E Z O E K T Ypersche Ha nd elstentoonstelling van af 17n tot 21n April. i ;HET YPERSCHE: Bijvoegsel Hobart de BEAU60URT de NOORTVÊLDE décédé a Ghistelles, dans sa 6/e année. Gaissa Commercials de Roeiers UARÉGION D’YPRES Een snedig antwoord D c- Siège social6, rue Conscience, Roulers Suppiément ^aécroBo@ïe Cercle Sportif YPROIS Handels- en Nijverheidsbond, Ypsr 4' Année, N° 51 - 5 Avril 1924 de zelfde Regeering hun zoo dik- ;l ft On nous prie d’annoncer la mort de Monsieur 'Jaargang, Nr 51 5 April 1924 Ancieniiement G. DE LA ERE O Société Anonyme - o Zondag 6 April 1924, om 8 uur, in St-Maartenskerk te Yppr, 3E1IELSWS voor Zondag 27 April Schieting voor al de I Leo GESQÜIÈRE en Vrouw Hortense» Ypersche handboogschutters. Messieurs les actionnaires sont invités a assister a 1’ASSEMBLEE GÉNÉRALE STATUTAIRE qui aura lieu le LUN Dl 1'4 AVRIL 1924, a quinze heures et demie, au siège social, 6, rue Conscience a Roulers. Ordre du Jour 1. Rapports du Conseil d’Administration et du Collége des Commissaires. 2. Approbation du Bilan etdu compte de Profits et Pertes au 3x décembre IQ23. 3. Décharge a donner aux Administra teurs et Commissaires. 4. Divers. Messieurs les actionnaires désirant assister a cette reunion sont pries de se conformer a 1’article 3o des statuts. Le dépot des actions devra se faire dans le délai statutaire au siège social, 6, rue Con science a Roulers, ou dans une de ses agen- ces, ou a la Banque de Bruxelles, 2, rue de la Régence a Bruxelles. Handboogmaatschappij Yper - Hoekje Ter gelegenheid der hefinstelling der Pers Op Paaschdag, om 11 1/2 uur, in Sint Maartenskerk, ZIELMIS voor de gesneuvel de en overleden confraters en voor de familie Louf, weldoenster der maatschappij. Op 2 Paaschdag GROOTE FEES TEN Stoet, Groote Prijsschieting voor de leden, opgeluisterd door het muziek Ypriana. Résultats des Matches du Dimanche 30/3/1924 Division IV. F. C. Wevelghem 1 C. S. Y. o Amical F. C. Melle 1 - C. S. Y. 1 Bonne journée pour le C. S. Y. qüe celle de dimanche dernier. Le match que la pre mière équipe a joué contre le F. C. de Melle, champion de II0division de la Fl. Or., lui ser- vit de bon entrainement. Aux joueurs mainte- nant a tirer profit des bonnes leqons que oe match leur a procurées. Le drawn qui lut le résultat de la partie est tout, a l’honneur de notre équipe. Remércions les organisateurs du C. S. Y. d’avoir organisé cette partie si intéressante pour nous tous remercions également et de tout cceur les dirigeants, joueurs et suppor ters de Melle F. C., qui ont bien voulu contn- buer si largement a la réussite de cette fête sportive, dont le commerce local aura su tirer quelque avantage. Notre seconde équipe a été battue de 1 a o par le F. C. de Wevelghem. Avec un peu plus de combinaison nous pouvions remporter un point qui await été trés précieux pour le classement. Toutes nos équipes seront au repos diman che prochain elles en profiteront pour faire quelques matches d’entrainement entre elles. Supporter. Zondag a. s. 6 April, om 3 uur namid dag, in het «.Hotel Britanmque Groote Markt, Yper, buitengewone vergadering, voor al de leden die een stand aangevraagd hebben voor de Handelstentoonstelling. m lions les élégantes dames, ne perdez pas O votre grace achetez les élégants corsets -marque S3. W. Onder dat uitdrukkelijk voorbehoud zal ik de voorgestelde dagorde stemmen. Uw berichtgever heeft dus onge ijk mij van dubbelzinnigheid te beschuldigen. Mijne houding mag gerust vergeleken wor den met deze van een uwer leiders zooniet den voornaamste die op 26 Februari 1.1. openbaar verklaarde dat hij een Regeering die van de oorlogsgeteisterden weldra groote offers zal eischen, toch zijn steun niet zal ontzeggen in de voortzetting van haar streven naar het herstel van ’s lands geldmiddelen. Nu, de oorlogsslachtoffers hebben aan den lijve gevoeld wat zulke offers beteekenen. Zij weten ook dat zij bij U en uwe vrienden niet te hard moeten aankloppen om bescherming te bekomen. Wat mij betreft, de aanvallen waaraan gij U plichtig maakt, zullen mij niet afleiden van den weg