DE ROODE LAMP Zondagrust - Repos d#minjCaI IÈRES DE LA BRASSERIE II ’t Beste Spellewerkpapier Vleeschmee! Centrale Vproise f ZIELMISSEN GebruiKt de YPERSCHE REKLAAMZEGELS Belangrijk Bericht aan de Handboogschutters; Nos Brasseurs Gedecoreerden LisSes électoraïes meer 43 ’t Ypersche 22-11-24 ruk- is in de Boterstraat t’Yper, bij C. Dumortier. 0,40 le litre- 0,55 - 0,80 - ^rrnacie Wenia de Apotheek ;nenstraat Dimanche 22 Novembre, la Ph; de M. HOUTEKIER, rue de RESTE SEULE OUVERTE. Les listes électorales nouvelles d Ypres pour IQ25, donnent pour la commune, un total de 5572 électeurs pour le i'r canton, et de 4817 pour le 2d canton, soit en tout io38g électeurs (hommes et femmes). Vrij vertaald naar het Engelsch Is. ACHTERGAEL (vervolg) XX Ik smaakte echter op verre na geen volko men geluk. Eene dreigende onweêrswolk benevelde immer den gezichteinder van mijn leven. Er knaagde eene rustelooze worm aan mijn hart. Het beeld mijns vergramden vaders rees gedurig voor mijne oogen op. Zoolang zijne zegenende hand de schandvlek van mijn schuldig voorhoofd niet weggewischt had zoolang niet een vergevensgezind woord uit zijnen mond, mij het recht terug gaf hem vrij in de oogen te zien, zoolang bleef ik een verworpeling op deze aarde. Ik werd door hem verstooten, misschien had hij mij ver vloekt menigmaal vatte ik de pen op ik zou hem in roerende taal vergiffenis vragen. Doch ten slotte deed ik het niet, uit vrees van zijne gramschap her op te wekken. Mijne onrust groeide gedurig aan. Des nachts werd mijn slaap door akelige droomen gestoord. Eens zag ik hem op het doodsbed uitgestrekt. Ten einde mijnen gewetensangst te stillen, besloot ik eene reis naar mijn vaderland te doen. Toen ter tijd, riep eene droeve gebeur tenis, mijn beschermer, de goede missionna- Vrienden en kennissen worden beleefd uit- genoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen, die zal gelezen worden morgen Zondag 23 November, om 8 y« uur, in St-Pieterskerk, tot lafenis der zielen van wijlen Heer en Vrouw Jules Banckaert Julia Dehaene. Voedende phosphaat en alle slach van. kiekenvoeder te bekomen bij Isid Boen Huysser, Kruisstraat, YPER. Tel. 9. Zondag 23 November is van Mr HOUTEBCIER Mee, ALLEEN OPEN. ris, naar Frankrijk. Zijne 80 jarige moeder verkeerde in stervensgevaar hij had de brave vrouw die hem het daglicht schonk, sinds 20 jaren niet meer aanschouwd Hij moest om te Londen scheep te gaan mijne geboortestad voorbij reizen. Onder der gelijke omstandigheden, was eiken oogenblik van den tijd, waarover hij beschikte, onbetaal baar. Dan toch bad ik hem mij te vergezellen, eerst ten uwent Mijnheer, daar ik hoopte van ueenige wenschelijke inlichtingen te bekomen, en daarna bij mijnen vader, om zoo mogelijk dezes verbitterd gemoed te verzachten. Hij verzoende mij met God, wellicht zou zijn wel dadige invloed mijns vaders hart insgelijks, tot vergevensgezindheid stemmen Ik was overtuigd dat hij beter dan wie ook daartoe in staat was. Dezen eerbiedwaardigen man, Mijnheer hebt gij heden gezien en gehoord. God alleen kan hem ooit het goede loonen dat hij mij bewees. Moge hij zijne moeder aan de beterhand vin den Indien de goddelijke Voorzienigheid er echter anders over beschikt heeft, moge hij nog bij tijds komen om haren laatsten zegen te ontvangen en haar de oogen te sluiten Mijn dankbaar hart zal mij zoolang ik adem, naar hem terug voeren, als naar de reine bron uit welke mijn beter leven vloeide. Zooeven verzekerdet gij mij, Mijnheer, dat mijn vader mijne afwezigheid betreurt en da gelijks van den hemel de terugkomst zijns on- waardigen zoons afgesmeekt heeft. Hij heeft mij dus steeds bemind en niet vervloekt O 1 dit is te veel liefde, en goedheid van zijnent >ord- dus waan- en hooj> dier wan’ slechts Vrienden en kennissen worden vriendelijk uitgenoodigd de ZIELMIS te willen bijwo nen, die zal gelezen worden morgen Zondag 23 November om 8 1/2 u., in St-Jacobskerk tot zielelafenis van Achille VERMOTE voordezen bediende der Burgerl. Godshuizen echtgenoot van LEYE Irma. Mardi dernier, 18 courant, la puissante corporation des brasseurs a tenu son banquet annuel a l’HÖtel Continental. Environ brasseurs prirent part a ces agapes nelles. Elies furent copieuses