien garnies, joueurs et supporters fraternisaient au local Hotel des Brasseurs. U ne franche camaraderie ne cessa de règner durant tout le repas et même trés avant dans Ia nuit. Toasts, chan sons, monologues se succédèrent sans inter ruption. Une mention spéciale pour l’ami Eugène, qui réussit a dépeindre en quelques vers bien tournés, les joueurs qui viennent de remporter le championnat. Que le Cercle Sportif Yprois vive et prospère, c’est le voeu sincere de tous les fervents du ballon rond. SUPPORTER. WIELRIJDEN Brussel, die beginnen in Te verkrijgen bij Vlarnertinghesieenweg, 28, YPER Alle slach van jonge Frullboomen voor boomgaarden en hoven,’in alle grootten en vormen, waaronder Appels, Peeren, Pruimen en Krieken. Piramiden en Lei- boomen. Peeren, Pechen, Abrikozen en Okkernoten. Rozen in struik, stam en klem. Pleureurs. Een hoeveelheid groene planten, doornen en carren voor haagbeplantingen. Alles in goede orde en aan genadige prijzen. Zichtbaar met November en in garantie van soorten volgens aanvraag. Résultats des Matches du Dimanche 24/2/1924 Equipe I C. S. Yprois 5 F. N. C. Bruges 2 Scolaires C. S. Yprois 3 S. C. Menin o Notre première équipe a confirmé sa forme brillante des derniers dimanches en battant par 5 a 2 la bonne équipe de F. N. C. de Bruges. Encore jouait-elle avec 3 remplaqants. Au complet, nous aurions enregistré une vic toire éclatante. Nous apprenons avec grand plaisir que •cette équipe est inscrite pour la coupe du Sport 'fóing de "ïtouiers, dont les matches UIT OORZAAK VAN VERTREK o op de hofstede gebruikt door Cyr. POLLET, landbouwer te SECELAERE, Reutel- hoek, van Gewone voorwaarden. [n de zesdagen van 3 Maart, zullen de volgende ploegen t staan Kpegraeve-Persyn, (Belgen) I ^erts-Debaets Cesar, (Belgen) I j,ouet-Beyl, (Franschen) Van Boxel-Erkelens, (Hollanders) ■Vlemminx-Meerback, (Hollanders) Stefani-Minoretti, (Italianen) ly. Standaert-Vandevelde, (Belgen) I Rielens-Goossens, (Belgen) Iverschelden-Delbecque, (Belgen) I Putzeis-Noël, (Belgen) Ilacour-Seret, (Belgen) Kick-Omeye, (Belgen) Idrolé-Van Meerbergen, (Belgen) Jean Louis-Verbraecken, (Belgen) iThysmans-Fierens, (Belgen) Ijkidts-Verberckt, (Belgen) BJhondt-Schrijvers, (Belgen). Rechtuit gesproken, ’t is ’t arm leven. Men an genoegzaam zien dat onze frank uiterst jeg staat en dat de groote specialisten liever en plas oversteken om gouden dollars te ver lenen. Marcel en Lucien Buysse, Deruyter- 'redericx, Eyckmans-Wynsdau Theo, Dewoli n Stockelinck zijn zekere vertrekkers in de esdagen van New York, die.ook in ’t begin an Maart geloopen worden. IVie er te Brussel zal winnen Dat is een nder paar mouwen 1 Kunnen winnen legraeve-Persyn, Aerts en Debaets, Stan- aerten Vandevelde, Rielens en Goossens, tackelden en Delbecque. Mijns dunkens loeten de overwinnaars uit bovenstaande loegen komen. Degraeve is tot heden toe ooit geen zesdagenman geweest en de jonge lerckenaar is meer aangeworven tot aan- oksels der Sinjoren dan om zijne kwaliteiten Is zesdagen man. Gent bewees het ten andere lielens-Goossens zullen het lastig hebben net die ploegen jonge treinloopers. Standaert :o Vandevelde kannen winnen of nievers iomen, naar gelang zij elkander verstaan in le koers. Blijven Verschelden-Delbecque en Aerts- lebaets. Mijne voorkeur gaat naar Aerts- lebaets omdat zij, door hunne ondervinding, neer kunnen met mindere krachtinspannin- ;en dan die twee jonge veulens. ’k Denke nogtans dat er tusschen die oude ndie jonge koppels ’nen wreeden strijd zal litgevochten worden en ’k weSsche uit den [rond van mijn herte dat ons Potterken met faschelden, d’oude bazen mocht onttronen tyclo-Cross Kampioenschap van België Zondag 2 Maart wordt het eerste baan- ‘impioenschap verreden. Er zijn fegenwoor- l'g reeds meer dan 400 ingeschreven