Huis R. Asaert-Salomé Photogra&C'ïjhl de Boïerstraat t’YPER geeft, ter gelegenheid der PLECHTIGE COMMUNIE, aan ieder communikant eeji nOFtFBt ïfl SéDiS 81$ ÖBSClieilk. Alle slach van portretten aan genadige prijzen. - BEST VERZORGD WERK. Schuldvergelijking De Hieisporfi ai Zeebrugge zich verzekerd te Schuldvorderingen van den Staat - en -- vergoedingen voor oorlogsschade H' Hij verwittigt het Beheer, telkenmale de overboeking van de hoofdsom der schuld, bij het verstrijken der maand volgende op deze gedurende dewelke het departement in kwes tie de vraag van den belastingschuldige ont vangen heelt, niet is volbracht geworden. ..irni., .m- u J t j O ■- tgl i 1 - >11' Nous lisons dans le Carillon du 14-5 1924. Travaux projetés, puis biffés. Le budget des dépenses recouvrables pour l’excercice 1924, déposé le 22 octobre dernier par M. Theunis, minstre des finances, pré- voyait, sur un total de 2.335 millions, une somme de 32 millions pour les travaux publics, ce qui ne représentait même pas un et demi pour cent. On entend par dépenses recouvrables en execution des traités de paix celles qui doi- vent être remboursées par l’Allemagne. Ainsi en est-il, par exemple, du crédit de 1.120 mil lions pour liquidation des indemnités dues aux sinistrés. Ainsi en est-il également du crédit de p5 millions pour pensions et alloca tions payées aux invalides de guerre. Ainsi en est-il aussi du crédit de 88 millions pour voies et ouvrages d’art des chemins de fer de l’Etat. Chacun de nos departements ministériels dresse annuellement le compte des dépenses nécessaires en vue de réparer les dommages de guerre subis tant par les particuliers que par les pouvoirs publics. En regard de ces dépenses, il faut faire figurer en recettes les indemnités en nature ou en numéraire que l’Allemagne doit nous verser dans le même laps de temps. Mais si l’Allemagne ne paie pas, la Belgique doit décaisser. C’est ainsi que depuis l’armistice notre pays s’est endetté de plus en plus. Dans les 32 mi'lions qui avaient été prévus pour études et travaux publics en 1924 figu- faient beaucoup de dépenses a effectuer en Flandre Occidentale. On y voyait notamment 790.000 fr. pour le canal de Roulers a la Lys, 1.775.000 fr pour le canal d’Ypres a l’Yser, 775.000 pour l’Yser, 5.25o.ooo fr. pour le port de Nieuport, 575.000 fr. pour le port d’Ostende, 400.000 fr. pour le port de Blan- kenberghe, 1.570.000fr. pour phares et fanaux, 910.000 fr. pour les pares, avenues et planta tions dans les dunes, 65o.ooo fr. pour le canal de Plasschendaele a Nieuport, 2.900.000 fr. pour le canal d’Ostende a Gand. Tout cela’ représente des dommages de guerre. La somme de 1.570.000 fr. pour pha res et fanaux, par exemple, élait destinée a la fourniture et au montage des phares et feux de marée d’Ostende et de Nieuport. Le crédit de 400.000 fr. pour Blankenberghe était desti- né a la réfection des estacades. Celui de 5.25o.ooo fr. pour Nieuport était appelé a permettre la reconstruction des deux estaca des (3 millions), le curage du bassin a flot en- vasé et rempli d’épaves (1 million), la restau- rationdes berges et appontementsdel’estuaire de l’Yser (600.000 fr.), le remplacement de la passerelle d’accès de l’estacade quest par un waarborg zou verleend zijn geweest. De aflevering van het verkochte voorwerp wordt afhankelijk gemaakt va r de voorlegging van een getuigschrift van het kantoor der Alstand- akten en Inpandgevingen, vaststellende dat de titel vrij is en onbelast daags na zijne afle vering. De rekenplichtige oordeelt nochtans, of gezien de persoonlijkheid van den kooper, hij zich, zonder de belangen van den Staat in gevaar te brengen, eenvoudig mag ontslaan van de voorafgaande overlegging te eischen van het bewijsschrift. De rekenplichtige, na hebben dat er eenzelvigheid bestaat tus.-chen den verzoeker en den bezitter van den titel op naam, verstrekt een ontvangbewijs der overgelegde stukken en zendt ze onder ambts halve aangeteekenden omslag rechtst eeks naar het departement van Gikonomische Za ken, Bestuur der Rekenplichtigheid en der Algemeene Zaken. Hij voegt Lij zijn schrijven een getuigschrift het nummer aanduidende van de op naam van zijn kantoor openstaande postcheckrekening en het bedrag vaststellende der schuldvordering van den Staat alsmede hare oorzaak van eischbaarheid. Indien de schuldvordering voortspruit uit cene schrifte lijke overeenkomst, wordt het getuigschrift gestaa'd door een eensluidend verklaard af schrift der akte. De Ontvanger aanziet voorloopig als verze kerd de aanstaande betaling der som vervat in de neergelegde titels en begint of vervolgt enkel zijne naarstigheden voor de invordering van het overschot of desgevallend, ten bewa renden titel, om verjaringen of ver vallingen te vermijden. Het Departement van