BEZOEKT van at 17n tot 21n April. Ypersche Handelstentoonstelling I DE HET YPERSCHE LARÉGION D’YPRES Supplément V Bijvoegjsel I W ekelij ksch Overzicht H Eindelijk komt het verslag der Deskundigen Cercle Sportif YPROIS 4e Jaargang, N' 52 12 a^pri| 1924 jusqu’ici dressé la liste Siad Poperinghe AthleOek FEEST 4C Année, N° 52 12 Avril 1924 Beker 70NG P0PERINGHE ingericht door Jong Poperinghe met de medewerking der A. R. A. La Gantoise op Zondag 27 April, om 2 ure. 1) Groote veldloopwedstrijd, afstand 8 kilometers. Vertrek, doortocht en aankomst op het plein. Vetten Os Bertenplaats. Verzekerde deel neming van onzen stadsgenoot Geórges Van- denbroele, kampioen van België, alsook van Degrande, internationaal, Vandevelde, ie der Belgen in den Cross der vijf natiën in Enge land, Desodt, Blondeel, Difleurquin, Ber- trandt uit Namen, Vandeputte der Union. St Gilloise, enz. enz. 2) 5 kilometers op piste, open aan allé Beginnelingen niet aangesloten bij den Bel gischen Athletiek Bond. De inschrijving is open van heden af in het lokaal Palace Hotel Yperstraat, 38', Pop&- ringhe. Tekst van het opschrift van Handels- en Nijverheidsbond Waarom wij handelaars mistevreden zijn i° Omdat onze vaart nog in puinen ligt 2° Omdat de haven van Nieuwpoort nog verzand is 3° Omdat onze steenwegen nog in slechten toestand zijn 4° Omdat men Meessen van zijn Koninklijk Gesticht-beroofd heeft. 5° Omdat men aan Yper de Weldadigheids- school, de Rijschool en het Garnizoen ontno men heeft 6° Omdat de Regeering voor den Handel nog niets gedaan heeft. Vper=Statie De reizigers, voorzien van plaatsbewijzen, zullen Zondag, na de betooging, den trein kunnen nemen langs de eerste deur rechts, langs waar in de week de werklieden door gaan. neergelegd te worden. Ziehier in ’t korte zijne I besluitselen I Het eerste comiteit bevestigt dat Duitsch- I landmetzijne talrijke bevolking, voorspoedige nijverheid en landbouw in staat is zijne finan- I ciën in evenwicht te brengen en tevens aan zijne verplichtingen te voldoen. En zoo hem B het beheer van gansch zijn grondgebied over- gelaten wordt, kan het van af 1924 reeds beta- I lingen doen. Deze betalingen zijn voorgesteld I als volgt beginnen met 1 milliard in 1924-25 I en gaan tot 2 milliard 5oo millioen in 1928-29. I Daarna zullen de betalingen nog trapsgewijze I verhoogen. I Hoe zal dit mogelijk zijn I De sommen welke daartoe noodig zijn, I zullen verstrekt worden 1) door de Duitsche I ijzerwegen 2) de Duitsche nijverheid 3) I door belastingen en door sommen daartoe voorzien in het budget. Verders zal er eene nieuwe Bank te Berlijn met een kapitaal van 400 millioen, gesticht worden. De duitsche spoorwegen zullen uitgebaat worden door een vennootschap onder toezicht der verbondenen en op de duitsche nijverheid zal eene hypotheek gelegd worden. De opbrengsten van het tolwezen, der be lastingen op alcool, bier, tabak en suiker zullen insgelijks dienen tot het betalen der herstel- iingsvergoedingen. Het Comiteit verlangt het terugbrengen onder duitsch beheer van ’t bezette gebied zonder nochtans het terugtrekken der troepen te vergen. Het tweede Cpmifeit, voorgezeten door Mac Kenna, is tot het besluit gekomen dat de duitsche kapitalen in den vreemde ongeveer moeten beloopen tot 8 milliard. Om deze kapitalen te doen terugkeeren moet de financieele toestand van het Reich weer hersteld worden. Het is een niet te verwaarloozen feit dat de besluitselen der Deskundigen met eenparige goedkeuring werden genomen, hetgene hun een gewichtiger belang geeft. Nu is het de rol der Herstellingscommissie de wenken en raadgevingen welke in ’t verslag bevat zijn te onderzoeken om tot een besluit over te gaan. Met genoegen valt er te bestatigen dat de heer Dawes, voorzitter van het eerste Comi teit, openlijk hulde gebracht heeft aan de Bel gische gezanten Franqui en Houtart. Dank aan hunne diepgrondige kennissen en meester lijke medewerking draagt het verslag menig merk van hunne wijze tusschenkomst. Zelfs werd een groot deel van het verslag door hen opgesteld. De heer Dawes voegt er uitdruk kelijk bij Het belgisch volk mag fier zijn over de buitengewone diensten welke de heeren Franqui en Houtart bewezen hebben in deze buitengewoon moeilijke taak. De eerste indrukken welke ons bekend zijn door de dagbladen