I «riijksch Paardenfeest xBanls van KLozftir’ij Is. Le Choral Nadaud is noodig Onze Voorlanden 'ndbouwcomice Kemmel-Yper YPER STAD TUINBOUW KRONIEK KOOLSOORTEN I id. id. id. id. 80 Fr. 60 Fr. 40 Fr. 20 Fr. 1 BERICHT - AVIS id. id. id. 40 Fr. 35 Fr. 3o Fr. 25 Fr. 20 Fr. 40 Fr. 35 Fr. 3o Fr. 20 Fr. i5 Fr. - id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. 3e 4' 3e 4' 5' 3e 4' 5e Mjs - t 80 Fr. 60 Fr. 40 Fr. 3o Fr. 25 Fr. 20 Fr. 1' prijs PRIJSKAMPEN februari 1925, om 1O uur Ainsi que neus l’avons déja annoncé,' le lèbre ChoraLNadaud de Roubaix donnera a res> le 26 avril prochain, un Grand Concert Gala au profit du Monument a ériger a Ia itnoire des Yprois inorts pour la Patrie. Le Choral Nadaud est dirigé depuis 1906 run beige, M. Joseph Duysburgh, dont un linent compositeur franqais écrivait ceci lethomme est bien le plus bel artiste et le jS habile conducteur de masses chorales 'ilm’ait été dor né de voir Tousles amateuis d’art de la région vou- ont acclamer Ie vaiHant chef et ses excel- itschanteurs Roubaisiens. L'audition du 26 avril prochain sera un riveau triomphe pe Burgemeester der Stad Yper heeft de zijne medeburgers te bidden te willen de jerlandscbe vlag uithargen, Zaterdag 21 «bruari, ter gelegenheid van het bezoek van den -Koning der Belgen. Ze zijn op sommige plaatsen bezig met orjanden te leggen. Een vreemde beeldhouwer in witte blouse die 't werk in ’t voorbijgaan bekeek, bleef lts stil, stoop zich, greep wat van een hoop 'tplatte van zijn hand, maakte het ding wat thtig, kneedde het en zei maar dat is etseerklei -Ja, hier noemt men dat klyte De man was zeer verwonderd dat men die lyfe» in onzen doorweekten grond gebruikt 1 kasseien te leggen en was nog meer ver- isdalswij antwoordden dat wij, Yperlin- 1, van niets meer verwonderd zijn. 'Welnu, zei de beeldhouwer, die klyte 1 veel nuttiger kunnen verwerkt worden in Académie. Le Bourgmesrre de la Ville d’Ypres a l’hon- urde prier ses concitoyens de vouloir bien 3oref le drapeau national, Samedi 21 Fe- jer, a l’occasion de la visite de S. M. le Roi sBelgeö- R COLAERT. Engste Verguld Eeremetaal en Zilveren id. id. id. id. PROGRAMMA EERSTE PRIJSKAMP -- veulens van één jaar 5o Fr. 40 Fr. 35 Fr. 3o Fr. 25 Fr. 20 Fr. de benedenzaal van het Stadhuis. 2. De leden van het Landbouwcomice alleen kunnen met hunne paarden aan den prijskamp deelnemen. 3. Men kan zich nog als lid doen inschrij ven van heden af tot op den dag der prijs kamp bij de Sekretarissen van ’t Cornice. 4. De mededingers zijn verantwoordelijk voor de ongevallen door hunne dieren ver oorzaakt. 5. Alle onvoorzien geval of geschil zal onwederroepelijk door de Jury beslist worden. Gedaan te Yper, den 24 Januari 1925. De Voorzitter, (get.) Bruneel de Montpellier. De Sekretarissen, (get.) J. Mallisse, Kemmel. (get.)E. Caenepeel, Yper. Filiaal der SO ClÉTÉ GÉNÉRALE DE BELGIQUE KapitaalFr. 35o.ooo.ooo. Opening van loopende rekeningen Disconteering en inning van effekten op België en op den vreemde Kredietopeningen aan. Handel en Nijverheid Financieële en handels inlichtingen Aankoop en verkoop van vreemde munten. Halfmaandelijksche rekeningen vr het tijdperk van 25 Feb. tot 10 Maart 4,65% Al de koolsoorten behooren tot de familie de Kruisbloemigen of Cruciferen Alle koolgewassen zonder uitzondering vragen eenen rijken, welbemesten grond, tevens diep geroerd en redelijk frisch. Gedurende den groei zal men vloei en stik- stofhoudende mesten toedienen hoe beter de planten opwillen, hoe grooter ook de op brengst zal zijn. Ziehier eene goede bemestingsformule per are Stalmest 3oo a 400 kilo Superfosfaat 4 a 5 kilo Potaschsulfaat 2 a 3 kilo Kalk 2 a 3 kilo Sodanitraat 4 6 kil° 1 deze ,aatste meststof in 3 of 4 maal toegediend van af het begin van den groei dus in de lente en ge durende den zomer volgens de