Pour la premiere fols Voor de eerste maal ZThET YPERSCHE LA RÉGION D’YPRES izz==== Bijvoegsel lil Modellen van Roben welke ik gedurende de feestdagen van Sinxen, 7, 8 en 9 dezer inricht, 25, Groote Markt, Y P E R. III ml I Modèles de Robes que j’organise pendant les journées du 7, 8 et 9 courant (Pentepote), 25, Grand’Place, Y P R E S. H Fl 1 Supplément Jules Mannequins vivants sont de création Parisienne, unique et pas répétés. Levende Mannequins zijn van Parijsche uitvinding, eenig en nog nooit te zien geweest. VE E CU u YSSE Groot CONCERT door de Harmonie der Stad Ko,llfc'n Grond CONCERT parl’Harmoniecommunale de Comiru^; Wekelijksch Overzicht SN HET WOK SAIJETTE WIJVEKEN S O O T MIE IX W I H hl Je me tiens a la disposition des Dames pour leur indiquer le prix des toilettes qui pourraient leur plaire. Les mannequins défileront dimanche et lundi de 11 a 1 h., de 4 a 6 h. et de 8 a 10 heures. J’ose espérer que vous m’honorerez de votre visite et dans cette attente veuillez agréer, Madame, mes sentiments distin- gués. P. S. Un salon d’essayage est a la dis position des dames. ATHLETIEK SVJaargang, Nr 8 7 Juni 1924 5e Année, N° 8 7 Juin 1924 Mevrouw, Ik heb de eer U uit te noodigen een bezoek te brengen aan de tentoonstel ling van De voorgestelde modellen met de mede werking van Ik houd mij ter beschikking der Damen om hun de prijzen aan te duiden der kleedingen welke hun bevallen. De mannequins zullen voorbij trekken op Zondagen Maandag van 11 tot l u. van 4 tot 6 u. en van 8 tot 10 uur. Ik durf verhopen met uw bezoek ver eerd te worden en in deze afwachting gelief, Mevrouw, de verzekering mijner gevoelensvan hoogachtingte aanvaarden. P. S. Een aanpassalon is ter beschikking der Damen. ■lil Stad Yper Burgerlijke Stand, van 16 tot den 3i Mei tgij. Madame, J’ai l’honneur de vous inviter a visiter 1’Exposition de Les modèles présentés avec le con cours de STAD YPER ZONDAG 15 dezer, Groove Mark DIMANCHE 15 JUIN, Grand’Place YPERSCI-IE ST<JDIEKRIIS° Donderdag aanstaande wijdtde Studies een feestavond, gegeven door zijn wet e leden, aan de nagedachtenis van onzen gro schen Vlaamschen dichter Guido Gezeue. Voordracht, lezing en zang zullen aangena afwisselen. Deze week werd de briefwisseling bekend gemaakt welke plaats had tusschen de heeren Poincaré en Mac Donald. Als wij deze lezen, juoeten wij waarlijk beklagen dat de heer Poincaré de nederlaag behaalde in de fransche verkiezingen. Nooit schenen twee mannen beter geschapen om de toenadering te bewerk stelligen tusschen beide landen om, de onder- handelingen met kennis van zaken en goeden wil tot een goed einde te brengen, om ten slotte tot een uitslag te komen welke allen moest bevredigen. Intusschen is de ministerieele crisis in Frankrijk en in Duitschland nog steeds zonder oplossing. In Duitschland zijn er wellicht woelingen te vreezen en de bevolking over ’t algemeen wordt den toestand reeds moede. De Rijnlanders hebben een dringend smeekschrift gestuurd aan den Voorzitter van het Reich om toch binnen den kortst mogelij- ken tijd eene oplossing te bekomen en hem biddende de politiek der nationalisten niet in te volgen, maar het Verslag der Deskundigen aan te nemen. In Frankrijk heeft de heer Herriot thans duidelijk zijn politiek plan laten kennen. Hij wil namelijk den vrede bewerken door de verstandhouding der