Zondagrost - Repos dominical Reninghe ViJle de Warnêton Langemarck Te koor KerkeboekeXi GEDACHTENISSEN GESC0- t ZIELMISSEN December van het verloopen dienstjaar, het Vetbond nog kon rekenen 1) Op een beschikbaar van fr. 256 millioen op de leeningen op einde 1924 was dit be schikbaar tot 121 millioen gedaald en het is te voorzien dat onze geldmiddelen zullen uit geput zijn in den loop van Juni aanstaande 2) Een overschot op algemeene onkosten van fr. 3.5oo.ooo. de slotwaarde van dit overschot zal slechts kunnen vastgesteld wor den na totale verdwijning van de fondsen van de leeningen en zuivering van al de maat schappelijke lasten. Wat dit overschot betreft, was ons eerste inzicht het eenvoudiglijk terug te geven aan den Staat, maar, na overweging, hebben wij besloten dit overschot te voegen bij de beschikbare fondsen op onze leeningen ten einde een grooter aantal geteisterden te kunnen voldoen. Wij hebben geacht dat deze manier van handelgn oneindelijk beter overeenkwam met onze rol en onze zending van ondersteuning der geteisterden dan aan de Regeering als buitengewone ontvangst, eene som te storten die in de algemeene be grooting zou gevallen zijn. Ten andere zal de Staat er niets bij verliezen, want het is inder daad altijd te zijner ontlasting dat wij de ge teisterden betalen. Wij twijfelen er geenszins aan, Mijne Heeren, dat ons besluit op dit oogpunt uwe eenparige toetreding zal genieten. De verdwijning van de beschikbare gelden schijnt voor het Verbond een einde te moeten stellen aan hare rol, daarom werd de ontbin ding beschouwd. Maar de gedachten daarover verwisseld waren zeer tegenstrijdig, want een groot aantal Samenwerkende Vennootschappen waren nog in volle werkzaamheid andere, waarvan de verrichtingen aangaande hunne leden geëindigd waren, hadden, ten gevolge van de bestatigde bevoegdheid van hun werk, van den Dienst der Oorlogsschade, de toela ting bekomen nieuwe bundels van het Com missariaat te ontvangen en ze te bewerken, op voorwaarde dat de bedoelde geteisterden er in toestemden zich lid te maken van eene Samenwerkende Vennootschap. Ook werden onderhandelingen aangegaan met het Departement ten einde zijn inzicht te kennen over de gebeurlijke ontbinding van het Verbond. Op 7dtn April laatstleden ontving onze Voorzitter van den Heer Minister van Economische Zaken een ambtsbericht luidende als volgt Mijne diensten vragen mijn gedacht over de ontbinding der Samenwerkende Ven- nootschappen en uw Verbond. Gij ziet zeer wel dat de sommen ter be- schikking gesteld van het Verbond weldra zullen uitgeput zijn. Het behoort dat de Samenwerkende Vennootschappen en het 3) Verbond hun werk voortzetten tot op het oogenblik van de volledige opslorping van al de leeningen. Dan kunnen de Samenwer- 3) kende Vennootschappen die een ernstig werk 33 in zake overeenkomsten opleveren, hunne 33 medewerking aan de Regeering vervolgen. 33 Het Verbond zelf moet niet noodzakelijk tot 33 de ontbinding overgaan, maar zou kunnen 33 voortgaan te bestaan als inrichting van con- 33 trole tn nazicht. De Regeering zou al de 33 betalingen rechtstreeks verrichten. Ten einde den overgang van een stelsel 33 naar hel ander te vergemakkelijken, zom het 33 nuttig wezen, dat van nu af, in inzicht van 33 de betaling, het Verbond al zijne nieuwe 33 bundels van overeenkomst aan de Regeering '3 overmaakt. M. Plisnier is ter uwer beschikking om 33 alle inlichtingen te geven nopens de uitvoe- 33 ring van deze maatregelen. Vervolg te naaste weke.) Zondag 17 Mei is de Apotheek van Mr HOIJTE8CÏEI?Meenenstraat ALLEEN OPEN. Financaee!© Berichten GRONDKREDIET VAN BELGIE Hoofdagent FORREST L. Hoofdagent van het Gemeentekrediet van België. B E R I C H T De wet van 3o December 1924 heeft het artikel II der wet van 3o Juli 192 X afgeschaft, dewelke de uitgave verbood van obligatiën met interestkoepons zuiver van lasten. In gevolg op dit verbod, aarzelden de geldplaat- sers hunne beschikbare fondsen in obligatiën zelfs in degene van de Crédit joncier de Bel gique— te plaatsen. En dit niet zonder reden de dragers dezer obligatiën zagen niet alleen lijk hunne inkomsten verminderd door het be drag der huidige lasten (i5 %),maar zij moch ten bovendien in de toekomst de oplegging van nog meerdere taxen op de interestkoepons vreezen. Reeds van Januari 1925 af, is de Crédit foncier de Belgique overgegaan tot de uitgave van obligatiën in overeenkomst met gezegde nieuwe wet. Deze obligatiën, uitgegeven voor een termijn van 5 of 10 jaar, volgens den wil of keus van den kooper ook de titels in ver nieuwing van vervallen obligatiën geven eenen interest van 5,5o ten honderd, vrij van alle tegenwoordige en toekomende lasten, betaal baar per semester. Deze lasten zullen gedra gen worden door de Maatschappij. Gedurende den ganschen loop der nieuwe obligatiën van de Crédit joncier de