dien ik ingeslagen heb. Doe wel en zie niet om De geteisterden hebben in mij hun vertrouwen gesteld, en dit vertrouwen zal ik blijven verdienen met al de wettelijke mid delen in het werk te stellen om te vermijden dat afbreuk gedaan worde aan wijls plechtig erkend recht. Ik verzoek U, steunend op mijn recht van antwoord, voorgaande regels op behoorlijke plaats in uw blad te willen opnemen. Met achting, A. BUYL. Muziekschool van Yper De leergangen zullen van af 23 April 1924 beginnen. Om aanvaard te worden moeten de leer lingen goed kunnen lezen en schrijven. Het onderwijs is kosteloos. De inschrijvingen worden ontvangen op het stadhuis te Yper, den 10 April 1924, van 6 tot 7 uur namiddag. (Trouwboekje der ouders vertoonen). Voor verdere schikkingen raadplege men 'le eerstkomende nummers van de weekbladen van Yper en Poperinghe. De Bestuurraad. ^Volksvertegenwoordiger Adolf BUYL, die Ugar aanleiding van de ontvangst, door den Uoning, van de burgemeesters uit het Ypersche, ■oor De Standaard aangevallen werd, heeft L dit blad volgende terechte 'ijzing toegezonden B Elsene, den 3i Maart 1924 B Mijnheer de Uitgever, B In uw blad van Zondag 1. 1., word ik, in Berband met mijne houding in zake herstel van Borlogsschade, opnieuw aangevallen, en wel ■peen wijze die ik niet onbeantwoord kan ■aten doorgaan. I Gij schrijft namelijk dat ik, eenerzijds, B de geteisterden opzweep, en in de wandel- Bgangen der Kamer rondloop, zeggende dat B ik de Regeering Theunis niet zal steunen indien de nieuwe maatregelen aangaande Bde oorlogsschade niet worden ingetrokken,» In, anderzijds, met beide handen de motie van vertrouwen in 1 goedgekeurd heb. Dit strookt in ’t geheel niet met de waar- leid. Ik heb de vertrouwensmotie gestemd mder uitdrukkelijk voorbehoud, en stellig liet met geestdrift, zooals trouwens blijkt uit iet beknopt verslag der Kamerzitting van 20 Maart. De Regeeringsverklaring, al heeft zij iok op zekere punten aan de geteisterden voldoening gegeven, kondigde toch nog maat- egelen aan waarmede ik geen vrede kon lemen en welke ik mij voorbehouden heb te >estrijden. Ziehier overigens den tekst mijner ver garing Ik zal de vertrouwensdagorde goedkeuren omdat de Regeering ons vol doening geschonken heeft op een punt van belang, door te verklaren dat zij als voorheen de noodige geldmiddelen zal verstrekken voor den heropbouw van hoeve en haard- stede, van fabriek en werkgerief, en dat haar beperkende omzendbrieven in zake oor- logsschade niet zullen gehandhaafd worden. Nochtans wil ik een zeker voorbehoud ma sten. Uit de verklaringen van de Regeering n blijkt dat de betaling voortaan zal geschie- den of door stortingen geld, ofwel door het overhandigen van titels, naargelang van de categorie van oorlogsschade. Dat vergt nadere toelichting en bewijst alleszins dat er spraak is van een nieuwe krenk te geven aan c’ebestaande wet in zake oorlogsschade. Anderdeels ziet de Regeering af van haar politiek van terugbetaling van vergoedingen, wat overigens niet aan te nemen is. Doch zij zou de winsten, gemaakt op de wederbelegging, willen belasten. Dit is een onrechtstreeksch middel om haar eerste doel te bereiken en tevens een maatregel die regelrecht indruischt tegen het beginsel van de gelijkheid in zake belasting. Inderdaad, indien een belasting de meer- waarde moet treffen van de huizen voor de geteisterden in de verwoeste gewesten op- gericht, dan moet een zelfde belasting de meerwaarde treffen van al de huizen te Brussel, te Luik, zoowel als te Dixmude en elders. Ik zal desgevallend elke rechtstreeksche of onrechtstreeksche beperking bestrijden die men voornemens is toe te brengen aan de bestaande wet in zake oorlogsschade de rechtvaardigheid vergt dat het erkende recht voorgoed geëerbiedigd worde. Ten hoogste zou ik kunnen de betaling in titels aannemen voor de vergoedingen betreffende de weeldczaken, koper, wol (uitgenomen wel te verstaan indien het hotels of logëmenthuizen geldt), en mits af- wijking ten guste van de behoefteen- JEt. t' -r~—-><»i

Het Ypersche (1925-1929) | 1924 | | pagina 7