Volkeren. Deze vrede, zegt hij, zal slechts werkdadig zijn, wanneer Frankrijk de rol van den Volkerenbond zal versterkt en uitgebreid hebben, alsook de Rechtbank van Den Haag en het Internatio naai Werkbureel. Ook wil hij de betrekkingen weder aanknoopen tusschen Frankrijk en Rusland. Zonder de minste bijgedachte aan vaardt hij het Verslag der Deskundigen. Wat de Roer betreft, zegt hij onze partij heeft de politiek van afzondering en geweld tegengewerkt toen zij als waarborg vreemd grondgebied bezetten wilde. Maar, door den tegenwoordigen toestand in Duitschland en de noodzakelijkheid van niet alleenlijk Frank rijk, maar ook de andere volkeren te bescher men tegen een vijandig optreden van het nationalistisch pangermanisme, is het ons* ónmogelijk de Roer te ontruimen, tenzij na het nemen van een anderen waarborg zooals voorzien door de besluitselen der Deskun digen. Ook is het allernoodzakelijkst de Duitsche bewapening in ’t oog te houden, door een vastberaden samenwerken der Bondgenooten en zoodra mogelijk door de werking van den Volkerenbond. len slotte valt de kwestie onzer grensvei- ligheid bekrachtigd te worden door een ver bond met verschillende andere mogendheden. Amerika heeft ook in zijn programma opge- nomen de toepassing van het verslag Dawes, welke men daar aanziet als de grootste econo mische stap dezer eeuw. De Voorzitter der Vereenigde Staten heeft er zijne volle goed keuring aan gegeven. RIK. Het propagandafeest van 25 Mei mag welgelukt heeten. De talrijke liefhebbers verlieten het plein uiterst voldaan De finaal van de 100 meters Seniors w.<ar Cleeves won voor Decadt en Edward Gruwez was prachtig. De 400 meters waar Decadt en Jules Deberdt tot in de laatste meters naar de overwinning kampten, de prachtpres- tatie van Cleeves in de 800 meters, de schoone sprongen van Potter, Cleeves, Oscar Werrebrouck en Marconneau in de hoogte en verte lokten handgeklap en toejuichingen uit. De 2000 meters aflossing, bijzonderlijk, bracht de toeschouwers in vervoering. Van onze schqlieren is Marconneau de beste en won de 100 en 400 meters, was eerste Yperling in *t hoogspringen en trok goed zijnen streng in ’t aflossen. Tahon wordt met wat training ne goede voetlooper Clinckemaille zal de beste overvleugelen in 't hoogspringen als hij de zijdelingsche methode zal aangeleerd hebben Esquelin en Depoorter vooral moeten regelmatig oefenen. Onder de Seniors zijn er goede elementen. De Engelschen kwamen niet talrijk op, toch waren ze sterk vertegenwoordigd want het is onbetwistbaar dit het lang zal duren eer wij onder onze leden iemand zullen vinden die aan Cleeves zai kunnen zijne macht doen ontplooien in de 800 m. vlak. Wat Potter betreft hij won de twee eerste wedstrijden, waarvoor hij ingeschreven was, en dat zegt genoeg. Van de leden van den C. S. Y. was Henri Decadt den held van den dag. Eerste-in de 400 meters en tweede, na Cleeves, in de 100 en 8 '0 meters. Als sportman en inrichter liep hij in drie wedstrijden mede, maar den dag dat hij zich op 100 en 200 meters zal specialiseeren zal hij ons schoone koersen leveren. Julien Deplancke won de 3000 meters op zijn één been. Met Desodt als oefeningsmaat zal hij in korten tijd groote vorderingen maken. Walter Baeten en Decoene plukten de vruchten van hunne regelmatige oefening. Edward Gruwez, Oscar Werrebrouck en