soorten. De verschillige koolsoorten zijn de savooi kool, de spruitkool, de roods en witte kabuis koolen, de bladerkool, deraapkool, de bloem kool en de brocolikool. x°) De Meisavooi of Driekropper mag gezaaid worden in Oogst-September, en kan vóór de Winter of inde Lente worden uitgeplant. Na de kropoosting schiet de Meisavooi ver schillige scheuten uit, men behoudt er slechts 2 of 3 van, die op korten tijd wederom, doch kleinere kroppen voortbrengen,daaraan is de naamvan driekropper te danken. Eenen afstand van 40 a 5o cm. voorde Meisavooi. Onder de zomersavooikoolen zijn verschei dene variëteiten onder andere de vroege van Ulm de vroege kortstanimige van Milaan de pancolier de Touraine-, de Aubervilliers en de groote van Vertus. Deze verscheidene soorten zijn gezaaid van begin Maart tot einde April en begin Mei, en uitgeplant van af einde Mei tot einde Juli, zelfs begin Augusti. De savooikoolen komen op als opvolgende teelt na erwten, aardappelen, enz. 2°) Spruitkool hier nog bestaan verschei dene variëteiten waaronder aan te prijzen zijn De half lange de la Halle de verbeterde Erfurtsche. Deze worden gezaaid rond half Maart en dan nogmaals in April. Alzoo bekomt men een doorgaande opbrengst van af de Herfst tot de Lente. Men plant op eenen afstand van 0,45 tot o,5o cm., op eenen grond die niet te rijk is in stikstof, want zoo de planten te snel groeien, ontwikkelen de spruiten min gemak kelijk best is dus te planten als opvolgende vrucht zonder nieuwe bemesting. 3") Kabuiskoolen Er zijn twee klassen van kabuiskoolen te weten de Roede en de Witte. Onder de eerste hebben wij als goede variëteiten: de vroege Erfurtsche-, de TVegerskop-, de reus van Zittau de bloedroode Erfurtsche. Onder de tweede klas kunnen wij aanbeve len de vroege Yorksche de Brunswijksche de Suikerkop de Sz Denis De Hollandsche De beide soorten worden gezaaid in Maart- April. De roode kooien zijn sterker tegen de vorst dan de witte daarom is het beter de roode kabuizen te zaaien in Augusti-Septem ber en met de Lente ter plaats uit te planten, op eenen afstand van 60 a 70 cm. Voor wat de onderhoudszorgen betreft deze zijn reeds hierboven beschreven maar het is toch geraadzaam bijzonderlijk in droge Zomers van wat kort geteerd mest rond de stam te leggen om den grond vochtig te behouden. 4") Blader- of krulkpolen Deze soorten vor men geene kroppen ’t zijn de bladeren die geëten worden en zijn maar smakelijk in de Winter wanneer zij eenigzins vervrozen zijn geweest. Hier in onze streek is de krulkool maar weinig gekweekt de zaaiïng, de bemesting en planting geschiedt zooals voor de savooi koolen hieronder geef ik toch eenige varië teiten De Dippe’s laagblijvende gekrulde De hoogegroene gekrulde De 'groote Noordsche Moskrulkool. De zaaiïng geschiedt in Mei in welbereiden grond het is voordeelig wat dun te zaaien, want te dik zaaien doet de planten te week opschieten en deze geven geene bladeren meer op het kaal geworden gedeelte. De uitplanting grijpt plaats in Juni-Juli op een afstand van 5o a 60 cm. 5°) Raapkopl Deze, ofschoon eene smake- lijke groente, wordt te weinig gekweekt in. TWEEDE PRIJSKAMP Hengsten van twee jaar Verguld Eeremetaal en 1 Zilveren id. id. DERDE PRIJSKAMP Merriën van één jaar le prijs Verguld Eeremetaal en Zilveren id. id. id. VIERDE PRIJSKAMP Merriën van twee jaar prijs Verguld Eeremetaal en - Zilveren id. id. id. VIJFDE PRIJSKAMP Merriën van drie jaar en daarboven ie prijs Verguld Eeremetaal en Zilveren id. id. id. id. ALGEMEENE SCHIKKINGEN De inschrijving van 8 tot 10 uur en de prijsdeeling onmiddellijk na den prijskamp in wife asMam BKMSa«f2KHS3B 41 i. 2e 2e 2e 3' 4e 5e 6' ie 2e 11 9 lt*e*'d© bescherming der Stad fisschanwoensdag 'tIs heel nuttig. .tt-1 Alle Bank en Beursverrichtingen. Ir:-1

Het Ypersche (1925-1929) | 1925 | | pagina 5