Caisse Commerdale de Roulers Voorheen G. DE LAERE G° Tijdperk van 10 tot 25 Februari 5,00 t. h. 1 De kassei Yper-Kruisstraat Achat de dommages Les sinistrés qui seraient désireux de négo- cier leurs dommages pour Ypresdans les con ditions les plus favorables peuvent s’adresser sous les initiales C. P. P. V. au bureau du journal. Aangesloten bij de BBHQCIE DE BRUNELLES (Kapitaal 200.000.000 - Reserven 55.650.000) -- halfmaandelijksche rekeningen Rekeningen 6 maanden 5,25 p. h. 1 jaar 5,50 p. h. YPER De Dixmudestraat In het Bestuur van Bruggen en Wegen, te Brugge, wordt er heden, 3i Januari, overge gaan tot de openbare aanbesteding der wer ken tot verbreeden en opnieuw bestraten van den rijweg der Dixmudestraat te Yper. LaCfaoz'ale tëadaud a ¥pres La célèbre «Chorale Nadaud», de Roubaix, donnera a Ypres, le 26 avril prochain, un Grand Concert de GaJa au profit du monu ment a ériger a la mémoire des Yprois, morts pour la Patrie. La Chorale Nadaud estune des meil- leures chorales qui existent. Nous l’avons déja entendueici le 27 octobre 1912. Les Yprois lui feront de nouveau un accueil triomphal. De Heropbouw der Hallen Wij lezen in De Bouwkroniek van 25 Januari 1925 Blijkens mededeelingen in een persgesprek gedaan door den h. Méchant,kabinetsoverste van den h. minister van Economische Zaken, zou de algemeene heropbouw der Ypersche Hallen thans 5o a 60 millioen fr. kosten. Daar het land alles behalve rijk is om zich dergelijke uitgave te getroosten, moet men er zich dus bij bepalen de puinen zooveel moge lijk te herstellen. Later zal men wellicht een vleugel der Hallen herbouwen, 'ten einde de stad hare vroegere verkoopzaal terug te schenken. Doch het valt te betwijfelen of men ooit meer zal kunnen doen. verzoek zal desaangaande aan den heer Minis ter van Kunsten en Wetenschappen door het Bestuur gezonden worden. WaterplaatsenEindelijk wordt gevraagd nog eens de aandacht van het Stadsbestuur te willen roepen op het herinrichten van wa terplaatsen hier en daar langs de straten en openbare plaatsen in stad. RekeningenDeze sluiten met een licht tekort voor ’t jaar 1924. Herkiezing. Met eenparigheid van stem men worden dezelfde bestuurleden herkozen verklaard. III. Slot. Geene punten meer opgewor pen zijnde wordt de vergadering geheven om 6 3/4 uur. Namens het Bestuur. Antwoorden op verzondene smeekbrieven van Yper Op Ministerie van Economische Zaken Brussel, 14 Januari 1925. Heer Voorzitter, Ik heb de eer U ontvangst te melden van uw schrijven van 3o Januari j.l. De handelaars en nijveraars moeten zich wenden tot de Nationale Maatschappij voor krediet aan de Nijverheid om de uitwisseling hunner titels te bekomen. Deze maatschappij is thans in onderhande- ling met het Departement van Geldwezen, ten einde de fondsen te bekomen welke haar moeten toelaten hare werkzaamheden te her- - nemen. Gelieve, heer Voorzitter, de verzekering mij ner hoogachting te aanvaarden. De Kakinetsoverste, (get.) MECHANT. Den heer Hallaert, Hondstraat, Yper. Ministerie van Landsverdediging Brussel, 16 Januari ig25. Mijnheer de Voorzitter, Mijnheer de Minister heeft kennis genomen van uwen brief van 10 Januari j.l. betreffende den terugkeer van een garnizoen te Yperen en hij gelast mij u te laten weten dat deze kwestie aandachtig onderzocht wordt. De H. Minister verzoekt u, Mijnheer de Voorz. de verzekering zijner hoogachting te aanvaarden. Onze Straten Bijna al onze straten zijn schrikkelijk vuil, ’t Regent klachten en ’t is waarachtig niet zonder reden. Ware het niet mogelijk al de straten en lanen eens goed te doen kuischen en dan de inwoners te verzoeken, zooals vóór den oor log, de helft der straat voor hun huis te doen vagen De Pennestraat Die straat is een ware modderpoel, veel erger nog dan overal elders. Is er geen middel daaraan te verhelpen De talrijke inwoners van de Avenue de la Plume zouden er dankbaar om zijn. (get.) LUBRUN. Den Heer Voorzitter van de maatschappij Yper Op Hondstraat, Yper. Yper, den 26 Januari 1925, Aan den Heer Hector Vermeulen, Voorzitter van den «Handel-en Nijverheidsbond» te YPER Als gevolg op Uw verzoekschrift van 17 October 1924 is het mij zeer aangenaam U te mogen melden dat het mijn dienst toege laten is 1) de kasseiwerken te doen uitvoeren in