“Bi OURTRAI bieren nil in Arrière, cigarettes étrangères Les Petits Beiges o— sont la 111 I Ml Filiale de la Société Générale de Belgique (Capital350.000.000 fr.) La meilleure mode d’Hiver f ZIELMISSEN De Wolf in het Gebergte Wytschaete Pater appel a la souscription pour des H. D. L’égiïse anglicane a Ypres Ypersche Studiekring Aa°' wof' BIXSCHOTE Burgerstand Maanden Juli, Augustus en September KERKELIJKE DIENSTEN 0,40 del‘ter 0,55 0,80 afgegeven Tel. Vrienden en kennissen worden beleefd uit- genoodigd tot de ZIELMIS die zal gelezen worden op 2 November a. s. om n y, uur in Sint Maartenskerk, tot lafenis der ziel van vrouw C. DUMORT1ER geboren Leontine HERREMAN Placez vos fonds disponibles a la BANQUE DE COLR1RAI dont la solidit- financière et la haute protection sont répute.es dans les deux Flandres. Elle vous offre de! taux rémunérateurs et des avantages nombreux. Elle traite toutes opérations de banque et de bourse aux meilleures conditions. Comptes de Quinzaine'- 4,5Q P°ur '3 °u 25 Ocfobre au 10 Novembre 1924, Notre intention est de construire d’abordle choeur de l’Église, et puis de l’agrandir au besoin afin de pouvoir contenir environ 200 personnes. La construction pourrait être trés simple pour commencer, et plus tard être décorée avec les mémoriaux des régiments et autres souvenirs. Suit un fonds. N. d. I. R. Aujourd’hui eest d Bruges, d Ostende, d Courtrai et ailleurs, que les pélerins passent leurs dimanches afin d’y pouvoir aller au Temple. Pourquoi n’auraient-ils pas un Temple a Ypres aussi Leur désir est bien naturel. Sous ce titre, il a paru dans le numéro d’octobre du The Ypres Times organe de la League of Ypres (dont M. le bourgmestre Colaert fait partie,) un article intéressant dont nous donnons la traduction. On se rappellera que Ie Field Marshal vicomte d’Ypres, le 4 aoüt, 10' anniver- sairede l’entrée de la Grande Bretagne, dans la grande guerre, fit dans son discours a la Ligue d’Ypres un vibrant appel en faveur d’une Eglise anglicane a construire a Ypres. Cette trés remarquable suggestion fut aussitótaccueillie et fortement recommandée par l’archevêque de Canterbury et d’autres représentants de l’Église d’Angleterre et de l’armée, dans une lettre de la presse datée du 7 aoüt. Nous pensons que pour beaucoup d’An- glais il étaitpénible d’apprendre du vicomte d’Ypres que nulle part dans toute la région du front, l’Église d’Angleterre n’a aucun sanctuaire permanent. II semble incroyable que notre pays n’ait pas construit une seule Église a la mémoire de ceux qui y reposent». Le vicomte d’Ypres faisait allusion au grand nombre de pélerins qui, durant toute l’année, partent d’Angleterre ou des Dominions pour visiter les tombes de nos soldats en Flandre, et qui n’y trouvent aucune place, comme il disait, oü ils puissent venir prier et se souve nir de leurs Morts, et la, dans la paix et le silence, écouter eet appel au service et au sacrifice qui s’imposent toujours a nous. En dehors de ceux dont parlait lord French, nous devons rappeler qu’il y a en ce moment 600 employés a ITmperial War graves Com mission au saillant d’Ypres, pour y soigner les cimetières, et 200 d’entre eux viyent a Ypres. et la plus correcte, est visible a tous les mo- dèles pour Messieurs, Dames et Enfants que la COMPAGNIE ANGLAISE, 7 9, Place de Brouckère, Bruxelles, expose dans ses vitrines et accomplit sur mesure, a l’aide de 24 coupeurs, en ses beaux tissus pure laine, et a des prix d’une modération étonnante Pardessus, doublé béatrix de laine, 220 fr. Manteau dame, doublé de soie, 290 fr. DER YPERSCHE Centrale BrouweN EIGEN FABRIKAAT 5o 7° altijd beschikbaar in vaten van 3o, 100 liters aan volgende prijzen Bruin bier Kloek menagebier Speciaal dubbel bier De bestellingen ’s morgens den denzelfden dag geleverd. De bieëntelersbonden van België hebben een tombola ingericht ter bevordering van het onderwijs in de bieënteelt en ter uitbreiding van dit belangrijk landbouwvak. Eerste prijs 5o.ooo fr., voor 146.000 fr. andere prijzen als een auto, vijf moto’s, 25 velo’s, vier luisterposten, twee eetzalen, een salon, een slaapkamer, meubels, piano’s kunstwerken, enz., enz. (Zie de plakbrieven). Trekking heel binnenkort afzonderlijke trekking voor de omslagen. Prijs per biljet 1 fr., per boekje 5 fr. Biljetten te bekomen bij Art. Baert, Tern- pelstraat 11, Yper. Ons blad