c. s. -:HET YPERSCHE :-jUARÉGIOND’YPRES Bijvoegsel Supplément Wekelijksch Overzicht Onderwijzeres vendreJass Band Melkerij van Vlamertinghe HARMOWIE TPRIANA was Wytschaete (West-Vlaanderen) Taverne de Amietiek NÊCROLOGIE en Amïtiés FrancaÊses SECTION D’YPRES Wettelijke wedde. Aanvraag bij Gemeen tebestuur vóór 25 Juni aanstaande. De personen die zouden te klagen hebben over de hoedanigheid der melk zijn verzocht zich rechtstreeks te wenden Korte Thou- routstraat. a DOMOERDAG 22 S MEI (O. H. Hemelvaart), om 5 uur CONCERT op het Statieplein. Op ZONDAG ais MEI Uitstap naar Dranouter Onthulling van het Gedenkteeken Dinsdag aanstaande 27 Mei, om 8 uur des avonds, algemeene verplichtende vergade ring voor al de spelende leden die begeeren deel te nemen aan de kampioenmatchen van het toekomende seizoen. Daar de cercle inge schreven is in II, III Spec., IV en scholieren afdeeling, moet het bestuur van minstens 55 ijvervolle SPELERS beschikken het is hoogst noodig dat, van nu af, de noodige maatregelen genomen worden om die regel matig bij den Belgischen Voetbalbond te doen aansluiten. Aan deze vergadering worden in ’t bijzonder uitgenoodigd de leden die nog bij tusschenkomst van andere clubs aan den Bel gischen Voetbalbond aangesloten, hunne ver andering begeeren te bekomen dat zij niet vergeten dat hunne aanvraag voor 3i Mei moet ingediend worden. In den loop dezer vergadering zullen ook dé dagen vastgesteld worden waarop de oefeningen zullen plaats hebben, zoowel voor athletiek als voor football. Hei Bestuur, - Zondag 25 Mei om 2 1/2 ure groote athle- tische feesten op het voetbalplein. Het pro gramma bevat loopkoersen van 100 en 400 meters voor Scholieren. 100, 400, 800 en 3ooo meters voor Seniors. 2000 meters aflossing, hoog- en verspringen. De ingangsprijs .is bepaald op 1 fr. o5. Zelfs voor de oningewijde is het programma de verplaatsing weerd zooveel te meer dat er reeds talrijke ingeschrevene loopers zijn. Ypriana. Jaargang, Nr 6 24 Mei 1924 5e Année, N° 6 - 24 Mai 1924 Nous apprenons, avec regret, la mort de Monsieur Léon - Jules - Alphonse CORDONMER Né a Ypres, le 14 décembre 1869 et pieuse- ment décédé a Wetteren, le i5 mai 1924, muni des secours de notre Mère la Sainte Église. Le service funébre a eu lieu en l’église décanale de Wetteren, le mardi 20 mai, a 10 heures du matin et l’inhumation dans le caveau de familie a Sottegem. Nous présentons a toute la familie nos bien sincères condoléances. Cours efe Peïnture ®t Dessin êirtistscgue On peut se faire inscrire dés maintenant pour les cours de peinture et dessin artistique qui recommenceront en Octobre chez H. ACCOU, rue d’Elverdinghe, 7, Ypres. Lemons particulières a domicile durant toute l’année. - -- uijoicheiiu en het mes op «^keelwoele. RIK. S adresser Boülangerie, rue Courte de lh°urout, YPRES. De reis van onze vertegenwoordigers naar Italië is buiten verwachting uitgevallen. Italië leefde te zeer afgezonderd, er geen gemeenschap genoeg tusschen ons en Rome, ook niet tusschen Rome, Parijs en Londen. De heeren Theunis en Hymans hebben dit verband aangeknöopt. Door hun onderhoud met de Regeeringvoerders van Frankrijk en Engeland waren zij best op de hoogte om die toenadering te kunnen bewer ken. Gansch Italië, zooals het overzicht der pers genoegzaam betuigt, is tevens verwon derd geweest én tevreden, te vernemen hoe onze gëvoelens en onze vooruitzichten zoo nauw overeenstemmen met zijne bedoelingen en betrachtingen. Ook was het een ware jubelkreet die op steeg, nadat de ingewijden den uitslag van het onderhoud kenbaar hadden gemaakt. Zelfs de heer Mussolini heeft zich niet kunnen weer houden zijne dankbaarheid en bewondering voor onze gezanten en de doelmatigheid van hun optreden openbaarlijk uit te drukken. Diensvolgens zal de heer Mussolini waar schijnlijk eene bijeenkomst treffen met den heer Mac Donald, waarna deze zich in betrek king zal stellen met den eersten franschen Minister, welke den heer Poincaré zal opvol gen. Immers de onderhandelingen Mac Do- nald-Poincaré zijn voorgoed afgebroken, zoo als verleden week reeds voorzien werd. Alhoewel het nog niet met zekerheid vast gesteld is wie de leiding zal nemen in Frank rijk en hoe de nieuwe regeering hare meer derheid zal Vormen, toch schijnen de vooruit zichten, met het oog op het Herstellings- vraagstuk, niet zoo pessimistisch uit te vallen als men