H I II lllffl ■w. 1|| Zondagrust - Repos dofflUi^ I I j II iil'rl 1 I I llllllll ill H ioi I: 1 I li H .1 Mffl M l J Hot S' Elooifoest t® Vper saam we volk CEuvre des Aveugles de la Flandre-Occidentale et schoonste Kerstgescheek is wel wa corset of ceintuur merk KSs W. De nieuwe modellen zijn uitmuntend. 4982 6ig3 6a6o 6293 6304 6314 6410 6489 6492 6543 6584 4687 4694 4749 4759 4768 4819 4836 4870 4884 4885 4947 4965 1 uw dag t Warneton Emploi secrétaire vacant. Insc. p°ur 16 Décembre 1924 a l’Adm. Comm. Trait, init. 7000 francs. Zondag 7 December is de ApotheC| van Sfl. SNOECK, ALLEEN OPEN. :M Vpersch© Radioclub Op Maandag 8 December aanstaande, om 7 ure ’s avonds, gewone vergadering in het lokaal De Eendracht, Elverdinghestraat Iedereen is welkom. MEDEDEELING AAN HET PUBLIEK De radio is een der geschikste moderie middelen van volksontwikkeling, juist omdat het in het bereik van eenieder ligt. Daarom heeft de Ypersche Radioclub besla ten 1) De leden op te leiden tot flinke radiolief- hebbers door het geven van praktische less«n en onderlinge besprekingen. 2) Bij het volk en .vooral bij or.ze jeugd hst aangename en het leerrijke van die moderne uitvinding te doen beseffen, dit bij middel van luisterkoncerten en voordrachten, alsook door mededeelingen in de pers. Zoo hebben wij reeds besloten ieder Maan dag namiddag, om 4 1/2 ure, een luisterkon- cert in de Beroepsschool te geven voor de schoolkinderen der hoogste klassen. Het Bestuur. De matchen van Zondag laatst hadden eeaen beteren uitslag dan deze van voor gaande weke»». Onze scholieren en onzen ploeg van IIP Afdeeling behaalden de twee punten in vierde afdeeling speelden wij eenen drawn, ’t Is prachtig en deze uitslagen van onze jengere spelers en bijzonderlijk van onze scholieren laten ons toe te hopen in de toe komst. Jonge spelers hardnekkig voort gestre den, gij zijt op den goeden weg, en let bijzon derlijk dat den geest van misverstand, die zooveel maatschappijen ten gronde helpt, uit uw midden weerhouden worde. Onzen eersten ploeg moest de twee punten aan de Meenenaars overlaten. Toch wierd er door onze mannen schoon spel geleverd waar opnieuw was de kana ons tegen. Maar daarom geen moed verloren. Zondag toeko mende te Roesselaere beginnen wij de matchen van de tweede reeks. Deze tweede reeks, moet eene reeks van overwinningen zijn. En te beginnen Zondag van Roesselaere moeten de twee punten naar Yper medege bracht worden. En dat kan want dat hebben wij bestatigd tijdens de eerste reeks matchen wanneer S. K. van Roesselaere te Yper de zegepraal behaalde met drie tegen twee en dat dank aan eene ongelooflijke kans En de kans zal on» niet altijd ten nadeele zijn Zoodus Zondag om 5 ure in het Hotel des Brasseurs, verwachten wij het goed nieuws van uwe zsgepraal, en zorg maar dat gij uwe supporters niet te leur stelt in hunne ver wachting. En daarom, goed op tijd naar het speelveld! Datloopen naar het plein op de laatste minuut is geheel slecht voor zenuwachtige spelers en ik ken er meer dan een in onzen Pploeg.Zorgt dat gij eenige goede shotten kunt geven voor den match niets is beter om de zenuwen te stillen en om den match in de beste voor waarden aan te vangen, ’t Is hetgeen ik ver koop van de vier en veertig Cerclemannen die Zondag aanstaande de kleuren van Yper zullen verdedigen ®p vier verschillende speel velden van W est-V laanderen te weten Roes selaere Moeskroen Heule en Yper. Supporter. N. B. Aangezien het gemak van d« reis, zullen geheel waarschijnlijk veel supporters mede reizen met onzen eersten ploeg naar Roesselaere. Wij vertrekken om 12.25 uit Yper en uit Roesselaere terug reeds om 4.33. Voor de andere «vpporters schoone match op het speelveld te Yper, om 2 uur, tusschen scholieren Yper en zelfden team van Roesse laere. Zooals vroeger jaren waren de smidsgasten en bazen Maandag 1.1., naamdag van S‘ Elooi, hunnen patroon, volop aan ’t feest vieren. Van ’s morgens vroeg reeds waren zij te been, en men zag ze van alle kanten afkomen om zich te begeven naar S' Pieters, ’t Was im mers daar, in de nieuw herbouwde kerk, dat om 9 uur de Sf Elooimis gezongen werd. Zelden zag men meer volk in deze kerk dan op dien dag. Van daar trokken allen in groepje» hier en daar een lekker glas drinken en tot laat in den avond toe hoorde men langs alle kanten onze St Elooiërs, die zich goed verzet aandeden. Bij Devos en Dewanckel werd St Elooi ook niet vergeten. Bazen en werklieden vierden er dit feest in familie. Een puike maaltijd, waarna een goed glas geledigd en een fijne cigare gerookt werd, vergaderde hen al te saam. Of er gelachen wierd, hoeft niet gezegd te worden. Ter herinnering