DE ROODE LAMP Zondagrust - Repos dominical I 1i ill» I 1 I' perdez pas STAD 28-8-24 ’t Ypersche 30 H&rmome Antwoord van Z. E. Kardinaal MERCIER aan’t Gemeentebestuur van Yper Brief van het Gemeentebestuur van Yper aan Z. E. Kardinaal MERCIER AARTSBISSCHOP VAN MECHELEN Le Bourgmestre de la Ville d’Ypres a 1’hon- neur de porter a la connaissanoe de ses con- citoyens que les propriétaires de chiens de chasse ou de toute espèce de chiens de luxe, doivent déclarer ceux ci au Bureau de police, Rue Couite de Thourout, le plus tót possible. Ypres, le 25 Juin 1914. De Burgemeester, Le Bourgmestre, R. COLAERT. S^mphonie Ygsrkma'1 Zondag 29 Juni 1924 is de Apotheek van M. VAN ROBAEYS, Bolerstraat ALLEEN OPEN. Vrij vertaald naar het Engelsch Is. ACHTERGAEL Aartsbisdom Mechelen. 21 Juni 1924. Heer Burgemeester, Mijne Heeren, De Gemeenteraad van Yper heeft mij de eer aangedaan zich aan te sluiten bij het vieren van den vijftigsten verjaardag mijner priesterwijding. Ik betuig er U mijn diepge- voelden dank om. In die daad zie ik de bevestiging van een verlangen naar vaderlandsche eensgezindheid, hetwelk ook het mijneis, en dat wij allen voor plicht hebben stevig en krachtig te maken. Ik druk mijn besten wensch uit voor den bloei en de welvaart van uw schoone Stad, en ik verzoek U, Heer Burgemeester, Mijne Heeren, de verzekering te aanvaarden mijner gevoelens van erkentenis en verkleefdheid. (get.)i D. F. Kard. MERCIER, Aartsb. v. Mechelen. aan de Heeren Burgemeester, Schepenen, Gemeenteraadsleden van YPER. YPER, den 20 Juni 1924. EMINENTIE, Wij hebben de eer Ued. bekend te maken dat, op voorstel van Burgemeester en Schepe nen der Stad Yper, de Gemeenteraad besloten TYTILT Gii koffie drinken A Begeeft U naar den oud gekenden V V Koffiewinkel van 6. Vande Lanoitte-De Banct, in de Dixmudestraat, YPER. heeft, met eensgezindheid zijner leden, aan Uwe Eminentie, in naam der Stad, hare eer- biedigste gelukwenschen toe te sturen ter gelegenheid van Uw Priesterlijk Jubileum. Zoo doende willen wij, naar het voorbeeld van gansch België, en zelfs van gansch de wereld, eene openbare hulde brengen aan Dezen die met eene onuitputbare wilskracht kon weerstaan aan eenen vijand die zich en kelijk steunt op macht en willekeur en den Apostel eeren die, gedurende vier lange jaren, door woord en schrift, de vaderlandsliefde cn de verduldigheid aanpredikte en eindelijk zijne pogingen zag bekronen met eene over winning waar Hij zijn glorierijk deel in heeft. Gelief te aan veerden, Eminentie, de uit drukking onzer innige gelukwenschen en terzelvertijde de verzekering onzer gevoelens van hoogste achting. In naam van ’t Gemeentebestuur, De Burgemeester, (get.) R. COLAERT. qui ne se trouvaient pas a l’ordre du jour mais pour lesquels l’urgence est admise. 14. Le Bureau de bienfaisance demande l’autorisation d’accepter les droits habituels pour des concessions données au cimetière. Adopté. 15. M. Van Nieuwenhove expose qu’il serait bon, en vue de l’hiver prochain, de mettre en adjudication de suite la fourniture de 100 tonnes d’anthracites et 60 tonnes de demi-gras. Cela nous permettra de nous four- nir a meilleur compte que si nous devions les acheter comme par le passé, au fur et a me sure des besoins, aux hauts tarifs d’hiver. Cela se fait dans toutes les villes. Nous pou- vons emmagasiner ces quantités et'cela nous mènera au moins jusqu’en janvier. M. Delahaye maakt zijn beklag dat de Statielaan onder water is. M. Van Nieuwenhove. On y placera des avaloirs la semaine prochaine, et cela ne se présentera plus. M. Lemahieu. Men herstelt de velo- weg op de Zonnebekesteenweg. Zij is uitge- dolveii sedert twee maanden en alles blijft open liggen. Zou de stad niet kunnen aandrin gen opdat men spoediger dit werk zou volein den De Burgemeester zal bij de Provincie aandringen. M. Declercq spreekt over de traagheid in het plaatsen van de posten die de electrieke macht in onze stad moeten brengen. M. Van Nieuwenhove.