-:HET YPERSCHE LARÉGIOND’YPRES Supplement Wekelijks ch Overzicht 44; Bijvoegsel Section d’Attiletisme Afdeeling Athletiek son i Résultat du 1 Match de la coupe VANNESTE wat veel bijdraagt tot den overigen bouw- In den schoot van den C. S. Y., is een komiteit ontstaan met het doel de athletische sporten te handhaven. Alle liefhebbers van loopen, springen of werpen, worden verzocht zich onmiddellijk te laten inschrijven bij M. Evariste BAETE, Hotel des Brasseurs. De oefeningen zullen plaats hebben ’s Zon dags namiddag van 4 ure alsook den Dinsdag Vraag van den heer Debuiine Zou de heer minister mij niet willen zeggen Hoeveel vragen tot oorlogsschade de vijf honderd duizend frank overtreffende r< eds ten volle uitbetaald zijn Hoeveel er gedeeltelijk zijn betaald Antwoord Op 3i Maart 1924 waren er 632 definitieve vonnissen, waarbij vergoedin gen boven de 5oo.ooo frank werden verleend. 307 dier zaken zijn ten volle vereffend. 3z5 zijn het gedeeltelijk, de wrederbeleg-> ging nog niet vastgesteld zijnde. Anderzijds, waren er op dien datum 355 voorloopige uitspraken (tegemoetkomingen bij voorraad of voorschotten) boven de 5oo.ooo frank, waarvan 293 voluit vereffend zijn. AL d. R. Dit voor het gansche land. Officieel IXieuws Koninklijke besluiten van 3i Maart 1924 machtigen de gemeenteraden van Brielen en Oostvleteren tot het heffen van opcentimes op de hoofdsom der cedelbelastingen. der nieuwe kerk van ZILLEBEKE Le comité, qui sous les auspices du'C S. Y. a pris la direction de cette section, a le plai- sir d’informer les amateurs de course a pied, saut, etc. que les entrainements auront lieu les dimanches a partir de 4 h. et les mardis et jeudis de chaque semaine a partir de 6 h. du soir. Les membres du comité seront pré sents. Tous les autres jours de la semaine, entrai- nement libre pour tous les athlètes qui seront régulièrement inscrits. Les inscriptions sont regues chez M. Eva riste BAETE, Hotel des Brasseurs. Une petite réunion intime, dotée d’une dou- zaine d’insignes et de deux petite's coupes, aura lieu le Dimanche 25 Mai seront seul admis a concourir les membres qui, régulière ment inscrits, auront suivi les entrainements. 5e Jaargang, N' 4 10 Mei 1924 5e Année, N° 4 10 Mai 1924 v4n binnen in ruw steen, de eigenaardigheid van trant. Op Zaterdag 4 Mei werd de nieuwe kerk ingehuldigd. O. L. Heer werd processiëwijs overgedregen van de barak naar zijn nieuwge bouwde woning, ’t Was een ware zegetocht Vlaggen wapperden aan alle huizen, de bur gerlijke overheden waren er tegenwoordig en zooveel volk Dit getuigt van den diepen godsdienstzin die nog gloeit in ’t hert van ’t Zillebeeksche volk. Ook zegde dekEerw. H. Pastor, in een roerende aanspraak, op recht fier te zijn over zijn Zillebeeknaren, die durven toonen wat ze zijn. De oorlogsschaden van boven de 5oo.ooo jr. Vragen en antwoorden Vermindering van de Leveringstijden door het Beheer van Staatsspoorwegen Een ministerieel besluit van 25 April 1924 wijzigt de leveringstijden van goederen, meu belwagens, enz., als volgt Spoedverzending (tarief nr 1). Voor de vóór middag aangenomen zendingen, vervalt de leveringstijd daags nadien te 21 uur voor de na den middag aangenomen zendigen ver valt de leveringstijd den tweeden dag daarna te 12 uur. Tarief voor stukgoed. De leveringstijd bedraagt vier dagen. Vrachtgoed (tarief nr 3 en bijzondere tarie ven voor vrachtgoed). De leveringstijd be draagt vijf dagen. Behoudens voor de zendingen tegen tarief nr 1, loopt de termijn van en met het eerste uur van den dag welke dien van aanneming ten vervoer volgt. Hij is nagekomen Voor aan huis te bestellen goederen, door dezer aanbieding ten huize van den bestemme ling; Voor ter statie af te leveren goederen, door het bezorgen van de kennisgeving van aan komst aan den bestemmeling, de post of de telegraaf Voor het vervallen van den leveringstijd. Bijtaks toepasselijk op de telegrammen voor ’t buitenland en op de telefoongesprekken Van al 1 Mei wordt de te innen bijtaks voor alle internationale telegrammen en voor de telefoongesprekken met Erankrijk en het Saargebied van 2>5 op 25 verminderd. Bourgmestre Démission Nomination Par Arrêté Royal du 29 avril 1924, M. Ie Baron Pierre de Pt lick est nommé Bourgmes- tre de la commune de Zillebeke en remplace ment de 37. le Baron Gaston de Vinck, père, dont la démission est acceptée. en Donderdag van elke week vanaf 6 ure ’s avonds. De leden van het bestuur zullen er tegenwoordigzijn. Vrije oefening op alle andere