-:HET YPERSCHE LA REGION D’YPRES I ■^==^2 Bijvoegsel - Supplément V. o» s. Wekelijksch Overzicht Zwijne- Wedstrijd voor uitstallingen op Witten Donderdag 5e Jaargang, Nr 52 - 11 April 1925 5e ^nnée, Nü 52 - 11 Avril 1925 Eastrasis ei^a fjSoïiitaisr Mini: tére des Finances. M. Deduyt- SCH.aever H., inspecteur general a l’adminis- tration de l’enregistrement et des domaines, assimilé aux directeurs généraux, est nommé administrateur-délégué de la donation royale. Eervolle OncferscE^eicSêng Wij vernemen dat bij Koninklijk Besluit het burgerlijk Kruis van le klas verleend werd aanM. Ch. Beckaert, Bureeloverste van het Gemeentesecretariaat en de medalie van te klas aan de Heeren R. Bouquet, Gemeente raadslid, Em. Cuvelie, Gemeenteontvan ger en C. Castel, klerk in het bureel van den Burgerstand ten stadhuize. Beste gelukwenschen. Dommages de guerre. M. Maurice Dehem, greffier au tribunal de ire instance d’Ypres est nommé greffier au tribunal des dommages de guerre d’Ypres en remplacement de M. Bri- soux, dont la démission a été acceptée. BERICHT De Burgemeester der Stad Yper heeft de eer bekend te maken dat, om reden van her- kasseiing, de doortocht voor alle rijtuigen zal opgeschorst zijn, in de Dixmudestraat, gedu rende een maand, te rekenen van 14 April’25. De Bmgemeesb r, R. COLAERT. Amities Franchises SECTION d’YPRES Le Dimanche, 19 avril prochain, les Poi- lus de France viennent officiellement visiter le cimetière St Charles a Ypres. Les «Amitiés Franqaises sont invitées a prendre part au cortège, ainsi que d’autres sociétés patrioti- ques. La commission prie done les membres d’ar- river trés nombreux au lieu du rendez vous, place de la gare, a deux heures et demi. Le cortège se rendra directement au cimetière francais, oü il se disloquera après le salut aux morts et la minute de recueillement. Pour la commission. Arth. Butaye. Ordre judiciaire. Est nommé juge sup- pléant au tribunal de première instance d’Ypres, M. Berghman G. China. China is sedert den burgeroorlog, die er ge woed heeft, meer dan ooit een land van plunderaars en rooversbenden geworden. Op 21 Januari 1.1. werd de E. P. De Clip- pele door een dezer benden ontvoerd en tot heden bleef men zonder nieuws van hem. Op 9 dezer kwam men te vernemen dat hij weer in vrijheid gesteld werd, dus na ongeveer 2 maanden. Op ’t zelfde oogenblik echter meldt men dat een dezer plunderbenden een overval gedaan heeft in eene Chineesche gemeente en er dui zend vrouwen en kinderen heeft ontvoerd. De Chineesche Regeering zelf heeft schrik van deze benden, bij zooverre dat zij gewoon lijk eindigt met genade te verleenen aan deze boosdoeners en ze in te lijven bij het leger. Engeland. Engeland heeft thans het bouwen van den grootsten onderzeeschen boot der wereld ge ëindigd. Dit vaartuig kaï 2 1/2 dagen onder water blijven en heeft eene bemanning aan boord van 121 man, die gezworen hebben niets van de geheimen kenbaar te maken. Deze onderzeëer heeft 842.000 pond ster ling gekost. ToaneeSgiïde PuiinsniroasI Op Zondag 19 April om 2'A ure namiddag en Maandag 20 April om 8 ure ’s avonds, in Yper-Palace opvoering van Gocfieiaev® vara Cahisiel gedramatiseerde legende uit de elfde eeuw in 4 bedrijven en zeven tafereelen, door Dr Eug. Van Oye. Dit prachtstuk werd door koninklijk besluit van 29 Juli 1910 met den driejaarlijk- schen staatsprijs voor tooneelletterkunde be kroond. Iedereen haastte zich zijne kaart te nemen bij H. Waterbley, herberg Museum Boom- gaardstraat nr 1. De Koninklijke Hofbouwmaatschappij van het arrondissement Yper had dees jaar, gelijk het sedert veel jaren vóór den oorlog reeds bestond, ter gelegenheid van Witten Donder dag zijnen wedstrijd ingericht voor uitstallin gen versierd met natuurlijke bloemen, planten, fruit en groenten. Een twintigtal mededingers hadden zich laten inschrijven. De Jury die samengesteld was uit de HH. Bouckenooghe Valère, Melies horticole officer der Engelsche kerkhoven, Casier Jules, Bou quet Remi en Dethoor Ferdinand, heeft waarlijk de taak niet gemakkelijk gehad, want velen om niet te zeggen allen hadden gedam om ter schoonst. Een voor een al de uitstallingen aanhalen ware wat lang maar nochtans zijn er verschei dene die wij moeten gelukwenschen om het welgelukken van hunne opzetting. De uitstal lingen onder ander van de firmas Devos en Dewanckel, Edgard Cardinael, Gruwez Aimé, Duthoo Henri, Schmi lt-Baudrez, Dethoor Albert en Me W' Van Daele, verdienen eene bijzondere melding. De Koninklijke Hofbouwmaatschappij be dankt al de mededingers en moedigt hen aan om toekomende jaar nog beter te doen. Hieronder geven wij den uitslag van den wedstrijd. Categorie A Fruit en Bloemen M. Dethoor Albert, Boterstraat, vergulden eeremetaal met