van dit familiefeestje onder patronen en werklieden, dat op dergerlijke dagen wat overal zou moeten nagevolgd wor den, werd volgend lief gedichtje opgesteld Ford bijj Sint Elooi Bij Sinte Pieter, zeekren nacht Kwam men aan ’t poortje bellen. Wie komt nu nog, sprak hij’ontroerd, Mijn zoete rust ontstellen ’t Was Ford, die naar den Hemel kwam Na lange auto-ritten, En Sint Elooi deed hem algauw Zeer dichte bij hem zitten. Want Sint Elooi was ook een smid En handig in veel zaken. Met veel verstand en taai geduld Kon hij echt kunstwerk maken. Hij weerde ’s Konings gunst en lof En liet zijn ambacht steken Hij wierd dan bisschop bij zijn volk En kwam naar Vlaandren preêken. Als ’t volk verdrukt werd, afgebeuld, De dwinglandij ten prooi, Dan kwam het bij den smid Om hulp, Om hubp bij Sint Elooi. Sinds dien is hij de schutspatroon Gebleven tot op heden, Van smelters, pletters, juweliers, En al ons ijzersmeden. Maar, om met Ford nu voort te gaan, Hij was daar sch»on gezeten, En Sint Elooi vroeg hem terstond Of hij wat wilde eten. Ik dank u, Sint, ik kwam alleen Van d’aarde naar hierboven, Om al uw werk van dichte bij Te prijzen en te loven. En Sint Elooi was zeer verheugd, Om gansche reken tronen En duizend zetels, gansch in goud, Te wijzen en te toonen. Dan sprak hij vriendlijk Beste Maat, Gij moet me nu een» zeggen, Wat gij in onzen stiel zooal Kunt doen en overleggen Ik zond, sprak Ford, de wereld rond Naar overzeesche landen, Mijn autos sterk en spotgoedkoop Om van te watertanden. En smeden dat mijn volkje doet Bij vele duizendtallen, En elk kwartier komt uit hun hand, Een nieuwe Ford gevallen. Mijn volkje mint u, Sint Elooi En viert u telkenjare, Geen hamerslag klinkt op Men feest dan al te gare. Kijk door die ster naar Yperstad, Ginds aan de Meenenpoorte Ziet gij dat leutig volkje daar ’t Zijn smeden van mijn soorte. 53 62 412 442 621 627 710 726 734 944 986 1057 Prière a tous les acquéreurs de lots de vou- loir bien vérifier leurs numéros. Les objets gagnés seront sous peu trans- portés en auto a Ypres. Nous indiquerons la semaine prochaine oü et quand les heureux gagnants pourront les recevoir. On peut avoir la liste compléte des lots en s’adressant a MMe Ch. Vercruysse, rue de Tournai, 6, a Courtrai. II y a quelques semaines, des jeunes filles ont placé a Ypres des lots pour une tombola en faveur de cette oeuvre. La tombola a eu lieu cette semaine a Courtrai. Parmi les numéros gagnants, les suivants ont été placés a Ypres par ces quêteuses 1068 1088 1209 1225 1247 1267 1320 1322 3857 3gz8 3g3g 4646 Stad Yper Burgerlijke Stand Verklaringen van den 16 tot 3o November 1)24 Geboorten Vandevivere Raoul, Dickebuschsteenweg. Daar zitten deze gasten Te eten en te drinken Ge ziet hoe vreugd en feestgenot Op hun gezichten blinken. Daar zitten, wat men zelden ziet, Aan tafel de patronen, Die ’t naarstig werk van ’t trou Op tijd en stond beloonen. Gij moet in uwen ouden dag Niet meer te voete loopen, Ga bij Dewanckel en Devos Een mijner Fordjes koopen En Sint Elooi was heel verheugd Een goed adres te weten. Hij zal u beiden en uw huis, Geen stonde meer vergeten. Hij zendt u beiden, ’t mag wel zijn Een mooi geschenk op heden En wij, wij geven u met een O«s trouwe hart van smeden. J- V. d. D. Ti Ij 't I lil Devers Simonne, Basculestr.Dhondt Roger, Posthoornen straat. Speybrouck Frans, Elverdinghestr. - Mawchelein. Beatrice, Bakkerstr. Van Keirsbulck Irène, Bruggestéen- weg. Descamps Roger, Kalfvaart. Deguel Charles, Posthoornenstr. Declercq Joseph, Korte Meerschstraat. Goes Maria, Kalfvaart (van Becelaere). De Plancke Ma rlette, Meenensteenweg. Huweujjen Hopkins Josiah, hovenier, en Van Winsen. Blanche, z. b. te Yper. Scheerlinck Alidor, leurder et» De Scheemaecker Victoria, leurster te Yper. Sterfgevallsn Coubrorme Adèle, 81 j., z. b., weduwe Merchie Louis, Meenensteenw. Symoens Stephanie, 65 j., kloosterlinge, Maloulaan. Boen Joseph, 9 j., scholier, Frezenbergttr. De Groote Leonie, 84 j., z. b., ongehuwd, Rijsselstraat. Allewaert Marie, 74 j.,z. b., echtg. Riem Auguste, Rfjsseletr. Lebbe Eugenie, 60 J„ huishoud**, echtg. Versavel Edmond, Kalfvaart (van Vlamertinghe). Mahieu Marie, 10 m„ Neermarkt. Jolyt Daniël, 30 jaar, muziekant, echtg. Cbarron Marie, Minneplein. Loncke Camille, 25 metser, echtg. Baron Rachel, Kalfvaart (vw Poperinghe). Boeye Armand, 3 m., Meenensteenw. (van Bevere-Waes). Woussen Germana, 13 d„ Dickebusth- steeiw. Huyghe Marie, 68 j., huishoudster, echtg. Van devyver Cyrille, Augustinestr. Terriere Emelle, 78 |a*L z. b., wed. Gobert Joseph en Hoorelbeke Francois, Brugge steenweg I ft'H r

Het Ypersche (1925-1929) | 1924 | | pagina 6