in de 'ersch.illige Categorien. Het puik onzer baan- eturers zal aan den start zijn en ’c zal wezent- 'jk nen kampioen zijn die over die bende zal gevieren. Volgens mij zijn Van Eetvelde, Maurits ^waele, Moerenhout, Juseret, Gerard De- laets, Carels en Noël van de beste specialis- en> 'k denk dat Fiel Van Eetvelde zal winnen óór Moerenhout en Dewaele. In den namiddag reeds, en in ’t vervolg °Or alle koersen van eenig belang, zal de 'itslag gekend zijn in het Hotel des Bras- eurs» Statieplaats. Ypridna. goed af en de onzen om uit de gewoonte niet te geraken behaalden de overwinning met 5 2. Na de match ging iedereen huiswaarts om zich op te smukken, want het was immers het banket der C. S. Y. mannen. Om 7 1/2 ver gaderen ze dan ook in hun lokaal en om kwart voor acht zaten ze rond de gedekte tafels om binnen te bollen, niet zooals naar gewoonte in de kas maar wel op een ander manier. tWas er lekker en waarlijk onzen Evariste heeft er een handje van om iets wel op te dienen. Ook ging het er nog al gezellig en leutig door, want gedurende het banket vergastten ons eenigte leden met gezang, pianogespel en gedicht, onder hen noem ik de heeren Gruwez Daelemans, Vanderschelden, de Gottal, Delaere, Werrebrouck en Dekeerle, en die dan ook om ter meest bijval behaalden (zonder de chef kok te vergeten). Aan het nagerecht werden er verscheidene heildronken en gelukwenschen opgedragen door den Heer Voorzitter eerst en vooral aan den kapitein van het eerste elftal, aan wie ook een bloemenruiker werd aangeboden en aan zijn gevierde spelers die zoo meesterlijk wisten het kampioenschap te behalen dan aan de bestuur- en andere leden der C. S. Y. die allen min of meer medegewrocht hebben om de C. S. Y. te doen bloeien en aan een uit slag te geraken, gelijk het seizoen 1923-24 ons medebracht. Ook liet de Voorzitter weten fop een eeuwig zwijgen) dat een supporters club ingericht wordt onder de leiding van den Heer Maurice Vanderghote (wie laat er zich inschrijven, de eersten zijn de besten) en die afhangt der C. S. Y. Dan bedankten de heeren Daelemans in naam der spelers van het eerste elftal en Rousseau in naam der leden, alsook Delaere in naam van het tweede elftal. En zoo ging het banket ten einde gevolgd door een dans partijtje waarop elkeen tevreden en welge zind naar huis terugkeerde al verlangende achter nog zoo een gezellig samenzijn. Een die er was bondag laatst gingen onze Scholieren op 'ez°ek naar Meenen en speelden er een benden match, waar ze ook de overwinning paalden met 3—o, goed zoo jongens en °et zoo voort. ^*erop het terrein van de Ypersche Stadie Zegen we het bezoek van een elftal der N. S. &rugge, het wilde nogmaals lukken dat et Ogende en daarmede ook waren de sup.- r^ers 2°o talrijk niet opgekomen alles liep ■tt Vrienden ik zal het U gaan vertellen Zonder het nochtans luid uit te bellen Wie won het kampioenschap Zonder veel gewag of beslag. Tusschen de latten en de netten Hebben wij er een genaamd Simoletten En zonder veel te verzinnen Liet hij er toch maar 18 binnen. Onzen Dolf en onzen Berten Speelden somtijds rare perten Want ze lieten uit louter plezier Te Thourout maken een stuk of vier. Ons Katje zoo rap en zoo snel Gaat er op los en nog al fel Want met Gustave en den Pompier Van voetje te zetten zijn ze nog al fier. En is Franz nen goalguetteur Gaston die roept altijd Docteur Ook doet hij meer dan Chinq a l’heure En van nen half side heeft hij geen peur Amcdée is nog al dikwijls in congé En brengt dan soms zijn Jeannetje mee En Seppeke die dan ook algauw centreert Naar Raymond die.ze binnen bombardeert. En als reserve hebben wij nog Onzen Etienne die zegt T js altijd tof En om.te sluiten en V te groeten 't Is den linesmen die 't zal boeten.

Het Ypersche (1925-1929) | 1924 | | pagina 13