1 5eJaar, N° 51 -4 April 1925 5e Année, N° 51 - 4 Avril 1925 Verkiezingen Lijst der Kandidaten - Lists des Candidate Wetgevende Kiezingen ELECTIONS LÉGISLATIVES Beheer, Opstel en Aankondigingen 15, Boterstraat, 15, Yper Redaction, Administration et Publicité 15, rue au Beurre, Ypres Naamlooze artikels geweigerd Les articles non signés sont refuses I ilji de beloofde bruggen over de Al onze nijveraars bouwers, in plaats Abonnement 8 fr. 50 per jaar Buitenland 13 fr. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren Abonnement 8 fr. 50 par an Etranger 13 fr. On peut s’abonner dans tous les bureaux de poste Beiges KAMER - CHAMBRE a) Katholieken - Catholiques Werkelijke Effectifs MM. Colaert René, uittredend-sortant. Vandro-mme Jules, Westoutre. de Vinck Pierre, Zillebeke. Plaatsvervangers Suppléants MM. Brutsaert Henri, Poperinghe. Desimpel Pierre, Warnêton-Waasten. Nevej an Arthur, Poelcapelle. b) Liberalen Libéraux Werkelijke Effectifs MM. Glorie Max. Vermeulen Hector, Yper-Ypres. Deleu Isidore, Meesser-Messines. Plaatsvervangers Suppléants MM. Biller Gérard, Wervik-Wervicq. Beheyt Charles, Poperinghe. Titeca Arthur, Nieuwke: ke-Neuve Église. c) Socialisten Socialistes Werkelijke Effectifs MM. Missiaen Edgard, uittredend-sortant. Deltour Bruno, Komen-Comines. Fernagut Félix, Vlamertinghe. Plaatsvervangers Suppléants MM. Mahieu Henri, Wervik-Wervicq. Bekaert Isidore, Gheluwe. d) Kristen Democraten Démocrates Chrétiens Werkelijke - Effectifs MM. Cottyn Maurice, Yper-Ypres. Vermeulen Benoni, St Jan-St Jean. Lefèbre Hilaire, Poperinghe. Plaatsvervangers' Suppléants MM. Vermeulen Benoni, St Jan-St Jean. Ghesquière Emile, Wervik-Wervicq. Deweerdt Francois, Komen-Comines. Journal hebdomadairé de 1’Arrondissement d’Ypres Organe de l’Association des Sinistrés* des Clubs Yprois, etc. Weekblad - voor het Arrondissement Yper Orgaan der Vereeniging der Geteisterden. der Ypersc he Clubs, enz. c) Socialisten Socialistes Werkelijke Effectifs MM. Martens Gustave, uittredend sortant. Ducastel Hippolyte, uittredend-sortant, Vanraes Emile, Wervik-Wervicq. Lecluyse Léopold, Harelbeke-Harlebeke. Plaatsvervangers Suppléants MM. HenneyonckErnest, Mouscron-Moescr. Groenweghe Adolphe, Kortrijk-Courtrai. Vanwymelbeke Arthur, Waereghem. d) Kristen Democraten Démocrates Chrétiens W er'kel ijke Èffectifs MM. De Pontieu Edmond, uittredend-sortant. Mayeur Arthur, Kortrijk-Courtrai. Vandewalle Victor, Cuerne. Debrabander Victor, Harelbeke-Harleb. Plaatsvervangers Suppléants M MLiebaert Joseph, Mouscron- Moesereen. Debacker Henri, Bi.-seghem. Dequesne Achille, Wevelghem-. SENAAT - SÉMAT a) Katholieken Catholiques Werkelijke Effectifs MM. Mullie Gilbert, Dottignies-Dottenys. Bruneel de Montpellier Gustave, Kemmel. Bekaert Léon, Sweveghem. D’Huvettere Constant, Yper-Ypres. Plaatsvervangers Suppléants MM. Storme Hector, Mouscron-Moescroen. Lemahieu CyriMe, Yper-Ypres. Debrabander Henri, Desselghem. Iweins d’Eeckhoutte Henri, Yper-Ypres. b) Liberalen Libéraux Werkelijke Effectifs MM. Nolf Ernest, uittredend-sortant. Vandenberghe René, Kortrijk-Courtrai. Beheyt Charles, Poperinghe. Degandt Albert, Dottignies-Dottenys. Plaatsvervangers Suppléants MM. Gillon Robert, Kortrijk-Courtrai. Van Nieuwenhove Aimé, Yper-Ypres. Glorie Robert, Yper-Ypres. Descheemaeker-Gentil, Deerlijk. Men waant zich in een overwonnen land. In alles en overal zijn wij onbetwistbaar nog altijd de slachtoffers. Alléén