«HET VPERSCHE LA REGION D’YPRES Supplément II j ^ekelijksch Overzicht Lo grand ba' des Amities Franchises Bijvoegsel B8Baaa~ Verloren in Lapiere’s zaal gedurende ’t bal van Zondag laatst, gouden knopring voor kleine mansvinger, met initia len M. W. en andere bijzondere kenteekens. OorloysGhade - Dommagas de guerré 5e Année, N° 50 - 28 Mars 1925 Grande Loterie du Canal drYpres In onze IVIuziekschool Amerika. wer- Spanje en Marokko. Vpersche Studiekring De aJgemeene Grensveiligheid. 46.76O Heure officielle - Élecieut s attention L’heure d’été entre en vigueur dans la nuit du 4 au 5 avril prochain toutes les montres seront done avancées d’urte heure ie samédi soir. Les élections auront lieu de 8 heures (7 h .ures a l’heure d’hiver) jusque 1 heure(midi a l’heure d’hiver). Jaargang, Nr 50 28 Maart 1925 Gros Lot 1 million Deux mille autres prix de la valeur de deux millions. Yprois Sauvez votre ville Aidez a la Renaissance de votre cité natale, martyre de guerre et d’après guerre. lous la main a la poche pour collaborer a la reconstruction du canal. Le billet de la grande Loterie du c mal ne coüte qu’un franc pour les sinistrés, un franc et dix centimes pour les profiteurs de guerre. Que Ton se presse Un gros paquet de bil lets a deja été retenupar un éx-ministreencore en service qui adore incognito la ville d’Ypres. Malgré et contre les pouvoirs publics, qui ont failli a toutes leurs promesses, nous l’au- rons I Nous l’avons 1 Dès Mercredi prochain les dragues seront en mouvement, les terrassiers par milliers seront au travail. N’hésitez pas I Les bureaux de vente seront ouverts dès Mercredi aux adresses suivantes 46, Rue du Violon d’Or 178, Rue de l’Appel 20.3, Bloc (3e étage) 68bis, Cité Ligy (aux sous sols). N. B. Tenir la droite dans les escaliers et les vestibules. La direction n’est pas respon- sable des noyades dans les caves. Europa ook eene alleen van ook van de Terug brengen tegen goede belooning ten bureele dezer. Een geweldig orkaan met wervelwinden is over de Vereenigde Staten losgebroken. De stormwind was zoo geweldig dat op sommige plaatsen al de huizen der gemeente instortten jen daarbij brand verwekten. Sommige inwo tiers dezer geteisterde steden zagen zich de jkleederen van het lijf rukken door den wind. Er zijn honderden dooden en duizenden gekwetsten. Officieel uur Kiezers opgepast In den nacht van den 4 op 5 April wordt het zomeruur terug in voege gebracht en alle 'uurwerken dienen dus één uur vooruit gesto ken. De stemming zal dus plaats hebben van 8 uur (7 uur wintertij 1, tot 1 uur (12 uur win tertijd). Japan. p> stad Tokio, welke zoo wreed beproefd jierd door eene aardbeving en op wonderbare fijze in korten tijd uit hare puinen weder op feeS) komt nogmaals op zeer gevoelige wijze geteisterd te worden. Een hevige brand legde ongeveer 1700 hui- 2en in asch en bracht meer dan 10.000 men- schen zonder dak. (Voor den spoedigen her opbouw en ook voor zulke snelle vernieling, valt er op te merken dat het hier meest houten huizen geldt). Eenerzijds meldt men dat de Spaansche wa pens in Marokko steeds zegevierend optreden en dat de zaken goed gaan. Van een anderen kant schijnt het dat de Spaansche Regeering onderhaudelingen zoekt aan te knoopt- n met de opstandelingen om den strijd, zoo mogelijk, zonder verdere vijande lijkheden te eindigen. Generaal Primo de Rivera is weer naar Marokko vertrokken. II faudrait remonter trés loin dans l’histoire des fetes d’Ypres pour trouver une soiree digne d’etre comparée a celle qui eüt lieu le Samedi 21 Mars, au Vieil Ypres pour la cló'.ure de l’hiver 1924-1925. La salie était p’eine de monde, pour s’arrè- ter, heureusement pour les danseurs, a la limite de la cohue. Tous les danseurs oupres- que tous étaient travestis, parfois avec beau- coup d’originalité. Mais parmi les dames, que de délicieuses toilettes, de belles trouvailles d’originalité et de grace 1 Vraiment, au point de vue du grand nombre des travestis, de l’élégance et de l’originalité des costumes, du goüt et de la décence des toilettes, la soirée du 21 mars n’a jamais été surpassée par aucun bal des grandes villes. En cela, nous ne saurions étre contredits. Pareilles fêtes font époque dans les fastes d’une société. Et précisément, paree qu’il a par trop sur- passé les pronostics de tous et les mesures prévues, ce succes lui-même a prouvé que des