:HBT YPERSCHE-- Bijvoegsel LA RÉGION D’YPRES Supplément Bij de Katholieke vereeniging van Yper i I Vekelijksch Overzicht Spanje. o. sl ir. i Benediction dess ciochcs a PBoegssteert ?f Het bureel van den Ontvanger der belas tingen te Yper, ie kantoor (Kalfvaart, 5o), is open den Maandag, Woensdag, Donderdag en’Zaterdag, telkens van 9 tot 13 uur. Be aling der Ouderdomspensioenen en inning der Belastingen 5e ^nnée, Nü 42 31 Janvier 1925 Voormezeele den Dinsdag 3 Februari, inning der belastingen bij Leroy Achiel, van 9 tot 12 uur. ’s Namiddags van i tot 2 uur, betaling der ouderdomspensioenen en indie nen der nieuwe pensioensaanvragen. Hollebeke den Vrijdag 6 Februari, inning der belastingen bij Odent Achiel van 9 tot 12 uur. Des namiddags van 1 tot 2 uur uitbe taling der pensioenen en indienen der nieuwe aanvragen. Gheluveltden Dinsdag 10 Februari, inning der belastingen in het Gemeentehuis van 9 tot 12 uur. Des namiddags betaling der pensioe nen van 1 tot 2 uur en indienen der nieuwe aanvragen. Zillebeke den Vrijdag i3 Februari, inning der belastingen in het Gemeentehuis van 9 tot 12 uur. Des namiddags van 1 tot 2 uur, be taling der pensioenen en indienen van nieuwe aanvragen. Yper uitbetaling der ouderdomspensioe nen in het Stadhuis (trouwzaal), den 17-18-19 Februari van 2 tot 6 uur. Houthem den Vrijdag 20 Februari, bij Le terme (Café du Nord) inning der belastingen van 9 tot 12 uur. Des namiddags van 1 tot 2 uur betaling der ouderdomspensioenen en indienen der nieuwe aanvragen. Zantvoorde den Dinsdag 24 Februari, in het Gemeentehuis van 9 tot 12 uur, inning der belastingen. Des namiddags van 1 tot 2 u., betaling der ouderdomspensioenen en indie nen der »ieuwe aanvragen. jaargang, Nr 42 31 Januari 1925 Aux Amitiés franchises La conférence de mardi dernier, donnée par M. Rodigas sur nos nouvelles provinces du Ruanda et de l’Urundi, aura été, par beau- coup d’auditeurS, trouvée encore plus intéres sante que sa précédente. Pendant une heure et demie, le public fut tous yeux et toutes oreilles, charmé par la parole jamais hésitante de M. Rodigas et par une série énorme de vues trés claires et trés originales.On y a char, leureusementapplaudi la vaillance denos trou pes noires entrainées par leurs chefs beiges, triomphant de toutes les difficultés, accourues au service des anglais, et plantant les premiè res leur drapeau victorieux dans Tabora, la capitale allemande. On fit l’instructive con- naissance du roi Musinga, de ses sujets, de ses boeufs et de son pays pittoresque au sujet'des- quels M. Rodigas nous raconta bien des traits savoureux. L’opérateur, M. Lacante, toujours sur la brèche et prêt a rendre service, s’est acquitté a merveille de la tache difficile d’accompagner correctement un aussi rapide conférencier. La grande salie du Vieil Ypres était remplie d’un monde élégant, et la sauterie qui suivit la conférence fut trés animée comme de cou- tume. Puisse ce succès continuer a la grande satisfaction des membres. Le lundi, 16 février prochain, M. l’abbé Govaerts nous parlera du Sahara et du désert. Cette conférence sera suivie de la pro jection des films cinématographiques de la première expédition transaharienne, gracieu- sement mis a notre disposition par la Cie Gaumont. pekoning van Spanje, welke zooals reeds jegergezeg^ werd, hevig aangevallen werd, iOrnamelijk uit het buitenland, en die de renge dwangmaatregelen door zijne Regee- jg genomen, reeds afkeurde, heeft zich litengewoon edelmoedig getoond tegenover ,ne belasteraars, door alle vervolging tegen plichtige personen op te schorsen. Zijne je, waarvan verleden week sprake, heeft .arenboven zulken gunstigenindruk verwekt, d op 23 dezer eene monstermanifestatie te jner eer gehouden werd te Madrid, waaraan )0OO afgezanten uit alle deelen van het land .elnamen. Wellicht kan de kranige handel de van den vorst nog een ommekeer bren- >n in de woelige geestesgesteltenis van het paansche volk. Frankrijk. Vooraleer de Russische Soviets te herken- ?en’ stelt Frankrijk als voorwaarde dat al de I "ssische schulden tegenover Fransche inge- e^nen moeten vergoed of ten minste herkend Men, zonder onderscheid te maken tus- Jn kleine of groote schulden. Het is te vreezen dat Rusland nooit zal toe- I^Menin zulke voorwaarden. RIK. de Pai^ du Premier Canton d Ypres I Jst nomméjuge suppléant a la Justice de IC susdite, M. Lahousse G., notaire a I mes. h^xtrait du Moniteur du 28 Janvier 1926). Egypte. De ontgravingen in het graf van Tout-ankh- jnon, welke tengevolge der hooge eischen er Egyptische Regeering, onderbroken wer en, zullen eerlang weer hernomen worden [oor de Wwe van Lord Carnavon en den toerikaanschen Heer Carter. Men zal zich herinneren dat het praalgraf -an den historischen vorst onnoembare schat- lan kostbaarheden bevat. Duitschland. De nota dér Bondgenooten, waarbij kenbaar jemaakt werd .aan het Reich, dat de bezetting ran het gebied van Keulen