BANQUE DE COURTRAI Zondagrust - Repos dominical Grande Laiterie de Vlamertinghe installée a YPRES, rue Courte de Thou rout, Tél. 264. (La maison remboursera le timbre). Période du 10 au 25 Avril Filiale de la Société Générale de Belgique (Capital: 350.000.000 fr.) Sauvé 4,50 p. c. Comptes de Quinzaine Entreprise Générale de Peintures Prosp. Degroote-Ekkmayer rue Courte du Marai?, 8 YPRE5 De Herstelling onzer Vaart Ons Justitiepaleis Handel- en Nijverheidsbond Onze Weldadigheidsschool Gevang van Yper Goed nieuws A V I S Brussel, 28 Maart 1924 - TRAVAUX DE LUXE - informe sa clientèle qu’il ouvrira ses ateliers comme par le passé pour l’entreprise de pein- ture en général du batiment. Bots Marbres. Lettres Decorations. Plans et Devis sur demande. Travaux a forfait. Maison fondêe en 1870. Rassemb! ement Avant hier grand rassemblement de police sur la Grand’Place. Un Monsieur s’approche d’un agent et lui demande ce qui se passe. La réponse de l’agent l’identifiait de suite Vous ne voyez done pas toutes ces mé- nagères qui se précipitent rue Courte de Thourout a la Grande Laiterie de Vlamertin- ghe pour s’approvisionner de lait, beurre, ceufs, fromages et lait battu. La seule laiterie oü Ton puisse avoir tous ces produitsen abon dance et garantis purs et frais. In het huis Theeten, Rijselstraat Bovenzaal Beddeleem, Dickebuschsteenweg, Vensters. Hof Valere, Blindeliedenstraat, Meubelen. Titeca Louis, Dickebuschsteenweg Poupaert, Rijselstraat Soete Marcel, Statiestraat Vanbleu Meenensteenweg Degand PHDickebuschstw. Materialen. Raes-Ziaene, Veurnesteenweg Beroepschool, Hout- en Benedenzaal Bylle, Meenenstraat, Behanger. Vander meer sch, Mondstraat, Chocolade. Proot, Elverdinghestr., Pates alimentaires. Heytens, Veurnesteenweg, Zeep. Burgho J., Voeder. De tentoonstelling wordt geopend den ïj" April om 9 ure ’s morgens. De officieele instelling waaraan de stads overheden uitgenoodigd zijn heeft plaats om 3 ure op zelfde datum. Het komiteitzal de eer hebben deze te ontvangen in het Hotel Britannique». Wij doen een oproep aan de leden van den« Handel- en Nijverheidsbond om zoo talrijk mogehjk op de gestelde uur ter plaats te zijn om allen luister te geven aan den officieelen inzet onzer, eerste handelsten- toonstelling. Vanaf 17 April tot 21 April zullen de zalen toegankelijk zijn voor ’t publiek van 9 ure ’s morgens tot 6 ure ’s avonds. De bevolking zal het zich als plicht aanre kenen hunne huizen te bevlaggen en met allen geestdrift onze groote poging tot herwording aan te moedigen door alle mogelijke middels. De handen uit de mouwen dus, de handelaars ten bate en YPER ter eere. TTTILT Giï bes,e koffie drinken A Begeeft U naar den oud gekenden V V Koffiewinkel van 0. Vande Lanoitte-De Bandt, in de Dixmudestraat, YPER. Zondag 13 April 1924 is de Apotheek vanM. WECKESSER. Dixmudestraat ALLEEN OPEN. Op Zondag 6 April vergaderden in de zaal van het Hotel Britannique degene die binst de Handelstentoonstelling een stand zul len oprichten in een der vier daartoe aange- worvene zalen. De volgende handelaars hebben hun «stand in de zaal van ’t Hotel Britannique, Groote Markt 4 Toussaert, Rijsselstraat, Likeuren. Ceulenaere, Korte Thouroutstraat, Likeuren Vermeulen Hector, Dixmudestraat, Coulembier, Meenensteenweg, Gantois, Poperinghestraat Devos, Meenenstraat, Autos. Neirinck, Veurnesteenweg, Schoenen. Deporte, Zonnebekesteenweg Zonnekein, Dickebuschsteenweg, tabak. Gryson, Maloulaan, Boone Albert, Rijsselstraat Maere Cyr., Dickebuschsteenweg, ciment- tegels. Timmerman, Meenenpoort, Steenkapper. Madoe, Dickebuschsteenweg, Beton. Bouten, Pilkemstraat, Graankuischer. Verfaillie zoon, Dickebuschsteenweg, Land bouwwerktuigen. De Hollain, Rijselstraat, Granen. Werrebrouck'D., Hondstraat. Deconinck We., Dixmudestraat, Gemaakte bloemen. Derycke Georges, Wenninckstraat, Schrijf- machienen. Maerten f., Steursstraat, Granen. Hof lack