améliorationssont encore a apporter dans l’organisation des futures soirees de ce genre. Les concours sont a remanier et le nombre des prix a y affecter doit être triplé, quadru- p’é il ne faut pas que l’émulation des dames pour bien faire soit refroidie par une décep- tion non méritée. La tombola aussi doit être plus rapidement menée. Ce sont la des petits détails que l’ex- périence seule peut apprendre a connaitre. La plus grande animation a règné jusqu’a la fin, alliée a une courtoisie et une jovialité parfaite. Tout le monde s’en est donné a cceur joie, dans cette belle fête de familie. A l’an prochain, et paissent les Amitiés Franqaises marcher ainsi toujours de succès en succès. Op Donderdag, 2 April, eerstkomende, wordt een buitengewone voordracht gehouden door den heer Advokaat Jozef Muls, letter kundige uit Antwerpen, over Breughel en zijn werk met lichtbeelden, in het Hotel Britannique om 8 uur ’s avonds. Het belooft een interessante avond te zijn. Dit zoo belangrijk vraagstuk heeft in den laatsten tijd buitengewoon veel inkt doen vloeien. Nadat er de Conferentie van Geneve mede gemoeid was, waar helaas geen doel treffende uitslag bekomen werd, is de zaak thans ter sprake in het Engelsch Parlement. En terwijl men daar de bespreking voortzet, maakt dezelfde kwestie het hoofdpunt uit der bekommeringen van vele andere landen zooals België, Frankrijk, Italië, Polen, enz. Met genoegen mogen wij bestatigen dat het Engelsch Kabinet in zijne plannen en studiën altijd in het oog houdt dat België eene bizon- dere aanmerking verdient in deze zaak. Belg’ë wierd altijd genoemd het slagveld van en onze grensveiligheid verdient, dus buitengewone bezorgdheid, niet onze eigen Staatsmannen, maar omgevende landen. Frankrijk. In de Fransche Kamers kwam het tot vuistslagen en broedergevechten bij de be spreking der invoering van de Fransche lee- kenwetin de herwonnen gewesten. Zelden zag men zulke tooneelen, zelfs in de geweldadig- ste tijdperken, als zich thans voor deden. Het wierd eene echte en bloedige vechtpartij, welke niet kon gestaakt worden dan door °pschorsing der zitting en sluiting der deuren. Palestina. Palestina, dat zelf over zijn lot wil beschik- heeft zich door toedoen en met medehulp her Engelsche wapens onder Joodsche voog dij voelen zetten Om tegen deze dwingelandij verzet aan te tekenen, hebben de Arabieren, zoowel Mu- Su'mannen als Christenen, besloten eene mon- sterbetooging te houden op l April aanstaan de. Deze betooging is vooral gericht tegen M. Balfour, de Engelsche Staatsman, welke m W beloofde aan de Joden hun Palestina °Ver te leveren. - RIK- In de laatste zitting der Scheidsrechterlijke Comm's- sles werd de schade, waarde 1914, als volgt vistgesteld voor de hiernavermelde geteisterden Dans la dernière séance des Commissions Arbitrates la valeur des do menages 1914 a été fixée comme suit pour les personnes ci-dessous Neuve-Église Bailleul Henri Billiau Léonie Messines Vanleene Henri Wytschaete Ve Spinnewyn-Louagie Vandeputte Jean Héritiers DenTurck Florimond Niet zonder verwondering ontvingen wij, voor Zondag laatst eene uitnoodiging om de uitvoering bij te wonen gegeven door de leer lingen onzer Muziekschool. Eeneuitvoering Maar de school werd pas vóór eenige maanden heringei icht. Wij wisten dat de meeste leerlingen, bij hunne aanvaar ding, van de muziek volstrekt niets kenden. En toch eene uitvoering Geheel benieuwd en een beetje verlegen trokken wij daarheen. De zaal was vol. Het lezen van het wel voorzien en uitgeko zen programma maakte ons nog meer verlegen. Maar de leerlingen waren het niet. Met eene overtuiging, die onmiddellijk al de aan wezigen won, gaven zij allemaal het duide lijkste bewijs dat zij in de muziekschool iets hadden geleerd, dat zij dat iets ten volle be grijpen en gevoelen. Gevoelen vooral. Ze leverden allen deugdelijk werk en den dan ook zeer hartelijk toegejuicht. De heer Aimé Van Nieuwenhove, Voorzitter van den Beheerraad, dankte de aanwezige overheden, ouders en vrienden en wenschte Bestuurder, leeraars en leerlingen veel geluk om den welverdienden bijval dien zij behaal den. Met Tuindag een nieuwe uitvoering. Maar nu zijn wij er niet meê verlegen... Dank aan Albert, Van Ëgroo wordt onze muziekschool binnenkort eene modelinrich-, ting- 2.078 2.420 - 15.190 18 ïoo 1.808 -

Het Ypersche (1925-1929) | 1925 | | pagina 9