Belgiqueis de drager verzekerd het. volle beloop van de interestkoepons, aan 5,5o vastgesteld bij de uitgave der gezegde titels, te ontvangen. Wij trekken uwe aandacht op de waarde der obligatiën uitgegeven door de Crédit fon cier de Belgique. Hunne vastgestelde interest is zeer winstgevend gezien hunne buitenge wone zekerheid welke nooit, sedert meer dan negentig jaar, tegengesproken is geweest. De Crédit foncier de Belgique werd inder daad gesticht in i835 en zijne uitsluitende wer king is en blijft bestaan in het verleenen van grondpandelijke leeningen terugbetaalbaar - op weinige uitzonderingen na bij jaarlijk- sche afkortingen of annuiteiten welke kapitaal en interest tegelijk afleggen. Het kapitaal der obligatiën door de Maatschappij uitgegeven wordt gebruikt tot bemiddelen dezer lee- ningen. Het kapitaal aan de Credit foncier de Belgique door deze leeningen verschuldigd mag nooit het bedrag der in loop zijnde obli gatiën overtreffen. Wij zijn aan dien grond regel altijd trouw gebleven. Buiten de bezit ters zijner obligatiën, kan de Crédit foncier de Belgique dus nooit andere schuldeischers hebben. Daaruit volgt dat de obligatiën uitgegeven door de Crédit foncier de Belgique GRÖND- OBLIGATIËN zijn, genietende van de bij zondere zekerheid aan zulke obligatiën eigen. Het zijn immers titels van onrechtstreeksche pandrechtelijke schuldvorderingen gewaar borgd door overeenkomstige pandrechtelijke leeningen en, bovendien, gewaarborgd door iet maatschappelijk kapitaal en de reserve iondsen overtreffende tegenwoordig te samen de som van twintig millioen. Geene economische, financieele of politieke storingen, zelfs oorlog en vijandelijke bezet ting, hebben de vastheid en zekerheid der obligation van de Crédit foncier de Belgique met kunnen verzwakken. Men vindt ze in de ge dkassen der groote familiën,der belangrijke publieke besturen zooals Het Congo-fonds en de «Algemeene Spaar- en Lijfrentkas 33 gewaarborgd door den Belpgchen Staat als- vooraanstaande banken en vèrze- ook der keringsmaatschappijen. Geaegde obligatiën woeden uitgegeven voor een termijn van 5 of ,0 jaar, volgens het C langen van den aankooper, hetzij ten Z" schappehjken zetel der Crédit fonderle Z que te Brussel, hetzij ten zetel van JZ Agentschappen in provincie, tegen storti van hunne naamwaarde, in titels van 5oo, 1000 frank of van een veelvoud van frank zij vangen aan den eersten ieder der twaalf maanden van het jaar. Het kapitaal der gezegde obligation kosteloos op naam in de boeken der 5/ schappij ingeschreven worden. Anderzijds is het den bezitter eener ob tie op drager toegelaten zijnen titel nee leggen ten zetel der Maatschappij dew gezegden titel kosteloos bewaart en ei een ontvangstbewijs op naam aflevert. Voor alle Geldleeningen op hypotheeke Geldplaatsingen bij het Grond Krediet België wende men zich in onze Kantoren bij de Agenten. Af te knippen koepons Hypothécaire Belge-Américainecap. 260,7 33 3> div. 468,7: Fédér. Entrepr. Transp. et Electri- cité cap. Fédér. Entrepr. Transp. et Electri- cité fond. Vieille Montagne, Acompte Floridienne Pétrofina A. Départementaux Fr. Frang. i3,6c T4T 5l fr. 25 fr. 57 fr. 57,6o 17,60 De plaats is open van gemeentesekretar aanvragen in te dienen bij 't gemeentebestu voor 20 Mei 1925, jaarwedde 3ooofr. Getuigschrift van goed gedrag en desger lend van oud-strijder of oorlogsvermint wordt vereischt. Emploi de receveur communal vacai; demande écrite doit ètre adressée a l'A(M nistration Communale avant le 26 Mai. Traitement initial 4000! De voorloopige KERK, lengte 40 mete. breedte 12 m., hoogte 6 m. De prijzen mot' gegeven worden in gesloten en gezegeld omslag gericht tot het schepencollegie WK Woensdag 27 Mei. De barak moet weg nomen worden binnen de 14 dagen na de to wijzing. De betaling geschiedt vóór het «I nemen in de handen van den gemeenteej vanger. Gemeente Passchendael{| Burgerstand. Maani April 192.) A tienden en kennissen worden belfiff' genoodigd de ZIELMIS te wil'eibM loA die 17 zal gelezen worden morgen, Mei 1925, om 8 1/2 uur, in StX-j kerk, tot zielelafenis van heer Pieire ROUSSE^] Oud- Postbode. Vrienden en kennissen worden bek6'1' genoodigd tot de ZIELMIS die zalgeZÖ'| 'orden Zondag 24 Mei a.s., om w in St Jacobskerk, tot lafenis der ziel Joseph BR&EW1' voor de Plechtige Communie- Drukkerij DUMO^'j. 15, Boterstraat, 15 - ^1 PO PEKING HE, 21, YpefStfa3' 33 B. Geboorten Versavel Remi. Versave! Simon»' Cardoen Roger-Gerard. Depoorter Gerard. Huwelijken Deforche Alidoor en Ramon Godelie"| den van hier. Vanhoorne JérAme en Espeel Julia, van hier. Overlijdens Vanwildermeersch Alois, 5 m. A Maria-Anna-Cornelia, z. b., 18 j. Decommer Xaveer, Raelen Leopold, z. b., weduwnaar van Provoost S i 69 Duthoy Atarie-Louise, renlenierster, wedn»'| Spruytte Aiois-Henri, 87 j.

Het Ypersche (1925-1929) | 1925 | | pagina 6