den doortocht van Yper van de Staatsbaan Yper- Locre-fransche grens 2) in de voorstellen voor de vorming van de begroeting voor het dienstjaar 1926 het noodige krediet te voorzien voor het in goe den staat stellen van geheel de voornoemde baan. Hoogachtend, De Ingenieur, (get.) Van Hauwermeiren. .orden stelt de vergadering voor aan het Ministerie van Geldwezen te vragen dat deze titels, aan hunne nominale waarde gerekend, ouden mogen gebruikt worden om belastin- eD taksen, boeten en allerlei betalingen aan den Staat te doen. Reeds werd verleden jaar ^gestaan daarmede erfenisrechten te vol doen. De Staatsschuld in deze zaak zou aldus allengskens uitgedelgd worden. Vooral voor je forfaitaire interesten (pacht voor die hun eigen huis bewoonden) vraagt men naar uit betaling, gezien nu al zoo lang dit geld ver schoten is en men zelfs in ’t algemeen in frankrijk grootere pachtprijzen dan alhier betaalde. Burgerlijke Godshuizen. Een lid vraagt naar het antwoord van het Bestuur der Bur gerlijke Godshuizen op eene aanvraag vroeger gedaan ten einde kamers beschikbaar te krij gen in het oudenmannenhuis, alhier genoemd ’tNazareth voor min begoede Yperlingen die ook verlangen naar Yper terug te keeren, doch weerhouden zijn door hun karig inko men ontoereikend geworden door ’t gedurig stijgen van het levensonderhoud. Daar geen antwoord tot heden bij het Bestuur der gilde toegekomen is, wordt verzocht dezen wensch te herinneren aan het Bestuur der Burgerlijke Godshuizen I./S., wat ingewilligd wordt. St Pieters. Op eene klacht dat de Bukker- straat, Tegelstraat, Kanonweg, Arsenaalstraat inzulken slechten staat zijn dat de menschen aldaar moeilijk toegang vinden tot hun huis, besluit men aan den heer K. Hoogcommissa- risaan te vragen dat deze straten ook zouden hersteld worden. Men voegt erbij dat al de straten van St Pieterswijk zooveel te wen- schen laten dat men zich reeds afgevraagd heeft als de St Picternaren geen Yperlingen meer zijn. Het verzoek tot herstel zal dus in dezer voege uitgebreid worden. Statie. Even wordt bitter geklaagd over den erbarmelijken toegang tot het koopwaren- Mgazijn der statie (in de modder tusschen karren en wagens 1 om eene verzending van lichte hoeveelheden (pakken, manden, koffers) koopwaren te doen. Kan er niet een bureel beschikbaar gemaakt worden bij de spoorhalle voor reizigers, zooalsvóór den oorlog Werkmanswoningen. De wensch wordt ook uitgedrukt naar een middel uit te zien om wat meer werkmanswoningen in Yper te bou wen. Vele dier arbeiders moeten nog voort in barakken blijven en zijn dus wel te beklagen. Zouden van die 200 millioen brieken, welke de Staat laat te kwiste gaan, hier in de streek daartoe geen gebruik kunnen gemaakt wor- don Kan hier ter stede gelijk op andere plaatsen geene maatschappij tot stand ge bracht worden die zich met dat belangrijk 'raagstuk zou bezig houden Gezien er geene ^verheid in stad is wordt opgeworpen dat vde werklieden verplicht zijn tot uitwijking en degelijke onderneming dus voor dén oogen- bük weinig kans aanbiedt, rekening houdende dïter toch reeds drie nieuwe tuinwijken wer- den gebouwd sedert den oorlog doch intus- Schen wil het Bestuur zich met die studie bezig houden. Tribunaal. Op aanvraag zal het Bestuur aan te diin- en ’t Ministerie tot spoe- Men Z'cb ook willen gelasten nog eens Jen bij het K. H. C. 'I»e aanbesteding der bouwwerken- rukt de verwondering uit dat men volgens eennieuwsblad van Gent aldaar beter schijnt "Belicht te zijn dan hier ter stede. Museum Merghelynck. Niet min is men ’honderd dat de dagbladen het ongeloof- nieuws mededeelen dat het Museum ^erghelynck te Brussel zou heringericht wor- 1 Dat is toch niet aanneembaar dat die ^evan een aloude Ypersche edele familie aan ^sUd gedaan,met uitdrukkelijk verzoek van 'b|.n &ever ten eeuwigen dage hier gevestigd te en, nu ook elders zou overgebracht wor- tj. Dat is eene inbraak tegen de testamen- ’[l^'vehen evenals tegen deze aangaande i erbeleg in dezelfde stad of gemeente. Een iff Ministerie van Landbouw en Openbare Werken Bruggen en Wegen Dienst der Provincie West-Vlaanderen 4e Rrrondi5sen ent Yper Ingenieur E. Van Hauwermeiren 696, Voorwerp Staatsbaan Yper-Locre-Fransche Grens

Het Ypersche (1925-1929) | 1925 | | pagina 3