dagen der week. Een intiem feest is op touw gezet voor den Zondag 25 Mei. Een twaalftal breloquen en twee kleine bekers zullen te winnen zijn. Zullen alléén aan die wedstrijden mogen deel nemen, degene, die, regelmatig inge schreven, de oefeningen gevolgd hebben. In de Kamers jje reis van de heeren Theunis en Hymans naar Londen heeft reeds veel inkt doen vloeien. Niemand échter is van hen te weten gekomen, noch na hun bezoek te Parijs noch na hun onderhoud te Londen, waarover de onder- handelingen gevoerd werden en welke de uitslag hunner bespreking geweest is. Noch tans wordt er zoowel in Engeland als in Frankrijk en Italië veel goeds van deze be zoeken verwacht. Overal ziet men daarin een reddend tusschenkomen van België om de eenheid tusschen debondgenooten te bewaren en om van de verschillende zijden alle moei lijkheden, zooniet uit den weg te ruimen, ze ten minste overkomelijk te maken. Tusschen Frankrijk en Engeland was het bizonder noodig een middelaar te vinden, want hoe groot de toenadering ook geweest is, na de briefwisseling Mac Donald-Poincaré, toch is er geen gemeenschap genoeg ontstaan tusschen beide om mondelings de uiteen- loopende bedoelingen der beide landen nauwer bij elkaar te brengen. En die gemeenschap is er nochtans hoogst noodig, zooniet worden de beste bedoelingen, door dagbladen en schrifte lijke verslagen, soms heelemaal verdraaid en verkeerd uitgelegd. Wellicht is het wat vroeg om doeltreffende onderhandelingen aan te knoopen. Immers weet men niet welke uitslagen de fransche verkiezingen zullen geven. Zoolamg men niet overtuigd is dat de fransche Poincaré politiek door de kiezers zal goedgekeurd worden, zoolang ook kan Poincaré niet met overtuiging handelen en zijne zienswijze met beradenheid opdringen. C. S. Yprois 4 C. S. Hazebrouck 1 Le premier match de la coupe VANNESTE avait attiré un nombreux public au STADE YPROIS. L’équipe Yproise est d’une classe supérieure a celle qui lui est opposée. Le match fut cependant intéressant, car les équipiers d’Ha- zebrouck réussirent a mener plusieurs atta ques trés dangereuses et s’il ne marquèrent pas davantage, ce fut grace au jeu décidé de barrière defense Yproise bien secondée par la ligne des halfbacks qui joua un match splen- dide. L’attaque Yproise n’a pas donné la me sure de sa force. C’est un tort car comme la coupe sera attribuée au vainqueur aux points des 2 matches et en cas de parité de points a celle des équipes qui aura réussi le meilfeur goal average, ils ont eu tort de ne pas se démener davantage. Dimanche en huit se jouera a Hazebrouck le return de la même coupe. Espérons que nos hommes reviennent vainqueurs, mais de grace qu’ils n’y ailltent pas avec trop grande confiance et qüe l’attaque donne a-fond dés la première minute a ce prix la, la coupe reviendra a Ypres. En terminant qu’il me soit permis de remer- cier a nouveau de tout coeur le généreux don- nateur de la magnifique coupe, M. Modeste VANNESTE. Supporter. I P 26 Mei 1923 begon men den heropbouw er vernielde kerk te Zillebeke en nu nog geen Jaar na(Iien staat zij er voltooid. De flinke annemers Detant en Pessemier mogen fier 1Jn °ver hun werk. Volgens de meening van bevoegde mannen e Z1J een Perel als dorpskerk. Stijl der’ XVde kustï’ van ecn kerk der vlaamsche zee- 1 dez«4f P’omPen tOren. ’t Is omtrent juist hvee 6 kei.k a^s vóór den oorlog met deze verschillen ze is vijf meters langer en De duitsche verkiezingen komen te eindigen en de uitslagen geven eens te meer stof tot ernstig overdenken. Zoovelen hebben zich laten overtuigen dat Duitschland, na de omwenteling, volkomen veranderd was. Honderde feiten welke het tegenovergestelde lieten blijken, honderde ver klaringen welke als onwillekeurig opkwamen, hebben bewezen dat het oude nationalisme steeds even sterk bleef en niet begraven was onder de puinen van het oude Keizerrijk. Maar willekeurige blinden, bleven het tegen overgestelde voor houden. Nu echter moeten de oogen wel opengaan. De nationalisten behalen de zege en deze uit- slag is zwaar van onweerswolken voor de 'toekomst. Wee, indien de Verbondenen zich niet ge sloten houden in de rangen. Het werk der Deskundigen, het nieuwe grondplan voor de L eindoplossing van het liërstellingsvraagstuk, I a^e& zal tot niets gediend hebben en door de nieuwe duitsche regeering onder de voeten getrapt Worden, indien Frankrijk, Engeland, talie en België de minste zwakheid laten ’jken. RIK. n K -

Het Ypersche (1925-1929) | 1924 | | pagina 9