CEkonomische Zaken boekt naderhand op de postcheckrekening van den rekenplichtige het bedrag der aan den Staat verschuldigde som over. De rekenplich tige berekent op den dag van bedoelde over boeking het bedrag der intresten wegens achterstal en vordert onmiddellijk van den schuldenaar de betaling ervan in speciën, ter zelfder tijd als de gebeurlijk verschuldigde ervolgingskosten en boeten. Indien het bedrag van den door den schul denaar van den Staat nedergelegde titel on toereikend is om het totaal der schuld te dekken, bt paalt de rekenplichtige de ver schuldigd blijvende som na aftrek der storting en gaat over tot de invordering. Indien, inte gendeel, het bedrag van de vergoeding wegens herstel datgene der aan de Schatkist te beta len som overtreft, maakt het departement van (Ekonomische Zaken een nieuwen titel op in vervanging van het deel van den oorspronke lijker! titel, welk niet in speciën is uitgekeerd geweest en laat dezen aan den belanghebbende geworden. In het kwijtschrift Welk hij aan den schul denaar overhandigt, meldt de rekenplichtige 6?%our s’assurer de votre élégance et facilité, g» rien n’est plus simple Demandez les Corsets O W. van den met de inning gelasten Ontvanger. Deze aanvraag moet vergezeld zijn van de overlegging van den titel op naam der schuld vordering. Op domaniaal gebied moet, op straf van verval, het verlangen om de schuldvergelijking te bekomen uitgedrukt worden op het oogen- blik der toewijzing of der overeenkomst evenwel beschikt de geteisterde over een tijd verloop van vier en twintig uren, om de over legging van zijnen titel te doen. In dit tijdver loop, kan hij van zijn recht tot schuldvergelij- voor- Omzendbrief van het Ministerie van Financiën van den' 28 November ig23'. De schuldvergèïijking kan plaats' hebben tüsschen sommige schuldvorderingen? van dén Staat ten laste van geteisterden énde ver goedingen aan dezen te goed k'oméridè’ IVe- king vervallen verklaard worden, onder gens herstelling voor oorlogsschade. behoud van het geval waar eene genoegzame Deze schuldvergelijking is slechts tóègela- ten ten voordeele van schuldenaars-wiep rech- ten. tot vergoeding wegens herstel vo.or oor logsschade, gewettigd zijn door eenen .titel uitgevaardigd tengevolge, van eene rechter- lijke uitspraak of van een besluit, .waarbij voorschotten toegekend werden, voor z0.9y.eel nochtans, dat de vergoeding niet, bezwaard i weze met eene vQorwaard-e van wederbeleg- ging oftvel, wanneer het gaat om eene-vergoe ding oorspronkelijk aan wéder belegging, pn.- der worpen, dat van deze, laatste bewijs, werd geleverd. Op domaniaalgebiedis de schuldvergelijking evenwel ontvankelijk in de veronderstelling dat het recht van den geteisterde nóg piet dóör eenen titel gewettigd is. De schuldvergelijking is, wat betreft de opbrengsten inge.vorderd door het Beheer der Registratie en Domeinen,, uitsluitelijk.toe passelijk in ue volgende gevallen A. Belastingen Erfenisrechten, voor zooveel als de som verschuldigd door eenen geteisterde, aan de kas van een zelfden rekenplichtige ten minste 2000 Ir. in hootdsóm bedraagt voor elk sterf geval. B. Domaidale opbrengsten ih Verkoopprijzen van voorwerpen voort komende van den oorlogsbuit 2° Verkoopprijzen van voorwerpen voort komende van dé duitsche leveringen'in natuur of van de diensten van landböuw-''en' nij’ver- heidsteruggave 3° Meer algemeen, prijzen der verköopingén van roerende voorwerpen, welke .dén aard, van naoorlogsche vereffening vertoohen Voor zooveel, in dezé drie gevallen, Iet totaal der schulden voor den geteisterde uit dezelfde overeenkomst of toewijzing voort vloeiende, ten minste 1000 fr; in-‘hoofdsom bedraagt. - Buiten de hierboven voorziene-gevallen, kan de schuldvergelijking, mits machtiging van het Middenbeheër, tot andere dom aniale opbrengsten uitgebreid worden, indien de ge schiktheid ervan ingezien wordt.' Indien het op dmnaniaal 4reó/«f -gëfieurt, .dat i de wijze van. betaling waarvan gëwag, van ■aard schijnt L .jzoridere gevarèfiVóoï den Staat ten ge.’o'g te hebben namelijk wanneer het de verkoop!ng'geldt van voorwerpen wier weghaling dadelijk moet geschieden, stha-t hét den Ontvanger altijd vrij de toepassing afhan- kelijk te maken van het verleenen eenér ge noegzame zakelijke of persoonlijke waarborg. De geteisterde, die eene vergoeding wegéns herstel niet onderhevig aan wederbelegging of waarvan het gebruik, is bewezen geweest, wil besteden aan de gansche of gedeeltelijke betaling zijner schuld, moet daartoe schrifte- ■lijk de aanvraag doen aan den Minister van CEkonomische Zaken, door' tusschenkomst .1 dat de betaling is volbracht geweest door het depaitement van CEkonomische Zaken bij wege van schuldvergelijking met vergoedingen wegens oorlogsschade.

Het Ypersche (1925-1929) | 1924 | | pagina 4