zal den datum der trekking en de lijst der winnende nummers mededeelen. Vrienden en kennissen zijn beleefd uitge- noodigd tot de ZIELMIS die zal gelezen worden morgen, Zondag den 26 October om 8 uur in S’ Maartenskerk, tot lafenis der zielen van wijlen heer Auguste SWVNGEDOUW Amelle MAERTE^J Dit prachtig zicht maakte diepen indruk op de menigte nieuwsgierigen langs de andere marktzijde geschaard, en iedereen is in de overtuiging dat de Yperlingen zich ten volle mogen betrouwen op hunne Pompiers en dat zij voor geene erge brandrampen te vreezen hebben. Eere aan het Gemeentebestuur van Yper dat overtuigd is der noodzakelijkheid eener moderne inrichting van den branddienst. Eere aan Schepene Van Nieuwenhove die dit vak onder zijn beheer heeft en die zich geene moeite spaart om de Pompiers met raad en daad aan te moedigen en bij te staan 1 Eere aan de Officieren voor hunne kundige leiding en de manier op dewelke zij zich van hunne manschappen doen gehoorzamen en beminnen! Na de oefeningen hebben wij een bezoek gebracht aan ’t arsenaal en aan het in opbouw zijnde stadhuis. Verders maakten wij, altijd vergezeld van Schepene Van Nieuwenhove, een ritje in auto naar den schoonen Dicke- buschvijver waar wij de waterleidingstoe- stellen hebben bezichtigd. Na een gullig noenmaal in ’t lokaal Ypriana, waar natuurlijk bijna van niets anders dan van Pompiers gesproken werd, namen wij eenen afscheids dronk ten huize van den Bevelhebber Ver- gracht en bewonderden er het oude Pompiers- vaandel door den Bevelhebber uit den oorlog gered. Iedereen was tevreden over het gedane bezoek in Yper en het geeft ons de overtuiging dat het Zomerfeest van 1926, door Yper voor behouden, al de Pompiers van den Bond voldoening zal geven. ’t Is dus Zondag en Maandag 26 en 27 dezer dat de opvoeringen zullen plaats hebben van het nieuw Zangspel Volgens bekomene inlichtingen zal het iets puiks zijn. Er komen een 5o tal uitvoerders op het tooneel, allen in zwitsersche kleedij 20 man in ’t orkest. De uitvoering van Zondag namiddag zal zeer stipt om 2.30 beginnen en vereerd zijn met de tegenwoordigheid der schrijvers van het stuk M.M. Emiel Serroen, onder wijzer te Staden en Albert Lietaert, Muziek- leeraar te Thielt. Aan toeschouwers zal het niet ontbreken degene die nog niet gezorgd hebben voor eene ingangskaart worden ver zocht dit ten spoedigste te doen. Men kan ze bekomen bij H. WATERBLEY, Boomgaard- straat. Donderdag a. s. 3o Oktober om 8 uur ’s avonds in de zaal van het Hotel Britan- nique feestvergadering. De heer Dr Ernest Claes, schrijver van De Witte en Clarelke Dop zal een lezing houden uit zijn werk. Wie maar een bladzijde uit dit werk gele zen heeft zal er voorzeker wel enkele willen hooren. Wij noodigen dan ook alle onze leden op die belangwekkende lezing uit. Tooneel Donderdag daaropvolgende, op voering van het fameuse mirakelspel Marieken van Nieumegen dat door het Vlaamse Volkstoneel geheel gemoderni seerd op de planken wordt gebracht. Men zorge bijtijds voor plaatsen Plaats gemeenteonderwijzeres open geteekende aanvragen en noodige g schriften te sturen vóór 3i October IQ—r In S‘ Maartenskerk, zal Eerw Donego, Redemptorist, morgen Zondag onder al de missen, en de volgende da onder de mis van 7 ure en het lof van ig Ure sermoenen preeken als voorbereiding Vail Allerheiligen en Allerzielendag. Gemeente WESTOUTRE Burgerstand van 1" Juli tot 1“ October 1924 Geboorten Heyman Michel. Declercq Daniel. - hulle Martha. Vandelannotte Andrea. Caulier Yvonne. Caron Germaine. Gobbin Georges. Tooneeigilde Puinentroost KM Geboorten Ghyselen Fernand. Noyez André. - Ver- warde Antoine. Vandenborre Jules. Deman Valere. - Vandoolaeghe Simonne. Overlijdens Blomme Leonie, 33 j., dochter van Pieter Blomme en Sylvie Rosseel. Duthoy Margaretha, 4 m„ dochter van Leopold Duthoy en Augusta Debeir. EN VROUW Huwelijken Dewulf Al. en Syoen Emma. Beck Con stant en Decrock Emma. Deheuninck Paul en Beck Blanche. Maerten Georges en Hoornaert Maria. Le grand Maurice en Mortaigne Alice. Vanbeselaere Sylvère en Brutsaert Irma. Huwelijksbeloften Legrand René en D’hondt Alice. Lagache Henri en Wildemeersch Madel. Vandenameele Lucien en Dondeyne Maria. Bervoet Honoré en Depuy I Mathilde. Sterfgevallen Legrand Maurice, 4 tn.—Koolzaed Catb-r Wc Verhulle Henri, 82 j Hll - IT

Het Ypersche (1925-1929) | 1924 | | pagina 6