—Le placement des poteaux, arrivé au Wieltje, est ralenti par l’opposition de certains propriétaires. Pour le premier septembre, le placement sera ce- pendant terminé. Les exigences du chemin de fer obligent également la Société électrique a faire faire de grands détours aux cables. La séance publique est levée a 5.3o heures. k lions les élégantes dames, ne perdez pas O votre grace achetez les élégants corsets marque ES. VJ. T1 Zondag 29 dezer, uitstapje naar Vo0r mezeele. Tram om 14.4.3 ure. De eereleden en de leden der afdeelingei> 'r worden m°gelij|- (vervolg) XV Terwijl ik hieraan nog dacht, stapte ik van uit eene enge straat, eene breede openbare plaats op, waar ik eenen ontzaggelijken hoop volk, mannen, vrouwen, kinderen van allen leeftijd, bijeenvergaderd zag. Al deze lieden schenen met een enkel gedacht bezield, want hunne blikken waren halsstarrig op een zelfde punt gevestigd. Ik las eene beangstigde gemoedsspanning. op aller gelaat ’t was of men hier de ontknooping van een zielschokkend drama afwachtte. Inderdaad, dit was zoo. Vóór den somberen voorgevel van een boethuis, rees boven eene wipplank, eene tamelijk lange staak, waaraan eene koord met een strop onder aanhing. Het was de eerste maal, dat ik het toestel eener dood- strafuitvoering door verhanging aanschouwde. Toen ik hier aankwam heerschte eene ziel- aangrijpende stilte over deze wijduitgestrekte plaats. Eensklaps steeg een onduidelijk gemor uit den schoot des volks. Daar is hij Daar is hij hoorde ik op verscheidene plaatsen angstvallig roepen. Eene golvende beweging ontstondallen reikhalsden Inderdaad, de ter dood veroordeelde, de handen op den rug gebonden, verscheen op dezen oogenblik tusschen den beul en zijne knechten. Nauwelijks ontmoette mijn blik den misdadiger, wiens levensdraadhet menschelijk gerecht weldra breken zou, of eene ijskoude huivering doorliep mijne ledematen, ’t Was of mij eene ijzeren hand de borst te pletten neep een scherpe gil ontsnapte mij, en ik verborg mijn aangezicht in mijne beide handen. Een oogenblik later was de beleedigde maatschappij gewrokenHet verworgde lichaam van Uurwekker hing, na eene laatste stuiptrekking, roerloos aan de galg Zooals ik weldra vernam, toen die rampza lige booswicht zich reeds onder beulshanden bevond, en dat het vreeselijk doodspook dreigend voor hem oprees, dan nog verloochen de hij zijne schaamtelooze boosheid niet. Hij stond gereed om vóór Gods ontzaggelijken rechterstoel te verschijnen, dat wist hij, en ten spot aan alle wroeging en berouw, braakte hij nog eene ijselijke godslastering uit. Verschei dene hier aanwezige lieden balden de vuisten en stampvoetten van verontweerdiging. Im mers de laatste blik dien hij half schertsend, half grinnikend, op de hem angstig aanschou wende menigte wierp, was eene tergende uit daging aan het openbaar geweten. Ijselijke dood I thans stond zijne onboetvaardige ziel voor den oppersten Rechter, Die, zoo hij al barmhartig jegens het leedwezen is, dan toch krachtens zijne rechtvaardigheid onverbidde lijk streng jegens de verstokte boosheid zijn De Burgemeester der Stad Yper heeft de eer zijne medeburgers kenbaar te tnaken dat diegene die houders zijn van jacht- en alle slach van prachthonden, dezelve zoohaast mogelijk moeten gaan opgeven in het policie- bureel, Korte Thouroutstraat. Yper, den 25 Juni 1924. ALGEMEENE HERHALING Op. Woensdag 2 Juli, in ’t gewoon lokaal, om 20 uur, zeer stipt. Symphonie en Gemengd Koo vriendelijk uitgenoodigd zoo talrijk onze Harmonie te vergezellen. Om HS uur CONCERT. PROGRAMMA 1. Popol, Marsch, Allier 2. Le Conquérant, Openingstuk, Govaert 3. Toboggan, Schottisch, Frémant 4. Carmen, Fantaisie sur l’Opera- Comique, Bizet. 5. L’Escarpolette, Wals, Allier. 6. Les Chevaliers Gardes, Marche triomphale, Thomas. moet Dicht aan mij hoorde ik de volgende woordenwisseling. Die aartsbooswicht 1 Hij stierf zonder berouw, als een redeloos dier Zoo deed ook gisteren Boorijzer, zijn medeplichtige. God weet, wat nog al andere boevenstuk ken hij niet op zijn gewi ten heeft Thans betwisten de duivels der hel z’c“ reeds zijne vurige ziel 1 Was zijne misdaad dan zoo wreed Welhoe, het beruchte rechtsgeding va’ Uurwekker en Boorijzer zou u o 11 bek® wezen?» Inderdaad, ik keerde slechts gisteren v2" eene verre reis in de stad terug. In dit geval is het te verstaan. Wehü' luister op twee uren afstands van h’ef' woonde een bejaarde dame, eene vrouw z°° liefdadig dat zij als eene tweede voorzien’» heid voorde arme lieden van haar gewest"'2’ Nimmer klopte een hongerlijdende, te verge in Gods naam, aan hare deur. Nu ongevee 3 of 4 weken geleden, vond men op zekere’ morgen de beklagenswaardige dame doorsneden keel in haar bed, en tevens0; hare dienstmeid. Eene dubbele beraa® moord 1 Ik zeg, dat het hout der galg n°’ zacht voor dien moordenaar is 1 Gewis men moest hem vooraf radbrak Zouden er thans nog medeplichtig6” deze zaak betrokken zijn. Zoo ’t schijnt ja, een twintigjarige die met Uurwekker schandelijk veel 8 verteerde en slechts van diefstal leefdeI ('t Vervolgt-) £4 II I^1 DOOR

Het Ypersche (1925-1929) | 1924 | | pagina 6