J., Meenenstraat, Lammens H., Brugschesteenweg, Bieren. In het huis A. Vercruysse Groote Markt Vercruysse JGroote Markt, Merceriën. Cremer, Maloulaan, Marbrier. DemotJ., Hondstraat, Kunstsmid. Tavernier C., Rijselstraat, Kunstglas. Rossey, Veurnesteenweg, Delahaye, Capronstraat, Kunstsmid. In het Hotel Excelsior, Groote Markt Dekeerle Eug., Kalfvaart, Behanger. Bossaert M., Boomgaardstraat, Rijwielen. Lepla, Dickebuschsteenweg, Toeffaert en Gaerenïynck, Maloulaan, Ge zondheids- en verwarmingstoestellen. Tanghe Th., Neerstraat, Stoven. Vandendriessche, Diksmudestraat, Electrici- teit. I Maar hetgeen geen leugens zijn ’t is dat de Ktaat niet kan of niet wil besparen waar er Laarlijk besparingen te doen zijn moest men L»s probeeren het ministerie van Economi- Lhe zaken te doen zetelen in de verwoeste ■treek dan zouden er misschien wel verande- Ijngen komen. I -Daaruit moet men toch niet besluiten dat Len de spons zou moeten vegen over alle Ldrog, integendeel, wij eischen maar alleen lijk dat men Recht geve vaar er waarlijk recht l met de wet ten minste op eene treffelijke manier be te passen want eerlijk duurt het langst, bij- Onderlijk als men zijn schulden betaalt Is ’t waar of is ’t geen waar Per zitting van den Provincieraad van 12" Februari ld. verdedigde, de Heer Brutsaert, voorzitter, onze Ypérsche belangen en zegde het volgende De Heer Voorzitter. De inrichting van een Sanatorium in h^.£uiden der Provincie loopt niet goed van stapel. Daarom ben ik zoo vrij eene enkele vingerwijziging te geven aan den heer Vanden Berghe. Voor den oorlog bestond er te Yper eene Staatsweldadigheids- school. Het Ministerie van Rechtswezen heeft besloten deze niet te doen herbouwen. Er is snfsschien mogelijkheid met het Minis terie vsïi Rechtswezen te onderhandelen om aan sv?o.rdeelige voorwaarden 20 Ha. grond met oorlogschade aan te koopen en alzoo de zaak een stap verder te brengen. Ik zal erbijz voegen dat de onderhandelingen van wege de stad Yper en gansch de streek met eene groote voldoening zouden te gemoet gezien worden, omdat het eene kleine vergelding zou zijn voor het verdwijnen van vele inrichtingen zooals de kazern, de soldatenschool, de sui kerfabriek van Waasten, het koninklijk ge sticht van Meessen, enz. Een ministerieel besluit van ion Maart 1924, heeft het plan goedgekeurd der grond- inneming op het gebied der gemeenten Bix- schote, Boesinghe en Zuydschote, voor de verbetering van het Yper-Yzerkanaal, en het bouwen van een vaste brug te Steenstraete. zitting van den Provincieraad van 12’1 februari LI. werd van volgend schrijven lezing gegeven I Wensch ten voordeele van den spoedigen eropbouw van het paleis van Justicie van fper. De óndergeteekende Provincieraadsleden er kantons Yper en van het arrondissement, idden den' Provincieraad den wensch uit te rukken dat het de Bestendige Afvaardiging ;elfieve, gedurende het dienstjaar 1924, den eropbouw te bevelen van het Justitiepaleis ran Yper. (get.) Masschelein, Brutsaert, Vanneste Mahieu, D’Huvettere. Dit schrijven werd naar de Bestendige deputatie verzonden. De Heer Burgemeester der Stad Yper heeft volgenden brief ontvangen als gevolg op zijn langdurig aandringen Kabinet Heer Burgemeester, Iti verband met mijn voorgaand schrijven betreffende den wederopbouw van het Gevang van Yper, heb ik de eer U te melden dat ik besloten heb dat mijn Departement de on kosten voortspruitende uit de voltooiing dezer Werken, ten laste zijner kredieten zou kunnen nemen. Aanvaard, Heer Burgemeester, de .verzeke ring mijner hoogachting. (get.) ,4. VAN DE VYVERE. s’assurer de votre élégance et facilité, f" tien n’est plus simple Demandez les Corsets D. W. Vous aurez tous du L^it, Beurre, CEufs, Fromage et Lait battu a profusion eir adressant une carte postale a la Ijzerwerk. POORTEKLOKKE. Ministerie van ECONOMISCHE ZRKEH van Minister 4264. RD.

Het Ypersche (1925-1929) | 1924 | | pagina 7