GROOTE III II HANDELSFOOR Grande Foire Comnierciale van Donderdag 9 [j=j] <1n Jenrii Q l s o Tweede Handelstentoonstelling van Donderdag 9 tot Maandag 13 April 1925 Stad Yper Ville d’Ypres I 0 0 0 Gsns raal Lord Rawlinson NATIONALE MILITIE bi n du Jeudi 9 au Lundi 13 Avril 1925 Rijsse 1st raat. St J akobstraat Hondstraat Statiestraat Rijsselstraat E tot Maandag 13 April 1925 Lord Hemy Seymour Rawlinson, geboren te Koyle in 1864, is den 27 Maart IQ25 te Delhi overleden. Hij was opperbevelhebber van het Britsch- Indische leger. Gedurende den laatsten oorlog heeft hij zich buitengewoon onderscheiden. In October 1914 dekte hij den terugtocht uit Antwerpen. Hij voerde bevel over het vijfde leger en leidde in 1916 den Engtlschen aanval op de Somme. Dan ging hij over naar het vierde leger en nam een werkdadig deel aan het laatste offensief. Nemen deel aan de tentoonstelling In de zalen der beroepschool Zaal nr 1 Vermeulen-Meynne, bieren. Gasmaatschappij, verlichting en verwarmings toestellen. Bossaert Maurice, rijwielen. Dehaene Isidore, meubelen. Bagein Maurice, stoven enlandbouwartikelen. Gantois C., wijnen en likeuren. Vanhecke Jules, vogelkweeker. Vandamme Gustave, autos Citroen. Vandendriessche, electriciteit. Vandevivere Omer, kruidenierswaren. Zaal Nr 2 Desramault A.. stoven. Gruwez Daniel, velos. Devos Dewanckel, autos bord. Walraeve, broedmachien. Maatschappij Singer, naaimachienen. Valcke Prosper, meubels. Declercq Jeröme, kuipen. Zaal Nr 3 Rossey Gebroeders, kunstglas. Soete Marcel, meubels. Delahaye Gustave, kunstsmederij. I Quisthoudt, kunstschilder. Demot Joseph, kunstsmederij. Desmedt Bernard, vogelhut. Zaal Nr 4 IöÜs Honoré, linnengoederen. ^groote P., schilderwerk. IJ Mej. Devos, Verhack V., Verbeke H., De Salmon, Duolaeghe, Cardinael E., Toussaert Ed., Luyten, Vandevyvere, Reynaert, Gillis M., Banckaert A., Tavenier C., Germonprez P., Coene Ch., Mahieu gebroeders, Huyghe G. Dehaene-Blomme, Geeraert, Vanmarchke C., Fiers Ch Desmui, Ghys, Werrebrouck D., Groote Markt Dixmudestraat Meenenstraat Op Witten Donderdag, zijnde 9 April, begint onze handelsweek. Deze zal op officieele wijze ingezet worden om 3 ure ’s namiddags. Van nu af reeds mogen wij deze begroeten als eene gelukte onderneming,daar de nering- doeners van Yper begrepen hebben wat er in dergelijke omstandigheden dient gedaan te worden. En zij deden het met ondernemings geest, met taaien wil en kloeken durf. De zalen der vrije beroepschool, Meenenstraat, voor deze gelegenheid in expositie-zaal herschapen zullen het uitzicht hebben van een reusachtig magazijn waar alle producten zullen ten toon gesteld en te koop geboden worden. De stad zelf zal een aanblik hebben van pracht en macht daar ruim 100 handelaars hunne huizen zoo zullen weten te versieren en hunne uitstallingen zoo op te smukken dat een groote stad ons benijdens waardig, zal kun nen bezien.' Zulk bewijs van wilskracht en onderne mingsgeest zal geen verloren moeite zijn daar wij mogen rekenen op de algemeene belang stelling der Yperlingen en een talrijk opkomen der bewoners der omgeving. Yper is het centrum van alle handelsope: a- ties onzer herbouwde gewesten. Wij moeten kost wat kost aan onze geburen den weg naar Yper aanleeren en dat zullen wij met hun het doorslaande bewijs te leveren dat wij voor vreemde concurrentie niet moe ten en niet willen buigen voor wat den aard, de hoedanigheid en den prijs der koopwaren betreft. Onze leuze weze Yper aan de Yperlingen de Yperlingen voor Yper. Bericht De Belgen, geboren in 1909, die den i5 April 1920 geen bericht zouden ontvangen hebben van hunne inschrijving in de wervingsreserve, moeten zich voor den 3o April 1925, tot het bestuur der gemeente wenden, waar zij op 1 Maart 1920 in de bevolkingsregisters inge schreven werden. Op bevel, De Gemeentesecretaris, De Burgemeester, G. VERSAILLES R. COLAERT Vanbecelaere, Vanneste, Beddeleem, WweVandaele, Vercruysse J., Lamoot C., Coffyn, Gaimant gebroeders, Notebaert A. Demeere A., Lemahieu, Garrain G., Temperman Ch. Donche E. Thouroutstraat Masselus G., Vandenpeereboomplaats. Desquiens-Misplon, Stevens-Pattou, Tahon J., Mondstraat Desmedt Ch., P. S. Bij M. Demeere, Meenenstraat, is het vrijen ingang den Zaterdag alleen. Mm' We Doom-Mahieu, de H. H. Seys Ernest, Vergracht Maurice en Weckesser Arthur alhoewel geen deelnemende leden hebben geldelijk onze werking gesteund. Afzonderlijke katalogen zullen in omloop zijn. Daarin zijn aangeduid de naam der tentoonstellers, de aangewezen plaats voor den stand en den aard van het tentoon gestelde goed. Vankelst-Igodt, meubels. Bertier Jeróme, gleis en beelden. Bille Jules, tapijten. Chocolat Chimère, chocolade. Coulombier, wijnen, bieren en likeuren. Mailliard J., rijwielen. Vaneenaeme, olie, banden. Toussaert Léon, margarine. Declercq Robert, gist, spiritus. Derycke Georges, schrijfmachienen. Verdiep Tanghe Théo, kunstsmederij. Bureel Dewilde Albert, kaders, tafels. Koer Vanderghote Donck, baksteen. Madou Victor, ciment. Timmerman, arduinsteen. Declercq Charles, ciment. Maere Cyrille, tegels. Zullen ten huize tentoonstellen Duhameeuw Louis, Tempelstraat. Baert Arthur, Gruwez Aimé, Lamoot Gérard, De Hollain Honoré, Cuvelier, Vanlede Mme, Fontaine, Molein, De Gouden Vork, Dumortier, Antony Mj., Werquin G., Deproost A., Flamant G., Billiet J., Bras-Tavernier, Bras Decaestecker, Verfaillie A., Craye P., Lomas, Verhack H. Versailles, Vanwonterghem G., Vandevoorde F., Vrouw Cornillie, Casier C., Busschaert, Asaert Salomé,' Berghm m, Dt scamps, Keignaert, Wwe Dekeerle, Glissoux E., Barrato Ch., Declercq-Simoens, Rousselle A., Bossaert, Schmidt- Baudrez, Hoste, Demaerel, Louwj ck, Vanlaethem, Gilles G., Neermarkt Cromheecke, Blomme Martin, Coudron, Angillis-Bouquet, Vierstraete, Desegher J., Louf gebroeders, |- Masquelier, me - ][=^=- -ir==i =-^-=Mf=ll 4 'i) Boterstraat F I

Het Ypersche (1925-1929) | 1925 | | pagina 3