I1 5e Année, N° 4 O 17 Janvier 1925 La ligne Ypres-Neuve-Eglise C’est bien fait 5e Jaar, N° 40- 17 Januari 1925 I! - Beheer, Opstel en Aankondigingen 15, Boterstraat, 15, Yper Redaction, Administration et Publicité 15, rue au Beurre, Ypres Avis BerichS het YPER, postdatum. Abonnement 8 fr. 50 par an Etranger 13 fr. Abonnement 8 fr. 50 per jaar Buitenland 13 fr. M., De Beheerraad der Samenwerkende Ven- doening te doen geven en bieden U, Mijnheer de Minister, met onzen besten dank, bij voorbaat, de uitdrukking onzer zeer verkleef de gevoelens. On nous écrit de Neuve-Eglise que le tralie par voie ferrée vicinale est interrompu entre Ypres et Neuve-Eglise par suite de l’état de vétusté du pont sur la Douve A quand la restauration de ce pont Journal hebdomadaire de I’Arrondissement d’Ypres Organ© d© 1’Association des .Smistrés, des Clubs Yprois, ©tc. Nous prions les abonnés auxquels, par suite d’erreur ou absence, il n’aurait pas été présenté de quittance pour l’abonnement de 1925, de réclamer ce recu a leur facteur habi- tuel ou de verser le montant au compte chè- ques postaux 46,173. j- Weekblad - er voor het Arrondissement Yper Orgaan der Vereeniging der Geteisterden. der Ypersche Clubs, enz. Het is Waarblijkend, zegt de heer Voorzitter, dat het schrijven van 5 Januari IQ25 van ministerie op een misverstand berust. Er wordt dan ook besloten den brief van den 3o Decerpber 1924 van de Federatie te bevestigen. De heer Voorzitter verklaart dat de Samen werkende Vennootschap voor Oorlogschade van Yper eene buitengewone vergadering heeft belegd om krachtdadig protest aan te teekenen tegen de behouden beperkingen. De heer Alphonse Masschelein, onder-voor zitter van die Vennootschap, geeft in duide lijke woorden een beknopt overzicht van den jammerlijken toestand waarin handelaars en nijveraars verkeeren door het voortdurend terugzenden van hunne titels op naam. Le heer Voorzitter leest vervolgens den tekst der genomen beraadslaging en stélt voor dat de Federatie die dagorde krachtdadig zou steunen en er een afschrift van zou voegen bij liet antwoord aan den Minister van Econo mische Zaken. Dat voorstel wordt eenparig goedgekeurd. Hier volgt die beraadslaging Brussel, den 5 Januari 1920. Mijnheer de Voorzitter, Ik heb de eer U ontvangst te melden van Uw schrijven van 3o December, betreffende het uitbetalen der titels op naam afgeleverd aan nijveraars en handelaars waarvan de zaken, in 1914, geen kapitaal hooger dan 5.000 fr- vertegenwoordigden. Ik zal die kwestie onderwerpen aan een welwillend omiuizoek waarvan ik U-den uit slag zal laten kermen. Gelief te aanvaarden, Mijnheer de Voorzit ter, de uitdrukking mijner zeer onclerscheidene gevoelens. Voor den Minister De Kabinetsoverste, (get.) Méchant Aan den heer Arthur Butaye, Voor zitter van de Federatie der Geteister den van het' Arrondissement Yper, Advokaat, Yper. De inschrijvers, aan wie, ’t zij bij misslag of afwezigheid, de kwijtbrief voor het abonne ment van 1925 niet werd aangeboden, worden dringend verzocht die kwijtbrief aan hun ge wonen brievenbesteller te vragen of het be drag te storten op onze postchekrekening 46.173. De Voorzitter, Arthur BUTAYE, advokaat te Yper. Aan den heer Minister van Economische Zaken, te Brussel. 