zijn in de verschillende landen zeer gunstig. Men hoopt stellig thans toveen voldoenden uitslag te komen. Indien er nu overeenkomst bestaat tusschen de verschillende mogendheden, om de geno men besluitselen in toepassing te brengen, is de redding voorhanden. Nu immers is er zonder de minste partijdigheid vastgesteld dat Duitschland kan betalen. Bij gevolge mag er geene toegevendheid meer geduld wordenhet Reich moet betalen. Daarenboven valt er uit het verslag te besluiten dat er ook onmiddel- lijk kan geld gegeven ïuorden en dit is de voor deligste gevolgtrekking welke wij - ja, voor namelijk wij, geteisterden uit dit onderzoek moesten verwachten. RIK. La première équipe jouera dimanche pro- chain a Mouscron contre l’A. A. son dernier match officiel pour le championnat. Ce match a été remis 2 fois pour terrain impraticable. La rencontre ne présente pas grand intérêt au point de vue du classement, mais sera utile quand même, attendu que c’est toujours ua bon entrainement ppur nos hommes. Que nos équipiers soientbien convaincus, qu’un résultat n’est jamais acquis avant la fin d’un match et que bien souvent les pronostics les plus auto risés ont été démentis par suite d’un excès de confiance. Lundi 21 avril, second jour de Paques, aura lieu au STADE YPROIS un match entre une équipe mixte de REMY SPORTS' et du C. S. Y. et la réserve du C. S. Brugeois. Cette rencontre sera intéressante au plus kant point et nous donnera l’occasion d’assis- ter a une partie scientifiquè., Le comité du C. S. Y. a décidé de suspen- dre les abonnements pour ce match et de por ter l’entrée a Frs. 2.10 les recettes servi- ront a installer au STADÉ YPROIS un monument a la mémoi re des membres du Cercle tombés glorieusement pöur la défense de la patrie pendant la grande guerre. Les archives’ de la société ayant disparus, le comité fait appel a toutes les bonnes volontés. pour l’aider a compléter, s’il y a lieu, la liste de ceux de ses membres qui ont tout sacrifié pour la' patrie. Le comité a suivante Albert Bagage, Lieutenant, Charles Masschelein, Adjudant. Clovis De Baeck, Caporal. Joseph Van Wichelen, Soldat. SUPPORTER. YPRES-GARE Les voyageurs munis de billets de retour auront accès aux trains, Dimanche après’la manifestation, par la première porte a droite, par o.u passent en semaine les ouvriers abonnés» Aux Amitiés Frangaises d’Ypres Les A. F. ont clóturé le vendredi, 28 mars dernier, la série de ses conférences d’hiver par une intéressante séance de télé- phonie sans fil. M. Paillot, le distingué pro- fesseur a la Faculté des sciences de 1’Univer- sité de Lille, expliqua comment de deductions en déductions, d’expériences en expériences, on en est arrivé au progrès actuel. La théoaie en fut expliquée avec une clarté telle que les plus profanes purent. comprendre le phénp- mène des diverses transmissions électriques par la propagation a travers l’éther des ondes électriques de diverses longueurs. Le grand ennemi de la pureté des transmissions (mais la science parviendra sous peu a annihiler ses méfaits) est le tripotage effectué dans le voisi- nage par les débütants ignares de la radio- phonie. Et il devait y en avoir même en ville ce soir la, a en juger par certains parasites qui de temps en temps se firent entendre pendant l’audition radiographique qui suivit la confé rence. L’opérateur M. Collet, au moyen d’un appareil portatif perfectionné par lui, nous fit entendre successivement des concerts de Lon- dres, de Paris, de Bruxelles et de Cardiff. Le hasard fit que les Yprois présents apprirent ainsi la nouvelle lancée au monde qu’a Paris M. Poincaré venait de former a l’instant son nouveau cabinet 1 Excessivement intéressante fut done cette soirée. Comme c’était la dernière des conférences données eet hiver par l’Université de Lille, le vice-Président des A. F., M. Butaye au nom de tous les membres chargea M. Paillot de présenter a tous ses confrères de Lille la vive reconnaissance de leurs élèves d’Ypres et leur espoir de les entendre encore. Des applaudissements nourris vinrent ratifier cha- leureusement l’expression de ces sentiments. Le jour suivant, le samedi, les A. F. don- naient leur grand bal paré et travesti. Et ce fut un succès énorme 'TRT- t«J>: 1 1 H c

Het Ypersche (1925-1929) | 1924 | | pagina 9