I II M BAYART tl hl! 'h M Ypersche Studiekring karaktet Visite Fran^aise a Ypres WERVIK Een Ypersche Tentoonstelling te Londen tftrhaa ■wwiS Algemeene Herhaling, Woensdag 23 Juli, om 8 uur ’s avonds, in ’t gewoon lokaal. "Sf PR X/KJSF.A.. AfcSeeling Symphonie van innige deelneming in het pijnlijk ver!® dat hen komt te treffen. ROUWBEKLAG Men ver te Hotel I Zooals de Voorzitter der opgeëischten het in zijne schoone rede zegt, is het waarlijk jammer dat zulke roerende plechtigheid niet publiek mocht plaats grijpen op den Nationa- len feestdag, wanneer gansch de bevolking te been is en de muziekmaatschappijen deze feestelijkheid door hunne tegenwoordigheid hadden kunnen opluisteren. Waarom moet het te Wervik anders gaan On nous prie d’annoncer le décès de Monsieur JOSEPH - MARIE - JULIEN - ISIDORE né a Passchendaele, le 29 Juillet 1867, pieuse ment décédé a Courtrai, le 5 Juillet 1924, muni des Sacrements de Notre Mère la Sainte Église. Le service funèbrea été célébré A Becelaere, le Jeudi, 10 Juillet dernier. o La Familie prie ceux qui, parmi les non- breux amis et connaissances du cher déluit n’ont pas requ de lettre de faire part, de co»' sidérer le présent avis comme en tenant lift Prieê pour le repos de son ame. - R. I. P. Algemeene Vergadering Op Donder, dag 24 Juli houdt de Studiekring zijn jaarlijksche algemeene verplichtende vergade ring, om 8 uur in het gewoon lokaal. De werkende leden worden vriendelijk uit- genoodigd dien dag vrij te houden om talrijk op te komen. DAGORDE 1. Jaar-verslag over de werkzaamheden. 2. Verslag over den toestand van de kas. 3. Herkiezing van een deel van het bestuur. 4. Mededeelingen over Bibliotheek en fiets tocht. FIETSTOCHT. Zondag 27 Juli richt de Studiekring een eerste uitstap in, met de fiets. W egwijzer Yper, Kemmel, Dranouter, Locre (Zwarte Berg), Dickebusch (alwaar er halt gehouden wordtmiddagmaal en roei tocht). Vertrek om 8 uur ’s morgens, eenigt op de Gr. Markt, aan het Britannique Men schrijft van heden afin bij de bestuurs leden. Al’occasion du Congrès National de l’Union des Sociétés d’éducation physique et de pre paration militaire de France, tenu a Tour*- coing, une nombreuse délégation de congres- sistes s’est rendue en pélerinage, lundi 7 juil let, a Kemmel et a Ypres. A cette occasion une délégation Yproise, composée de MM. Armand Donck, conseiller communal, Nestor Angloo et Aimé Gruwez, membres du Comité des fêtes Yproises est allee recevoir a la frontière nos amis de France. La visite a l’ossuaire du Mont Kemmel, couvrant les cendres de douze mille combat- tants francais, qui se sacrifièrent en avril 1918 pour sauver le saillant d’Ypres de l’emprise ennemie, a constitué une cérémonie trés émouvante.Une conférence sur le Kemmel et sa bataille mémorable par le Commandant francais Bassin, futécoutée religieusement. Vers midi et demi, les congressistes arri- vèrent a Ypres en auto, se rendant tout d’abord au cimetière de la ville pour y dépo- ser trois couronnes sur les tombes franqaises, beiges et britanniques. Une reception officielle suivit a l’Hótel de Ville provisoire en presence du Général Mois- son, représentant l’autorité militaire franqaise, de M. Bruneel de Montpellier, ancien séna- tèur et bourgmestre de Kemmel et des Auto rités locales. Cette réception trés cordiale, présidée par le Collége Échevinal, fut suivie d’un lunch a FHótel Excelsior. A l’honneur des toasts, M. Chéron, président général de l’Union, boit al’héroïque Belgique et a l’amitié Franco- Belge. M. l’avocat Lauwereyns du barreau de Lille, président de l’Union départementale du Nord, rend un hommage aux morts et prend l’initiative d’ouvrir l’inscription pour le monument franqais a ériger a l’ossuaire de Kemmel. Une quête abondante est recueillie immédiatement. M. le bourgmestre Colaert répond avec son talent habituel aux oiateurs et remercie les congressistes de 1’hoArmage rendu a la Cité martyre. Cette belle manifestation Franco - Beige restera marquée dans les annales de la Cité. Madame Veuve Modeste LONNOY. Monsieur Auguste LONNOY et la fa®' profondément touchés des nombreuses ques de sympathie leur téiwoignées l°rS décès de Monsieur MODESTE LONN0' prient leurs amis et connaissances detiou ici Fexpression de toute leur gratitude. Zondag, 29 Juni laatstleden, om 11 uur, heeft te Wervik, ten stadhuize, de