HBT YPERSCh IE LA RÉGION D'YPRES 1 CONCERT Bijvoegsel Supplément ffekelijksch Overzicht Société Anonyme Horticole Ypioise Jaargang, Nr 5 16 Mei 1925 6e ^nnée, N° 5 16 Mai 1925 Burgerstand van Yper België. Het nieuw Ministerie. - De heer Van de vere, welke op zich genomen had het euw Ministerie samen te stellen, is er in ge kt niettegenstaande de grootste moeilijk en, de nieuwe Regeering te vormen. Het' getal ministers is niet volledig, doch ingezien de crisis reeds zes weken duurde, loest er kost wat kost een einde aan komen, iehier de samenstelling ervan erste Minister en Geldwezen M. Van de 'yvere Justitie M. Theodor Binnenland- che Zaken M. PoulletLandbouw en Open- are Werken M. Ruzette Nijverheid en Lrbeid M. Tschoffen Landsverdediging uitenant-Generaal Hellebaut Koloniën M. 'arton Economische Zaken M. Moyersoen. Tijdelijk worden belast met Kunsten en Wetenschappen M. Theodor luitenlandsche Zaken Baron RuzetteSpoor wegen M. Tschoffen. Marokko. De moeilijkheden in Marokko nemen hoe anger ho« meer uitbreiding. De krijg tegen frankrijk is ernstiger dan men eerst wel lacht. Abd-El-Krim doet den heiligen oorlog uit roepen en tracht al de stemmen in zijnen op stand mede te slepen. Het is thans bewezen dat een Duitsche duikboot voorraad bezorgt aan de opstande- ingen. Frankrijk ziet zich genoodzaakt talrijke ver sterkingen naar het strijdveld te sturen. Ook ;en ploeg vliegtuigen is naar Marokko ver rrokken. Men ziet de noodzakelijkheid in da lelijk voldoende maatregelen te nemen om iet lot niet te ondergaan van Spanje, dat door rntoereikende troepen steeds veld verloor en en slotte met bijna onoverkomelijke moei- ijkheden te kampen had. Naar de Noordpool. Amundsen, de wereldberoemde Noordpool- :oeker heeft zijne reis per vliegtuig naar de oordpool n rg niet kunnen bewerkstelligen, 'e orkmm en het ongeweerte maakten de eis- onmogelijk. Hij denkt einde Mei of begin Juni zijne loging te kunnen doordrijven. Portugal. De Regeering heeft besloten het monopo ium der stekjesfabricatie op te geven. Daar door wierd eene buitengewone bestelling van avelstokjes gedaan aan België en de fabrie- en in Portugal stilgelegd. Amerika. Een Duitsche geloerde zou aan Amerika en aanbod gedaan hebben van eene nieuwe itvinding, sterker dan de doodelijke stralen, ra>arvan eenigen tijd geleden zooveel spraak as en die door den uitvinder, Grin del Mat- tews, ook aan de Vereenigde Staten ver- ocht wierden. De uitvinder noemt zijne ontdekking de eliotraub. Hij beweert in 6 uren alle vlieg ligect uit de lucht te kunnen ruimen lot op ene hoogte van i5 ooo meters (nog onbe- rikte hoogte). De kracht der stralen zou eiken in een kring van 60 kilometers. Zulke uitvinding zou eene ware omwenteling weeg brengen in de wetenschappelijke we- dd en vooral op krijgsgebied RIK. Nijverheidsschool Dij Ministerieel Besluit van 28 April 1925 yrd het mandaat der HeerenBcimaert Emiel, der Gliote Leon en Van Robaeys Gaston, van den Bestuurraad der Nijverheids- tooi, vernieuwd voor een termijn van 6 jaar, ^gaande met 1 ]anuari Igfl6> Allerhande Nieuws Erge Val Zondag ion Mei, rond 11 uur, na de alge- meene herhaling van Ypersche Leute in de feest zaal Lapt ere, is Mevrouw Germaine Viaene zoo ongelukkig van het tooneel gevallen dat zij zich daarbij heel erg gekwetst heeft aan het been. Haar werden onmiddellijk de beste zorgen toegediend en wij zijn oprecht veiheugd te kunnen melden dat de gevierde tooneelspeel- ster Maandag i8" en Dinsdag iq" dezer in Ypersche Leute zal kunnen optreden. Engelsche Bedevaarders Zondag en Maandag 1.1. kregen wij het be zoek van een aantal engelsche bedevaarders, onder de leiding van eenige leden, gewezen Britsche officieren, der vereeniging Toe H. Begin van Brand Maandag 11 dezer, rond 2 uur namiddag, ontstond er een begin van brand in de barak ken van den Y. M. C. A. (Young Men Chris tian Association) langs de buitenwandeling bij de statie. Door middel van de daar aanwezige blusch- toestellen kon het vuur aanstonds gedoofd worden. M. Ver gracht, bevelhebber der