nog niet kon ge heven worden, omdat Duitschland op te vele punten te kort gebleven was aan zijne ver plichtingen, heeft vanwege de Duitsche Re dering een hevig protest uitgelokt. Natuurlijk wil Duitschland maar niet aan nemen dat het niet ontwapend is. Het Reich beweert al zijne verbintenissen te hebben uit gevoerd en aanziet het als zijn recht de bezet ting van Keulen dadelijk te zien ophouden. Engeland. Twee lerlanders hadden het plan opgevat een aanslag te doen op de veiligheid der Engelsche vloot. Het is waarschijnlijk dat zij alsspioenen dienst deden ten voordeele van Duitschland. Vooraleer hun plan te kunnen ten uitvoer brengen, werden zij aangehouden en voor het Engelsch gerecht gebracht. Amerika. Eene Amerikaansche leening ten voordeele fer Duitsche nijverheid, welke 10 millioen dollaars moest voortbrengen, werd boven alle Afwachting gedekt. Zooals men ziet, wordt Duitschland open baarlijk geschandvlekt, maar vind toch onop houdelijk steun en hulp. Zooals ik schreef verleden week gaf den match tusschen Moeskroen en Yper aanleiding tot eenen grooten strijd. De uitslag o -o geeft er het klaarblijkenste bewijs van. Moeskroen bij den opzet, gelukte erin de overhand te nemen en dreigde fel onzen goal. Dit geduurde zoo wel een groot kwartier vooraleer onze mannen er in gelukten hunne aanvallen af te weren. Daarna wierd het spel goed verdeeld. Yper en Moeskroen kregen beurtelings de over hand, maar niet eene van de twee ploegen ge durende geheel den tijd van den match, geluk te erin het doel te treffen. Naar mijn gedacht en 't is de meening van verscheiden andere supporters, de reden waar van de Ypersche spelers zooveel moeite had den om den eersten aanval van Moeskroen af te weren, spruit uit een gebrek aan taktiek van onze voorlijn. Deze spelers duchtende voor het gevaar waren teruggeweken om de halflijn te ondersteunen en zoo had de verde diging van Moeskroen de gelegenheid om den aanval tegqn onze netten te ondersteunen. Bij groot gevaar mogen en moeten zelfs de bin nenvleugels terug trekken om de halflijn te ondersteunen, maar de center en de twee vleugels moeten altijd gereed zijn om van elke gelegenheid den aanval tegen de vijandige netten te kunnen aanvangen. Hadden onze mannen deze taktiek Zondag aangenomen, ieder degagement van onze verdediging had voor Moeskroen noodlottige gevolgen gehad. Onze twee andere ploegen hebben er niet in gelukt de punten te behalen. Laat ons, zoo wij akijd doen, hopen dat de uitslagen van. Zondag aanstaande beter zullen zijn dan deze van verleden Zondag. Onze eerste ploeg trekt naar Wevelghem, onze tweede naar Roeselare en onze scholie ren naar Brugge. De kapiteins van de drie ploegen zijn verzocht de uitslagen zoohaast mogelijk naar het Hotel des Brasseurs te telephoneeren. De supporters zullen er met groote nieuwsgierigheid naar het nieuws wachten. SUPPORTER. China. Die gezanten der verschillende Mogendhe- welke belangen hebben in China, hebben strengste van de Chineesche overheden ^ischt dat alle mogelijke bescherming aan D®nne landgenooten zou verstrekt worden. ®etis een streng verbod Chineesche troepen nabijheid der vreemde koloniën te laten Meren. Lundi dernier, Monsieur le chanoine De Laere, doyen d’Ypres, a procédé en l’église de Ploegsteert reconstruite au baptême des nouvelles cloches. La touchante cérémonie liturgique s’est déroulée au milieu d’une affluence considérable parmi laquelle un grand nombre de notabilités de la region. Nos félicitations a M. le curé Vynckier et a M. le bourgmestre Verbeke qui ont travaillé la main dans la main a la restauration de leur belle commune en collaboration avec leurs dévoués concitoyens. II est consolant de voir les résultats acquis a Ploegsteert malgré les difficultés de l’heure. Het komiteit der Katholieke Vereeniging van het arrondissement Yper heeft Zondag 1.1., onder het Voorzitterschap van den heer Henri Iweins d’Eeckhoutte, bijeengekomen ten einde, t’akkoord met de afgevaardigden der drie standen burgers, landbouwers en christene werklieden, bepaaldelijk de lijst der kandidaten vast te stellen. Hieronder geven wij den bekomen uitslag Voor de Kamers Werkelijke kandidaten i° heer Dokter H. Brutsaert, Voorzitter van den provincialen raad van West-Vlaanderen en gemeenteraadslid te Poperinghe 20 heer Maurice Cottyn, propagandist van de Kristen Werklieden partij en beheerder van de S. V. Eendracht te Yper 3° heer Adolf Van der MerscJi, nijveraar te Komen, vertegen woordiger der Waalsche gemeenten van het arrondissement. Plaatsvervangers 1° heer Maurice Cottyn-, 2° heer Vandromme, burgemeester van West- outre en gewezen volksvertegenwoordiger, of, desgevallend, een ander landbouwer 3° heer Nevejan, burgemeester van Poelcapelle. Voor het Senaat er wordt onderhandeld met de Katholieke Vereeniging van Kortrijk. De Ypersche katholieken wenschen inder daad een senator.

Het Ypersche (1925-1929) | 1925 | | pagina 9