LA RÉGION D’YPRES Supplément I’d HET YPERSCHE II I |I|t; j fti I Wekelijksch Overzicht Bijvoegsel 5e Jaargang, Nr 43 7 Februari 1925 Bel aling der Ouderdomspensioenen en inning der Belastingen O., S. Y- Zondag 8 Februari 1925, om 2 1/2 uur, op het Ypersch stadium, Augustineustraat, Groots F. C. THIELT - C. S. Y. IV Divisie Ceux qui habitaient la ville d’Ypres en 1912 se souviennent de 1’éclatant succès obtenu au mois d’Octobre par le Choral Nadaud a la fête de gala qui avait été organisée pour 1 oeuvre de la Goutte de Lait. Lors de ce concert la Société Nationale, le Choral Na daud, venait de remporter au concert interna tional de Paris, contre des concurrents trés sérieux, entre autres l’Orphéon des Chanteurs Instituteurs de Prague, le grand prix d’hon neur offert par le Président de la République. Cetorphéon, dirigé depuis 1906 par Maitre Joseph Duysburgh, qui est universellement connu dans le monde choral et surtout en Belgique oü il dirige 1’Union Chorale de Paturages, l’Orphéon Royal de Bruxelles et la Société des Amateurs de Huy, n’a rien perdu de sa valeur d’autrefois, et ce sera pour la population Yproise et pour ceux qui vien- dront a Ypres écouter ce célèbre orphéon un véritable régal artistique. En dehors du Choral Nadaud qui exécutera trois choeurs, nous aurons le plaisir d’enten- dre plusieurs artistes des grandes scènes frangaises. La population saura réserver, comme en 1912, a ce grand Orphéon l’accueil si chaleu- reux dont tous les chanteurs roubaisiens se souviennent. Grande Fête de Gala a Ypres par le Choral Nadaud de Roubaix au profit du Monument aux Morts 5' Hnnée, N" 43 - 7 Février 1925 een oprecht zenuwachtige (Mej. J. Verfaillie) ver- Gheluveltden Dinsdag 10 Februari, inning der belastingen in het Gemeentehuis van g tot 12 uur. Des namiddags betaling der pensioe nen van i tot 2 uur en indienen der nieuwe aanvragen. Zillebehe den Vrijdag i3 Februari, inning der belastingen in het Gemeentehuis van gtot 12 uur. Des namiddags van I tot 2 uur, be taling der pensioenen en indienen van nieuwe aanvragen. Yper uitbetaling der ouderdomspensioe nen in het Stadhuis (trouwzaal), den 17-18-19 Februari van 2 tot 6 uur. Houthem den Vrijdag 20 Februari, bij Le terme (Café du Nord) inning der belastingen van gtot 12 uur. Des namiddags van 1 tot 2 uur betaling der ouderdomspensioenen en indienen der nieuwe aanvragen. Zantvoorde den Dinsdag 24 Februari, in het Gemeentehuis van g tot 12 uur, inning der belastingen. Des namiddags van itot2u., betaling der ouderdomspensioenen en indie nen der nieuwe.aanvragen. 1 Het bureel van den Ontvanger der belas tingen te.Yper,, ie kantoor (Kalfvaait, 5o), is open den Maandag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag, telkens van g tot l3 uur. beeldde goed het karakter eener verbolgen echtgenoote Paula (Mevr. M. Voet) kende het om de verliefde te spelen en Advokaat Knesebeck (M. P. Flamey) mistte het niet. Christine (Mej. H. Vermeersch) vol droef heid omdat zij haren Lindeman (M. M. De- vinck) de voorkeur ziet geven aan dat stom kieken van een telefo on-j uffer MejM ergaerts) is voorzeker haar verdriet gaan trachten te vergeten in de Kinema. Het publiek, dat on der den loop van het stuk iedere grap door uitbundig gelach begroet had, brak in dave rende toejuichingen los bij het neerhalen der gordijn, en gansch de spelerstroep werd terug geroepen. Die vertooningen, wonderwel gelukt, zijn een nieuwe perel aan de lauwerkroon van Puinentroost onze zoo bloeiende tooneel- gilde. Tusschen de bediijven verlustigde het ge woon orkest der gilde het gezelschap met eenige aangename muziekstukken. Wij vernemen dat de volgende en laatste vertooningen van dit tooneelseizoen van Puinentroost vastgesteld zijn op Zondag 19 en Maandag 20 April. Er is spraak, zegt men, van eens op te voe ren Godelieve van Ghistel historisch, dra matisch stuk in 7 tafereelen. Ons dunkt dat zulk stuk op voorhand mag verzekerd zijn van den algemeenen bijval van het publiek. AthEetiek Het bestuur der Athletieke afdeeling, aan gesloten bij C.,S. Y. heeft de eer de C. S. Y. leden uit te noodigen tot dc buitengewone ver gadering die zal gehouden worden Zondag aanstaande, 8 Februari om 91/2 ure ’s mor gens in het lokaal Hotel des Brassguts ><s Statieplaats, te Yper. Het doel dezer vergadering is voornoemde leden nauwer in betrekking te brengen met de Athletische afdeeling en die alle mogelijkheid te verschaffen, dit sport bij uitnemendheid te beoefenen. Niet leden van C.S. Y. die in de Athletische sport belang stellen, worden insgelijks tot de vergadering uitgenco b’gd. Frankrijk. De Fransche Regeering heeft besloten geen ?ezant meer bij den Paus te onderhouden. Nochtans, uit vrees voor den opstand, ver- 'vekt door den Elzas, in geval van volledige ^chaffing van hit gezantschap, heelt Frank- r'jk erin toegestemd een vertegenwoordiger p°Or de herwonnen provinciën alleen, bij den auzelijken Stoel te onderhouden. 