pompiers en M. Vanienbraambussche, politiecommissaris, waren onmiddellijk per auto ter plaatse en konden gelukkiglijk vaststellen dat alle gevaar geweken was. YPRI AN A Het Muziekfeest der Harmonie Niettegenstaande het dreigend onwederwas er voor het muziekfeest der Harmonie als naar gewoonte veel belangstelling. Een uitgelezen programma en de uitvoering ervan onberispelijk. Kortom, een nieuwen, welverdienden bijval. SPORTNÏEtTW S Retour en Chine du R. P. Seys A la veille de son retour en Mongolië, le Rév. Père Seys des missionnaires de Scheut prêchera un sermon de circonstance dimanche prochain, 17 mai, a la grand'messe de 10 heu- res, en la catbédrale provisoire de St Martin. Une quête sera faite au profit de sa mission. Le dévoué missionnaire, enfant d'Ypres, était venu se reposer ici en familie, pour cause de santé. Nous félicitons notre méritant conci- toyen de son parfait rétablissement. Nos meilleurs voeux l'accompagnent dans son retour au champ d'apostolat. Zendelingssermoen in St Maartenskerk Zondag, 17 Mei, in de hoogmis van 10 ure, zal een gelegenheidssermoen gepredikt wor den door E. Pater Seys, Ypersch kind, mis- sionnaris van Scheut, die Maandag aanstaande terug vertrekt naar Mongolië. Eene omhaling voor zijne missie zal gedu rende het misoffer gedaan worden. Wij wensehen onzen verdienstelijken stads genoot goede reis en een nie*w vruchtbaar apostolaat in zijn verafgelegen wijngaard des Heeren. Dicksbusch - Vijver Vijverhuis gehouden door Camille Gontier Donderdag 21 Mei 1925 zijnde O. H. Hemelvaart om 4 uur nacniddag HARMONIE YPRIANA onder het bestuur van G. Van Egroo PROGRAMMA Soleil Levant, marche Balay Dédé, fantaisie Christine Le Clieih, fox-krot Snyder Pour une jête, marche de Concert L. Quët om 5 u<ur PAL I-W G' D A ïf SI Op Donderdag 21 Mei (O. H. Hemelvaart) zullen er door Yper twee baankoersen pas- seeren. Rond 2 ure namiddag zullen de Onafhan- kelijken, die aan Brussel-Aelter (235 Km.) deelnemen, de Thouroutstraat, Groote Markt, Boterstraat, Stuersstraat en Statielaan door trekken Om 4 ure op denzelfden doortocht, maar in tegenoverstelde richting, zullen wij de Juniors te zien krijgen, die aan den Omloop der Zee kust (140 Km.) deelnemen. Vliegende Kontrool voor de eerste koers en Vaste Kontrool voor de tweede op de Groote Markt, Hotel de l'Epée Royale. YPERSCHE LEUTE Die dolle klucht wordt dus Maandag 18 en Dinsdag 19 dezer opgevoerd. Zooals men weet moesten de ontworpen vertooningen door ongeval verschoven worden. Maar uitgesteld is niet verloren. En de ontelbare Yperlingen die zich geerne een pint goed bloed maken zullen ten uiterste voldaan zijn. Dus allen Maandag of Dinsdagavond naar de feestzaal Lapiere, in de Hondstraat en leve de Ypersche Leute Brielen Liederavond Op Donderdag O. H. Hemelvaart 21 dezer, om 5 uur 's avonds geeft de V. O. S. een kleine iederavond; onmiddelijk daarna, aanspraak van den heer advokaat Jeroom Leuridan. AVIS Messieurs les Actionna'res sont invités a assister a l'assemblée générale ordinaire qui aura lieu le 6 Juin 192^, a 11 heures du matin a l'hótel Skindles Place de la Gare, a Ypres. Ordre du Jour Communications divers es. Pour être admis a l'assemblée générale, les propriétaires d'actions devront, conformé- ment a l'art. 27 des statüts, déposer leurs titres cinq jours francs avant la réunion, a la Caisse Commerciale de Roulers (Ancienne- ment G. DiüLAERE et C") Rue des Chiens, a Ypres. Verklaringen van den 8 tot den 14 Mei ig25 GEGEVEN DOOR DE Geboorten Verbrugghe Roger-Emile, Minneplein Ca- lant Marie-Thérèse, Booingaardstr. Jonckheere Pierre- Marcel, Tempelstraat, 8. Dehollander Camil'.e-Arthur, Bruggestw. Verfaillie Yves-Roland, St. Jacobsnleuwweg. Therry Robert-Gaston, Beluikstraat. Overlijdens Logier Marie 71 j.., z. b., wed. Verleure Polydore, St Jacobsstr.—Beun Prosper, 56J., Kasse'er, Echt. Lckbvre Florence, Tegelstraat. Madou Ivonne, 14 j. Zonnebekestw. Van Uxeni Honoré, 83 j., z. b. wed. Ver bekt Rosalie, Slachthuisstraat.

Het Ypersche (1925-1929) | 1925 | | pagina 9