in de eerste oogenblikken had kunnen vreezen. Waar er meest veranderingen te vermoeden zijn is in de binnenlandsche politiek. Wat de Roer betreft, daar zou ook wel kunnen een ganschen ommekeer teweeg gebracht worden, doch dan zou een andere waarborg in de plaats gesteld worden. Hier zal zich wellicht weer de invloed van Belgie meer doen gevoelen dan men eerst kon vermoeden. De onderhandelingen van onze gezanten hebben er niet weinig toe bijgebracht om Engeland en Italië beter op de hoogte te brengen van den waren toestand. Daarbij hebben zij de eenheid tusschen de verschei dene landen op buitengewone wijze versterkt. Welke de inzichten der nieuwe fransche re geering ook zijn mogen, zij zullen noch kunnen zoo vrij niet meer handelen als voorheen zij hangen meer af van die der Bondgenooten, sedert de laatste onderhandelingen. Men zal slechts wachten op de samenstel ling der Iransche Kamers om eene algemeene, wederlandsche conferentie te houden, waarop hoogst belangrijke beslissingen zullen geno men worden, volgens de plannen door de deskundigen voorgesteld. Volgens alle waarschijnlijkheid zal Duitsch- and dan ten slotte moeten kiezen ofwel stipte uitvoering der nieuw bepaalde voor gaarden om Herstelling te doen, ofwel bloot gesteld zijn aan de vast besliste dwang-en strafmiddelen, welke met algemeene overeen stemming door de Verbonden mogendheden zullen toegepast worden. Mocht het waar zijn dat de Duitsche dubbel- ^nmgheid zich heeft misrekend en Excursion ia LïiEe Une centaine de nos membres se rendent done le jour de 1’Ascension a Lille poui’ res- serrer les liens d’amitié qui les unissent déja a la Chorale des XXX et aux anciens combat- tants du iÓ2e de ligne. La visite dans la capitale du Nord de la France est toute de politesse et d’amitié. Nous avons invité au diner officiel les profes- seurs de Lille qui sont venus nous charmer dans le courant de l’hiver par leurs intéres- santes conférences. Les XXX de Lille et les anciens combat- tants du ió2e de ligne nous recevront officiel- lement et nous ont préparé une excellente journée dont voici du reste le programme A 8 1/4 heures, reunion a la Place. A 8 3/4 heures précises, départ pour Lille. A ii heures, arrivée a Lille. Visite de condoléance a nos frères d’armes tombés au Champ d’honneur pour la défense du droit. Immédiatement après garage des autos et réception officielle par la municipalité de Lille. A 12 1/2 heures dinef a la Bruxelles L'après-midi sera consacrée a la visite du nouveau Musée, qui ouvrira póur la première fois ses portes a l’occasion de notre arrivée. Puis emploi libre du temps. A 19 heures départ. Dernières dispositions 1) II serait intéressant qu’au départ les voitures se suivent sans trop d’intervalle pour que Ie cortège puisse être convenablement filmé dans la rue de Lille. Le film fonction- nera également a l’arrivée a Lille, a la visite aux morts, a la réception officielle, etc. 2) Tous les membres sontpriés d’être por teurs de l’insigne ou de s’en procurer une chez le Trésoriër qüi se trouvera a la Place dés 8 1/4 heures. 3) Les propriétaires d’autos porteurs de triptiques sont priés d’aligner leurs voitures devant le Régina oü elles seront pavoisées et recevront chacune un numéro d’ordre sur carton blare. 4) Les propriétaires d’autos non porteurs de triptiques sont priés d’aligner leurs voitu res devant le Sultan oü elles seront pavoi sées et recevront chacune un numéro d’ordre sur carton rouge. 5) Les motocyclistes sont priés de se tenir devant leur local oü leurs véhicules seront également pavoisés. 6) Aucun p.ropriétaire d’auto ne doit s’in- quiéter des formalités a la douane. Elles sont toutes prises d’avance par nos amis de Lille et l’étiquetage dont il est question plus haut a pour seul but de passer le minimum de temps possible a la douane franqaise. La société soldera les frais d’entrée France pour toutes les voitures. 7) Les adhésions a l’excursion sont dues en francs beiges néanmoins il est recommandé aux membres de se munir d’argent franqais pour leurs menues dépenses. 8) Les propriétaires d’auto qui n’ont pas de triptiques s’engagent formellement a ren- trer leur voiture en Belgique le jour même. 9) Au retour a la douane beige, la carte d’identité est exigée de chacun il va sans dire que personne n’introduira de liqueurs en fraude

Het Ypersche (1925-1929) | 1924 | | pagina 7