■ThËFyPERSCHE LARÉGIOND’YPRES Supplément - I Bijvoegsel Wekelijkse!! Overzicht Grande Bianehisserie Ouvrière De Gitetten scheermessen worden geslepen en gezet aan 25 cm. stuk bij Charles GESQUIÈRE, Esplanade, Yper. I 5' Jaargang, N' 3 3 Mei 1924 I Bixsctiote Imprudences inconcevables 18.145 Beschikbaar 'I 5oo Onthulling van Engelsche Gedenkteekens te Zantvoorde en Meessen Kas Postcheckrekening Bank i65o,65 1911,22 3643,00 I 578,82 Ook ter zelfder gelegenheid zal ZONDAG om 12 uur, op het Statieplein, een Con cent gegeven worden, door de Harmonie YPRIANA 7-204,87 25.849,87 Coöperatief voor 001 logschade ’t Herlevende Bixschote Jeudi Ypres Vendredi Comines Bilan voor het ja ar 1923 BATEN ONROERENDE Verwezenlijkbaar Samenwerkers Kapitaal niet uitbetaald Waarde Vijf aandeelen verbond, niet betaald Gewaarborgd werk. La saison de Football touche a sa fin et tout naturellement la saison des courses a pied commence. Le Jong Poperinghe avait organise dimanche dernier une reunion athlétique a Poperinghe. Quelques joueurs de notre cercle qui s’y étaient fait inscrire y ont représenté dignement les couleurs de leur cercle. Une mention spéciale et nos felicita tions chaleureuses a Henri Decadt notre sym- pathique capitaine, qui a enlevé de haute lutte le premier prix de cent mètres. Supporter. Nous aurons dimanche prochain au Stads Yprois une rencontre internationale trés intéressante entre l’équipe première du C. S. HAZEBROUCK et l’équipe similaire du C. S. YPROJS. Ce match a été organise par le C. S. Y. sur la proposition de Monsieur Modeste Vanneste, qui a doté cette partie, aller et retour, d’une coupe magnifique sortant de sa bijouterie de la Grande Place. On ne saurait assez louer Monsieur Vanneste de son offre généreuse et du concours qu’il apporte a développer le sport dans notre ville. Qu’il me soit permis de le remercief au nom des dirigeants et joueurs du C. S. Y. et aussi au nom des nombreux amateurs qui pas- seront dimanche proch.ain quelques bonnes heures au terrain du Stade Yprois.» Le match commence a 3 H. Maandag, 5 Mei, vertrekt zelfde delegatie naar Meessen, om er de onthulling bij te wonen om II u., van het gedenkteeken opgericht tus- schen Meessen en Wytschaete ter gedachte nis van het London Scottish Regiment het eerste Engelsch regiment dat in ’t vuur gezonden werd en dat aldaar op 3i October en I November 1914 hevige verliezen onder stond. Heden Zaterdag 3 Mei, zal te Yper een Britsche delegatie aankomen, die Engeland zal vertegenwoordigen op de onthulling der gedenkteekens van Zantvoorde en Meessen. Zij vertrekt uit Londen langs Folkestone, Boulogne, Kales en Hazebrouck, om rond 10 uren ’s avonds in onze stad aan te komen. De Veld-Maarschalk Graag Haig vervangt de Koning van Engeland. Het gedenkteeken te Zantvoorde, opge richt ter nagedachtenis der gesneuvelde sol daten van het House Hold Cavalrij regi ment, zal aldaar onthuld worden Zondag 4 Mei, om 11 u. Eene delegatie van oud sol daten van dat regiment zal er aanwezig zijn. Het Belgisch leger zal op zelfde plechtig heid vertegenwoordigd worden door Generaal Préaux, bevelhebber der Provincie, verge zeld van 12 officieren, 20 onderofficieren en soldaten en van het muziek van het 3C linie. Ook de heer Janssens de Bisthoven, Gou verneur van West-Vlaanderen zal de plechtig heid bijwonen. La semaine dernière a été signalée dans les villages des environs d’Ypres, par une recrudescence d’accidents provenant de l’im- prudence de gens qui s’avisent de dévisser les obus. En ces derniers jours, pas moins de huit décès et une dizaine de mutilations graves Ont été causés de cette faqon. Quand un obus est trouvé dans la cam pagne, de suite une bande de vautours hu- mains s’achafnent sur l’engin pour le dévis ser. Il y a des gens qui ne font pas autre chose. A ce propos, on nous signale que cette sinistre besogne s’effectue mème la nuit aux environs immédiats de la ville. La police et le Parquet ne pourraient-ils ouvrir l’oeil COMINES - Téléphone 20 Travail garanti sans mordants 5e Année, N° 3 3 Mai 1924 Service Lundi Warnêton Mardi Wervicq Mercredi Menin Le linge est rendu dans les huit jours SCHULDEN TEGENOVER DE VENNOOTSCHAP Kapitaal 191 aandeelen Wettelijk voorbehoud Ter gelegenheid van het verblijf in onze stad van Veld-Maarschalk Graaf HAIG van BEMERSYDE, verzoekt de heer Colaert, burgemeester, de inwoners hunne huizen te willen bevlaggen op Zondag en Maandag 4 en 5 Mei aanstaande. 