Hector VERMEULEN - MEYNNE Banque de Courtrai Soeiété Anoiyn IEREN DER YPERSCHE Brouwerij Brasserla Centrale Brouwerij Aan de HH. Winkeliers Dédarations-Passay*1* au bureau de ce jou»'’ia COUR DE BRUXELLES f ZIEL KIS h h Pays, autres. brasserie est als vóór den oorlog. Wetenswaardigheden Règlement-taxe provisoire pour le Service de la distribution d’eau. Ho© warm is Bet onder de schors der aarde O tOt 20 i52,5 3o5 457,5 610 762,5 gr5 I- 67,5 1220 1372,5 i3z5 i567,5 1720 1872,5 2025 2177,5 3,45 3,45 3,67 3,28 3,2 3,93 3,83 5,28 6,67 6,o5 6,33 4.28 1 4,82 7.27 10,47 13,92 17,59 21.79 25,07 28,27 32,20 36,o3 4l,3l 47 98 54,08 60,41 64,69 67.79 Comptes a vue Voorloopige Taks-verordening op den Dienst der Waterleiding Gedurende de laatste jaren, zoo verhaalt ((Nature hebben Amerikaansche aardkun digen behoorende tot de groote nationale inrichting ((Geological Survey» der Vereenigde Staten, de uitgebreide amerikaansche mijn werken te baat genomen om rechtstreeksch de warmte te meten in de diepten der aarde. Volgende tabel werd opgesteld na groote peilingen in West-Virginia 1 - SUCCESSEUR informe sa clientèle que sa De Stoomtabakfabriek YPRA (Nolf Boone) bericht hare talrijke clientèle dat ze van heden af regelmatig zal bezocht worden ten einde hare orders op te nemen. De firma NOLF werd in 1825 opgericht NOLF’s TOEBACK was voor den oor log en nu weerom einde en verre bekend Het is in uw interest, indien gij het nog niet gedaan hebt, kennis met de firma te maken. YPRA is de best ingerichte tabaksfa briek De meest moderne machines zijn er in werking Er is geen zand in onze tabak Alles is gezeefd I Vraagt onze prijzen en monsters Fabriek en kantoor te YPER Neerstraat, Tegelstraat en Rijsselstraat. I). Usage industriel Toute alimentation pour usage industriel ne se fera que par compteur de grand calibre aux conditions prévues par le susdit règlement et a raison de 0,40 frs. par mètre cube. Les taxes ci-dessus seront payables par semestre et par anticipation. Article 2. Les propriétaires ou loca- taires d’immeubles tombant sous l’application de l’art. ir seront tenus de souscrire une déclaration dont le modèle leur sera fourni par l’administration communale. Article 3. Les contrevenants aux arti cles I et 2 du présent lèglement et ceux qui feront une fausse déclaration seront punis, sans préjudice du droit dü, d’une amende égale au double de ce droit. den Secretaris G. Boddewijn, Elisabethp’aats, Schaerbeek. De Voorzitter, F. Lam jfau. De Maatschappij «De Lathyrusvrienden» heeft besloten in 1926 hare tweede nationale tentoonstelling in te richten. Het programma wordt opgesteld en zal eerlang verschijnen. Ten einde de teelt te verspreiden zullen dezen winter voordrachten gehouden worden in al de streken van het land. De aandacht der liefhebbers en der beroeps kweekers wordt getrokken op de noodzake lijkheid van nu af de noodige schikkingen te nemen, vooral wat de bereiding van den grond betreft. Alle bijzonderheden aangaande deze genoeg lijke teelt worden overvloedig verstrekt in het werkje Het Reuk-erwtje. Geschiedenis. Teelt in open lucht en onder glas door M. Colpin, rijkelijk geïllustreerd, dat verkocht wordt tegen 2 frank. Voor alle inlichtingen zich te wenden tot 2, Prinses OPVOLGER - laat weten aan zijne achtbare klienten dat zijne brouwerij in werking is en dat f- en activité et qu’il est a même de fournir hij voortaan bier levert van hoedanigheid de la bière répondant a la qualité d’avant guerre. Article i. En attendant l’installation des stations de filtrage permettant le place ment de compteurs d’eau a faible diamètre et la mise en vigueur du règlement sur la distri bution d’eau voté par le Conseil communal, en séances des 20 Mai et 22 Juillet 1922, il sera percu au profit