1 ^an een anderen kant verwekt de nieuwe I c^eUringspolitiek in zake Kerk en Staat veel Schudding in Frankrijk. Te Saint-Brieux, hrttanje, had er eene monsterbetooging 4aals tegen de Regeering, waaraan 3o.ooo annen deel namen. Generaal de Castelnau het KIK. TocrseetgaBdi® Puinerttroosl Verleden Zondag en Maandag was het Yper-Palace telkens met een uitgelezen publiek volbezet, dat met gretige spanning naar de opvoering kwam zien der aangeken- digde stukken. De toeschouwers hebben in hunne verwachting niet bedrogen geweest. De vertooning zette in met den éénakter «Arme Verstöotelinge een boeiend treur spel, geschreven door den Heer F. Debondt, tooneelleider der gilde. Dit stuk, welk zijn eerste opvoering beleefde in igoö te Gent, is met veel gevoel weergegeven geweest. De jonge spelers, zoowel als de oudere, hebben waarlijk hun uiterst best gedaan om dit stuk tot zijn volle waarde te doen stijgen. Menige toeschouwer pinkte een traan weg toen de Arme Verstootelinge (Mej. I. Claeys), naveel doorstaan lijden, eindelijk door den Generaal (M. J. Bertier), haren vader, terug in genade ontvangen werd, dank zij de tusschenkomst der goedhartige Albertine (Mej. E. Panne- koucke), van het jolige Wilhelmientje (Mèj. M.-J. Flamey) en vooral van den rechtscha pen korporaal (M. G. Delahaye), en den gids Reynaerts (M. K. Witterbecq), alzoo zijn huwelijk met Albertine verzekerd was. Voor waar, een oprecht gevoel vol stuk. De schrij ver haalt eer van zijn werk. Na eene korte poos werd de vertooning voortgezet met het zoo fijn kluchtspel.Beurs koorts in drie bedrijven. Wat of wie wij hier zouden moeten uitkippen is waarlijk bijna onmogelijk. Van ’t begin tot het einde was het eene aaneenschakeling van poetsen het eene misverstand volgde op -het andere de eene scherts verwekte er een andere, en zoo kwam het dat op zeker oogenblik iedereen bedrogen was, tenzij de oude Lambrechts, die van ’t snoer wetende, alles maar liet be gaan. De vertolkers van ’t stuk hebben won dervol hunne zoo moeilijke rol vervuld. Lam brechts (M. G. Flamey) was een oude slimme vos zijne vrouw Amelie (Mej. I. Claeys) een doorslepene schoonmoeder; Emmerling (M. O. Wetrebrouck) beursspeler Lotje China. Uit een brief van Shanghai verzonden op 17 januari 1.1. knippen wij ’t volgende Verle den Zondag ontstonden er weer moeilijkheden tusschen twee vijandelijke generaals en een gevecht greep plaats in de nabijheid onzer kolonie. Zelfs kwamen eenige kogels in onzen onttrek neer. In onze bezetting hebben wij thans ongeveer 8000 Chineesche soldaten, welke zich aan de Fransche vrijwilligers heb ben overgegeven. Arme duivels ze zijn op eengepakt in open lucht, en binst drie dagen en drie nachten heeft het niet opgehouden te regenen. Gelukkiglijk heeft elk Chineesch soldaat een regenscherm bij zijne uitrusting I (sic). Maar toch konden zij zich niet uitrusten op den doorweekten grond. Thans is hun toestand verbeterd, men heeft hun de middelen gege ven om schuilplaatsen te maken. Het zal toch eene schoone zaak zijn als ze weg kunnen ge stuurd worden, want al dat volkje zonder bestaan is altijd een gevaar voor ons. Indien Peking weer krijgslieden stuurt om de verlo ren stellingen her in te nemen, zou ’t nog slecht kunnen gaan. Doch hier zullen wij ge steund worden door de vloot en zeelieden. Griekenland en Turkije. De Turken hebben den Griekschen patriarch te Constantinopel uitgedreven. Dit heeft de grootste verontweerdiging ver wekt in Grieken land. Dit schijnbaar nietig feit zou aanleiding kunnen geven tot een oorlog tusschen beide landen. Londen, Parijs en Rome houden zich gedu rig op de hoogte van den toestand en zullen samen al wat mogelijk is in ’t werk stellen om door hun diplomatisch optreden een nieuwen krijg tusschen beide landen te vermijden. Marokko. Generaal Primo de Rivera heeft aan de pers bekend gemaakt dat de bandiet Raisouli, hoofd der opstandelingen, werd gevangen ge nomen. De dictator denkt in ’t korte terug te gaan naar Marokko. Intusschen gaan de Spaansche overheden voort met hunne belegeringslinie te verster ken. De vijandelijkheden zullen waarschijnlijk binnen kort hernomen worden. De grensveiligheid van België. De veiligheidskwestie wordt thans weer druk besproken tusschen Engeland en Frank rijk. Alhoewel de onderhandelingen enkel Plaats hebben tusschen Londen en Parijs is België er ten zeerste mede gemoeid. Ook zegt de Times Indien Engeland eenige waar borgen van veiligheid geelt aan Frankrijk en aaa België, zal er eene groote vrees verdwij- netl en de Europwcsche viede zal er veel bij binnen. a 1 i

Het Ypersche (1925-1929) | 1925 | | pagina 9