'fe 1 Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper De laatste maandelijksche vergadering van de afgevaardigden der Bonden van Geteister den heeft plaats gehad, op Zondag 11 Januari 1925, om 14,3ouur, inhet «-HotelContinental», Staiieplaats, te Yper. De heer Arthur Butaye, advokaat te Yper en Voorzitter der Federatie, opent de verga dering en verontschuldigt de afwezigheid van den heer F. J. Delen, burgemeester van Meessen, die zijne voordrachten over land bouw in 7 verschillige gemeenten voortzet en van heer L. Geuten, Voorzitter der Samen werkende Vennootschap voor Oorlogschade, Het Leiedal te Wervik, door ziekte belet de vergadering bij te wonen. De heer Butaye is gelukkig te kunnen mei den dat M. Geuten nu aan de beterhand is en dat hij weldra, zooals voorheen, zijne beste krachten zal kunnen wijden aan de verdedi ging van de rechten der geteisterden. Het verslag der voorgaande vergadering wordt zonder opmerkingen goedgekeurd. De beperkingen tegenover de landbouwers en de handelaars De heer Voorzitter geeft lezing van de vol gende brieven Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper Yper, den 3o December 1924. Mijnheer de Minister, Een omzendbrief van 12 November 1924, Nr S. I. 49.811, van het Verbond der Samen werkende Vennootschappen voor oorlogs schade, bepaalt onder andere Wat de nijverheids- en handelsschade betreft waarvan het totale bedrag fr. i5.ooo overtreft, moet het verzenden van de titels nog uitgesteld worden totdat wij uit het ministerie aanvullende onderrichtingen ont- vangen hebben. Wij hebben de eer U te laten weten dat de afgevaardigden der Bonden, van geteisterden ten zeerste aandringen om het stelsel, in voege vóór 1 Februari 1924, zoo spoedig mogelijk opnieuw te zien toepassen, ’t is te zeggen, de betaling der titels voor nijverheids- en handels schade waarvan het bedrag, waarde 1914, de 100.000 frank niet bereikt. Wij durven rekenen op Uwe gekende dienst vaardigheid om aan dien wettigen eisch vol- Voici la période électorale qui commence. Au risque de déplaire aux personnages politi- ques qui vont se jeter dans la lutte, je ne puis m’empêcher de songer aux parades des fóires. Je me trouve devant la baraque d’un lutteur etj’entends le bonimentü! Un coup de grosse caisse et les cuivres nous déchirent les oreil- les... etle public écoute Je ne veux a aucun prix cotoyer le preci pice et sortir du cadre de la neutralité Mais j’estime pourtant être en droit de demander aux électeurs de n’accorder leurs suffrages a leurs candidats qu’a la condition formelie que ces derniers s’engagent a faire cesser l’état de choses déplorable, qui existe actuel- lament dans les Régions dévastêes. On nous promet d’abord monts et merveilles et puis l’on se f.de nous dans les hauts prix. II faut que nos députés nouveaux travaillent d’accord quelles que soient leurs idéés pour nous faire rendre justice. Mais il faut que les électeurs choisissent des hommes....!! Nous sommes fatigués d’être leurrés par la veuïerie de certains de nos mandataires et d’être joués par des Ministres La récente correspondance avec un Ministre est tout a fait symptómatique. Neus ne nous contente- rons plus des sourires sceptiques et pleins d’ironie de ces Excellences blasonnées dont l’activité des bureaux s’exerce a détruire ce que fit le Génial Léopold II et qui émoustillés Par quelques critiques de journaux Bruxellois, se vengent sur les sinistrés, bien que les pro messes les plus solennelles nous aient été faites. Aux urnes citoyens, vous ferez votre devoir. Mais de grace ne votez que pour des can didats qui auront a leur programme la recon stitution en fait et non en paroles de nos regions dévastées. Sinon nous serons de nouveaux roulés et, tout compte fait, 1’on dira, en se gaussant de nous C’est bien fait LA IO N S5 YPERSCHE D’YPRES Les articles non signés sont refuses Naamlooze artikels geweigerd On peut s’abonner dans tous les bureaux de poste Beiges Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren Ministerie van Economische Zaken Kabinet van den Minister C. 11392 SarnemVerkende Vennootschap voor OORLOGSSCHADE YPER ---

Het Ypersche (1925-1929) | 1925 | | pagina 1