Les nouveautés de Printemps HET dYPERSChe :- LARÉGIOND’YPRES Supplément Bijvoegsel U Grands Magasins de la C!f Anglaise 7 9, Place de Brouckère, Bruxelles. Un Yprois Afekelijksch Overzicht België jaargang, Nr 47 7 Maart 1925 Ypriana Schielijke dood Sterfgeval In afwachting van het Gedenkteeken Woensdag laatst werd alhier begraven in St Maartenskerk, den heer Pierre Kestelyn, overleden in den ouderdom van 79 jaar, na eene langdurige ziekte. Onzen welbekenden stadsgenoot was eene sympathieke oud-Ypersche figuur, wier ge dachtenis zal bewaard blijven. Aan zijne kinderen bieden wij onze christe- ne deelneming in hunnen rouw. 5e Les dernières créations, les tormes les plus correctes de la mode, sont prést ntées aujour- d’hui dans tomes nos vitrines, a des prix d’une moderation visible, pour Messieurs, Dames et Enfants Le beau Costume Veston, sur mesure, 250 fr. Le Parde sus 1/2 saison, 190 fr. Le Pantalon, 95 fr. Le Costume tailleur, coupe masculine. 350 fr. A REMARQIJER Le magnifique tail leur, dont la jupe est montée sur blouse de crêpe imprimé, 550 fr. La Jaquette, avec robe tailleur ou robe de même crêpe imprimé que la doublure, 590 fr. In 1 urkye i tot een b^den Amerika en Japan Reeds meermalen zijn er geschillen ontstaan hsschen Amerika en Japan. Thans bestaat er "eer een twistappel, die noodlottige gevolgen 2011 kunnen uitlokken. Amerika dat Mverhuizers Nous avons annoncé dans notre numéro du 14 février, que la Maison Henri Beirnaert deCourtrai,bien connue et trés appréciéepour sa competence en matière d’ameublement et de decoration d’intérieurs, se trouve classée parmi les cinq maisons admises a l’exposition des Arts décoratifs Modernes de Paris. Nous tenons a ajouter que M. Henri Beir naert, sur la proposition de M. Horta— l’émi- nent arch’tecte en chef de la Section Beige a. Paris,ayant approuvé sa creationest chargé de l’ameublement et de la dé< oration générale du pavilion d’honneur du salon officiel de M. le Comte Adrien van der Burch, Comnissaire général de la participation Beige a Paris. Verleden Dinsdag ging voor een goed gevulde zaal de vertooning door van de klucht De Gekroonde Leerze De avond mag een sukses heeten en het volkstoneel heeft bij velen den, die den opstand prediken. Reeds heeft de Regeering moeten tegenwerken met de vliegtuigen, welke bommen lieten vallen op de opstandelingen. Intusschen is er ook eene ministerieele cri sis ontstaan en Fethy Bey heeft aan den voorzitter der Republiek zijn ontslag inge diend. RIK. Afdeelingen Harmonie, Symphonic en Gemengd Koor De bestuurleden worden beleefd verzocht de ALGEMEENE VERGADERING te wil len bijwonen op Zondag 8 Maart 1925, om 11 uur zeer stipt, in de 3 Suisses Groote Markt. Zeer belangrijke besprekingen. Het Hoofdbestuur. Sections Harmonie, Symphonic et Chceur Mixte Les membres du Comité sont invités a vouloir bien assister a l’ASSEMBLÉE GÉ NÉRALE, le dimanche 8 mars 1925, a 11 heures trés précises, Aitx 3 Suisses», Grand’Place. Délibérations trés importantes. Le Comité Central. Sinds 14 dagen, ter gelegenheid van het bezoek Zijner Majesteit, prijkt een klein ho- vtken aan den hoek der Boterstraat en Halle- straat met sieraadplanten verfraaid. Zeer goed gedacht, door alleman geprezen, in af wachting dat het gedenkteeken der Ypersche gesneuvelden zal kunnen opgericht zijn. Ypersche Studiekring Onzen stadsgenoot Emiel Degroote, mees terschilder, kwam Zaterdag laatst uit de voorloopige kerk van het Hospitaal alwaar bij van een begravingsdienst kwam, toen hij plotseling neèrzakte. Naar het Hospitaal ge leid werd hij er Woensdag laatst begraven. Wij bieden onze rouwbetuiging aan zijne familie. Xnnée, N° 47 7 Mars 1925 goed gemaakt wat het door de opvoerirg van het nochtans zoo kunstige Marteken van Nijmegen verloren had. Het was een vermakelijke avond het decor reeds gaf, met zijn schceve huizen en zijn interessante teekening van lijn en kleur, dade lijk den indruk van warboel van den vas tenavond. De veitolking mag niettegenstaande de misschien wat aangedikte charge tcch goed geslaagd heeten. De prestaties van Staf Bruggen - als de lapper Theunis—.van Renaat Verheyen als de papzak en dronkelap Kosen en Joh. De Meester als Uilenspiegelach tige Joren hebben we met bewondering gevolgd. Het