uitdeeling plaats gehad der eereteekens aan onze afge storvene en overblijvende weggevoerden, de welke gedwongen zijn geweest te arbeiden voor den overweldiger en, om weerstand te hebben geboden, ongenadig weggevoerd zijn geweest, naar ’t gevang, naar ’t kamp en ver der nog, naar Duitschland, om er dwangwer- ken te verrichten. De heer Burgemeester sprak eenige aan moedigende woorden tot de i3g opgeëischten Z. A B., welke deze plechtigheid bijwoon den. De heer Omer Van Heule, Voorzitter derZ. A. B. afdeeling Wervik, hield de vol gende rede, welke wij hieronder in haar geheel aanhalen. Beminde Makkers, Opgeëischten, Mijne Heeren, ’t Is niet zonder een zekere vreugde en voldoening, dat ik, als voorzitter van den Bond, waarvan gij allen getrouwe leden zijt, heden op dezen schoonen dag, het mij als een plicht aanzie, U allen mijne oprechte gelukwenschen toe te sturen, voor het schoon eereteeken welke de heeren Stadsbestuurders U daarjuist komen te overhandigen, in naam Zijner Majesteit den Koning, die bij Konink lijk Besluit van 27 November 1923, U allen herkend heeft voor uw moedig gedrag tegen over den overweldiger gedurende de bezetting van ons dierbaar vaderland en stad, en U daarom, deze welverdiende belooning ver schaft. ’t Is jammer nochtans dat deze plechtigheid niet heeft mogen plaats hebben, niet hier tus- schen de muren van het stadhuis, ver van de oogen van ons volk, maar op den Nationalen feestdag, ’t is te zeggen op 21 Juli, ofwel nog op den Zondag van ’t Nationaal Te Deum, wanneer al de maatschappijen van stad te been zijn en zoo een waar publiek erkentelijk karakter aan deze uitdeeling van eereteekens hadden kunnen geven. Nu in die moeilijke tijden, weest steeds zooals in ’t verleden de voorkampers van wat is Recht en de onderwijzers onzer nakomelin gen. Leert hen wat is Plicht en Liefde voor het een en onverdeelbaar VADERLAND. Wij vernemen met droefheid het overlijd63 van den heer LOUIS-HENRI BRAS geboren te YPER en er zachtjes in den H ontslapen, voorzien van de H. GerecN®1 Onzer Moeder de H. Kerk, in den gezege" e’ ouderdom van 81 jaar. Wij bieden aan de familie Brasdevarz6' ring onzer gevoelens van oprechte deelne®^ RemercTment Het Ypersche biedt aan de Fafflife BAYART de uitdrukking van zijne gevoel* Woensdag en Donderdag 11. werd te Lon den, in het paleis van den Hertog van West minster, een zeer belangrijke tentoonstelling gehouden Zij bevatte een volledige verzame ling foto’s, kaarten en schilderijen betreffende de verdediging van Yper. De Britsche Dominions en het Belgisch leger verleenden hunne medewerking aan d-ie merkwaardige tentoonstelling. 1' Hl dan in al de andere dorpen en steden v land, welke al hunne gedecoreerden de teekens overhandigen op 21 Juli, in woordigheid van al de lokale maatschap^- wat een meerder indrukwekkend karakt0* geeft aan dergelijke plechtigheden ’t Zal later misschien beteren... (s.) Indelrae», Men vraagt ons het overlijden mede te. deelen van Mijnheer JOSEPH - MARIE - JULIEN - ISIDORE BAYART NOTARIS TE BECELAERE Lid der Tuchtkamer van de Notarissen Burgemeester van Becelaere, sedert 1904 geboren te Passchendaele, den 29 Juli 1867 godvruchtig overleden te Kortrijk, den 5 1924, voorzien van de H. H. Sacramentei Onzer Moeder de H. Kerk. De lijkdienst heeft plaats gehad te Bece- laere op Donderdag, 10 Juli 11. - o De Familie bidt degene, onder de talrijke vrienden en kennissen van den duurbaren afgestorvene, die bij vergetelheid geen rouw brief hebben ontvangen, het tegenwoordig bericht als dusdanig te willen aanzien. Bidt voor zijne ziele zaligheid. R. I. P. Blommaert, M. O Killy et M. Kelley prirent la parole et déposèrent des gerbes sur le socle. Ce qui alia le plus au cceur des Irlandais fut de voir que leur monument était le seul qui s’élevat au centre même de la ville d’Ypres, et a l’ombre de la Cathédrale catholique de -St Martin. Les clairons après la cérémonie sonnèrent le Last post puis le Réveil La céré monie fut réellement impressionnante. II était midi passé quand^ le cortège reprit le chemin de 1’ Hotel Skindies Dans le courant de l’après-midi, les pélerins Irlandais reprenaient le chemin du retour vers l’Irlande. i ivf' I NOTAIRE A BECELAERE Me mb re de la Chambre de Discipline des Notate Bourgmestre de Becelaere, depuis 1904

Het Ypersche (1925-1929) | 1924 | | pagina 6