de la ville d’Ypres a charge des occupants d’immeubles reliés a la canalisation d’eau les taxes a forfait suivantes A. - Immeubles occupés par un seul ménage 1°) Alimentation en eau assurée par une geule prise d’eau 24 frs. par an. 2°) pour plusieurs prises d’eau dans la cave et au rez-de-chaussée 36 frs. par an. 3°) les robinets et autres prises d’eau situés aux étages paieront chacun un supplé ment annuel de 5 frs., avec maximum de 100 frs. 8. Maisons ordinaires occupées par plusieurs ménages 36 frs. pour l’alimentation en eau du rez-de- chaussée et les caves, plus un supplément de 10 frs. par an et par prise aux divers étages de 1’immeuble. C. Les habitants faisant usage d’une lance ou d’une prise d’eau spéciale pour 1’arrosage, peu importe 1’usage, paieront un supplément annuel de 25 frs. Artikel 1. In afwachting dër inrichting van de filters, het plaatsen van watermeters van kleinen diameter toelatende, en van het in voege stellen der verordening op de water leiding, door den Gemeenteraad gestemd in zittingen van 20 Mei en 22 Juli 1922, zullen ten profijte der Stad Yper, ten laste der bewoners van huizen verbonden aan de waterleiding, de volgende overeenkomsttak- sen geheven worden A. Ruizen door een enkel gezin bewoond i°) Watervoorziening verzekerd door een enkele kraan 24 fr. ’s jaars 2°) voor verscheidene kranen in den kelder en op het gelijkvloers 36 fr.; 3°) voor elke kraan of andere waterbron op de verdiepen zal er eene bijbetaling van 5 fr. betaald worden met maximum van 100 fr.; B. Gewone huizen bewoond door verscheidene gezinnen 36 fr. voor de watervoorziening van het gelijkvloers en der kelders, daarenboven eene bijbetaling van 10 fr. per jaar en per bron op de verscheidene verdiepen des huizes. C. De inwoners gebruik makende van eene lans of eene bijzondere bron voor het besproeien, welk het gebruik ook weze, zullen eene jaarlijksche bijlage van 25 fr. betalen. D. Gebruik voor de Nijverheid Alle voorziening voor ’t verbruik der nijver heid zal maar bij watermeter van groot kaliber gedaan worden onder de voorwaarden voor zien door bovengenoemde verordening en aan den prijs van 0,40 fr. den kubieken meter. De hierbovengemelde taksen zullen betaal baar zijn per halfjaar en op voorhand. Artikel 2. De eigenaars of huurders van huizen vallende onder toepassing van art. I zullen moeten eene verklaring opmaken waarvan het model hen zal gegeven worden door het Gemeentebestuur. Artikel 3. De overtreders van art. I en 2 der tegenwoordige verordening en deze die eene valsche verklaring znllen doen, zullen gestraft worden, ongeminderd het verschuldigd recht, met eene boete gelijk aan het dubbel van dit recht. Filiale «3® te Soeiété Générale de Belg|qUsa Toutes opérations de Banque et de Bourse. Encaissement d effets sur tous Crédits a l’Importation et l’Exportation. et a terme a taux rémunérateurs. Renséignements financiers et Vrienden en kennissen worden beleefd uit genoodigd tot de Zielmis die zal gelezen ";°r den op Zondag a. s., 2 November om 11/1 u. in St Maartenskerk, tot lafenis der ziel'3 vrouw O 5J M O R geboren Leontine HERREMAN mrrnTryin- Sbiw"11" EIGEN FABRIKAAT 5o 70 altijd beschikbaar in vaten van 3o, 100 liters aan volgende prijzen Bruin bier Kloek menagebier Speciaal dubbel bier De bestellingen ’s morgens den denzelfden dag geleverd. 0,40 deÜter 0,55 0,80 afgegevet1'^ Tel- 2tb Achats et ventes de monnaies et devises étrangères. Taux bonifié en compte de quinzaine pour la périoae du 1 rn 25 Octobre au 10 Novetnbre pt f3. Vermeulen Zuster SF3. Scbui» Dixmudestraat, YPER Rue de Dlxtnude, EKCT Centigraden warmte Verschil per 500 voet (I52m. 53> 3,20 4,2 3,io Diepten in meters n L Bil II VOORDEZEN ANCIENNEMENT

Het Ypersche (1925-1929) | 1924 | | pagina 6