was een flinke voorstelling en het volks toneel mag om zijn keus geluk gewenscht wor den. <i ^Exposition Internationale des Arts décoratifs Modernes de Paris, 1925 Ook de voordracht van E. H. Verschaeve is tot een echt innig feestje geworden. Het leven en het ontstaan van het Zuid-Afrikaan- sche volk, hun strijd en hun lijden, en uit het lijden de loutering van hun gevoelens, dat deed de E. H. Verschaeve vooral uitschijnen aan de hand van uitgelezen gedichten van Zuid- Afrikanen, als Celliers, Totius, en andere. Maar ook de mooie oud-vlaamsche en moderne liederen die door enkele solo’s en door het kwaïtet van den studiekring uitgevoerd wer den, mochten zich in vele applaus van de leden verheugen. The Anglo-Belgian Times March 2Bd igz5. YPRES NOTES The Burgomaster has handed the sum of 6oo francs to the President of the Monument Committee as the result of the excellent con cert given by the Pops Concert Party on January-3ist. In a very kind letter of thanks, M. Colaert conveys his gratitude for all the sympathy shown by the British Residents towards the citizens of Ypres. pe Ruyselede werden vier groote torens ,eZetvoor draadlooze telefoon. Deze torens, jjede hoogste zijn welkenpen daaitoe gebruikt weiken eene hoogte van ongeveer 3oo m. jjjdenhevigen stormwind welke dezer dagen (voedde, is een dezer ijzeren torens, die reeds ö5 m. hoogte had, omvergevlogen. Het gewicht dezer ijzeren stelling bedraagt jioton. Men kan zich inbeelden welk gerucht jeze ineenstorting moest teweegbrengen. De labels welke deze geraamten weerhouden, jebben beneden een weerstandsvermogen van (dtonen boven van 100 ton. Het verlies, dat ten laste van den aannemer talt, is geschat op 800.000 frank. Duitschland I. - De Rijks-voorzitter Ebert is komen te overlijden Dit afsterven zal eene aanzienlijke opschud ding teweeg brengen in de politieke middens over ’t algemeen en inzonderheid in Duitsch land. Reeds verscheidene namen werden voorge steld om den opvolger van voorzitter Ebert mi te duiden. Nochtans is er een die ten zeerste de aandacht wekt het is deze van den voormaligen Kroonprins. Het is een feit dat de nieuwe duitsche grond wet toelaat aan de prinsen van het vroegere rorstenhuis als voorzitter van het Reich ge lezen te worden. Moest de keuze op den Kroonprins vallen, dan zou het waarschijnlijk niet lang duren er de du.tsche Republiek weer in Keizerrijk verandert. I 2. - Het verslag der Toezichtscommissie ■op de duitsche bewapening komt aan de bond- genooten voorgelegd te worden. Alhoewel dit toezicht met groote moeilijkheden gepaard ging en niet overal zonder kwaadwilligheid ton gedaan worden, is het onrustwekkend te vernemen in hoeverre Duitschland te kort ge bleven is aan zijne verplichtingen op dit gebied. Het onderrichten en drillen van soldaten wordt op bedekte wijze en toch op groote schaal voortgezet. Overal zijn er verdoken stapelplaatsen van bewapening en oorlogstuig. De Roerbezetting Onze troepen welke nog in de Roer zijn, tallen tusschen 24 en 25 dezer afgelost wor den. Het is generaal Delfosse in plaats van generaal baron de Renette welke er het bevel Over zal voeren. De afdeeling die thans de bezetting zal doen, zal waarschijnlijk de laatste zijn, indien ’Hes geregeld wordt voor de ontruiming van Keulen. Het zal waarschijnlijk op 18 Maart a. s. zijn dat Arnold De Munnynck, tenor aan de Koninklijke Vlaamsche Opera te Antwerpen, ons zal spreken over u Wagner en zijn opera’s» Wat vooral de belangwekkende kant zal zijn, is dat de spieker zelfde meest karakte ristieke brokken uit Wagners werk zal voor zingen. Het wordt wel een aangename avond. waarlijk de toevlucht is der van alle natiën, heeft besloten 2'jnen grond te ontzeggen aan de Japaneezen. Japan op zijne beurt, heelt een wetsvoor- stol neergelegd om aan de Amerikanen alle tacht te ontzeggen zich eigendommen aan te haffen op Japaneeschen bodem. Dit werd ^or Amerika zeer euvel opgenomen en in 'k Pers wordt eene hevige beweging op touw tozet om eene samenwerkende overeenkomst |te treffen tusschen de Vereenigde Staten, l^ada, Australië en Engeland tegen Japan. Turkye _/e is een opstand uitgebroken, die burgeroorlog kan leiden.’Gewapende hebben zich gevormd onder de Kur- I

Het Ypersche (1925-1929) | 1925 | | pagina 9