ge'ukwenschen der jury. M. Fonteyne-Verbeke, Bote’rstraat, verzil verd eeremetaal Categorie B Autos en Motos. MM. Devos en Dewanckel, stand beroep- school, vergulden eeremetaal met gelukwen schen der jury. Categorie C Mod en, Confectiën, Merceriën, Kruidenierswaren ens M. Gruwez Aimé, Boterstraat, vergulden eeremetaal met toejuichingen van de jury. M. Cardinael Edgard, Rijsselstraat, vergul den eeremetaal met gelukwenschen van de jury. M. Schmidt-Baudrez, Statiestraat, vergul den eert metaal met gelukwenschen van de jury- Notariat. M. Fraeys G., candidat- notaire a Bruges est nommé notaire a Neuve- Eglise en remplacement de M. Lahousse, appelé a d’autres fonctions. België. Onze vliegenier Thieffry komt zijne reis naar Congo op gelukkige wijze te eindigen. Volgens de inlichtingen welke men thans bezit, is deze reis gepaard gegaan met de grootste gevaren en moeilijkheden. Onweer en storm, wervelwinden van zand, buitenge woon groote hitte, moeilijke verkenning, dit waren de voornaamste zwarigheden welke onze landgenooten te bekampen hadden. Deze reis, die ondernomen werd enkel met het doel te bewijzen dat er mogelijkheid be staat het vaderland met onze Kolonie langs den luchtweg te verbinden, is dus ten volle geslaagd. Thans weet men beter welke weg te volgen is om meest zekerheid te genieten, waar er bevoorradingsposten moeten gesteld worden en welke hoedanigheden meest noodig zijn aan het vliegtuig. Overal waar onze vliegeniers aankwamen, hebben zij een schitterend onthaal ontvangen, en al de vreemde posten waar aanlanding geschiedde hebben met de meeste, bereidwil ligheid hulp en bevoorrading geboden. De eereteekens die aan onze helden werden toegekend zijn ten volle verdiend. De naam van Thieffry en van zijne gezellen Roger en Debruycker zullen in de geschiedenis geboekt blijven. Rusland. Volgens de laatste berichten zou de Raad der Kommissarissen te Moscou besloten heb ben den binnenlandschen handel weer vrij te laten en vaarwel te zeggen aan het Staatsmo- nopolium. De leiders hebben bestatigd dat het vernie tigen van den vrijen handel het land naai den afgrond brengt en veel meer gevaar oplevert dan het bestaan van het kapitalisme, dit zijn de eigen woorden van hunne voormannen. De verkiezingen der Soviets hebben i3o8 volksvertegenwoordigers doen kiezen welke geene communisten zijn, tegen 255q commu nisten. Vroeger waren er slechts 12 u/o niet- communisten en nu 34 De Grensveiligheid. Er wordt hevig gewerkt om de grensveilig heid te bewerken door een neutraal gebied te beperken van aan Holland tot Zwitserland over ’t Rijnland. RIK. Frankrijk. De heer Herriot ziet zijne ster hoe langer hoe meer dalen. Men schijnt genoeg te hebben van zijne regeering. Eene kenschetsende kiezing had deze week plaats en de heer Millerand, Oud-Voorzitter der Republiek, welke zich stelde tegen de aanhangers van M. Herriot, werd met 520 stemmen als Senator gekozen. Dit was reeds een gevoelige slag. Thans ziet de huidige Regeering zich nog gedwongen 4 milliard papiergeld uit te geven en om zijne schulden te kunnen dekken spreekt de Minister van Geldwezen 10 0 o op het kapitaal te nemen als belasting. In zulke voorwaarden is het heel waar schijnlijk dat het Ministerie Herriot niet lang meer zal leven Duitschlanc. Op 26 dezer zal de tweede verkiezing plaats hebben om een rieuwen Reichsvoor- zitter aan te duiden. Twee gewichtige kandidaten, welke ailes in het weik stellen om tot het Voorzitterschap te geraken, zijn Ludendorf en Hindenburg. Dit zijn twee ernstige tegenstrevers vcor Jarres en M. Marx. Turkije. De Turksche Regeering meldt dat de over winningen op de Kurdische opstandelingen steeds talriiker worden. In de laatste scher mutseling lieten de Kurden meer dan 200 dooden achter en sloeg de kein der ren e op de vlucht. Andere berichten melden dat de opstand der Kurden eene nieuwe uitbreiding neemt. Mejuffer E. Van Winsen, Statiestraat, ver gulden eeremetaal. M. Vandevivere Richard, Rijsselstraat, ver zilverd eeremetaal. Me Camille Cornillie, Boterstraat. bronzen eeremetaal. M. Bille Jules, Meenenstraat, bronzen eere metaal. Comptoir Van der Eist, Groote markt,bron zen eeremetaal. M. H. de Hollain, Boterstraat, bronzen eeremetaal. M. Declerq Robert, stand beroepschool, een diploma. Categorie D Pastei- en Suikergoed. Me We Van Daele, Groote markt, vergulden eeremetaal met gelukwenschen van de jury. M. Lobelle-Dauchy, Boterstraat, vergulden eeremetaal. Ca'egorie E Beenhouwerijen en slachterijen. M. Duthoo Henri, Boomgaardstraat, ver gulden eeremetaal met gelukwenschen van de jury. Gillis Gustave, Neermarkt, vergulden eere metaal. Knockaert Albert, Dixmudestraat, verzil verd eeremetaal. SS y I I Sll I

Het Ypersche (1925-1929) | 1925 | | pagina 9