een goede vertegenwoordiging kan ons redden. Den ernst van den toestand inziende zou de bevolking van ons arrondissement maar één enkele bezorgdheid moeten gehad hebben en één enkele lijst, buiten eiken partijgeest samengesteld, had men aan de goedkeuring der kiezers moeten kunnen onderwerpen. ’t Was de wensch van al de burgers met gezond oordeel. Wij kunnen enkel betreuren dat die wensch niet werd vervuld. Er zijn vijf lijsten 1 En onze mooie kieswetten laten niemand toe zijne stem te verleenen aan de bekwame kandidaten die zich op verschillige lijsten bevinden. Men mag slechts stemmen voor ééne lijst, bijgevolg stemt men vóór een man dien men wenscht gekozen te zien, maar te zelfder tijd voor personen die men niet verlangt. Daar is niets aan te doen. Wij kunnen enkel de kiezers aanraden rij pelijk hunne stemming te overwegen. Onze levensbelangen staan op het spel en ieder bijkomend politiek belang moet plaats ruimen voor de eischen van de economische herwor- ding onzer streek. Sedert de laatste verkiezingen hebben wij genoeg afgezien. Pogen wij te herstellen.. Aan ieder zijne verantwoordelijkheid Het Ypersche Zooals bij de voorgaande verkiezingen houdt Het Ypersche zich heel en gansch buiten den politieken strijd. Ons blad kent enkel en alléén de belangen der geteisterden en heeft voor plicht aan al de kiezers te herinneren dat zij eerst en vooral van de verdediging dier belangen rekening moe ten houden. Niettegenstaande de grootste helft der ge teisterden de vereffening hunner oorlogschade bekwamen hebben zij er allemaal belang bij dat hunne rechten verdedigd worden. Inderdaad, bijna niemand heeft gekregen wat hem toekwam. Voor een min of meer groot deel werden wij allen met papier be taald. Welke waarde hebben die papieren, die titels ’t Is met geld nochtans dat de Staat ons moet betalen. Die hoogst belangrijke kwestie mag dus niet verwaarloosd worden. Vooreen groot aantal geteisterden gebeurde de heropbouw door den Staat. Bijna niemand is tevreden. De gebouwen worden niet vol tooid of laten veel te wenschen over. Omtrent zooveel klachten of huizen. De belangen der eigenaars moeten onderzocht en ondersteund worden. en bijna al onze land- van geld te kunnen ont vangen door bemiddeling der Samenwerkende Vennootschappen, zijn verplicht zich te wen den tot de Bank voor Krediet aan de Nijver heid die nog niet betaalt maar tien ten hon derd zal aftrekken wanneer zij betalen zal. ’t Is een kolossale jodentrek, een onrecht vaardigheid. Die oplossing is niet aanneem baar. Onze volksvertegenwoordigers moeten man nen zijn, bekwaam om dat stelsel te doen veranderen. De wederbelegging sleept overal aan, het geld komt nooit rap genoeg en daar door wordt de heropbouw stop gezet. Alléén krachtdadige volksvertegenwoordigers en se nators kunnen aan zulk een toestand een einde brengen. Onze wegen zijn erbarmelijk. Overal elders 'n België zou dat niet geduld worden. De Staat doet niets voor de herleving der nijverheid. Om de groote steden te bevoor- deeligen ontneemt de Regeering al hetgeen vóór den oorlog zoo machtig medehielp aan l' den voorspoed van ons arrondissement het Koninklijk Gesticht van Meessen, de Land bouwschool, de Weldadigheidsschool, het Garnizoen, de Rijschool, het Museum Mer- ghelynek. Waar blijven Leie Wanneer wordt het verkeer op de banen Msteld, thans onderbroken door het imtor- ten der duikers HET YPERSCHE

Het Ypersche (1925-1929) | 1925 | | pagina 1