19.678,82 TEGENOVER DERDE Onderschrijving Vijf aandeelen Over te dragen Voorraad voor algemeene onkosten 5.671,06 25.849.87 A l’occasion du séjour en notre ville du Maréchal Comte HAIG de BEMERSYDE, M. Colaert. boürgmestre, invite les habitants a vouloir bien arborer le drapeau national les Dimanche et Lundi 4 et 5 Mai prochain. A la même occasion, l’flarmonie «Ypriana» donnera un Concert, Place de la Gare, Dimanche a Midi. Deze week is van alle landen, welke iets in de zaak te zien hebben, de instemming afgeko men om het plan der Deskundigen goed te keuren en als basis aan te nemen voor de eerstkomende onderhandelingen. België, dat sedert het begin dezer beroerde kwestie, steeds opgetreden is als middelaar en verzoener, schijnt ditmaal nog op de bres te zijn i° om zijne eigen rechten niet te laten krenken en 20 om de eenheid te behouden en te versterken tusschen de meest vermogende en meest tegen over elkaar gestelde landen. De heeren Theunis en Hymans hebben zich vooreerst naar Parijs begeven, daarna zullen zij naar Londen reizen en eene bijeenkomst te Rome met Mussolini is ook reeds aange- kondigd. Welk is het doel onzer gezanten Moeilijk is het, indien zij zelf daarover geene verklaring doen, hun juist doelwitte laten kennen. Nochtans geven berichten uit goede bron er de volgende beteekenis aan De Belgische Regeering wil ten allen prijze tot eene eindregeling geraken en daartoe het verslag der Deskundigen als basis doen aannemen. Zij verlangt zonder uitstel tot de bewerkstelliging te geraken van het voorge legde plan. Hare redeneering is niet slecht, want zij rekent er op dat het oogenblik voor- deelig is om de Duitscheleening toe te staan. Zoodoende, meenen onze afgevaardigden, zal het Reich vooreerst in de mogelijkheid gesteld worden dadelijk zijne eerste betalin gen te doen, en vervolgens zullen de aan deelhouders weldra in alle werelddeelen ver spreid zijn. Zoodoende zal er overal de groot ste belangstelling heerschen om de oplossing van het vraagtsuk op de voordeeligste en zekerste wijze’ te bekomen. Immers zullen België, Engeland, Frankrijk, Italië, enz. niet meer alleen in de zaak betrokken zijn, maar burgers, banken en nijveraars van alle landen. Verders steunen zij erop en dit hebben wij van den beginne af voorgehouden dat Duitschland geene moeilijkheden zal kunnen verwekken, of ten minste niet slagen in zijne pogingen tot tegenkanting, indien de Verbon denen eensgezind naar hetzelfde doel streven, dezelfde middelen willen gebruiken en hand in hand werken op al de punten, welke door Duitschland moeten nageleefd worden. Een ander doeleinde waarnaar onze afge zanten streven, is het verdwijnen der bezet ting als een tergend of straffend middel. Zij willen ertoe komen de bezetting zonder ze te vernietigen onzichtbaar te maken, en zoodoende aan het Reich zijne volle vrijheid te schenken om aan zijne verplichtingen eere te doen. Moest er dan nog kwaadwilligheid aan den dag gelegd worden, dan is toch alles gereed om dadelijk weer het dwangmiddel te gebruiken. Ziedaar de rol, welke de Heeren Theunis en Hymans zich naar alle waarschijnlijkheid hebben opgelegd. Moesten zij in hunne poging slagen, dan ware voorzeker een groote stap vooruitgezet op den weg der algemeene regeling der Her- stellingskwestie. Alle Belgen zijn met hun om met inschik kelijkheid doch zonder kleingeestigheid noch zwakheid, hunne taak te zien gelukken. V RIK. 5oo 18.645 1 «sa 19.100 1 DE LIVRAISON 1=.—1 Prix courant sur demande 1—1

Het Ypersche (1925-1929) | 1924 | | pagina 9