autantpour le solide que pour le liquide. On se quitta assez tard dans la soiree, après avoir dégusté les nou velles bièrës a fermentation haute qui rempla- cent déja si avantageusement nos petits bocks froids a 1’estomac. Fabriquées dans la nouvelle installation, toujours disponibles en flits de 3o, 5o, 70 et 100 litres aux prix suivants Bière brune courante Bière forte de ménage Bière spéciale double Les commandes remises le matin sont exé- cutées lejour même. Tél. 211. Vrienden en kennissen worden beleefd uit genoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden morgen Zondag23 Novem ber om 11 1/2 uur, in St-Maartenskerk, tot zielelafenis van wijlen heer Henri ROOSEi Verleden Zaterdag, i5 dezer, werden in zitting van den Gemeenteraad, vier verdienst volle ingezetenen der stad vereerd met het burgerkruis van ie klas, hun verleend bij Ko ninklijk Besluit van 7 April 1922. Het zijn de HH. Cyr. Tieberghien, be stuurder, H. Lacante, R. Cordenier en H. Simoens, oud-onderwijzers der Stadsjongens school. De huidige onderwijzers en leerlingen heb ben die gelegenheid niet laten voorbijgaan om eens te meer hunne genegenheid uit te drukken jegens den tegenwoordigen, verdien stelijken schoolbestuurder, den heer Cyriel Tieberghien. Nu Maandag laatst had in de mooi opgesmukte turnzaal der stadsschool een echt aandoénlijk feestje plaats. Hij, die nu veertig jaar zijn beste krachten aan de jeugd van Yper schonk, heeft zich kunnen overtuigen dat hij als een vader vereerd en bemind wordt. Hij blijvenog lang in volle gezondheid werk zaam in Yper, tot welzijn der stad en der kinderen. Hem ter eere zij volgend huldeblijk I. Hoezee De Vorst vereeremerkt Een man van eer en deugd. Die veertig jaar bij d’Yperjeugd Gezwoegd heeft en gewerkt. II. Nooit burgerdeugd verdiende De liefde van een Vorst, Nooit blonk op eedler mannenborst Het schoone kruis van eer. III. ’t Getal dergenen, die uw hand, Tot welstand bracht, is groot. En wie uw onderwijs genoot Heeft u zijn hart verpand. IV. Daarom is iedereen verblijd En wenscht u veel geluk. O draag dat kruis, bevrijd van druk, Nog langen, langen tijd. wege, en vooral te veel geluk voor mij 1 Hoe kan ik ooit daarvoor mijne dankbaar heid aan God betuigen Moge mijn vader eenen hoogen ouderdom bereiken elke klop ping mijns harten zal voortaan een gevoel van liefde, een bewijs van eerbied voor hem zijn- En dan wanneer de Heer na de volbrachte le vensreis hem bij mijne moeder ten hemel roe pen zal, dan blijft mij nog een edel levensdoel, waaraan ik mij gansch toewijden wil. De ver foeilijke geneverdrift dompelde mij in eenen afgrond van zedelijke en stoffelijke ellende wellichtmocht ik, bij kracht der bittere onder vinding, die ik heb opgedaan, nog menigenge vaarloopenden jongeling tegen de bekoring wapenen, nog menigen jeugdigen dronkaa den noodlottigen blinddoek van de oogen ken en hem klaar doen inzien dat hij door zijn baldadig gedrag alles in gevaar brengt, zijn ziel en zijn lichaam, zijn geluk hier op aar en in de eeuwigheidI XXL Ik had dit roerend verhaal met eene diep^ aandachtaanhoord. Meermaalsgeduren zelve, welde een traan van medelijden in oogen op. Inderdaad ik had hier voor 1 eenen deftig opgebrachten jongeling- uitstekende geestesgaven versierd, te op eene schitterende toekomst mogen 1 pen, en wiens zedelijk wezen onderdek dadige uitwerkselen van den genever verre ontaardde, dat hij zich ,als een zinnige, al de bloemen van geloof uit den boezem rukte en bijna een 1 schepsels, werd, waaraan men r rend denkt. (Eervol Het Bestuur der Maatschappij Vere nigde Liefhebbers handboogschutters der liggende pers, hebbende hun lokaal bij Elie Decrock Café des Sports Veurnesteenweg te Yper, heeft de eer de liefhebbers der stad en omliggende kenbaar te maken dat han schoon, verwarmd lokaal gedurende de winter maanden open is voor alle schutters, dat er alle Zondagnamiddag, Maandag-en Zaterdag avond schietingen zullen zijn waar alle lief hebbers mogen aan deel nemen. Den derden Zondag van iedere maand en dit om te beginnen op Zondag 16 November, telkens om 2 u. namiddag, zal er eene prijsschieting plaats hebben voor alle liefhebbers. Het Bestuur'. 20 frater- DOOR ->-L_

Het Ypersche (1925-1929) | 1924 | | pagina 6