Jules Debergh liepen prachtig in de 100 meters. Eerstgenoem de was de beste van de drie, ook in de aflossing, maar Oscar Werrebrouck zal een harde tegenstrever worden wan neer hij de oefening ernstig zal opnemen. Meer nog, in ’t verspringan, dong hij mede zonder oefening in zijn vierde sprong evenaarde hij de grootste afstand van Potter. Oscar, de matjes rekenen op U om onze kleuren te doen zegevieren in de aanstaande feesten. Aan U ervoor te zorgen als Ge wilt, ge kunt en ge zult willen I Ge zijt een goede sport en clubman en uw sportman zijn staat borg voor uw willen iiiimiiMmiiiiiiniLiriiiijr rrnriirui wiTMiMMMMtiwwMMMBM—onrmiani _JX Geboorten Stroom ivonna, Kalfvaart (van Caeskerke).-»- Debouvere Antoinette, Pannenhuisstraat.-*-Verkouter Jeanne, Minneplein. Lommez Karei, Maloulaan. i Geaaaets Christiana, Zonnebekesteenweg. - Bekaert André, B»om- gaardstraat. Braem Georges, Casselstraat. Sercu Camille*, Zonnebekesteenweg, Bruneel Jeannette, Ptnne- straat. Druez Antoinette, Kalfvaart. Van Caenaghetw Magdalena, Esplanade. Huwelijken Migom Aimé, vormmaker en Moniez Marra, z. b. te Yper. -v- Leclercq Arthur, trapmaker te Komen-ert Verminck Ivonne, z. b. te Yper. Dekeerle Eugeen, mees- ter-behanger en Fiers Maria, z. b.te Yper.-L-Delmotte Dsniel, bediende en Hugebaert Marie, z. b. te Yper. F Provoost Gaston, automobielvoerder te Brielen enVyncke Marie, z. b. te Yper. Sinnaeve Albin, aardewerker en Soetaert Bertba, z. b. te Yper -4 Depuydt Romanus, daglooner en Giffebert Albertina, naaister te Yper. Sterfgevallen Rossey Jeanny, 5 m. Veurnesteenweg. Catteeuw Eugenie, 85 j., z. b. ongeh., Meenensteenweg. Octaaf Qrymonprez zette aan in drie loopstrijden en won twee brelokken, proficiat Capoen en Bailleul gaven op na 1500 meters door gebrek aan training. Als die twee willen zullen ze Julien Deplancke kunnen verontrusten,.maar oefe nen zulle I zooniet is ’t bros I Vooraleer deze beschouwingen te sluiten moet ik mijne bewondering uitdrukken voor den sportman Cleeves. On- klopbaar in 80 meters, (iedereen heeft het kunnen bestatigenj wflde hij zich niet laten Inschrijven. De schrijver der sectie deed hem opmerken, dat hij daardoor het publiek beroofde van eene pracht prestatie die veel bijval moest oogsten en seffens was hij bereid op voorwaarde dat de eerste prijs aan den tweede zou toegekend zijn. Dat zijn var die wenken, die bewondering afdwingen en ze treffen zoo veel te meer omdat wij nen tijd beleven waar eigenliefde en baatzucht den scepter zwaaien In 't sport vindt men die nog van tijd tot tijd en ’t ware wenschelijk dat die wenken in 't dagelijksche leven werke lijkheid werden zoowel als in ‘t sport. In ’t korte zullen de leden van C. S. Y. aangesloten zijn bij den Union Beige en alzoo zal het eerstkomende feest toe gankelijk zijn voor alle leden van den Union Dat zai toéJ laten aan athleten zooals Vandenbroele, Desodt en andere vermaarde loopers, hunne kunst in Yper aanonssportmiunend publiek, te’toonen en die dag zal de toeloop groot zijn. YPRIANA. i! Dinsdag avond om 8 ure in het Hotel des Brasseurs, Statieplaats, vergadering voor alwie zich met athletiek bezig houdt. Daar die eerste vergadering geheel belangrijk zaj Zijn, verwachten de inrichters eene talrijke opkomst. Namens de Sectie van Athletiek van de C. S. Y.

Het Ypersche (1925-1929) | 1924 | | pagina 9